Blog Yorumları

 1. Avatarı
  sayın kazançlı grnyo hala portfoyunuzdemi,beklentiler devam ediyormu?reysaşla ilgili olarak vade ve hedef fiyat alabilirmiyiz,şimdiden teşekkürler
 2. Avatarı
  MUTGG için alım hala uygun mu üstad sence?
 3. Avatarı
  Sn.ilker63 e ben de katılıyorum
 4. Avatarı
 5. Avatarı
  Birde Sn Kazançlı başka bir yerde yazıyormusunuz?Siz burdan gittiğiniz anda bizim sizi takip edebileceğimiz ikinci,üçüncü bir yer varmı açıkçası sizi kaybetmek istemiyorum ben kendi adıma. Tekrar hayırlı işler bol kazançlar.
 6. Avatarı
  Sn Kazançlı Grnyo kısa beklentimizi karşılamadı.Şu an Mutgg deyiz.Bol Kazançlar.
  Updated 17-10-2014 at 11:15 by ilker68
 7. Avatarı
  Sn. Kazancli, netler basladı gıbı...bol kazanclar...
 8. Avatarı
  Sn yuxell banka ile ilgili değerleme raporu şirkete sunulmuştur diye düşünüyorum, bugunlerde şu fiyattan satış işlemi için ukraynada başvurular yapılmıştır haberini görebiliriz. Bu banka satışından sonra crdfa için satış görüşmeleri hızlanabilir. 9 aylıkların yaklaştığı şu günlerde, iyi bilanco geleceğini düşündüğümden üstüne bu haberide eklersek bu fiyatlar çok çok uygun , buralari artık dip yaptığımızı ve yönümüzün yukarı olduğunu düşünüyorum.....
 9. Avatarı
  Sn.kazançlı crdfa da süreç nasil işleyecek. Bankayi satacagiz diye haber geldi sonrasinda hiçbirşey yok. Bu satış süreci hakkinda bilginiz varmi acaba? Birkac haftadır hacimde yerlerde sürünüyor zaten.
 10. Avatarı
  Bugun portfoyumden kutpoyla 3.49 ortalama satışla geçici vedalaşıp yerine 9 aylık bilancosu için 0.73 ten reysaş aldım.

  Kutpoyu nisanda 2.20 den portfoyume katmıştım 3.74 gördüğümüz zirve , 6 ayda bugun 3.49 ortalama satış ile %65 kar ile ayrılmış oldum. Ayrılışımın nedeni bu çeyrekte karı aşağı çekebilecek 2 gelişme. Birincisi şirketle yaptığım görüşmede bayramların satışları olumsuz etkilemesi , ikincisi ise tvde sıkca gördüğümüz yeni başlayan dizilerle yapılan reklam anlaşmaları, bunların satışlara etkisi uzun vadeye yayılırken yönetim giderlerine etkilerini en çok bu dönem göreceğiz . bu negatif gelişmlerin yanında pozitif olarak ihracattan yazacağımız artı karı söyleyebiliriz. Belki portfoyumde nakit olsa bu değişimi yapmam gerekmezdi ama reysasa yer açmak için pek gönüllü olmasamda bu kararı almak zorunda kaldım. 9 aylıklardan sonra beklentilerim dahilinde bilancolar gelirse umarım hisse sayılarımı artırmış olarak kutpoya geri döneceğim.
 11. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by kazancli
  Vade vermek çok zor aslında herşey imar planına ve projeye bağlı , belki haftaya belkide 1 yıl sonra... Mutlu bölündükten sonra elimde olanları satmıştım uygun fiyatları bekliyordum, Artık buralardan yukaı döneceğini düşündüğüm için pozisyon açtım .
  Mutgg de yarında eğer yukarı kapamayı başarırsak dönüş için daha net konuşabiliriz, iki günde %5 üzeri kar yakaladık , yarına bakarak hareketlerimizi haftasonu daha doğru yorumlayabiliriz.

  Bugun etyat ta pozisyon açmayı düşünüyordum 0.63 ten ama egcyh taki düşüş biraz inat yapıp oradaki lotlarımı artırmam ile sonuçlandı.....

  Teknik olarak harekete hazır görünen senette, yıl sonuna kadar sermayesini 20 milyona artırması gerekliliği bu yükseliş için beklenti olarak kullanılabilir. etyatta ilk hedefim max 2-3 haftalık bir sürede 0.73-0.75 yüzde 15-20 arası bir kar.....
 12. Avatarı
  Egcyh

  Klasik Tan Egelinin yükseliş öncesi son dk dökme hareketi olduğunu düşünüyorum, son mallarıda alıp yükselişini yapar. Bakalım tarih tekerrür edecek mi.... koyduğum grafikte bundan once yaptığımız son iki yükseliş hareketi (71-98,65-92)

 13. Avatarı
  "Temiz enerjiye yönelme akımı bir kaç yıl öncesinde üniversite kampüslerinde başlamış. Bu akıma katkıda bulunmak üzere "Rockefeller Brothers Fund" Rockefeller Kardeşler Vakfı geçtiğimiz günlerde iklim değişikliğine karşı oluşturulan bir hayırseverler grubuna katılma kararı almış. Söz konusu hayırsever grup, fosil yakıtları ile ilişkili toplam 50 milyar dolarlık yatırımı, çevreye duyarlı alanlara kaydırmayı hedefliyormuş."

  Piyasalardaki petrol fiyatlarında yaşanan geri çekilmeye neden arayanlara hayırsever grubun petrol piyasasından 50 milyar dolar çekme kararını gösterebiliriz.

  Global Divest-Invest olarak bilinen ve fosil yakıtlarına yapılmış yatırımları temiz enerjiye yöneltmeyi hedefleyen harekete, emeklilik fonları, dini gruplar ve büyük üniversitelerinde önümüzdeki günlerde katılacağından söz ediliyor.

  Norveç'te elektrik ile çalışan otomobiller yaklaşık dokuz yıldır test ediliyor. Diğer yandan hidrojen yakıtlı araçlar yollarda boy göstermekte.

  2025 yıllarında elektrik ile çalışan araçların zorunlu olarak kullanılacağı, yakıtı petrol türevleri olan araçların kullanımının yasaklanacağından söz edilmekte.

  2025 e daha 11 yıl var diyeceksiniz. Elektrikle çalışan araçlar üreticilerine,yatırımcılarına nasıl para kazandıracak? gibi bir soru aklınıza gelebilir. Elektrikle çalışan aracı satın aldığınızda malesef araçtaki piller sizin olmuyor. Her ay şirkete yaklaşık 160 $ gibi parayı pil kirası olarak ödemek zorunda kalacaksınız. Belki bu kira ilerleyen yıllarda daha düşebilir, ancak şu sıralardaki fiyat bu.

  Şimdi Rockefeller Kardeşler Vakfı'nın fosil yakıtlardan çekilme kararının arka planındaki gerçek az çok anlaşılıyor. Gelecekte dünyadaki elektrikle çalışan araç sayısı x 12 x 160 $= ........ iyi bir rakam edecek her halde.
 14. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by mme
  Dow'da 16000 altı bekliyorum. 16600 ün altında kapanışlar bu beklentimi kuvvetlendirir.

  YTD
  Beklentimiz bu aşamada gerçekleşti. Görüntü hala olumsuz.
 15. Avatarı
  Bugun 18.30 civarı bekleyen alışlarıma vermeyenler yarın pişman olacak gibi dış piyasalara bakınca gerçekleşmeyen alışlarım için
  yarın 18 altında bile fırsat verecek gibi duruyor. Sn forexin dediği gibi bugun pozitif görünümde benim alışlarımın payıda vardı. Tahtada az miktarlar olsa bile grup dışından birinin alımı olduğunda hemen yukarı çekiyorlar tahtayı...

  Bundan sonra inşallah nttur hedefimize mart nisan gibi ulaşırsa , uzun vade biriktireceğim kağıtların başında mutgg gelecek....

  Hedefim projenin şekillenmesiyle netleşecek ama benim tahmini rakamım 45-50 civarı... gerçekleşme süreside max 1.5 yıl .
 16. Avatarı
  Vade vermek çok zor aslında herşey imar planına ve projeye bağlı , belki haftaya belkide 1 yıl sonra... Mutlu bölündükten sonra elimde olanları satmıştım uygun fiyatları bekliyordum, Artık buralardan yukaı döneceğini düşündüğüm için pozisyon açtım .
 17. Avatarı
  evet üstad, vade ve hedef öngörünüz nedir? teşekkürler
 18. Avatarı
  Hayırlı olsun sn kazançlı. Hedef - vade vermediniz
 19. Avatarı
  18.35 ten mutgg eklenmiştir portfoye....
 20. Avatarı
  Egcyh  Baskı tam gaz devam, bugun hacimde yerlerdeydi.Artık bu fiyatlardan baskıya rağmen kyden mal alamadıklarının bir işareti. Geçen hafta için konuşacak olursak, en azından borsadaki hızlı düşüşe ragmen 70lerde tutunmuş olmamız olumlu. Eglyonun yüzde 25 inin satış haberi egcyo haberine gore çok daha önemli, eğer bu fiyatlardan gerçekleşebilirse 28 milyon piyasa değerine sahip hissemize 25 milyon gibi ciddi bir para girişi olacaktır. Normal şartlar altında diger bir değişle Tan Egeli faktörü olmasa sadece bu satış ile 1 liranın üstüne çıkmalı senet. İnanması zor olsada, iyi günler bizi bekliyor inşallah......
Sayfa 1/2 12 SonSon