Blog Yorumları

 1. Avatarı
  Öncelikle merhaba yeni olduğum için blog yazamıyorum yoruma yazmak zorunda kaldım ismim nefise dilara 20 yaşındayı bundan çok utanıyorum ama son çarem sanırım 2 yıl önce trabzonda üniversite okuyordum babamın iflası sebebi ile bırakıp ailemin yanına döndüm çalışıp kardeşlerimin eğitimini sağladım bu yıl tekrar afyonda üniversite kazandım fakat gidemiyorum burs arastırdım ama kimse dönüş yapmıyor okulumu bitirmek istiyorum bana yardım edicek birilerini arıyorum gerekirse kazandı belgesini kişisel bilgilerim verebilirim aslında hem çalışıp hem okumayı istiyordum fakat ilçeyi kazandığım için iş imkanı yok mecburum burs istemeye lütfen küçük görmeyin yanlış bişi düşünmeyin sadece okulumu bitirmek istiyorum hepsi bu yardımlarınızı bekliyorum ilgilenen herkeze şimdiden teşekkür ederim.. dilarakurt54@gmail.com
 2. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by gokhangunaydi
  bsoke,btcim e gore bence fk olarak kar oranı olarak daha ucuz.bence de çok iyi bilançolar açıklayacaklar üstad ve aynı şirketler olduğundan bsoke daha ucuz değil mi.saygılarımla.
  Sn gokhan 3 aylıklarda bilanco hissem cok güvendiğim kutpoydu ona büyükce bir pay ayırdığım için, çimentolara yer bulamamıştım portfoyumde. btsoke 1.25 ten 2.25lere gelmişti, kısa zamanda bu yüksek primi beni btcime yönlendirdi. bence ikiside iyi bir yatırım ikisininde birbirine gore artı ve eksileri var, fk ya baktığınızda evet haklısınız daha ucuz görünüyor btsoke ve ortak dağılımı btcimde olduğu gibi karışık bir yapıya sahip değil ama buna karşın btcim piyasaların sevdiği bedelsiz potansiyeline sahip ve liman/ izmir arazisi gibi gibi artılara sahip...beklentime görede 6 aylıklarda çok çok iyi karlar göreceğimizi düşünüyorum... ikisinde bu karlarla birlikte çok iyi yerlere gelecektir..
 3. Avatarı
  Hacim az.
 4. Avatarı
  Bist 30 da TL bazda, kısa vadeli zirvenin (101225) üstünde üst üste 4. kapanış. USD bazında ise, ilk.
 5. Avatarı
  2.83 ten kısa vadeli portfoye Armada eklenmiştir, hedefim 3.05-10 aralığı....
 6. Avatarı
 7. Avatarı
  bsoke,btcim e gore bence fk olarak kar oranı olarak daha ucuz.bence de çok iyi bilançolar açıklayacaklar üstad ve aynı şirketler olduğundan bsoke daha ucuz değil mi.saygılarımla.
 8. Avatarı
 9. Avatarı
  sn üstad yanılmıyorsam OZKGY takip ettiğiniz hisselerden,haber gizleyen ve güzel habere tepkisiz kalan bi yapıda bu baskıyı neye bağlayabiliriz?
 10. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by kazancli
  HİSSE..............MALİYET........SON FİYAT..........HEDEF.....
  BTCIM...............6.60.................7.09..... . .........8.50-9.00
  CRDFA...............1.64................1.91...... .. ........2.35-2.50
  BAKAB..............2.40.................2.49...... ...........3.25-3.50
  KUTPO..............2.20................3.15....... ...........3.75-4.00


  Bilançoların yaklaşmasıyla elimdeki 6 aylık bilancolarının iyi geleceğini ve bu dönemi hareketli geçireceğini düşündüğüm senetleri öne alayım.....
  Bilanço hisselerimizde beklendiği gibi hareketlilik başladı, kutpo ve btcim primlerde başı çekmekte ,önümüzdeki günlerde crdfa ve bakabta bunlara eşlik edecektir....
 11. Avatarı
  Temel analizine güvendiğin kağıdı al unut, mutlaka bir gün değerini bulacaktır..bu yükselişleri gördükten sonra günlük haftalık bakarken o strese değiyor mu diye düşünüyor insan, ...Darısı portfoyumuzde hisselere......


   Alıntı Originally Posted by kazancli
  Parsan artık sonu gelmekte olan arsa beklentili hisselerden biri, bunun yanında devlet teşviki ile 2013te ciro artışı ve daha karlı bilancolar bekleyebiliriz. Bölgesindeki gelişmelere bakılınca o bölgenin en büyük arazilerinden birine ait olmasından dolayı kapısının bu sıralar çok çalındığı söylenebilir .asıl çelikteki %22 oranı düşünüldüğünde tüm bunların 200milyon piyasa değerinin içinde olması akıllara zarar....Bugune kadar buralarda kalıp yatırımcısına çile çektirmesinin nedeni bunun farkında olan oyuncuların mal toplamak için kağıdı baskılaması.
 12. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by kazancli
  Sn tufan turkcell gündemi derken sadece gözde ile ilgili olan, Sabah kalkıyoruz x gazete gözde turkcell haberi hisse yuzde 6 artıda, sonra yalanlama , ertesi gün diğer gazete başka haber hisse asansöre döndü. Tcell konusu biraz karışık tam hakim değilim o yüzden yanlış bir şey söylemek istemem. Ama genel olarak yorumlayacak olursam her zaman ,iyi yada kötü, bir belirsizliğin sona ermesi olumlu etkilemiştir hisseleri...

  tşk ederim hayırlı kazançlar.
 13. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by baytufanbay
  sayın kazançlı biraz fazla türkcel gündemi oluştu derken bu türkcel için iyimi kötümü? 30 temmuz mahkeme bitecek belki murat ülker borcu kapatacak sizin türkcel hakkınızdaki yorumunuz nedir?
  Sn tufan turkcell gündemi derken sadece gözde ile ilgili olan, Sabah kalkıyoruz x gazete gözde turkcell haberi hisse yuzde 6 artıda, sonra yalanlama , ertesi gün diğer gazete başka haber hisse asansöre döndü. Tcell konusu biraz karışık tam hakim değilim o yüzden yanlış bir şey söylemek istemem. Ama genel olarak yorumlayacak olursam her zaman ,iyi yada kötü, bir belirsizliğin sona ermesi olumlu etkilemiştir hisseleri...
 14. Avatarı
  sayın kazançlı biraz fazla türkcel gündemi oluştu derken bu türkcel için iyimi kötümü? 30 temmuz mahkeme bitecek belki murat ülker borcu kapatacak sizin türkcel hakkınızdaki yorumunuz nedir?
 15. Avatarı
  Nthol-nttur

  Ben şirketle iki kere görüştüm, ikisinde de net şansın holdingin iştiraki olduğunu söylediler ve bu ihale için gerçekten iyi hazırlandıklarını. Benim endişem karşılarında hükümete yakın bir aday vardı . Ama onunda üstüne çıkıp büyük başarıya imza attılar. Bu durum maliyeti artırsada bu işte deneyimli olmaları ve ortaklarını iyi seçmeleri şu an bile yüksek kazanç sunan bu sistemi çok ileri taşıyacaklardır. Hatırlayanlar vardır bahis siteleri açık olduğu dönemde bahsedeger ,net grubunun bir şirketiydi. Ve iyi işleri imza atıyordu o dönemde.. Sadece bu oyunları online ortamlara taşımaları bile cirolarında çok büyük artışlara neden olur. İstanbul yaklaşımından bugunleri görmesi bu şirket için yeni bir milat. Ben bu işin finansman planının içinde ,ellerindeki netturları iyi bir fiyattan yabancı bir fona satmalarının olasılık dahilinde olduğunu düşünüyorum. Nttur hedeflerimize varış süremizi bu ihale kısaltacaktır ve olan gelişmeleri takip ederek yeni hesaplamalar yeni hedefler ortaya çıkacaktır. güzel günler beklemekte şirketimizi.......
 16. Avatarı
  Sayın kazançlı bugünkü milli piyango ihalesinden sonra nttur hakkında yorum yapabilir misiniz. Hedef fiyatınız revize olacak mı. Şimdiden teşekkürler...
 17. Avatarı
  Sn ahcan kısa vade portfoyumuze katmıştık maktk mı ama 1.19 hareketi sırasında bir grubun ciddi mal cıkma hareketi yaşandı hala kendisine gelmeye çalışıyor. Malesef karartma olayından ancak gün sonunda görüyoruz bu dağılımı ve önlem alamıyoruz gün içinde. Orta vade baktığımızda batık günlerinde gözaltında bile 0.70 li rakamlardan işlem görmüş. Yeniden yapılanma , yeni yatırımlar ve üstüne gerçekleşebilecek arsa satışı ile ciddi prim potansiyeli taşıyor. Kutpo mun hedefine yaklaştığı bu günlerde bilanco değerlemesi yaptıktan sonra onun orta vade portfoydeki yerini alabilir. Satmayı değil aksine daha da toplamayı düşündüğüm senetlerden.
 18. Avatarı
  Değerli Subjektive;

  Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Doğru ve toparlayıcı bilgi yumağı olmuş.

  Küçüklüğüm ve gençliğim (70'ler ve 80'ler ) gazetelerde hep kahvenin zararlarını

  yazan gazete yazıları ile geçti.Hatta kalp krizini bile kahveye bağlamışlardı.Son

  yıllarda bu tür yayınlar azaldı ve Türk kahvesine ve tüm kahvelere hakkettiği değer

  verilmeye başladı.(Gerçi ben Türk kahvesi içsem bile yanında çay içecek kadar çayı

  daha çok severim.)


  Ancak Türk kahvesinin küçük bir negatif etkisini bu sebeble yazmak istiyorum.

  Kahve tanecikleri tükrük kanallarımızı tıkayarak tükrük taşı oluşumuna yol

  açabiliyor.Bunu engellemek için kahve tiryakilerinin ağız hijyenine oldukça dikkat

  etmeleri gerekiyor.Kahveden sonra su içmenin nedeni de bundan ileri geliyor.Yani

  insanlar bu sakıncayı görüp kuşaktan kuşağa kahve yanında su içme alışkanlığını

  edinmişler.Bu vesileyle kimilerinin iddia ettiği gibi suyu kahveden önce değil (ağzı

  temizleyip daha çok lezzet almak gibi komik bir neden uydurmuşlar:-) , kahveden

  sonra içmeliyiz.)

  Saygılar....
 19. Avatarı
  Sayın kazançlı, maktk portföyde yerini koruyor mu? Saygılar..
 20. Avatarı
  İSTANBUL - Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) borsa kotundan çıkma ile ilgili düzenlemesinin 1 Temmuz'da yürürlüğe girmesinin ardından iki firma Borsa İstanbul kotundan çıkmak için adım attı.

  SPK'nın "Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği"nin 1 Temmuz'da yürürlüğe girmesinin ardından Türk Demir Döküm'ün hakim ortağı Valliant ve OMV Petrol Ofisi'nin hakim ortağı OMV Aktiengesellschaft borsa kotundan çıkmak için ilk adımı attı.

  Türk Demir Döküm Fabrikalar AŞ'nin hakim ortağı Valliant, 2 Temmuz'da yaptığı açıklama ile diğer ortaklarla ilgili olarak ortaklıktan çıkarma hakkını kullanacağını duyurmuştu. Valliant'ın ardından Petrol Ofisi AŞ'nin hakim ortağı konumunda olan OMV de 10 Temmuz'da OMV Petrol Ofisi AŞ ile ilgili olarak diğer ortaklar için ortaklıktan çıkarma hakkını kullanacağını açıkladı.

  Tebliğ, hakim ortağa fiyat anlamında avantaj sağlıyor

  SPK'nın 2 Ocak'ta Resmi Gazete'de yayımlanan ve 1 Temmuz'da yürürlüğe giren "Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği" ile, sahip olunan payların ortaklığın oy haklarının en az yüzde 95'ine ulaşması durumunda, hakim ortak açısından diğer pay sahiplerinin tamamını ortaklıktan çıkarma hakkı verilmişti.

  Tebliğde, ortaklıktan çıkarma hakkının kullanım bedelinin ise, hakim ortak konumunun kazanıldığının veya hakim ortak konumunda bulunup ek pay alındığının kamuya açıklandığı tarihten önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalamasının belirleneceği ifade ediliyor.

  Uzmanlar, yabancı hakimiyetindeki bu şirketlerin halka açıklık oranlarının çok düşük olduğunu ve bunun da pazarda sağlıklı fiyat oluşumunu engellediğini, bu yüzden de bir süredir borsa kotundan çıkmayı düşündüklerinin bilindiğini aktarıyor. Konuya ilişkin Tebliğin yürürlüğe girmesi ile ortaklıktan çıkarma hakkını kullanmak üzere harekete geçen iki şirketin, yeni tebliğ ile fiyat tespitinde bazı avantajlar elde ettiklerini ifade eden uzmanlar, daha önce hak bedeli hesaplanmasında uygulanabilecek farklı modeller yeni tebliğ ile sadece "açıklamadan önceki son 30 günlük aritmetik ortalama" modeli ile hakim ortağa bir avantaj ve belirlilik sağlamış olduğunu aktarıyor.

  Halka açıklık oranı yüzde 5'in altında yaklaşık 25 şirket daha var

  Halka açıklığı zaten düşük olan bu paylarda 30 günlük ortalama fiyatı hakim ortak için makul seviyelerde olduğu anda ortağın ilave pay alarak bunu kamuya duyurması diğer ortakların paylarını makul bulduğu bu fiyattan alma hakkını veriyor.

  Uzmanlar halka açıklık oranı çok düşük olan bu ve bunun gibi payların eğer ikincil halka arz düşünmüyorlarsa borsa kotundan çıkmalarının borsa için iyi olduğunu belirterek, şu anda halka açıklık oranı yüzde 5'in altında olan başta Denizbank, Alternatifbank ve Türk Ekonomi Bankası, Carrefour, Tuborg ve Boyner olmak üzere yaklaşık 25 şirket paylarının Borsa İstanbul'da işlem gördüğünü kaydediyor.

  Öte yandan 8 Temmuz'da yayımlanan SPK haftalık bülteninde, Alternatif Yatırım Ortaklığı AŞ'nin de tasfiye ve buna paralel olarak borsa kotundan çıkmak için yaptığı başvurunun Kurul tarafından onaylandığı bildirildi. Kurul şirketin diğer ortakları için doğan ayrılma hakkı bedeli olarak, tasfiyeye ilişkin kararın ilk kez kamuya duyurulduğu 17 Mart tarihinden önceki 30 günlük ağırlıklı ortalama fiyatının belirlendiğini kaydetti.

  http://www.dunya.com/teblig-yururlug...ti-233186h.htm
Sayfa 1/4 123 ... SonSon