RSS olarak izle

ExisTeeN

KONYA Konya Çimento

Bu yazıya oy ver
19.02.2010
 Alıntı Originally Posted by ExisTeeN Yazıyı Oku
KONYA

Kendi grafiklerime baktığımda benim açımdan çıkışını tamamlayan hissede gidilebilecek son hedef 220 olarak görmekteyim.
220 içinde bu çıkışın bir geri almasının olması gerekiyor bana göre..
İlk geri alma seviyesi 115.. Kırdığı taktirde 100 2. geri alma seviyesi.
Çıkışın devam etmesi için 140 üstü kapanışlar önemli.
Yukarı kırdığı taktirde 155-170 arası bir noktadan döneceğii düşünmekteyim.
Yönünü bir görelim duruma göre yorumu güncellerim.

Yatırım tavsiyesi değildir.
Saygılarımla
ExisTeeN

Updated 05-03-2010 at 17:01 by ExisTeeN

Kategoriler
Hisse Yorumlarım

Yorum

1.  Avatarı
    26.02.2010
    Yorumum geçerliliğini korumaktadır. Hisse 168 değerinden geri dönmüştür. Değerlerimiz belli. Nerede molaya girecek bir görelim bakalım.
  2.  Avatarı
    02.03.2010
    Hisse 168 seviyesinden geri dönmüş ve 115 desteğini test etmiştir.
    115 desteği çalışarak 115 altına indiği anda gelen tepkiyle 131 kapamıştır.
    Şimdi artık önümüze bakma zamanı...
    Söz verdiğim gibi yorumlarımı güncelleyeyim.

Yukarıda;
    Dediğim gibi çıkışın devam etmesi için 140 üstü kapanışlar önemli...
    140 üstü kapanışlar olduğu taktirde hissenin ilk hedefi 172 seviyesi.. Kırdığı taktirde;
    2. hedef ±205 seviyesi.. Eğer yetmez derlerse 220-240 arasına hızlı bir hareket beklenebilir.

Aşağıda ise;
    140 kırıldığı taktirde... 105 noktasına kadar salınma beklerim. Bu salınmayıda hızlı bir şekilde beklerim..
    105 desteği tutamaz ise 93 - 85 civarlarına kadar düşecektir.
    Sonrasında ise 85-105 arası hareketler seyretmemiz olası...
    Bir ihtimal 75'e değebilir. Bunun için endeks etkisi önemli.

Malum hareketli dönemlerdeyiz. Hem sektör, hem ülke olarak.
    Hissenizi/Hisselerinizi dikkatle takip etmenizi öneririm.
    Para cebinize girmedikten sonra bir anlamı olmayacaktır.
    Kâr cebe yakışır.

Yatırım tavsiyesi değil, kişisel görüşlerimdir.
    Saygılarımla
    ExisTeeN
  3.  Avatarı
    29.03.2010
    02.03.2010 tarihinde yaptığım yorumu artık güncelleme zamanı.
    O tarihten bugüne bakalım neler olmuş.

KONYA 19.03.2010 tarihinde 115 seviyesinin altını 1 kere daha test etmiş ve gelen tepkiyle kapanışını 121'den yapmış. Bu tarihten şu ana kadar geçen 6 işgününde 120 altında hiç kapanış gerçekleştirmemiş!

Beklentim olan 105'e kadar hızlı düşüş gerçekleşmemiş. Bunun sonucunda bende grafik ve analizlerimi silerek yeniden bir şablon çıkardım.

Yukarıda;

Hissenin yukarı gidebilmesi için 118 üstü kapanışlara devam etmesi gerekiyor. 118 üstü kapanışlar olduğu sürece hissenin önündeki dirençler ±130 - ±138 - 152 - ±175 - ">="190 değerleridir. Şu aşamada önemsediğim değer; ±130 değeridir.
    ±130 kırdığı ve ±145 üstünde tutunabildiği sürece hedefim 175 olacaktır.
    ±130 kırar ve 138 - ±146 aralığından geri dönerse gerçekten geri dönüp dönmediğinin teyiti önemli hale gelir. Gerçekten geri dönmüşse çıkış bir aldatmacadır. Geri dönmemişse ilk hedef hızlı bir çıkışla 175, sonrasında ise ">=190 ve üstü olacaktır. Bunu şu anda öngöremediğim için bu şekilde yazmayı uygun görüyorum.

Aşağıda;

115 hala önemini korumaktadır. Şu an için anormal bir durum olmadığı taktirde 115 kırmasını beklemiyorum. 138 - ±146 aralığından geri dönerse ve 115 desteğinde tutunamaz ise 100-105 civarlarına kadar salınma beklerim.
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    Bugünü ise ">="123 kapamasını bekliyorum.

Saygılarımla
    ExisTeeN

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
  4.  Avatarı
    129'un önemi...
  5.  Avatarı
    Son yorumum geçerliliğini korumaktadır.
    Grafiğinde sıkışma görüyorum. Bu hafta bir hareket gözlenebilir.

Saygılarımla
    ExisTeeN