Blog Yorumları

 1. Avatarı
  son takaslar ,haftalık, aylık, 3 aylık farklar ile. Bu tabloda görüldüğü gibi tek alıcı garanti bankası 3 milyona yakın mal almış 3 ayda.Aslında çağrı coktan başlamış! Baskıyı kurup dökülenleri toplamışlar.

 2. Avatarı
  MAKTK

  Arkadaşlar acele etmeye gerek yok , kurallara uygun olduğu için spk bu çağrıya büyük ihtimal olumlu cevap verecektir. Onay süresi 1.5-2 ay civari olacaktır. Daha sonra şirket çağrı tarihlerini açıklayacak. Büyük ihtimal 15 iş günü sürecek çağrı dönemi başlayacak. Çağrı sürecinin son günü 16.30 a kadar hisselerinizi 1.05ten satma hakkına sahipsiniz. Bunun yanında bugune kadar yapan şirket çıkmadı ama eğer gözde topladığı lotları yetersiz bulursa çağrının bitmesine 1 iş günü kalana kadar çağrı fiyatını yükseltebilir. Bu durumda pay alım süresi 2 hafta uzatılır. bu yılın sonuna kadar bu süreci tamamlamış oluruz.

  Bu çağrı süreci sonunda yüzde 95 e ulaşırsa kottan çıkma işlemleri başlayacak. Fiyat belirlemede şuan için 5 yıllık ortalamaya bakılıyor yada şirkette bu sure içerisinde zorunlu çağrı olduysa , çağrıdan sonraki dönemin ortalaması alınıyor. Bizde geçmiş 5 yılda gözdenin satış sürecinde yaptığı çağrı isteğe bağlı olduğu için , 5 yıllık ortalama alınacaktır. Bu yılın şuana kadar ortalaması 1.05 bundan sonra yılsonuna kadar bu süreç içerisinde büyük ihtimal 1.05 olacağını düşünürsek 5 yılın ortalaması 1.498 olarak karşımıza çıkıyor. Ama spknın kottan çıkma ile ilgili yeni düzenlemeye gittiğini biliyoruz . O yüzden fiyat belirleme konusunda net konuşmak mümkün değil. (umarım hesaplama konusunda hata yapmamışımdır
 3. Avatarı
  EGCYH

  2 yıllık alanlara baktığımızda kendileri çalmış, kendileri oynamış . Hatta kağıdın toplandığını söyleyebiliriz. İlk 6 kurum onların kullandığı kurumlar, 6 dışında alınan malı toplasan 1 milyon bile zor çıkar. Tabi biz burada ne kadar temel , takas , teknik yapıştırsak boş. Sn Egeli ne zaman isterse o zaman bu kervan yürür, malesef gerisi boş.

  Tabi bu durum teoriler üretmemize mani değil Belki de egcyo ve eglyoda yolun sonuna gelindi , onlarda malı çıkmak için egcyhta yukarı hareket başlatıp , diğer tahtalarda aldıkları malları boşaltacaklar.

  [/QUOTE]
 4. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by ozgur4540
  Kısa vademi acaba ?
  Sinpaşta hedefim yılsonuna kadar 1.15-1.20 sn ozgur.
 5. Avatarı
  MAKTK

  Son günlerde yediğimiz sopanın nedeni buymuş demek ki. 1.05 e şükredip vereceğiz sanki malları. TESISLERINI DUSUK MALIYETLI SEKILDE KONUMLANDIRMASI. zamanında Beklentimi arsanın satılması ve fabrikanın taşınması olarak belirtmiştim, şirkette bu haberle Kabul etmiş oldu fabrikanın taşınacağını

  KAP : GOZDE GIRISIM SERMAYESI YATIRIM ORTAKLIGI A.S. / GOZDE [MAKTK] OZEL DURUM ACIKLAMASI (GENEL) 19.09.2014 19:32:  BU HABERIN KAP 'IN SITESINDEKI ORJINAL HALI VE EKLI DOSYALARINI GOREBILMEK ICIN ASAGIDAKI LINK'I TIKLAYINIZ!
  HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/B...ASPX?ID=384805

  KAP : GOZDE GIRISIM SERMAYESI YATIRIM ORTAKLIGI A.S. / GOZDE [MAKTK] OZEL DURUM ACIKLAMASI (GENEL) 19.09.2014 19:32:58

  OZEL DURUM ACIKLAMASI (GENEL)
  ---------------------------------------------------------------------------------------------


  ORTAKLIGIN ADRESI : KUCUKBAKKALKOY MAHALLESI VEDAT GUNYOL CAD.DEMIR SOKAK NO.1-A KAT 2 ATASEHIR ISTANBUL
  TELEFON VE FAKS NUMARASI : 0 216 - 5243484 / 0 216 - 5762226
  E-POSTA ADRESI : ILETISIM@GOZDEGIRISIM.COM
  ORTAKLIGIN YATIRIMCI/PAY SAHIPLERI ILE ILISKILER BIRIMININ TELEFON VE FAKS NUMARASI : 0 216 - 5242392 / 0 216 - 5762226
  YAPILAN ACIKLAMA ERTELENMIS ACIKLAMA MI? : HAYIR
  OZET BILGI : MAKINA TAKIM ENDUSTRISI A.S. HISSELERINE ILISKIN GONULLU PAY ALIM TEKLIFI


  ---------------------------------------------------------------------------------------------
  YONETIM KURULUMUZ, ASAGIDA BELIRTILEN HUSUSLARI KARAR ALTINA ALMISTIR.

  %59,96'LIK PAY ORANI ILE HAKIM HISSEDARI OLDUGUMUZ MAKINA TAKIM ENDUSTRISI A.S.'NIN ("MAKINA TAKIM" VEYA "SIRKET") TARAFIMIZA DEVRINDEN ONCEKI MALI TABLOLARINDAKI TUTARSIZLIKLAR, KAYIT EDILMEMIS YUKUMLULUKLER, ANA SERMAYEDAR TARAFINDAN BAZI SIRKET UST DUZEY YONETICILERINE VERILMIS HAYATIN DOGAL AKISINA VE BASIRETLI TUCCAR DAVRANISINA UYMAYAN MUKAFAT VE TAAHHUTLER TESPIT EDILMISTIR. BU VE BENZER ISLEMLER ICIN GECMIS YONETIM KURULLARINA, DENETCILERE VE BAZI UST DUZEY YONETICILERE YONELIK ADLI VE HUKUKI ISLEMLER BASLATILMIS VEYA BASLATILACAKTIR.

  MAKINA TAKIM'IN TARAFIMIZCA ALIMINDAN BU YANA YAPILAN YENIDEN YAPILANDIRMA CALISMALARININ ETKISI ILE COK UZUN ZAMANDAN SONRA ILK KEZ BU YIL ICERISINDE AYLIK BAZDA ISTIKRARLI BIR SEKILDE FAALIYET KARI ELDE ETMEYE BASLAMASINA RAGMEN, MEVCUT BILANCO YAPISI KENDI FAALIYETLERINI SURDURMEK ICIN FINANSMAN TEMININE IMKAN VEREMEMEKTE, BU NEDENLE TUM FAALIYETLER ANA HISSEDAR TARAFINDAN FINANSE EDILMEKTEDIR.

  SIRKET'IN MEVCUT OPERASYONEL YAPISI VE MAKINA PARKI, YUKSEK ISCILIK MALIYETLERI VE SATIS KANALI YAPISI ILE BUYUMESININ KISITLI OLACAGI, ELDE EDILEN FAALIYET KARININ DA BORCLARIN CEVRILMESI ICIN YETERLI OLMAYACAGI GORULMEKTEDIR.

  MAKINA TAKIM'IN KENDINE YETEN BIR DURUMA ERISMESI ICIN DAHA AGIR BIR YENIDEN YAPILANDIRMA SURECINE GIRMESI, TESISLERINI DUSUK MALIYETLI SEKILDE KONUMLANDIRMASI, MAKINA PARKINA YATIRIM YAPMASI VE STRATEJIK URUN GRUPLARINDA UZMANLASMASI GEREKMEKTEDIR. BU UZUN VE ZORLU SUREC, MUTEADDIT SERMAYE ARTISLARINI DA GEREKTIREBILECEKTIR.

  BAZI YATIRIMCILARIMIZI ZORLAYABILECEK BU SURECE SIRKET ILE DEVAM ETMEK ISTEMEYECEK YATIRIMCILARIMIZA IMKAN TANIMAK GAYESIYLE;

  * SERMAYE PIYASASI KURULU'NUN II-23.1 SAYILI "ONEMLI NITELIKTEKI ISLEMLERE ILISKIN ORTAK ESASLAR VE AYRILMA HAKKI TEBLIGI"NIN "BORSA KOTUNDAN CIKMA" BASLIKLI 8. MADDESININ 1INCI FIKRASI UYARINCA; %59,96'LIK PAY ILE HAKIM HISSEDARI OLDUGUMUZ MAKINA TAKIM'IN PAYLARININ BORSA KOTUNDAN CIKMASI AMACIYLA BASVURABILMESININ DE ON KOSULU OLARAK MAKINA TAKIM'DAKI OY HAKLARIMIZIN %95'IN UZERINE CIKMASI AMACIYLA GONULLU PAY ALIM TEKLIFI YAPILMASINA,

  * YAPILACAK GONULLU PAY ALIM TEKLIFININ MAKINA TAKIM'IN TARAFIMIZCA SAHIP OLUNAN PAYLARIN DISINDA KALAN PAYLARININ TAMAMI ICIN GERCEKLESTIRILMESINE,

  * BU GONULLU PAY ALIM TEKLIFI ISLEMI ICIN GEREKLI OLAN FINANSMANIN OZ KAYNAKLARIMIZ YOLUYLA TEMIN EDILMESINE,

  * 1 TL NOMINAL DEGERLI PAY ICIN PAY ALIM TEKLIF FIYATIMIZIN, MAKINA TAKIM'IN IS BU YONETIM KURULU KARAR TARIHI ITIBARIYLE SON 180 ISLEM GUNUNUN BORSA GUNLUK AGIRLIKLI ORTALAMA FIYATLARININ ARITMETIK ORTALAMASININ UZERINDE OLARAK, 1,05 TL OLARAK BELIRLENMESINE,

  * GONULLU PAY ALIM TEKLIFINE ARACILIK EDECEK OLAN ARACI KURUMUN BIZIM MENKUL DEGERLER A.S. OLARAK TESPIT EDILMESINE VE ARACILIK SOZLESMESI IMZALANMASINA,

  OY BIRLIGI ILE KARAR VERILMISTIR.

  SAYGILARIMIZLA,

  GOZDE GIRISIM SERMAYESI YATIRIM ORTAKLIGI A.S.

  ---------------------------------------------------------------------------------------------
 6. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by kazancli Yazıyı Oku
  Egcyo dan dolayı yaptığımız çıkışlar hep olumsuz sonuçlanıyor. Tabanı bugun 0,66 ile yaptığimızı , buradan dönüşün başlayacağını ve 0.80 'ni deneyeceğimizi düşünüyorum.
  Dün egcyh topiciğine yazmıştım buraya da yapıştırdığımı düşünüyordum ama yazı yok ortalarda, belki sistem çıkış yaptı yollayamadım. Bugun güzel bir primle %9 artarak 72 üzeri kapanış yaparak haftayı noktaladık. Bugun nakit olmadığı için altlardan daha fazla alma fırsatım olmadı. Umarım 1 lere doğru yolculuğumuz başlamıştır. Borsada önümüzdeki günlerde zor zamanlar bizi bekliyor,bu günlerde egcyhın pozitif ayrışarak yüzümüzü güldüreceğini düşünüyorum.
  Updated 19-09-2014 at 19:32 by kazancli
 7. Avatarı
  Joshua Bell
  16 Aralık 2014 21:00
  Zorlu Center - Performans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro, İstanbul

  Bilet Fiyatları:
  1. Kategori - 360.00 TL
  2. Kategori - 250.00 TL
  3. Kategori - 154.00 TL
  4. Kategori - 101.00 TL
  5. Kategori - 56.00 TL TÜKENDİ
 8. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by kazancli
  Bugun sngyo 0.89 dan pozisyon açılmıştır.
  Kısa vademi acaba ?
 9. Avatarı
  Bugun sngyo 0.89 dan pozisyon açılmıştır.
 10. Avatarı
  Orta vadede, bist 30 da 99.800 üzeri long, altı short.


  YTD
 11. Avatarı
  yetiştik üstad eyvallah takipteyiz
 12. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by vozcan
  helal olsun ne diyelim yetişemedik hızınıza

  Erken vermişim 2.55 ile yuzde 11 karla hedefine ulaştı. 0.73ten grnyo alabileyim diye biraz çabuk davrandım
 13. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by kazancli
  Erken hareketlendi 2.44ten %6 karla kapatılmıştır pozisyon.

  helal olsun ne diyelim yetişemedik hızınıza
 14. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by kazancli
  dzgyo 2.31 pozisyon açtım bugun, hedefim kısa vade 2.55-2.60
  Erken hareketlendi 2.44ten %6 karla kapatılmıştır pozisyon.
 15. Avatarı
  GRNYO

  Sn Sevindik her %5 lik dilim için bildirim gönderiliyor,en son bildirimi yuzde 10 nu geçtiği için yolladı . 4 Milyona yakın lotu var ortalama 0.72 civarı bence buralardan çıkma ihtimali yok zaten 1 milyonu daha geçen hafta aldı. Aşağıda eylul ayı değişimleri var üsteki 4 kurum toplamışlar hisseyi. Diğer tabloda ise toplamaya başladığından günden beri. hscbsi 1 milyon lotu mayısta sn sevindik ile birlikte aynı gün almış olmaları dikkat çekici.O gün alan satanlara detaylı bakamadığım için tam yorumlayamasamda belkide ortak hareket ettiği birileri olabilir. Yani bildiğimizden de fazlası olabilir elinde. Başarılı bir yatırımcının bu kadar parayı ölü bir hisseye yatırmış olacabileceğini düşünmüyorum. Bence ya tasfiye ile ilgili bir haber aldı ya da şirketi almayı düşünüyor. Garanti yatırımın daha once satış kararı almış olmasıda beni ümitlendiren başka bir boyut. Umarım 1 lerden alıp , bunca zaman zararda bekleyen yatırımcı zararını kısa sürede çıkartıp kar etmeyi başarır.

  Altta Sn Sevindik'in aldığı ilk güne ait takas verisi, aynı gün ve ertesi gün hsbc 1 milyon almış , Sn sevindik ise tebten alımlarını yapmış. Bu tahtada bu kadar büyük lotların aynı gün çakışması tesadüf olamaz. Daha bunun gibi başka hesaplardan da birlikte hareket ettiği kişiler tarafından alımlar yapılmış olabilir.  Bu gelişmelere paralel 1.11 portfoy değeri bize %50 ye yakın kazanç imkanı veriyor. Tabi şimdilik bir senaryo ama işaretler gerçeğe dönüşmesinin çokta uzak olmadığı yönünde.Eğer satış olursa çağrı için portfoy değeri altında bir değere spknın izin vermeyeceğini düşünüyorum. .....
  Updated 17-09-2014 at 01:31 by kazancli
 16. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by denizozbilek
  Sayin kazancli menderesi portfoye ekleme sebebini ogrenebilirmiyim...bende de var ama sanki biraz bekletecek gibi duruyor...
  Sn denizozbilek 6 aylık bilançosunu çok beğendim, 9 aylıkta ona paralel iyi gelecektir. Bilanco açıklanana kadar tutacağım . Çok dağınık hisse ,hergün kim ne tarafa çekerse oraya yönleniyor. Bilancoyla birlikte hedefime ulaşacağını düşünüyorum...
 17. Avatarı
  dzgyo 2.31 pozisyon açtım bugun, hedefim kısa vade 2.55-2.60
 18. Avatarı
  peki,anladım.tşk.ler.sizi takip etmeye devam edeceğiz..
 19. Avatarı
  Sayin kazancli menderesi portfoye ekleme sebebini ogrenebilirmiyim...bende de var ama sanki biraz bekletecek gibi duruyor...
 20. Avatarı
  Sn matesd yabancı olduğum hisselere yorum yapmıyorum, çünkü inceleme çok uzun sürüyor, eksik inceleyip ,yanlış bilgilendirme yapmak istemem. Gerel yakın zamanda portfoyume aldığım bir senet olduğu için yorum yaptım.
Sayfa 1/3 123 SonSon