Blog Yorumları

 1. Avatarı
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda Rusya orada. Biz defalarca söyledik, sizin orada ne işiniz var? Neymiş, Suriye rejimi davet etmiş. Şu anda gayrimeşru bir devlet var Suriye'de. Siz her davete icabet etmeye mecbur musunuz? Türkiye'nin kendilerini sırtından bıçakladığını söylüyor. Hayır. Bu millet bugüne kadar hiç kimseyi sırtından bıçaklamamıştır. Bu millet göğüs göğüse savaşmasını bilen bir millettir." dedi.

  http://www.hurriyet.com.tr/cumhurbas...lundu-40019822

  Göğüs göğüse savaşmasını bilirmiş biz...

  Askerliği pek sevmeyen oğullarından biliyordur bunu kesin.

  Peki ya Rusya'ya "sizin Suriye'de ne işiniz var" demesine ne diyorsunuz?

  Bu kadar mı gerçeğin dışına savrulabilir bir insan?

  Peki ya ABD nin ne işi var Suriye'de?

  Mantıklı bir yanıt vereceğini bekliyor musunuz?
 2. Avatarı
  Sorun,
  sokakta gördüğünüz herkesin barbar, savaşçı ve cahil cühela insanların torunlarının olması olabilir mi !?.
  Düşünen, üreten, savaşmayan ve bilime bir şekilde ilgi duyan toplumların ve insanların bir şekilde yok edilmiş olmaları ...

  Anatomisini 200.000 yıl önce Afrika'da tamamlayan ve günümüze yakın modern davranışlarına 50.000 yıl önce kavuşan insan, beyin olarak aynı hızla evrilseydi şu anda galaksiler arasında rahatça seyahat ediyorduk ...

  İkinci mısır imparatorluğu dönemi fizikçi ve gök bilimci Kamose-Menes, anıt mezarların ve piramitlerin ölümden sonra kimseyi canlandırmayacağını söylediği için öldürüldü, soyu devam etmedi. Keza antik Mısır'da Amentebat "insanları mumyalayarak öbür dünyaya gönderemezsiniz" dediği için ailesi ile birlikte yok edildi.
  Romalı Flavus Lucretius Claudius, matematikçi, gökbilimci ve filozof ; soyu devam etmedi mesela.
  Britanya imparatorluğu dönemi Kelt bilim adamı Roger Bacon, fransisken öğretisini eleştirdiği için öldürüldü, soyu devam etmedi.
  Giardano Bruno, italyan filozof, kapalı evren görüşünden ilk sıyrılanlar arasında. Roma'da kazığa bağlanıp diri diri yakıldı, soyu devam etmedi.
  Sadece engizisyon mahkemelerinde 50.000 aydın, düşünür, filozof yakıldı. Soyları devam etmedi.
  Paleotik çağ'dan itibaren son 40.000 senede "bu nasıl bir inanç, bu nasıl bir ritüel, bu nasıl bir anlayış, bu nasıl bir devlet, bu ne saçmalık" diyen 143.000.000 değerli insan öldürüldü, hiç birisinin soyu devam etmedi.

  Soyları devam etseydi bugün dünya nüfusunun %35'i üstün zekalıydı. Endülüs ve İskenderiye kütüphaneleri yanmamış, destekleyenler de öldürülmemiş olacaktı ...

  Akşam sokağa çıktığınızda bakın, hepimiz geride kalan manasız kısmın torunlarıyız.
  Şu dönemde burada olmamalıydık ama akıllı nesil tarih boyunca öldü. Çok ama çok az deha çıkmış aramızda, onlar da oldukça yalnız ve zor hayat yaşadılar ve yaşıyorlar ...  > Alıntıdır ...
  Updated Bugün at 08:54 by Koray 3448
 3. Avatarı
  http://www.globalresearch.ca/russia-...border/5480430

  Bu yazı 10 Ekim 2015 tarihinde yayınlanmış.

  Ve Türkiye'nin Suriye sınırını 5 mil güneye doğru çektiği için Rus uçağının hava sahası ihlali yaptığını iddia edilmekte...

  One Russian plane may even indeed have slightly crossed the border [in October] while maneuvering. But the real reason why the U.S. military official and Turkey claim the above “violations” is because Turkey unilaterally “moved” the Turkish-Syrian border five miles south:

  One Russian plane may even indeed have slightly crossed the border [in October] while maneuvering. But the real reason why the U.S. military official and Turkey claim the above “violations” is because Turkey unilaterally “moved” the Turkish-Syrian border five miles south...
 4. Avatarı
  İlginç twitler...

  Bekir Develi ‏@BekirDeveli Nov 25 View translation
  Rusya doğalgazı keserse nolcak diye sızlanıyor..
  Yahu ecdad 1071'de Anadolu'ya kombiyle mi geldi..?


  Dahi Bilal ‏@DahiBilal 1d1 day ago View translation
  Rusya bizim damadın Petrol tankerlerini imha etti, misilleme yaptık, olay bu.


  Mesut Lubudi ‏@mesutlubudi 23h23 hours ago
  Rus Basını: "Damat IŞİD petrolünü TR'ye getirip satıyor,bugün de enerji bakanı oldu."

 5. Avatarı


  EXCLUSIVE ‏@twitdoktoru
  Rus televizyonları an itibarı ile 17-25 Aralık yolsuzluk tapelerini yayınlıyor
 6. Avatarı
  TEKRAR EDEN TARİH!
  (Banu Avar)

  IŞİD'ın Suriye'den çaldığı petrolü Türkiye'ye taşıyan tankerler vuruldu ilkin. Tankerler kime ait işin başında kim var. Bir araştırıverin.
  Sonra uçak düşürüldü
  Sanki hergün hava sahamız doğudan batıdan ihlal edilmiyormuş gibi!
  Azez'de gırtlakları kesilen Bayır Bucak Türkmenleri için tek kelime edilmedi. Lazkiye civarında Nusra ve öso ağırlıklı merkezler korumaya alındı.
  Büyük oyun sahnede!
  Bedeli nasılsa Türkiye ödeyecek.Sonuç: Türk Rus ilişkileri donduruldu. Rusya'nın S400 füzeleri Doğu Akdenize yerleşti
  Türk turizminde yüzde 70 iptal gerçekleşti. Avrasya bölgesine giden tüm tırlar sınır kapısında kaldı. Enerjimizin yüzde 55'ini ithal ettiğimiz Rusya heran yaptırımları devreye sokabilir.
  Rusya'da Türk işadamları gözaltına alındı. Milyarlarca dolar hacimli Türk inşaat projeleri durduruldu..
  Türkiye'deki kriz yetmedi daha ağırı geliyor. ABD, üstten PKK alttan PYD ve IŞİD Türkiye'ye bir Kürdistan hediye (!) edecek. Hem de bu pisliğe elini bile sokmadan!
  Birileri de hamasetten yıkılıyor. Gerceği hatırlatanlara da 'ajan' deyiveriyor. Soğuk gercekler ve kan yüzlerine sıçrayınca uyanırlar mı bilemem!
  Ama 3. Dünya savaşı bu. Akıl kullanmak gerek. Hamleleri önceden görme yetisi gerek. Boşa kükreyip tribünlere oynamak yerine hesaplı adımlar atmak gerek.
  Bunları yapacak bir yönetim var mı? Tüm danışman ve uzmanlar Amerikalı. NATO terör örgütü, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler ülken bölünsün, petrol coğrafyasında Kürdistan kurulsun, Türkiye federe olsun Kıbrıs ABD İngiliz üssü olsun diye 1950'lerden beri çalışıyor!
  Kaalu beladan beri emperyal güçler Türkün dikkatini 'dışarı' çekip içeriyi tarumar ettiler.
  Atatürk oyunu gördü. Bölge ülkeleriyle yardımlaştı 7 düvele karşı zafer kazandı. Biraz tarih okuyun. Tekerrür ediyor da!
 7. Avatarı
  Bizim medrese çıkışlı yöneticilerimiz, "bir öperiz geçer" cinsinden yaklaşımlarını sürdüre dursun, Rusya tarafında kriz iyice derinleştiriliyor...

  Rusya Ekonomi Bakanı Aleksey Ulukayev "Türk Akımı Doğalgaz Projesi'nde de bazı kısıtlamalar olabilir. Türkiye'ye ve Türkiye'den sivil uçuşları sınırlayabiliriz" açıklamaları geldi. Rus Bakan Türkiye ile serbest ticaret bölgesi için hazırlıkları durdurmak zorundayız dedi.

  Medvedev ise bazı ortak projelerin dondurulmasını da kapsayabilecek bazı önlemleri hazırlaması için hükümete talimat verdi. Medvedev Türkiye'den gıda ithalatına sınırlamaların da bu önlemlerin arasında yer alacağını belirtti.

  -----------------


  Nasolsa Ruslar bizden vazgeçemez düşüncesi giderek bizim mollalara da artık inandırıcı gelmiyor kanımca.

  İyi de bu moku biz neden ve ne amaçla yedik.

  Sadece "egemenlik hakkı" savunması yetmiyor.
 8. Avatarı
  PUTİN'E TEPKİ: BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPILABİLİR Mİ
  "Ben, hükümet ülkeyi İslamlaştırma gayreti içindeymişiz. Bu nasıl söylenir. Ülkenin yüzde 99'u müslüman. Ben kalkıp Rusya için "Yönetim Rusya'yı Hristiyanlaştırma gayreti içinde" diyebilir miyim? Tayyip Erdoğan Müslüman. Ülkenin yüzde 99'u Müslüman. O zaman ben neyin gayreti içinde olacağım. Şu tespite bak.."

  http://www.milliyet.com.tr/cumhurbas...93/default.htm

  Baş imam böyle yanıt vermiş PUTİN'e...

  Müslüman olmakla "islamlaştırma"nın ayrı şeyler olduğunu anlamazdan, görmezden gelerek.

  Bu ülkede yaşayanların yüzde 99'u müslümanmış...

  Oysa İslam erbabı, bu ülkede yaşayan tüm laik cumhuriyetçileri, rakıcıları, alemcileri, açık giyinenleri, kadı erkek birarada yaşayanları, çarşıda dolaşan gebe kadınları, denize mayoyla girenleri vs vs müslüman saymıyor.Alevileri müslüman saymıyor. Bu ülkede önemli sayıda ateist, agnostik, deist yaşamakta...Zaten Hristiyan bırakmadık Allaha şükür.
 9. Avatarı
  http://www.milliyet.com.tr/putin-den...74/default.htm

  Reuters haber ajansına göre Rus lider Putin, Türkiye yönetiminin Rusya Türkiye ilişkilerini kasten çıkmaza sürüklediğini savundu. Rusya Devlet Başkanı "Rus-Türk ilişkilerini çıkmaza sürüklemek istiyorlar gibi görünüyor. Buna üzülüyoruz." ifadesini kullandı.

  Ankara'dan henüz anlaşılır bir açıklama yapılmadığını söyleyen Vladimir Putin "Uçağımızın düşürülmesi uluslararası hukuka aykırı bir olaydı. Ankara'dan da bu konuda henüz anlaşılır bir açıklama duymadık. Bizden özür dilenmediği gibi kimse bize zararın telafi edileceğini ya da suçluların cezalandırılacağını söylemedi." şeklinde konuştu.

  Anlaşılan PUTİN, bizim yöneticilerin köşeye sıkışmış hallerini görünce hem özür hem de zararın telafisini istemekte.

  Kamuoyunda zarar gören imajını, bizimkilerin burnunu sürterek düzeltmeye çalışmakta.

  Bu arada bu gün sınırda yardım götüren TIR'ları bombalayarak, sinir kontrolu yapmakta.

  Satranç, malum, Rusların milli sporu.

  Bundan sonra hamle üstünlüğü tümüyle Ruslarda artık.

  Bu aptalca hareketimiz bize tahminlerimizin ötesinde zarar verecek.

  Zaten aptallık da budur en yalın tanımı ile.

  Sorular şunlar.

  - Türkiye bunu neden yaptı?

  - Bu anlamsız ve tümüyle bize zarar veren hareketi yapan hangi kurumumuz?

  - Uçak düşürme emrini kim verdi? (Kısa boyle maiyet memuru dünkü AKP toplantısında "emri ben verdim" dedi ama biliyoruz ki bu onun boyunu aşar.

  Eğer bir an önce PUTİN'i tatmin ve mutlu edecek bir adım atılmazsa, en iyi ihtimalle, 2016 yılını bir çok sektör açısından yok sayabiliriz.

  Yazık bu ülkeye...
 10. Avatarı
  Erdoğan-Putin ilişkisini Batı'nın sabote etmek istediğine dair bir görüş var!
  Sahiden...
  Erdoğan 2013 yılı başında ne demişti: "Sayın Putin'e onu söyledim, "bizi Şangay Beşlisi içine alın"dedim. Alın bizi Şangay Beşlisi içine biz de AB'ye "allahaısmarladık" diyelim, ayrılalım oradan.
  Sonraki yıllar ilişkiler hep gelişti.
  Öyle ki...
  Erdoğan, NATO'yu karşısına alıp Çin ile füze anlaşması yaptı.
  Ne garip!
  Erdoğan NATO baskısına dayanamadı füze anlaşmasını iptal etti.
  Ve ardından Türkiye Rus uçağını vurdu!
  NATO (ve Obama) "Türkiye'nin yanındayız" mesajını verdi.
  Böylece... Türkiye bir kez daha tamamen NATO boyunduruğuna sokuldu.
  Türkiye-Rusya arasında soğuk savaş başladı.
  Rusya, nota verdi.
  Rusya Genelkurmay Başkanlığı Türkiye ile tüm askeri temasları ve işbirliğinibitirdi.
  Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısına gelecek Rusya Dışişleri Bakanı LavrovTürkiye gezisini iptal etti.
  Ne rastlantı!
  İran-Rusya düşmanı, İsrail-ABD dostu Cemaat kalemşorları, Rus uçağının düşürülmesi konusunda aylar sonra ilk kez Erdoğan'dan yana tavır aldı.
  Sahi...
  Vur emrini kim verdi; siyasi merci mi, askeri merci mi?
  Bak! Birden aklıma ne geldi:
  TSK içindeki Cemaat'e hâlâ neden operasyon yapılmıyor acaba?..

  http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarla...is-var-995239/
 11. Avatarı
  Bugün...
  Erdoğan-Davutoğlu ikilisi diyor ki: "Ruslar Türkmenleri vuruyor!"
  Herhalde...IŞİD, El Nusra ya da Ahrar el Şam gibi dinci örgütler içindeki Türkmenleri kastediyorlar.
  Yoksa...
  Bugün... "kırmızı çizgimiz" dedikleri Azez İlçesi'ne bağlı 21 Türkmen köyü IŞİD tarafından geçen yıl ağustos ayında boşaltılırken neredeydiler?
  Mesele başka...

  http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarla...is-var-995239/
  Updated Dün at 11:44 by BORA YAŞAR
 12. Avatarı
  http://www.birgun.net/haber-detay/it...rdi-95990.html

  İtalyan Senatosu Başkan Yardımcısı ve sağcı Kuzey Ligi üyesi Roberto Calderoli, Facebook hesabından Türkiye'yi suçlayan bir açıklama yayımladı.

  Sputnik'in aktardığına göre Calderoli, "Erdoğan'ın emriyle Suriye'deki İslamcı teröristlere karşı savaşan Rusya'nın uçağını düşüren Türkiye, IŞİD'in yanında savaşa girdi" dedi.

  Calderoli, Türkiye'nin IŞİD'e destek veren bir "truva atı" olduğunu öne sürerken, "Olanlardan sonra Türkiye neden hala NATO üyesi?" diye sordu.
 13. Avatarı


  Bu da Türkiye'nin olay sonrası dünyaya duyurduğu iz haritası...

  http://www.hurriyet.com.tr/5-soruda-...itasi-40018495
 14. Avatarı
  http://www.tahahaber.com/rusya-uydu-...foto-h7850.htm

  Rusya uçaklarının düşürülme anına ait uydu görüntülerini yayınladı.
 15. Avatarı
  Yunan'dan ve Ermeni'den düşmanımızın olduğu bir dönemi geride bırakıyoruz.
  O dönemin bizler ne kadar rahat ve huzurlu olduğunu korkarım anlayacağız.
  Malum bunların ecdadının bu ülkeyi yönettiği dönemde en büyük düşman "Moskof gavuru" idi...
  Belki de genetik bir durum var. Gene Rusların düşman gösterileceği bir döneme giriyoruz bunların sayesinde.
  Ruslarla aramızdaki savaşlardaki durumumuza bakarsak çok tatsız bizim için.
  Nato ve ABD bugün çok da iyi sınav vermedi bize destek açısından.
  ABD alenen "benim bu olayda bir dahlim yoktur" diye beyanat verdi.
  El şeyine güvenerek gerdeğe girmek tehlikeli malum. Başına ne gelir bahtına kalmış.
 16. Avatarı
  http://www.radikal.com.tr/yazarlar/c...nus-mu-1479553

  Osmanlı'nın son döneminde Osmanlı-Rus savaşları futbol maçı döngüsü gibi idi. Genlerimizde "Moskof gavuru" etkisi var ve en ufak bir basınçla derhal ortaya çıkabilecek kadar güçlü.

  40 sene önce de "gomonistler Moskova'ya" diye bağıran bir vasatımız var.

  O günlere ve ruh haline dönüş en çok bize zarar verecektir. Her yönden.

  Aşımız ve ekmeğimiz etkilenecektir en önce. Sonra güvenliğimiz ve huzurumuz.

  Rusya ile düşmanca bir tutum içine girmek bu ülkeye ve halkına çok şey kaybettirir.
 17. Avatarı
  Ve Rusya'dan Türkiye'ye ilk yaptırımlar ve rizikolar:

  - http://www.radikal.com.tr/ekonomi/ru...rdurdu-1479638

  - http://www.radikal.com.tr/dunya/medv...unuyor-1479625

  - http://www.radikal.com.tr/turkiye/ru...eliyor-1479620

  - http://www.radikal.com.tr/turkiye/ru...zu-gaz-1479617

  - http://www.hurriyet.com.tr/rusya-bas...ajlar-40018447

  - Rusya Kürtlere bundan böyle tam destek verebilir...

  - Rusya S-400'leri Lazkiye'ye gönderiyor

  - 1915 Ermeni Soykırım'ının (!) inkarını suç sayan bir yasa tasarısı Rus Parlamentosuna sunuldu...
  Updated 25-11-2015 at 19:53 by BORA YAŞAR
 18. Avatarı
  Rusya'dan çağrı: AKP için uluslararası mahkeme kurulsun

  AKP iktidarının IŞİD'in vahşetlerle, katliamlarla yarattığı dehşete karşın Suriye'deki kanlı dinci terör örgütlerini desteklemeyi sürdürmesi dünyada rahatsızlığı büyütüyor..

  http://www.halkizbiz.com/gundemden/r...un-h15200.html


  Ve birileri için iş daha da ciddileşiyor.

  Dolayısıyla bizim için de...
 19. Avatarı
  Hatay Valiliği'nin koordinasyonunda Türkiye'den Suriye'nin Lazkiye kırsalına götürülen "bir grup" gazeteciye açıklamalarda bulunan Elazığlı ülkücü faşist Alpaslan Çelik, "pilotlardan ikisini de paraşütle inerken vurduk " dedi..  http://sendika7.org/2015/11/turkmen-...ulkucu-fasist/


  Durum giderek dramatik bir hal alıyor ve kontroldan çıkıyor...
 20. Avatarı
  Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, düşürülen Rus uçağı hakkında açıklama yaptı.

  TASS'ın haberine göre Peskov, Türkiye'nin Su-24'ün Türk hava sahasını ihlal ettiğine dair kanıt sunamadığını savunurken, Rusya'nın resmi verilerine göre uçağın hava sahası ihlalinde bulunmadığını kaydetti.

  Türkiye'ye askeri bir cevap verilip verilmeyeceği konusunda bir soruya cevap veren Peskov, "Putin herhangi bir askeri sonuçtan bahsetmedi, ancak bu dostane olmayan adıma bir cevap verilmesi kaçınılmaz" dedi.

  http://haber.sol.org.tr/dunya/kremli...inilmaz-137259

  Anlaşıldı. Ruslar bizi kendimize getirecek bir şamar atacaklar. Acaba nasıl?
Sayfa 1/6 123 ... SonSon