Blog Yorumları

 1. Avatarı
 2. Avatarı
 3. Avatarı
  "Yuh!" diyesim geldi. Olaya hiç de bu açıdan bakmayı düşünmemiştim.
 4. Avatarı
  Önce dünkü 82.ci doğum günümü kutlayan ailem bireylerine,dostlarıma,tanıdıklarıma sonsuz teşekkürlerimi sunar,benden uzun sağlıklı,mutlu,huzurlu yıllar dilerim.Biraz da bu 1 Temmuz gününün anlamına ve anılarımda canlandırdığı 1939 yılına dönmek istiyorum. O tarihte Namık amcamın o günlerde Pichane diye anılan İzmir Sağlık Müdürlüğündeki görevi sırasında Karşıyaka'da demiryolu kenarında Çocuk Esirgeme Yuvası yakınındaki evinde misafirim.Babamlar Akhisar'da.rahmetli Mediha yengem beni Kabotaj Bayramı(Seneler önce kutlamadan çıkarıldı ve Osmanlı zamanında yabancılara Türkiye karasularında insan ve mal taşıma hakkının kaldırılması yani kapitulasyonların ilgası nedeniyle bir bayramımız yokedildi.)günü nedeniyle İzmir Körfezine Demir atan donanmamızın Uyanık adlı muhribine deniz kuvvetlerimizin bir çatanasi ile götürdü..O çok değişik Bayram ve doğum günümü her zaman iftiharlar,gururla hatırlarım.
 5. Avatarı
  SSM, PIYADE TUFEGI KAPSAMINDA URETIMINE BASLANAN MILLI PIYADE TUFEGI SERI URETIMI 2. DONEM ANLASMASINI IMZALADI


  SAVUNMA SANAYII MUSTESARLIGI, MODERN PIYADE TUFEGI PROJESI KAPSAMINDA URETIMINE BASLANAN MILLI PIYADE TUFEGI SERI URETIMI IKINCI DONEM ANLASMASINI IMZALADI. MAKINA VE KIMYA ENDUSTRISI KURUMU (MKE) ILE IMZALANAN VE YAKLASIK 80 MILYON TL BEDELLI SOZLESME KAPSAMINDA 20 BIN ADET 7,62 MILIMETRELIK MILLI PIYADE TUFEGI (MPT) URETILECEK.

  SOZLESMEYI SAVUNMA SANAYI MUSTESARI ISMAIL DEMIR VE MAKINE KIMYA ENDUSTRISI KURUMU (MKEK) GENEL MUDURU IZZET ARTUNC IMZALADI. YAKLASIK 80 MILYON TL BEDELLE IMZALANAN SOZLESME KAPSAMINDA SILAHLI KUVVETLERIN TUM 7,62 MM PIYADE TUFEGI IHTIYACI MPT-76 ILE KARSILANACAK.

  KARA KUVVETLERI KOMUTANLIGI, DENIZ KUVVETLERI KOMUTANLIGI VE JANDARMA GENEL KOMUTANLIGI BIRLIKLERI ICIN ILK ETAPTA 35 BIN 14 ADET MPT-76 TEDARIK EDILECEK. PROJE KAPSAMINDA, MKE ILE IMZALANAN MODERN PIYADE TUFEGI PROJESI SERI URETIM DONEMI (DONEM-2) SOZLESMESI KAPSAMINDA 20 BIN ADET MPT-76 URETILECEK. ILK ASAMA TESLIMATLARININ TAMAMLANMASININ ARDINDAN PROJE FAALIYETLERI DEVAM EDECEK VE SILAHLI KUVVETLERIN TUM 7,62 MM PIYADE TUFEGI IHTIYACI MPT-76 ILE KARSILANACAK.

  MPT-76 MILLÎ PIYADE TUFEGININ OZELLIKLERI

  -TURKIYE’NIN MILLÎ IMKÂNLARLA TASARLANARAK URETILEN ILK PIYADE TUFEGI.
  -42 FARKLI TASARIM DOGRULAMA TESTINDEN GECEN ILK VE TEK PIYADE TUFEGI.
  -4 YONLU MIL-1913 NATO STANDARDI MODULER MONTE TERTIBATI ILE GUNDUZ VE GECE OPTIK KULLANIMINA UYGUN.
  -MPT-76, TURK MUHENDISLERININ EMEGI ILE OZGUN OLARAK TASARLANDI. FAYDALI MODEL VE PATENT BELGELERINE SAHIP.
  -SOGUK DOVME METODU ILE URETILEN SERBEST SALINIMLI, UZUN OMURLU NAMLU.
  -12 KADEMELI HASSAS OLARAK AYARLANABILEN DIPCIK YAPISINA SAHIP.
  CALISMA SISTEMI: KISA CARPMALI, GAZ PISTON HAREKETLI, DONER BASLI KILITLEMELI
  CAP: 7,62 X 51 MM NATO.
  NAMLU UZUNLUGU: 406 MM.
  SILAH UZUNLUGU: 900 - 1000 MM.
  SILAH AGIRLIGI : 4,18 KG.
  ATIS MODU: YARI OTOMATIK - TAM OTOMATIK.
  DAGILIM: 4 MOA.
  DAKIKADAKI ATIM SAYISI: 700 ATIM/DAKIKA.
  MERMI CIKIS HIZI: 800 M/S.
  ETKILI MENZIL: 600 M.
  SARJOR KAPASITESI: 20 FISEK.
  DIPCIK: ILERI - GERI HAREKETLI, 100 MM, 12 KADEME.

  2 temmuz 2015
 6. Avatarı
  Sayın kazançlı blcyt patron yasağının kalkması yakında otel açılacak olması hisse senedi olumlu etkisi ne olur özellikle patronun yasağının kalkması hedefinizi 1.60-1.70 den tekrar 2 tl ve üzerine taşır mı bizleri yalnız bırakmadınız için teşekkürler
 7. Avatarı
  Sayın kazançlı bir ara portföyünüzde olan yyapı(brova) yorumlarsanız beni çok sevindirirsiniz. Şimdiden çok teşekkürler
 8. Avatarı
  Sayın kazançli;
  Pimaş hakkında düşünceleriniz nelerdir acaba
 9. Avatarı
  mavi kapak ile ilgili düşüncem ....

  doğrusu şu : 1 kilo hurda pet şişeyi , hurdacıya götürdüğünüz vakit , size kilo başına 1.25 tl para verir ,,, ( peşin ve nakit ) kolayı içtiğiniz vakit içi bittikten sonra kapağını kapatıp öyle çöpe atarız demi , parça parça değil veya su şişesi ...

  500 kilo kapak = 625 tl yapar al sana tekerlekli sandalye bedeli ,,, kapak ayrı pet ayrı ( kimyasal diye bir şey yok ) hepsi aynıdır ,,, kapak toplamak çok yer kaplamayıp ( et kalınlığı fazla ve pratik olduğu için daha elverişlidir )

  fabrika sen 500 kilo plastik kapak getirdiğin için göbek atar ,, normalde 1 kg , sıfır pet hammaddesi 2 tl dir ... yani fabrika yine kar ediyor tekerlekli sandalye ile ...
  bugün Türkiyede hurdacılık köşe olmuş vaziyette ,,, pet şişenin her şeyi para ve toplanıyor , kapağı gövdesi vb ,,,, öyleki 1 kg kağıt hurdayı 0.500 kuruşa sizden alıyorlar ,,,, hurdacılar doyduğu için artık kağıt pek toplamıyorlar ,,, yani burun kıvırıyorlar ,, ( en çok plastik meşrubat şişesi ve aliminyum kutu kola boşu tercih ediyorlar)

  uygulama çok çok iyi ve başarılı oldu... bunun yanında , bir çok insana sevap işletip , tutumlu olmayı aşıladı ...

  hatta bu kapak olayından sonra ,, meşrubat vb üreticiler , kullandıkları şişe kapaklarının ağırlığını düşürdüler ,, yani tasarrufa gittiler , " kapak olayından sonra kafaları dank etti anlıyacağınız"

  adı üzerinde " geri dönüşüm"
 10. Avatarı
  Pet, şişe/ambalaj dönüştüğü içi sonradan da olsa toplanıyor, sonuç olarak para eden/dönüşen hiç bir şey çevrede kalmıyor, asıl saçmalıkk poşetlerrr ...

  Haa keşke bilinçli olsak da "nasılsa toplanıyor" diye saçmasak,
  ama nafile ...
 11. Avatarı
  Bugün TBMM başkanı seçiminin 3. Gerekirse 4.tur oylaması yapılacak. Meclis Başkanlığını Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından desteklenen Sayın İsmet Yılmaz’ın kazanacağını şimdiden söylemek mümkün. Ardından hükümet kurma görevi seçimi birinci parti olarak bitiren Adalet ve Kalkınma Partisi genel başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu’na verilecek.

  Kurulacak koalisyon hükümetinin güvenoyu almasının ardından tekrar seçim konusu gündeme gelebilir.

  Böyle bir durumda ise seçilmiş Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan geride bırakılan seçimde olduğu gibi tekrar seçim meydanlarına dönebilir.

  Hem de Cumhurbaşkanlığından istifa ederek.

  Bu noktada “başkanlık sistemi” daha yüksek bir kampanya ile halkın önüne konulmuş olur.

  Önemli olan nokta milletvekili seçimleri ile Cumhurbaşkanı seçimini ayni tarihe çakıştırmak.

  Anayasamızın 102.maddesi şöyle diyor.

  “MADDE 102- (Değişik: 21/10/2007-5678/5 md.)

  Cumhurbaşkanı seçimi, Cumhurbaşkanının görev süresinin dolmasından önceki altmış gün içinde; makamın herhangi bir sebeple boşalması halinde ise boşalmayı takip eden altmış gün içinde tamamlanır.

  Genel oyla yapılacak seçimde, geçerli oyların salt çoğunluğunu alan aday Cumhurbaşkanı seçilmiş olur. İlk oylamada bu çoğunluk sağlanamazsa, bu oylamayı izleyen ikinci pazar günü ikinci oylama yapılır. Bu oylamaya, ilk oylamada en çok oy almış bulunan iki aday katılır ve geçerli oyların çoğunluğunu alan aday Cumhurbaşkanı seçilmiş olur.

  İkinci oylamaya katılmaya hak kazanan adaylardan birinin ölümü veya seçilme yeterliğini kaybetmesi halinde; ikinci oylama, boşalan adaylığın birinci oylamadaki sıraya göre ikame edilmesi suretiyle yapılır. İkinci oylamaya tek adayın kalması halinde, bu oylama referandum şeklinde yapılır. Aday, geçerli oyların çoğunluğunu aldığı takdirde Cumhurbaşkanı seçilmiş olur.

  Cumhurbaşkanı göreve başlayıncaya kadar görev süresi dolan Cumhurbaşkanının görevi devam eder.

  Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin usûl ve esaslar kanunla düzenlenir.”

  Kendisinden başka rakibi olmayan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan seçimlere de Cumhurbaşkanlığı devam ederken katılabilir. Anayasanın 102. Maddesi bu konuda gayet açık.
 12. Avatarı
  Hocam çok başarılı. Teşekkür ederim bilginiz için.
 13. Avatarı
  Sn market ve polat 4.30 ortalama maliyetle yünsada pozisyon açtım, 3 temel beklentim var.
  -Yünsanın son 5 yılına bakıldığında en güçlü bilanco döneminin 2. çeyrek olması
  -Yarın A grubuna geçecek olması
  -Sabancılarının satışında sona yaklaşılması.

  Bunların yanında teknik olarak al vermesi ve harekete işaret etmesi , hedefim ağustos sonu vade ile 5.25-5.50 aralığı...
 14. Avatarı
  Kissinger Suriye fitilini atesleyip sonra olgunlastiran adam. Bakmayin bugun Turkiye yalniz ama esasen ABD cok buyuk bir savasa hazirlaniyor Suriye'de. Yarin it gibi Turkiye'ye yalanmaya basliyacak izleyin. Bugunlerde Kurt kartini oynamalari bu yuzden, bogeye boca etmeye calisiyo Turkiye'yi. Turkiye'nin mudahil olmiyacagi hicbir savas ABD'nin planlarina hizmet etmez. Turkiye hem yardimina ihtiyac duyulan hem de sinirlari degistirilmek istenen hedef ulkedir. Aynen Osmanli gibi. Bir sekilde savasa cekilmeli ki amaclanan isler hayata gecirilsin. Hesap zaten onun cografyasi uzerine yapildi Turkiyesiz olmaz.
  Suriye'de Esad yok zaten siyaseten mefta olali yil oldu. Suriye'de Rusya'nin borusu cok sesli otecek yakinda. Turkiye'de iktidar degisirse savas kacinilmaz olacak ve once ABD Kurt kartiyla ardindan da Rusya cok agir darbe vuracak Turkiye'ye. Guneydogu Barzani gibi ozerk yonetime kavusturulacak.
  Hukumet degismez ise Turkiye-Rusya gizli ittifaki ile daha rahat nefes alinabilir.
  Rusya onumuzdeki 20 yil hem Karadeniz hem de dogu Akdeniz'de demir yumruk olacak.
  Kissenger bu pisligi bolgeye boca etigi gibi geberip giecek.
 15. Avatarı
  Sermayesinin yüzde 50 ve daha fazlası borsada işlem gören halka açık sermaye şirketleri, 50 puanlık indirimin üzerine 50 puan daha indirim alarak kurumlar vergisi ödemeyecek.

  Resmi gazete’nin bugünkü sayısında, Bakanlar Kurulu’nun, kurumlar vergisinde öngörülen yüzde 50 indirimin borsada halka açık sermaye şirketleri ve bazı şirketler için farklılaştırılmasına ilişkin kararı yayımlandı.

  Kararda, uygulanacak indirim oranının yüzde 50 olarak belirlendiği hatırlatılarak, bu orana, payları borsada işlem gören halka açık sermaye şirketlerinden, indirimden yararlanılan yılın son günü itibarıyla, borsada işlem görebilir nitelikte pay alarak izlenen payların nominal tutarının tescil edilmiş olan ödenmiş veya çıkarılmış sermayeye oranı yüzde 50 ve daha az olanlar için 25 puan, yüzde 50 ve daha fazla olanlar için 50 puan ilave edilmek suretiyle indirim uygulanacak.

  Nakdi olarak sermayenin, yatırım teşvik belgeli üretim ve sanayi tesisleri ile bu tesislere ait makine teçhizat yatırımlarında veya bu tesislerin inşasına tahsis edilen arsa ve arazi yatırımlarında kullanılması durumunda, yatırım teşvik belgesinde yer alan sabit yatırım tutarı ile sınırlı olmak üzere indirim oranına 25 puan ilave edilecek.

  İndirim oranı, gelirlerinin yüzde 25 veya fazlası şirket faaliyeti ile orantılı sermaye, organizasyon ve personel istihdamı suretiyle yürütülen ticari, zirai veya serbest meslek faaliyeti dışındaki faiz, kar payı, kira, lisans ücreti, menkul kıymet satış geliri gibi pasif nitelikli gelirlerden oluşan sermaye şirketleri için yüzde sıfır olarak uygulanacak.

  Aktif toplamının yüzde 50 veya daha fazlası bağlı menkul kıymetler, bağlı ortaklıklar ve iştirak paylarında oluşan sermaye şirketleri ile arsa ve arazi yatırımına tekabül eden tutarla sınırlı olmak üzere arsa ve arazı yatırımı yapan sermaye şirketleri için de indirim oranı sıfır olarak uygulanacak.

  Finans, bankacılık ve sigortacılık faaliyeti gösteren kurumlar ile kamu iktisadi teşebbüsleri indirimden yararlanamayacak. Karar 1 Temmuz’dan geçerli olmak üzere bugün yürürlüğe girdi.

  http://www.milliyet.com.tr/o-sirketl...60/default.htm

  http://www.resmigazete.gov.tr/main.a...6/20150630.htm

 16. Avatarı
  yünsa hedef vade kaç hocam tşkklr
 17. Avatarı
  Yaşım Gereği eskileri yazıyorum. Gölcüğe ilk göçtüğümüz sene Kazık'ın nefis katmerlerinin tadını hiç unutamam. Özürlü oğlu İhsan(rahmetli) kolundaki taban gevrekler dolu teneke dolasıyla Çevreyi dolaşır köylülerle simit yumurta takası yapardı. O yıllar hükümet harp yıllarının ağır şartları nedeniyle Varlık Vergisi ve yol vergisi çıkarmıştı. Durumu bilmeyen ve yol vergisini ödemeyen Ihsan-ı jandarma yakalar ve Komutanın karşısına çıkarır. Komutan gür bir sesle vergisini neden ödemediğini sorar. Ihlasın cevabı:Komutanım ben hiç yoldan gitmem. Hep irimlerden dolaşırım deyince kahkahayı basan komutan durumu anlar ve Ihsan-ı salar. Ihsana ve babası Kazık İsmail'e rahmetler yağsın,âmin!!
 18. Avatarı
  sayın kazançlı yünsa hakkında düşünceleriniz nedir,bende ilgileniyorum da.teşekkürler.
 19. Avatarı
  Beş KARDEŞ Akhisardan bir hatıra:1940 lı yıllar. Saadet Kılınçoğlu ve 4 dayım:Kemal+ Bahattin +Nurettin +İzzettin Öktem

 20. Avatarı
Sayfa 1/3 123 SonSon