Blog Yorumları

 1. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by Harun_4265
  Merhaba sayın kazançlı,
  MNDRS de ki pozisyonunuzu halen koruyor musunuz? Hedefiniz de bir değişiklik var mı?
  Teşekkürler.
  Sn harun mndrste pozisyonumu koruyorum hatta bugun 81-82 den ilave alışlarla maliyetimi 85 e kadar indirdim. Mndrs bilanco hisselerimden biri 9 aylıkta açıklayacağı güzel bir karla hedefime ulaşabileceğini düşünüyorum. Çok dağınık bir hisse olduğu için borsadaki düşüşten etkilenmesi kaçınılmaz. Ama karla birlikte kısa sürede beklediğim seviyelere yönelecektir.
 2. Avatarı
  EGCYH


  Bu haftada iştiraklerden bize sıra gelmedi, egcyo tam gaz devam. Bloğumu takip eden hatırlayacaktır, egcyonun hareketinin başlangıcını yakalamış ve 0.50den mal almıştım ama Sn Egeli o kadar korkak yaptıki bizi 0.70lerde hepsini satmıştım geri gelir korkusuyla Dayandı 1.20 lere hala da güçlü görünüyor tahtası. Daha önceki yazımda belirttiğim gibi egcyhta hareketi ecgyonun sonlara yaklaştığı dönemde başlatıp, egcyoda mal çıkmalarını kolaylaştırarak bir taşla iki kuş vurmayı hedeflediklerini düşünüyorum.

  Egelinin artık borsa alsatlarından ibaret şirketler olduğunu söylemek çok doğru gelmiyor , her ne kadar yatırımlar beklenildiği seviyenin çok uzağında olsada. Özellikle son 2 yıldır, 2 şirketininde kendi belirledikleri alanlarda iyi kötü yatırım yaptıklarını düşünüyorum, bunun sonuçlarınıda egcyoda görmeye başladık. Malesef borsamızın birçok büyük şirketinde bile en yakın örnekler olduğu için eczacıbaşı ve zorlu grubunu sayabilirim. Toplama dönemlerinde birçok yatırımcının canını yakmış yıllarca süründürmüştür .(Asla onlarla kıyaslamıyorum Egcyhı yanlış anlaşılmasın, yöntem olarak benzerlik var demek istiyorum) umarım bu bıktırma döneminin sonuna gelinmiştir ve burada yıllardır bekleyen zararda olan yatırımcının yüzünün gülme vakti gelmiştir.

  Son olarak 2011 kasımında egcyh kurban bayramına girmeden 2 tavan yaparak bize bayram hediyesi vermişti. Umarım tarih tekerrürden ibarettir Şaka bir yana bu hafta hareketli olacağını düşündüğüm senetlerin başında geliyor.
  Updated 27-09-2014 at 01:43 by kazancli
 3. Avatarı
  Sn erhanaxe belkide turkcell işi için bir planları vardı ondan tavanı yükselttiler, iş yattığı için belki gerek kalmayacak. Ama spkya başvurdular ve onaylandı. Olağanüstü genel kurulu toplayıp onay alacaklar yeni sermaye tavanı için. Bu sürecin bir parçası olağanüstü genel kurul , hemen bir bedelli çıkabilir diye düşünmemek lazım. Keşke artık organik büyümeye geçilip banka satışı, şokun arzı gibi yatırım yaptığımız şirketleri kullanarak kaynak sağlansa. Yarın bir gün yine büyük bir satın alma açıklarlarsa bu dediklerim gerçekleşmez ise bir bedelli gündeme gelebilir. Öte yandan yüzde 10 satılmaya çalışılırken, bedellide çok mantıklı görünmüyor. Ben daha onceki yazılarımda ülkerdeki gibi yabancıya satış beklediğimi yazmıştım. Ama şirket tam rayına oturmadan biraz erken oldu sanki, bakalım hangi fiyatlar çıkacak ortaya.
 4. Avatarı
  Endekste günlükte, bugün boyun çizgisi aşağı geçildi.
 5. Avatarı
  sayın Kazancli Gözde girişimin almış olduğu SERMAYE ARTTIRIMI GÜNDEMLİ olağanüstü genel kurul kararını nasıl değerlendiriyorsunuz? teşekkürler.
 6. Avatarı
  Merhaba sayın kazançlı,
  MNDRS de ki pozisyonunuzu halen koruyor musunuz? Hedefiniz de bir değişiklik var mı?
  Teşekkürler.
 7. Avatarı
  son takaslar ,haftalık, aylık, 3 aylık farklar ile. Bu tabloda görüldüğü gibi tek alıcı garanti bankası 3 milyona yakın mal almış 3 ayda.Aslında çağrı coktan başlamış! Baskıyı kurup dökülenleri toplamışlar.

 8. Avatarı
  MAKTK

  Arkadaşlar acele etmeye gerek yok , kurallara uygun olduğu için spk bu çağrıya büyük ihtimal olumlu cevap verecektir. Onay süresi 1.5-2 ay civari olacaktır. Daha sonra şirket çağrı tarihlerini açıklayacak. Büyük ihtimal 15 iş günü sürecek çağrı dönemi başlayacak. Çağrı sürecinin son günü 16.30 a kadar hisselerinizi 1.05ten satma hakkına sahipsiniz. Bunun yanında bugune kadar yapan şirket çıkmadı ama eğer gözde topladığı lotları yetersiz bulursa çağrının bitmesine 1 iş günü kalana kadar çağrı fiyatını yükseltebilir. Bu durumda pay alım süresi 2 hafta uzatılır. bu yılın sonuna kadar bu süreci tamamlamış oluruz.

  Bu çağrı süreci sonunda yüzde 95 e ulaşırsa kottan çıkma işlemleri başlayacak. Fiyat belirlemede şuan için 5 yıllık ortalamaya bakılıyor yada şirkette bu sure içerisinde zorunlu çağrı olduysa , çağrıdan sonraki dönemin ortalaması alınıyor. Bizde geçmiş 5 yılda gözdenin satış sürecinde yaptığı çağrı isteğe bağlı olduğu için , 5 yıllık ortalama alınacaktır. Bu yılın şuana kadar ortalaması 1.05 bundan sonra yılsonuna kadar bu süreç içerisinde büyük ihtimal 1.05 olacağını düşünürsek 5 yılın ortalaması 1.498 olarak karşımıza çıkıyor. Ama spknın kottan çıkma ile ilgili yeni düzenlemeye gittiğini biliyoruz . O yüzden fiyat belirleme konusunda net konuşmak mümkün değil. (umarım hesaplama konusunda hata yapmamışımdır
 9. Avatarı
  EGCYH

  2 yıllık alanlara baktığımızda kendileri çalmış, kendileri oynamış . Hatta kağıdın toplandığını söyleyebiliriz. İlk 6 kurum onların kullandığı kurumlar, 6 dışında alınan malı toplasan 1 milyon bile zor çıkar. Tabi biz burada ne kadar temel , takas , teknik yapıştırsak boş. Sn Egeli ne zaman isterse o zaman bu kervan yürür, malesef gerisi boş.

  Tabi bu durum teoriler üretmemize mani değil Belki de egcyo ve eglyoda yolun sonuna gelindi , onlarda malı çıkmak için egcyhta yukarı hareket başlatıp , diğer tahtalarda aldıkları malları boşaltacaklar.

  [/QUOTE]
 10. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by ozgur4540
  Kısa vademi acaba ?
  Sinpaşta hedefim yılsonuna kadar 1.15-1.20 sn ozgur.
 11. Avatarı
  MAKTK

  Son günlerde yediğimiz sopanın nedeni buymuş demek ki. 1.05 e şükredip vereceğiz sanki malları. TESISLERINI DUSUK MALIYETLI SEKILDE KONUMLANDIRMASI. zamanında Beklentimi arsanın satılması ve fabrikanın taşınması olarak belirtmiştim, şirkette bu haberle Kabul etmiş oldu fabrikanın taşınacağını

  KAP : GOZDE GIRISIM SERMAYESI YATIRIM ORTAKLIGI A.S. / GOZDE [MAKTK] OZEL DURUM ACIKLAMASI (GENEL) 19.09.2014 19:32:  BU HABERIN KAP 'IN SITESINDEKI ORJINAL HALI VE EKLI DOSYALARINI GOREBILMEK ICIN ASAGIDAKI LINK'I TIKLAYINIZ!
  HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/B...ASPX?ID=384805

  KAP : GOZDE GIRISIM SERMAYESI YATIRIM ORTAKLIGI A.S. / GOZDE [MAKTK] OZEL DURUM ACIKLAMASI (GENEL) 19.09.2014 19:32:58

  OZEL DURUM ACIKLAMASI (GENEL)
  ---------------------------------------------------------------------------------------------


  ORTAKLIGIN ADRESI : KUCUKBAKKALKOY MAHALLESI VEDAT GUNYOL CAD.DEMIR SOKAK NO.1-A KAT 2 ATASEHIR ISTANBUL
  TELEFON VE FAKS NUMARASI : 0 216 - 5243484 / 0 216 - 5762226
  E-POSTA ADRESI : ILETISIM@GOZDEGIRISIM.COM
  ORTAKLIGIN YATIRIMCI/PAY SAHIPLERI ILE ILISKILER BIRIMININ TELEFON VE FAKS NUMARASI : 0 216 - 5242392 / 0 216 - 5762226
  YAPILAN ACIKLAMA ERTELENMIS ACIKLAMA MI? : HAYIR
  OZET BILGI : MAKINA TAKIM ENDUSTRISI A.S. HISSELERINE ILISKIN GONULLU PAY ALIM TEKLIFI


  ---------------------------------------------------------------------------------------------
  YONETIM KURULUMUZ, ASAGIDA BELIRTILEN HUSUSLARI KARAR ALTINA ALMISTIR.

  %59,96'LIK PAY ORANI ILE HAKIM HISSEDARI OLDUGUMUZ MAKINA TAKIM ENDUSTRISI A.S.'NIN ("MAKINA TAKIM" VEYA "SIRKET") TARAFIMIZA DEVRINDEN ONCEKI MALI TABLOLARINDAKI TUTARSIZLIKLAR, KAYIT EDILMEMIS YUKUMLULUKLER, ANA SERMAYEDAR TARAFINDAN BAZI SIRKET UST DUZEY YONETICILERINE VERILMIS HAYATIN DOGAL AKISINA VE BASIRETLI TUCCAR DAVRANISINA UYMAYAN MUKAFAT VE TAAHHUTLER TESPIT EDILMISTIR. BU VE BENZER ISLEMLER ICIN GECMIS YONETIM KURULLARINA, DENETCILERE VE BAZI UST DUZEY YONETICILERE YONELIK ADLI VE HUKUKI ISLEMLER BASLATILMIS VEYA BASLATILACAKTIR.

  MAKINA TAKIM'IN TARAFIMIZCA ALIMINDAN BU YANA YAPILAN YENIDEN YAPILANDIRMA CALISMALARININ ETKISI ILE COK UZUN ZAMANDAN SONRA ILK KEZ BU YIL ICERISINDE AYLIK BAZDA ISTIKRARLI BIR SEKILDE FAALIYET KARI ELDE ETMEYE BASLAMASINA RAGMEN, MEVCUT BILANCO YAPISI KENDI FAALIYETLERINI SURDURMEK ICIN FINANSMAN TEMININE IMKAN VEREMEMEKTE, BU NEDENLE TUM FAALIYETLER ANA HISSEDAR TARAFINDAN FINANSE EDILMEKTEDIR.

  SIRKET'IN MEVCUT OPERASYONEL YAPISI VE MAKINA PARKI, YUKSEK ISCILIK MALIYETLERI VE SATIS KANALI YAPISI ILE BUYUMESININ KISITLI OLACAGI, ELDE EDILEN FAALIYET KARININ DA BORCLARIN CEVRILMESI ICIN YETERLI OLMAYACAGI GORULMEKTEDIR.

  MAKINA TAKIM'IN KENDINE YETEN BIR DURUMA ERISMESI ICIN DAHA AGIR BIR YENIDEN YAPILANDIRMA SURECINE GIRMESI, TESISLERINI DUSUK MALIYETLI SEKILDE KONUMLANDIRMASI, MAKINA PARKINA YATIRIM YAPMASI VE STRATEJIK URUN GRUPLARINDA UZMANLASMASI GEREKMEKTEDIR. BU UZUN VE ZORLU SUREC, MUTEADDIT SERMAYE ARTISLARINI DA GEREKTIREBILECEKTIR.

  BAZI YATIRIMCILARIMIZI ZORLAYABILECEK BU SURECE SIRKET ILE DEVAM ETMEK ISTEMEYECEK YATIRIMCILARIMIZA IMKAN TANIMAK GAYESIYLE;

  * SERMAYE PIYASASI KURULU'NUN II-23.1 SAYILI "ONEMLI NITELIKTEKI ISLEMLERE ILISKIN ORTAK ESASLAR VE AYRILMA HAKKI TEBLIGI"NIN "BORSA KOTUNDAN CIKMA" BASLIKLI 8. MADDESININ 1INCI FIKRASI UYARINCA; %59,96'LIK PAY ILE HAKIM HISSEDARI OLDUGUMUZ MAKINA TAKIM'IN PAYLARININ BORSA KOTUNDAN CIKMASI AMACIYLA BASVURABILMESININ DE ON KOSULU OLARAK MAKINA TAKIM'DAKI OY HAKLARIMIZIN %95'IN UZERINE CIKMASI AMACIYLA GONULLU PAY ALIM TEKLIFI YAPILMASINA,

  * YAPILACAK GONULLU PAY ALIM TEKLIFININ MAKINA TAKIM'IN TARAFIMIZCA SAHIP OLUNAN PAYLARIN DISINDA KALAN PAYLARININ TAMAMI ICIN GERCEKLESTIRILMESINE,

  * BU GONULLU PAY ALIM TEKLIFI ISLEMI ICIN GEREKLI OLAN FINANSMANIN OZ KAYNAKLARIMIZ YOLUYLA TEMIN EDILMESINE,

  * 1 TL NOMINAL DEGERLI PAY ICIN PAY ALIM TEKLIF FIYATIMIZIN, MAKINA TAKIM'IN IS BU YONETIM KURULU KARAR TARIHI ITIBARIYLE SON 180 ISLEM GUNUNUN BORSA GUNLUK AGIRLIKLI ORTALAMA FIYATLARININ ARITMETIK ORTALAMASININ UZERINDE OLARAK, 1,05 TL OLARAK BELIRLENMESINE,

  * GONULLU PAY ALIM TEKLIFINE ARACILIK EDECEK OLAN ARACI KURUMUN BIZIM MENKUL DEGERLER A.S. OLARAK TESPIT EDILMESINE VE ARACILIK SOZLESMESI IMZALANMASINA,

  OY BIRLIGI ILE KARAR VERILMISTIR.

  SAYGILARIMIZLA,

  GOZDE GIRISIM SERMAYESI YATIRIM ORTAKLIGI A.S.

  ---------------------------------------------------------------------------------------------
 12. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by kazancli Yazıyı Oku
  Egcyo dan dolayı yaptığımız çıkışlar hep olumsuz sonuçlanıyor. Tabanı bugun 0,66 ile yaptığimızı , buradan dönüşün başlayacağını ve 0.80 'ni deneyeceğimizi düşünüyorum.
  Dün egcyh topiciğine yazmıştım buraya da yapıştırdığımı düşünüyordum ama yazı yok ortalarda, belki sistem çıkış yaptı yollayamadım. Bugun güzel bir primle %9 artarak 72 üzeri kapanış yaparak haftayı noktaladık. Bugun nakit olmadığı için altlardan daha fazla alma fırsatım olmadı. Umarım 1 lere doğru yolculuğumuz başlamıştır. Borsada önümüzdeki günlerde zor zamanlar bizi bekliyor,bu günlerde egcyhın pozitif ayrışarak yüzümüzü güldüreceğini düşünüyorum.
  Updated 19-09-2014 at 19:32 by kazancli
 13. Avatarı
  Joshua Bell
  16 Aralık 2014 21:00
  Zorlu Center - Performans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro, İstanbul

  Bilet Fiyatları:
  1. Kategori - 360.00 TL
  2. Kategori - 250.00 TL
  3. Kategori - 154.00 TL
  4. Kategori - 101.00 TL
  5. Kategori - 56.00 TL TÜKENDİ
 14. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by kazancli
  Bugun sngyo 0.89 dan pozisyon açılmıştır.
  Kısa vademi acaba ?
 15. Avatarı
  Bugun sngyo 0.89 dan pozisyon açılmıştır.
 16. Avatarı
  Orta vadede, bist 30 da 99.800 üzeri long, altı short.


  YTD
 17. Avatarı
  yetiştik üstad eyvallah takipteyiz
 18. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by vozcan
  helal olsun ne diyelim yetişemedik hızınıza

  Erken vermişim 2.55 ile yuzde 11 karla hedefine ulaştı. 0.73ten grnyo alabileyim diye biraz çabuk davrandım
 19. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by kazancli
  Erken hareketlendi 2.44ten %6 karla kapatılmıştır pozisyon.

  helal olsun ne diyelim yetişemedik hızınıza
 20. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by kazancli
  dzgyo 2.31 pozisyon açtım bugun, hedefim kısa vade 2.55-2.60
  Erken hareketlendi 2.44ten %6 karla kapatılmıştır pozisyon.
Sayfa 1/3 123 SonSon