Blog Yorumları

 1. Avatarı
  Dinin bireysel yönünün dışında, toplumsal yönünün, pragmatizm olarak ifade ettiğiniz, "iyi ve ahlaklı birey" yetiştirme (olışturma) olduğu yadsınamaz. Devletin desteklemesi gereken husus da bu olması gerekir. (Tüm inançlara saygı) Eğer bir dinin mensupları sürekli problem yaratıyorsa, huzuru bözuyor, diğer bireylerin başına bela oluyorsa, o dinin sorgulanması doğal..

  Bir devletin bir dini esas alıp böylelikle vatandaşlarını toptan cennete göndermek gibi bir hizmet ve işlevinin olduğunu varsaymak mantıklı mı?
 2. Avatarı
  Ateizmin tepkisel olarak geliştiğini düşünmüyorum. Daha ziyade insanın evren algısından, kozmoloji, fizik ve biyoloji bilgisinden kaynaklanan bir sorgulama ve arkasından gelen bir itiraz süreci. Ülkeyi yönetenlerin İslamı sömürmesi her manevi değerin suyunu çıkartması, kendileri gibi düşünmeyeni dinsiz, paralel ya da terörist ilan etmesi elbette özgür düşünen bireylerin bunların mensup oldukları dini sorgulamalarına yol açabilir. Aslına bakarsanız 1300 yıllık İslam tarihi birbirinin kafasını kesmekle meşgul ümmet savaşlarıyla doludur. İslamın kime ne faydası olmuş ki deyip olaya pragmatizm çerçevesinde bakanlar da oluyordur illa ki.
  Updated 26-08-2015 at 11:13 by Kişniş
 3. Avatarı
  Güneş gibi ol şefkatte,merhamette.
  Gece gibi ol ayıpları örtmekte.
  Akarsu gibi ol keremde,cömertlikte.
  Ölü gibi ol öfkede ,asabiyette.
  Toprak gibi ol tevazuda,mahviyette.
  Ya olduğun gibi görün,ya göründüğün gibi ol.

  demiş mevlana...
  bizimkiler her yıl giderler konyaya,ama sadece semazen izleyip gelirler..
  mevlananın hoşgörüsünü,samimiyetini,mütevaziliğini,sadeliğini almayı asla düşünmezler...
 4. Avatarı
  Bu hapishanedekiler münafık galiba...Cehennemdeki yerleri en altta rezerve ...Bu dünyada da eşdeğer bir yer ayrılmış kendilerine...İnanç rahat bir konum...Anneaannem bir Osmanlı hanımı idi...Dindar namazında niyazında idi...Bir çok tabirini çocuk yaşımda anlamazdım doğal olarak..Birisine çok kızınca: "Cehennemin dibine esfeli safiline" derdi. İnternet çağında aklıma geldi baktım...Cehennemin dibi, en alt katı, yedinci katı demekmiş. Benim bilgim yeterli değil...Belki de cehennemin en dibi sizin dediğiniz gibi "haviye"dir . Gidip de gören biri yokki soralım.
 5. Avatarı
  bir düzelti: nizamül-mülk , hasan sabbah ve ömer hayyam horasandaki medreseyi beraber bitirmişlerdir. gelelim ateizmle ilgili diğer bir şeylere : abd'de üniversitelerin akademik kadroları yüzde 97nin üzerinde ateist ve agnostikten oluşur. işin daha garip yanı hapishanelerdeki mahkumların yüzde 97si de hristiyan ve diğer dinlerdendir. ben şimdi takdiri size bırakıyorum desem ne demek istiyorsun diyebilirsiniz.
 6. Avatarı
  Değerli Pinky... pilsiz radyo+ telsiz kulaklığıyla başladığım elektronikte, pilli,tek transistörlü, uzun dalga, derken 10 transistörlü, orta kısa uzun nihayetinde fm dalgaya kadar ilerledim.bilumum radyo telsiz alıcı-verici -dedktör-elektronik alet televizyon teyp pikap bunlarda kesmedi.kedi köpek kuş zili..konuşan ziller.. entegrelerin içine program gömülmesi.. nihayetinde teyp kasetine görüntü kaydetmeyi başardım. milli eğitime müracaat ettim. bana öğrenci pasaportu verdiler.. y.dışına gidip,elektronik mühendisi adayı olmaya kadar ilerledim...en son bir iddia üzerine yeni bir radyo alıp 5 dakikada, radyodan millete cep telefonlarıyla ve araç telefonlarıyla sevgilileriyle konuşan , eşlerini aldatan bir kadın ve bir erkeği millete dinlettim...
  bende pratik zeka vardı, ama para yoktu... okyanusu geçtim bir kaşık suda boğuldum.
  ülkem bir bilim adamı adayını kaybetti maalesef.
  içim sızladı yukarıdaki radyoyu görünce...anlatmak istedim.
  selam ve saygılar, ellerinizden öperim...
 7. Avatarı
  hasan sabbah ve hayyam aynı zamanlarda ve aynı mekanlarda büyürler..
  Hasan sabbah aslında inançsızdır,Allaha dahi inanmadığı rivayet edilir..
  ama ünlü bir şeyhtir,ve tapusunu garantilediği!!!! cennet uğruna ölen binlerce fedaisi vardır..
  ateistin dötü başı bellidir,yolu yordamı bellidir,doğrudur yanlıştır bizi pek ırgalamaz...
  ama asıl tehlikelisi münafıklardır...
  sana güven verir,istismar eder,iki yüzlüdür vs vs vs
  dinimize en büyük zararı ateist değil münafıklar verir..
  ve dinimizde en ağır cezayı görecekler münafıklardır..
  cehennemin en alt tabakası olan haviyede yerleri rezervelidir..
 8. Avatarı
  üstat ateistten ziyade müslüman görünümlü inançsızlar yani münafıklar daha tehlikeli bence.
  ve sayıları iyice arttı bunların,eskiden cami cemaati daha samimi insanlardı...
  şimdi haşa Allaha değilde kula namaz kılıyor sanki adamlar...
  yalan dolan dalga dubara gırla...
  kurduğu cümlenin başında sonunda,ortasında mutlaka maşallah,inşallah,selamün aleyküm vs vs vs
  gelde çık işin içinden...
  hayyam demişya..
  İçin temiz olmadıktan sonra.
  Hacı hoca olmuşsun, kaç para!
  Hırka, tespih, post, seccade güzel;
  Ama Tanrı kanar mı bunlara?
 9. Avatarı
  24 Ağustos 2015 PAZARTESİ
  Resmî Gazete
  Sayı : 29455 (Mükerrer)

  CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN VERİLEN TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ
  SEÇİMLERİNİN YENİLENMESİNE DAİR KARAR
  T.C.
  CUMHURBAŞKANLIĞI
  24 Ağustos 2015
  68244839-120.02-1-503

  BAŞBAKANLIĞA
  7 Haziran 2015 tarihinde yapılan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonrasında, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı seçiminin yapıldığı 09/07/2015 tarihinden itibaren kırkbeş günlük sürede Bakanlar Kurulu kurulamadığından, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ile istişare edilerek Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104 üncü ve 116 ncı maddeleri gereğince Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimlerinin yenilenmesine karar verilmiştir.

  Gereğini rica ederim.

  Recep Tayyip ERDOĞAN
  CUMHURBAŞKANI
 10. Avatarı
  Sayın Kazançlı: Sabancı`da Yünsa satış kararı...Görüşünüz... Zarar bayağı arttı..
 11. Avatarı
  Bu dediğiniz durumda insanlar ateist olmayı mı seçiyorlar? Küfürden ateizme ha?... Neden olmasın?
 12. Avatarı
  Karışmak gibi olmasın bu işlere de şöyle de düşünseniz iyi olur: dünyada ateist oranı yükseliyor. abartılı veya abartısız. Bunun temel sebebi hükümetlerin ahlaksızlığından daha çok internettir bence. her türlü tartışmayı yapabiliyorsunuz.her türlü içeriğe ulaşabiliyorsunuz. tartışırken fiziksel kontakt yok. sadece küfür olabiliyor. bu da biraz sabırla aşılıyor.
 13. Avatarı
  50-54 arasi,bir bobin,bir galenli transistor ve bir kulaklikla mukavva kutu icine yaptigimiz boyle iki radyo ile kuzguncuk sirtlarindaki bir sinif arkadasimin evinin bahcesinden--mukemmel parlak bir gecede-bogaza nazir,galenin kirmizi ucu ile karsisindaki kristal uzerinde dolasirken,TESADUFEN rahmetli zeki muren in ilk radyo konserini yakalamis ve konser sonunda,buyulenmis olarak --kim bu muthis ses diye birbirimize saskin saskin sormustuk..istasyonlari boyle arardik.ayri bir istasyon arama dugmemiz yoktu.semasini unuttum.ogrenip tekrar denemek isterdim.
 14. Avatarı
  bir süredir bu sayfada verdiğim dünya borsalarının haftalık kapanışlarını son üç yıla göre değerlendirdiğimizde piyasaların ayı piyasasına döndüğü net olarak gözükmekte. dibe doğru sanki bir yarış başlamış gibi.

 15. Avatarı
 16. Avatarı
 17. Avatarı
  Sporumuzun temel hastalıkları ŞİKE ve DOPİNG...

  Şikeden hüküm giyenleri aklamaya çalışıyoruz sistem olarak.

  Çünki adalet bizim.

  Ama iş uluslararası kurumlara kalınca temizleme işlemimiz akim kalıyor.

  Atletizm ve halter gibi branşlarda, devletin uçuk kaçık ödül sistemi nedeniyle, sporcular, yakalanmasam zengin olurum diye dopingi deniyorlar.

  Denetçi kurum uluslararası olunca yapacak bir şey de kalmıyor. On sene sonra dahi olsa, labaratuvar teknikleri geliştikçe bizim keklikler yakalanıyorlar birer birer.

  Utancı bize kalıyor.

  Son olarak Lonrda'da olimpiyat şampiyonu olan ve bu büyük olaydan sonra adı bir kapalı salona da verilen Aslı Çakır Alptekin'in o yarışı dopingli olarak kazandığı anlaşılınca hem madalyası elinden alındı hem de 8 yıl boykot cezası aldı.

  Son olarak duyuyoruz ki devlet de kendisine Ödül Yönetmeliği uyarınca verdiği 2500 Cumhuriyet altınını geri istiyormuş...Bu kadın atletin antrenörüne de ödül yönetmeliğince yüklü altın verilmekte...Sisteme bakın.

  Devşirme atletlerle, anlamsız yüksek ödüllerle köşe dönmeci bir yaklaşımla sporu desteklediğini sanıyor devletimiz.

  Aynen yöneticilerimizin hayat görüşüne uygun bir sistem.

  Acınası haldeyiz de haberimiz yok. Üstelik utanmıyoruz da...

  Atatürk yıllar önce "ben sporcunun zeki, çevik ve de ahlaklısını severim" diye boşuna dememiş.
 18. Avatarı
  yataşa tekrar gelmeniz beni mutlu etti...
 19. Avatarı
 20. Avatarı
   Alıntı Originally Posted by kazancli
  Hala tutuyorum sn endemik burada da aslında ittfhtaki gibi sahibinin güvenilmez olma durumu var, yoksa nttur şuan ki fiyatlarla birleşmede büyük avantaj taşıyor, normal şartlar altında ntturun en az bu birleşmeye 2.70 civarı girmesini beklerdim ama ittfhtada yaptığım gibi hedefimi beklemeden 1.85 civarı ayrılacağım kağıttan....tabi o hedef gerçekleşirse
  Bugun 1.78 i gören nttur da 0.85 ten açtığım pozisyonu %100 civarı kar ile 1.76 dan kapadım. Yataşta 2.56 dan kapadığım pozisyonu bugun 1.96 dan başlayarak aşağı geldikce artırarak devam edecek şekilde tekrar açtım. İyi kar beklediğim şirketlerde çoğu beklediğim gibi iyi karlar getirdiler, ama piyasa malesef bilancolarla ilgilenecek durumda değil. Hepsinde pozisyonumu koruyorum, zaten temel olarak pahallı senetler değiller ve betaları düşük şirketler , borsa yükselmezse bile ilk fırsatta portfoyumdeki senetler tekrar toparlanacaklardır. Portfoyum grnyo ağırlıklıdır. Bundan sonra bu dalgalı piyasada hisse seçimlerini yaparken daha çok çalışma gereketirdiğinden, müşteri portfoylerime daha çok zaman yaratmam gerekiyor. 1-2 aylık sürede buralarda olmayacağımdan. Herkese bol sabır diliyorum bu zorlu günlerde...
  Updated 20-08-2015 at 03:35 by kazancli
Sayfa 1/4 123 ... SonSon