Blog Yorumları

 1. Avatarı
  usd 3.0135'i geçmeden git gel, aşağı eğilimli yatay. orayı aşar ve üzerinde kalırsa, başka bir boyuta geçer.
  YTD
 2. Avatarı
  gbp/usd bugün orta uzun vadeli destek civarlarından döndü. Bence 1.30 un altı yok. Buralar kademeli alım için uygun.
  YTD
  Updated Dün at 20:01 by mme
 3. Avatarı
  1258 ortalama ile alınan 3. etap onslarla birlikte tüm ons longlar ve dolar longlar bu sabah flat.
  YTD
 4. Avatarı
  Borsalarda tobo görüntüsü var. Tuzak mı değil mi 23'ünden sonra anlaşılır.
  YTD
 5. Avatarı
  1250 civarına gelme ihtimali de var ons'un. Gelirse, oradan son parti long düşüncesi.
  YTD
 6. Avatarı
  2.93-2.935 aralığından kapatmak üzere, dolar long.
  YTD
 7. Avatarı
  1274 ort. civarı ons-2. parti long.
  Dünküyle birlikte 1278 civarı ort.
  YTD
 8. Avatarı
  Bugün 1283 civarından ons long.

  YTD
 9. Avatarı
  Birdenbire facebooktaki köşeme aylardır yazmadığım aklıma geldi.Bu üşengeçliği yenip anılarıma dönmek istediğimi farkettim..Sene 1946.Ailece İstanbul'a geliyoruz.Bu yolculuk benim için ilk defa olıyordu..Akhisardaki komşularımızı anımsıyorum o sırada.Karşımızda tütüncülükle uğraşan kalabalık bir aile vardı.Fırsat buldukça bana çok havlayan köpeklerini taşlardım.Onun yanında o tarihte adı Akhisar Tütüncüler Bankası olan kuruluşta memur olarak çalışan Abdullah Tuncer ve hanımı İstanköy doğumlu Azime hanım teyzemi rahmetle anarım.Büyük olan Cezmi ressamdı.Onun küçüğü Cengiz orman mühendisiydi.Bir sonraki ablamın sınıf arkadaşı olan Selçuk hekimdi.Ege üniversitesinde rektör yardımcısı olmuştu.En küçükleri Güneş ablaydı.Son gördüğümde Karşıyaka(İzmir) de oturuyordu.Benim hatırımda kalan özellikleri büyükten küçüğe hepsi birini döverdi.Bitişik evde de o tarihte Akhisar Mal Müdürü olan Rafet amca vardı.Çapraz konumdaki evde de yine Akhisar Tütüncüler Bankasında çalışan Süleyman Babaç amcam ve eşi Kıymet hanım teyzem vardı.Büyük oğlanları ablamın ortaokul Arkadaşı Hikmet Babaçtı.Hava kuvvetlerinde albaylığa kadar yükselen bir pilottu.Onun küçüğü Güner(Babaç)Bulacanlı benim ilkokul arkadaşımdı.Evimizin bahçesindeki büyük dut ağacına benimle çıkacak kadar Acar bir kızdı.Kocası Ulvi Bulacanlı Hikmet abimin havacılık okulundan ve Ordu'dan Arkadaşı idi.Omu da Akhisrda babamın çalıştırdığı Tayyare sinemasında illüzyonist Zati Sungurun bir gösteri için sahneye çıkardığını içirdiği bir bardak vişne şerbetini göbeğinden çıkardığını hatırlarım..Nerden nereye İstanbul'a ilk gelişimizi anlatırken nerelere gitti AKhisardan çok samimi olduğumuz komşumuz Rafet bey amcamın Pangaltı Baruthane caddesindeki 17 no.lu evinde birkaç gün misafir kaldık.Sonra annemin Üsküdar'daki akrabalarına geçtik.Rahmetli Rafet bey amcamın evine sözlüyken sevgili Nurten'imi tanıştırmaya götürmüştüm.Rahmetli Hatice Aksulu teyzem takım halindeki bir tepsi içinde eski usul şerbet ikram etmişti.Ertesinde reçel kaşıklarını koymak için konan bir bardak suyu bilmediğim için içmiş ve hepsini güldürmüştüm.Sabah kalktığımızda eve gelen cumhuriyet gazetesini okurken babama bu gazetede yazılanların şimdi İstanbul'da mı cereyan ediyor diye sormuştum.ÜSKÜDAR FASLININ YAZIMI FAZLA UZATMAMAK İÇİN BİR SONRAYA BIRAKIYORU
 10. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by mme
  Yarın son parti ons shortları yapmayı planlıyorum (Kısa vadeli). Orta ve uzun vadeli planlamada, biraz geri gelirse, ons alım yönünde. Aynı husus eur/usd paritede de geçerli.

   Alıntı Originally Posted by mme
  Orta uzun vadede ons cazipliğini koruyor. 1263 seviyesini geçerse, 1300 kısa vadeli hedef. sonra 1400, 1800 hedefler. 1263 geçilmezse, 1190 destek.
  YTD
  1300 e geldik.
  YTD.
 11. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by tasovali05
  Sayın KAZANÇLI merhabalar, ÖZGYO bir dönem girip çıkmıştınız, bu sene sonuna kadar eksik projelerini de tamamlanacak olması ve satışlar için yeni reklamların tv lerde gezmesini, hisse adına olumlu bir gelişme olarak düşünebilir miyiz? Saygılar..
  sn tasovali 1.36 civari satip 3.15 lerden trgyo gecmistim, trgyo potansiyeli daha yuksek gordugumden hem de 3 aylik bilancolarda trgyo cok daha iyi gelecegini dusunerek. Reklamlarin donmesi kesinlikle olumlu yansiyacaktir.cunku en buyuk sorun dairelerin satilamamasi. Hem teknik hem de temel olarak hareket vakti yaklasmis gorunmekte.kisa vade de 1.50 ye hareket bekliyorum. Bugun 1.25 ten portfoye girmeye basladi ozgyo.
 12. Avatarı
  Bugun kutpo da 4.74 ten pozisyon açılmıştır. Yeni yatırımın önümzdeki aylarda tamamlanacak olması ve 6 aylık kar beklentisi ile. Hedefim yıl sonu 6.75-7.00

  Eylülde 9 aylık bilançoları değerlendirmek ve portföyün son durumunu yazmak için burada olacağım.

  Herkese bol kazancli günler.
 13. Avatarı
  Uluun da döviz pozisyonu kısmında rakamları yanlış yazmışlar, şirketide aradım nasıl olur bu rakamlar diye bir yanlışlık olmalı dedim.Onlarda yanlışlık olduğunu kabul ettiler. Açıklama yapmayı düşünmüyormusunuz dedim, düzeltme yollamayı . Nasılsa 6 aylıklarda düzeltilecek dediler. Şirketin döviz açığı var ama 20 m dolar civarı. %10 da 6 m tl etki eder. Yazılan ise 120 m dolar civari 360 m tl yani gerçeğin 6 katı.
 14. Avatarı


  Osmaniye'de Düziçi Belediye Başkanı, Ermeni tasarısını kabul eden Almanya'yı, Alman marka makam aracının armasını siyah örtüyle kapatarak protesto etti.
 15. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by Koray 3448
  ALMANYA

  Almanya Federal Meclisi bugün (25 Şubat 2016) Birinci Dünya Savaşı sırasında yüz binlerce Ermeninin öldürüldüğü iddialarını tartışacak. Yeşiller Partisi, Ermenilerin öldürülmesi iddialarının "soykırım" olarak nitelendirilmesini istiyor.

  Konu geçen yıl da Alman Meclisi'nin gündemine gelmişti ;
  Birinci Dünya Savaşı sırasında yüz binlerce Ermeninin öldürüldüğü iddilarının ele alındığı oturumda konuşan Almanya Federal Meclisi Başkanı Norbert Lammert, "Dünya kamuoyunun gözleri önünde, Birinci Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu'nda yaşananlar soykırımdı. Bu, 20'nci yüzyılın son soykırımı olarak kalmadı" ifadelerini kullanmıştı.
  ALMANYA

  Alman Meclisi'nden "soykırım" iddialarına onay

  Almanya'da koalisyon ortakları Hıristiyan Birlik (CDU/CSU), Sosyal Demokrat Parti (SPD) ile muhalefet partisi Yeşiller tarafından hazırlanan tasarı neleri içeriyor?

  — Öncelikle tasarıda, Jön Türk hükümetinin Osmanlı İmparatorluğu'ndaki Ermenileri neredeyse tamamen yok ettiği iddia ediliyor ve 1915 Olayları ‘soykırım' olarak nitelendiriliyor.

  — Sadece Ermenilerin değil, Asuriler, Süryaniler ve Keldanilerin de soykırıma tabi tutulduğu öne sürülüyor.

  — 1915 Olayları'nın Almanya'da okul, üniversite ve siyasi eğitim müfredatlarına konulması isteniyor.

  — Bu kararla 1915'te yaşananların hem gelecek nesillere anlatılmasına hem de Almanya'da yaşayan Türk ve Ermeni kökenlilerin uyumuna katkı sağlayacağı belirtiliyor.

  — Tasarıda Osmanlı İmparatorluğu'nun o zamanki askeri müttefiki Alman İmparatorluğu'nun rolü “utanç verici” olarak niteleniyor ve Alman Parlamentosu'nun bundan büyük üzüntü duyduğu vurgulanıyor.

  — Osmanlı İmparatorluğu'ndaki Alman diplomatların Ermenilerin sistematik tehciri ve kıyımı üzerine çok net bilgiler gönderdikleri iddia ediliyor.

  — Tasarıda, “Alman İmparatorluğu bu insanlık suçunu durdurmayı denemedi. Alman İmparatorluğu bu olaylarda bir suç ortaklığı taşıyor. Alman Parlamentosu Almanya'nın özel tarihi sorumluluğunu kabul ediyor” ifadesi yer alıyor.

  — Görüşmelere katılmayan Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Parlamento’daki sandalyesi boş kaldı.
 16. Avatarı
  Sayın KAZANÇLI merhabalar, ÖZGYO bir dönem girip çıkmıştınız, bu sene sonuna kadar eksik projelerini de tamamlanacak olması ve satışlar için yeni reklamların tv lerde gezmesini, hisse adına olumlu bir gelişme olarak düşünebilir miyiz? Saygılar..
 17. Avatarı
  Sayın hocam TKFEN için de bir öngörü almak mümkün mü toros gübrenin varlığı ve libyadaki alacaklar iyi gelen bilanço açısından
 18. Avatarı
  sayın hocam PSDTC %65 bedelsiz ile bölündü acaba nasıl değerlendirirsiniz hissenin temel analizi nasıldır saygılarımla şimdiden teşekkür ederim