Blog Yorumları

 1. Avatarı
  iyi akşamlar;
  sayın kazançlı egcyh topiğinde de yazmışsınız ve kağıtta kendi sebeplerinizce çıkmışşınız bu son egcyh nın yaptığı sanal kar ile temettü dağıtmama açıklamasıyla yapılan kağıttaki 0,68 e kadarki yükselişi ile 1 likte egcyh hakkındaki düşünceniz nedir?... teşekkürler .iyi akşamlar
  hüseyin
 2. Avatarı
  Sayın Kazançlı, bir egcyh yorumu lütfen, siz tamamen çıktınız mı hisseden?
 3. Avatarı
  Syn kazançlı pimaştaki pozisyon devam ediyor mu ?
 4. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by recko
  Slm üstad
  Yatas hissede konsolide gelene kadar ideal alım Noktaları nereleri olur
  Uzun süredir yoktun yakalamış iken Soralım bari
  Geri Çekilme yerlerini bildirmen ricasıyla
  Tsk
  Sn recko bilancoyu çok beğendim , zaten en yüklü pozisyonumun olduğu hisselerden biri yataş, eğer en ufak bir geriçekilme olsa ,firsat olarak görüp hisselerimi artırmak için değerlendirmeyi düşünüyorum...
 5. Avatarı


  Sipahi Ocağı - Canerhan Tipi
 6. Avatarı
  Tşkler sn judoka bugun martıda yabancı alışları vardı, umarım önümüzdeki günlerde artarak devam eder ve en kısa zamanda hedefimizi görürüz.
 7. Avatarı
  kısa vade için kötü olabilir ama uzun vade ülkemizin geleceği düşünülürse bu sefer kriz ekonomik anlamda bizi kötü durumlara düşürecek ancak ülkemizin daha doğrusu çocuklarımızın geleceği için hayırlı olacaktır diye düşünüp beklediğimi ifade ederim
 8. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by kazancli
  Bugun martıda pozisyon açtım 1-2 hafta içinde 0.70 hedefiyle... Kapanış 0.61... Önümüzdeki günlerde yabancı alışların devam edebileceğini düşünüyorum...
  maşallah diyorum tek kelime ile yine nokta atışı....%6,56 pirimli
 9. Avatarı
  Aracı kurumların hisse hedeflerine baktığımızda %5-10 gibi iskontolu hedefler görüyoruz,,,büyük fonları bu iskontolar kesmez,,,önce short,,daha sonra dipden long pozisyon almaları durumunda voleyi vururlar.
  Dolayısı ile bu sene bir krizin çıkması daha mantıklı geliyor bana.
  ABD borsaları da zirvelerde olduğunu düşündüğümüzde.......
 10. Avatarı
  Bir ara 10 yılda bir darbe oluyordu fakat 1980+17=28 Şubat 1997 Post modern darbesiyle süre uzadı ve şekil değişti.

  28 Şubat 1000 yıl sürecek denildi ..Bugün 28 Şubat + 18. yıldayız. Ekonomide de süre uzaması ve/veya şekil değişimi yaşanabilir.

  Eğer aslında 28 Şubat 12 Eylül sürecinin devamı ise
  ve gerçekte halen özde değişen birşey yoksa
  yalnızca herşey (uygulanması önce (bence 70 lerde) başlayıp deklerasyonu arkadan gelen) BOP dahilinde ise ekonomik kriz için farklı hesaplar olabilir diye düşünüyorum.

  Diğer taraftan ise güçlü bir kriz için bilinçli olarak alt yapının (ekonomik ve politik) ehil eller tarafından hazırlandığını sezinliyorum. Petrol fiyatlarındaki düşüş bir yana, 2 yıldır piyasada herşeye belli aralıklarla, fazla göze batmadan ortalama %20 zamlar yapılıyor ve zamlı fiyatlar bir daha da geri gelmiyor. Et-süt-yumurta-patates-kabuklu yemişler dahil...Sanki bir tür paralel ekonomi faaliyette gibi.

  Yani malzeme hazırlığı tamam da, ilk kazmanın vurulması ya da işaret fişeği bekleniyor...

  Dün İmralı heyeti tarafından yapılan beklenti dahilindeki açıklamanın ve IŞİD in Musulda heykelleri yıkmasının da hep BOP dahilinde gelişen olayllar olduğuna inanıyorum. Dolayısıyla bu bağlamda güvenli liman olarak seçilmesi zaten kaçınılmaz olan ülkemizde ekonomik kriz(ler)in de eskisinden farklı gelişmesi, kontrollü olması beklenmelidir diyorum.

  Zaten yukarıdaki listede 1986-2001 arasındaki 15 yılda 7(belki 8(2000 den başlamıştı çünkü)) kriz oluşu, işin o zamanlardan kontrol altına alınmış olduğuna işaret ediyor sanıyorum.
  Burada, 2001 in çok yıkıcı oluşu "bu nasıl kontrol" dedirtebilir fakat sonrasında 3 adet tek başına iktidar dönemi yaşadığımıza ve diğer gelişmelere bakarsak "bunca sıradışı gelişme" için "sıra dışı kriz" gerekirmiş gerçekten dememek mümkün mü?

  Yani kentsel dönüşüm amacıyla yerle bir edilen nice binalar gibi, ülke bazında başka dönüşümler için de, yerle bir edilen nice bankalar, peşinden siyasal vd...yapılar, ve daha neler neler olması eşyanın tabiatı gereğiydi ve de öyle gidiyor/gidecek gibi.

  Özet olarak, ekonomik kriz için ekonomik ve siyasal hazırlıklar tamam sayılır bence .İş (İŞİDin İŞ i değil haa..) düğmeye/düğmelere basma yetkisine/gücüne sahip olanların takdirine kalık. Onlar belirleyecek zamanlamayı ve şiddetini...Tüm düğmelere aynı anda basılması şart değil. Bence kademeli/kontrollü olacak. O kadar da aceleleri olmayabilir fakat sanırım 4. kez (hele de 4*100 lü sayıyla) tek başına istenmiyor, uyarılar yapılıyor fakat anlaşılamıyor gibi...Bir tür yorgunluk etkisi belki de alışkanlık etkisi olabilir. Buna çözüm bulunamazsa kriz beklenenden de erken ve güçlü gelebilir.

  Saygılar...
 11. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by Che Big
  pinky amca selamlar.......

  Sizi takip etmekten büyük zevk aliyorum,iyi ki varsin pinky amca......
  Selam ve teşekkürler
 12. Avatarı
  pinky amca selamlar.......

  Sizi takip etmekten büyük zevk aliyorum,iyi ki varsin pinky amca......
 13. Avatarı


  Perşembenin Gelişi 9 Aralık 2010 html

  AYŞE TEYZE - Bıktım artık bu FED lafından
  Updated 01-03-2015 at 00:59 by pinky
 14. Avatarı
  olmuyacak cunku para zihirbazlarin dunyayi kontol edemiyor gibi geliyor bana bolgesel ola bilir
 15. Avatarı
 16. Avatarı
  Slm üstad
  Yatas hissede konsolide gelene kadar ideal alım Noktaları nereleri olur
  Uzun süredir yoktun yakalamış iken Soralım bari
  Geri Çekilme yerlerini bildirmen ricasıyla
  Tsk
 17. Avatarı
  Bugun martıda pozisyon açtım 1-2 hafta içinde 0.70 hedefiyle... Kapanış 0.61... Önümüzdeki günlerde yabancı alışların devam edebileceğini düşünüyorum...
 18. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by gokhangunaydi
  bu arada mutlu deki kısmi bölünme vs.işleminin neredeyse aynısı carfa ve carfb de de oluyo.malum bu hisseler heeeeep yükselmişti.bunda da aynısı olabilir mi üstad?
  Sn gökhan carfada arsa olayları baya karışık çok hakim değilim.Ne desm yanlış olacak şimdi...
 19. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by recko
  Üstad slm
  Blcyt 2014 konsolide verileri geldi
  Güzel görünüyor ama senin yorumlarınıda duymak isteriz
  Tsk
  Sn recko güzel bir kar açıkladık beklentilerin biraz üstünde,bunun üstüne güzel bir temettü açıkladılar. Bu yıl otele daha fazla para harcamayıp üstüne kar yazmaya başlayacaklar . Bu yıl sonunda 13civarı kar açıklayabilir. Dezavantajı sektorde kar marjlarının çok dalgalı olması. Bu yıl içinde hedef piyasa değerim 100milyon civarı. Borsadaki dalgalanmalardan çok etkilenmeyeceğini düşünüyorum.
 20. Avatarı
  beni etkileyen 1994-2001 ve 2008 idi...Bu son üçünü yaşadım hatırlıyorum....diğerlerini bilmiyorum hatırlamıyorum...sanırım o kadar yaşlı değilim..
Sayfa 1/3 123 SonSon