Blog Yorumları

 1. Avatarı
  Üstad dogub için bir fikriniz düşünceniz var mı?
  Paylaşırsanız sevinirim.
 2. Avatarı
  Tavhl ile ilgili de birşey söyler misiniz
 3. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by boselecta
  sayın kazançlı
  grnyo da bugün iyi işlem hacmi oldu sanki kımıldar gibi bu hisse ile ilgili beklentiniz devam ediyor mu? iyi aksamlar
 4. Avatarı
  Sayın hocam GRNYO da 2 yılımızı doldurduk maliyet yer aynı durmaktayız hareket yakın mı taşımaya devam mı
 5. Avatarı
 6. Avatarı
  sayın kazançlı
  grnyo da bugün iyi işlem hacmi oldu sanki kımıldar gibi bu hisse ile ilgili beklentiniz devam ediyor mu? iyi aksamlar
 7. Avatarı
  Sayın kazançlı Ekime geldik ortalarda yoksunuz , hayırdır inşallah .. Son değerlendirmeleriniz olacak mı 9 aylıklar öncesi.. Saygılar
 8. Avatarı
  Zamanla silinmiş olan fotoları yeniledim.
 9. Avatarı
  Sayın Kazançlı,

  Müsait zamanınızda son durumunuz hakkında bilgilendirme yapabilirmisiniz.
  Malüm 3. çeyrek kar beklentileri oluşmaya başladı.
 10. Avatarı
  1268 ikinci ve son parti long.
  YTD
 11. Avatarı
  1285 ons long.
  YTD
 12. Avatarı
  Ben yaşdakiler genelde anılarıyla yaşarlar diye bilinir her halde doğrudur.Nitekim dün akşam tv de bir hanım kızlarıyla öğünürken gayri ihtiyari ben de maziye döndüm. Büyük kızım Özlem ilkokul 4 veya 5.ci sınıfta. Öğretmen güncel iki konu Hakkı'nda sınıfın görüşlerini öğrenmek ister. Özlem'in düşüncesi şudur Aya ilk defa ayak basan Neil Armstrong mu daha önemli iş yapmıştır yoksa Güney Afrika'da ilk kalp nakil ameliyatını gerçekleştiren Dr.Cristian Bernard mı ?Özlem Cristian Bernardın daha önemli iş başardığı kanısında olduğunu söyler.Çünkü Dr. Birçok kalp hastasını hayata döndürecek bir başarı sağlamıştır der. Gelelim küçük kızım Gamze'ye..üniversite giriş sınavlarında öğretmen Yüksel Balcı
  Kızının cevap veremediği bir soruya o sıralarda ilkokul öğrencisi olan Gamze bile bu soruyu doğru cevaplandırılır der.Telefonla Gamze'yi arar,soruyu sorar ve doğru cevap alınca Gamze'yi hararetle tebrik eder ve kızına da söylediğinin doğru cevabını aldığını söyler..
 13. Avatarı
  Mehmet Okan
  September 27, 2015 ·
  SİZE BİR SORU NURİ DEMİRAGIN KURDUGU UÇAK FABRİKASI HANGİ PARTİNİN İKTİDAR OLDUGU YILLARDA KAPATILMIŞTI . Bakalım tarihi bilginiz nasılmış . Bu sorunun cevabını dogru bilirseniz neden türkiyenin bir türlü sanayi ve teknoloji ülkesi olamadıgınıda açıklamış olursunuz . Türkiyenin çıkarı her türlü parti ve ideolojinin üstündedir . Uygar vatandaşların düşünce yöntemi böyledir . M.Okan

  ... . Seyfullah Demir
  "Nuri Demirağ ilk uçak mühendisimiz Selahattin Alanı ortak ederek uçak inşa etmeye başladı. 17 Eylül 1936 Beşiktaş’ta bir ARGE atölyesi açarak işe başladı. Nuri Demirağ NU.D 36 (1940), NU.D 38 (1944) yıllarında Türk malı uçaklar yapar. Bu uçaklar Amerikan yapımı uçaklarla boy ölçüşebilecek niteliktedir. THK, Beşiktaş’taki fabrikaya ilk olarak 65 adet planör, sonrasında 10 adet başlangıç eğitim uçağı sipariş etti. Planörler, 1937-1938 yıllarında tamamlanarak teslim edildi Nuri Demirağ’ın Beşiktaş’taki fabrikada yapılan ve hiç bir bozukluk göstermeden başarılı uçuşlarına devam eden uçakları, Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da büyük yankılar uyandırmıştı. Hele çift motorlu, barışta yolcu uçağı, savaşta istenildiği zaman eksiksiz bir bombardıman uçağı görevini yerine getiriyordu. Türklerin kendi uçaklarını kendilerinin yapması belli başlı uçak fabrikalarını endişelendiriyordu. İngiliz ve Almanlara göre Amerika’nın endişeleri daha büyüktü.
  Ancak Atatürk öldükten sonra bu alana ilgi azalmış devlet desteğini çekmiştir. 1939’da THK, sipariş ettiği 65 adet uçak zamanında teslimat yapılmaması gerekçeleriyle sözleşmeyi feshetti."
  http://www.yenicaggazetesi.com.tr/uc...si-ataturkle-…
  Çünkü o yıllarda ABD, Türkiye’ye hibe savaş malzemeleri vermektedir. Nuri Demirağ’ın uçaklarının alınmamasını Hava Kuvvetleri Komutanı şu vahim sözle açıklar: “Amerikan yardımından bedava uçak almak dururken uçak fabrikanıza sipariş verirsem yarın bu millet beni asar.” Bu düşünce tarzı, daha sonra Kırıkkale silah fabrikasının kapanmasına da vesile olacak ve Kıbrıs savaşında eksikliğini iliklerimizde hissedecektik…
  Ne gariptir ki Amerika’nın hibe ettiği 95 milyonluk savaş malzemesinin bakımı için bütçeden 400 milyon çıktığını Hava Kuvvetleri Komutanı dâhil kimse görmez ya da görmek istemez. [ İstemezler çünkü her kez komisyonunu alıyordu ] Ve bu davranışla, vatanın o zamanki yöneticileri, sadece Nuri Demirağ’ı yerle bir etmedi, aynı zamanda başka Nuri Demirağ’ların çıkması ihtimalini de yerle bir ettiler. Ve bizler sanayileşme yerine distribütörlük ile yetinmek zorunda kaldık. Çünkü üst akıl Türkiye'ye sanayileşme rolü vermemişti. .

  Facebook'tan alıntı
 14. Avatarı
  Cuma günü Ödemiş Pirinççi köyü anılarımın noksan kısmını da izninizle tamamlayalım. Aslında Orta Gerilim(15 kilovatlık) hattım Pirinççiyi geçip Bıçakçı köyüne gidiyordu.Oraya kadar enerji nakil hattını tesis ettik.. Köyün içine de alçak gerilim(220/380 voltluk şehirlerdeki voltaj) şebekesini tesis edecektik. Bir de ne görelim:O günlerdeki köyün daracık sokaklarına yüklü eşek bile giremez,nerde kaldı bizim direk taşıyacak araçlar!Elimdeki tatbikat projesini yapan mühendis herhalde Ankara'da oturduğu masada hayalen yapmıştı.. Sonradan işverenim İller Bankası Enerjı Müdürlüğü köy içi şebekeyi yapmayı erteledi.Bıçakçı köyünde arazi çok az ve dar olduğundan değeri örneğin Ödemişte metre karesi 1000 lira ise köydeki rayiç minimum 1500 lira cıvarındaydı..Seneler sonra Beydağdan yukarı çıktığım Ovacık yaylasından dönüşü Bıçakçı köy yolundan yapmış ve köy elektrik şebekesinin herhalde kablolarla yapıldığını görür gibi olmuştum geçerken..
 15. Avatarı
  Pirinççi köyüne elektriği 45-46. Sene evvel Bademliden getirmiştim..Kiraz bahçelerindeki ince uzun merdivenleri de elektrik hatlarını çekerken kullanmıştık,Muhtarı Ali Saydam(üç kağıtçı derlerdi) idi..