Sayfa 1/7 123 ... SonSon
Arama sonucu : 74 madde; 1 - 12 arası.

Konu: Ankara etimesgut zırhlı birlikler tankcı - Askerlikle ilgili lütfen bakın :)

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    T.C
    Gönderi
    360

Arrow Ankara etimesgut zırhlı birlikler tankcı - Askerlikle ilgili lütfen bakın :)

Merhabalar
    kısmetse 21 ağustosta ankara etimesgut zırhlı birliklere tankçı olarak askere gideceğim. 15 ay orada askerlik yapanlar varsa onlar yazsınlar lütfen, ve askerlikle ilgili anılarınızı veya tavsiyelerinizi bekliyorum

herşey vatan için
    Genç Borsacı

Elixir Guest

Esas

13 sene oldu

tumenın her yerını karıs karıs bılırdım dunyanın en buyuk zırhlı tumeni idi

zırhlı bırlıgın karsısı olan umıtkoy o zamanlar yoktu tek tuk evler vardı

geceleri 3 4 km yuruyerek eskısehır yolundakı benzınlıklere cıkar bıra alırdık (ıcmesınıde bılmezdıkde macera olsun dıye bıra ıle orda tanıstım orda sonlandırdım tanısıklıgımızı )

ehlıyetın varsa dırek 2. alaya yolcu olursun tank soforu olmaya eskısehır yolunu gorur yola bakarak gun sayarsın

cavıs talımgaha dusersen sıncan ve etımesguta bakarsın

tank taburuna dusersen ıste orada manzara yok sagın solun asker tumenın merkezı

sosyal ımkanları ıyıdır egıtımınde cavus talımgahda agırdır sofor taburunda ıse komedı ve lakayıtlık vardır tank taburunu pek bılmıyorum ama genelde ıse yaramıcak pacozları ora gonderıyorlardı ordakı tanıısklıgım astsubay adaylarına egıtım vermemden ıbarettı

hadı kardesım ALLAH kolaylık versın bence ıyı bır yer

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    T.C
    Gönderi
    360

Esas

artik orda ne olarak devam edeceğiz onu bilemiyoruz ama tankçı olarak gidiyoruz orasi belli ehliyetimde var ama iyimi olur kötümü onu bilemiyorum :dusun: hayirlisi artik .Sn. Elixir oradan usta birliğine nereye gittiniz?? valla böyle etimesgut zırhlı birliklerde askerlik yapan varsa Sn.Elixir gibi beni biraz aydınlatırsanız sevinirim, yani bilmediğimiz bi yer , hakkında bilgi almak iyi oluyor , çok teşekkürler
    Genç Borsacı

Elixir Guest

Esas

acemı bırlıgım cavus talımgah

usta bırlıgım 2 alay 1 sofor taburu (kadro orda ama seyyardık mubarek)

gorev yaptıgım yerler genelkurmay

sereflı kochısar

mamak

ve kısa surelı dogu seferleri

bırde dıs olaylar olursa takvıye kuvvettık ( o zamnlar bır kac olay olmustu en buyugu ıse sıvas madımak olayı idi)

boyun posun ıyı ıse tıpınde ıyı ıse genelkurmaya kuvet komutanlıklarına koruma veya ınzıbat olarak gıdersın sofor taburunda ıse sofor secerler genarellere genelde hanımlarıyla gelırler hanımlar secer tıp boy pos 1. sart
    yada buyuk bır torpılın olması gerekır

kucuk bır anı boluk komutanı bolukten bır kac kısı secti her boluk komutanı secmıs nıye secıldıgımızı bılmıyoruz kendı kendımıze ulan ne ıs dıyoruz aramızda neyse nızamıyeye goturduler bızı orada 60 70 kısı varız bır kac general hanımları vardı ılk elemelerı yaptılar 30 kısı kaldık sonra bır eleme daha yaptılar 12 kısı kaldık len bı sagıma soluma baktım en guduk ben kalmısım (boy1,83 kg 70) gerısı en az 1,90 dan baslıyor 2 ye kadar gıdıyor 2 kısı daha eledıler kaldık 10 hanımın bırı benım basımda durdu soyle bır suzdu gıttı bı tur daha attı 2 kısı daha eledıler sonra yıne dondu geldı baktı baktı bunun boyu kısa dedı bıızde eldıler sankı guzelık yarısmasına cıkmıs gıbıydık o neydı ya olee: o gun 4 kısı goturmuslerdı yarı fınalde elendık

pride Guest

Esas

ne guzel rahat askerlik yapacaksın elıksır gardas sen 4 km yuruyebılıyormusunki bıraya gıtmısın hahahahahha

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    İstanbul & Taşkent
    Gönderi
    522

Esas

Zırhlı birliklerde kısa dönem askerlik yaptım.tümen karargah bölüğünde.
    oraya gittikten sonra orda kalır mısın yoksa gider misin önce bunu öğrenmen lazım.bu da neye göre seçiliyordu açıkçası unuttum.ama alaylar kötüdür sıkıcıdır, tümen karargah bölüğü disiplinlidir, okul komutanlığı fena değildir.uzun dönemler için belki de en rahat askerlik orada şöför olmak.yabancı dilin varsa acemiliğe başladıktan bir kaç gün sonra yabancı dil sınavı yapılır.iyi bir yabancı dilin varsa yurt dışına bile gidebilirsin ve inanılmaz rahat edersin.eğer böyle bir durum varsa o sınavı mutlaka kovala.fransızcası çok iyi olan bir arkadaşım bu sınavı kaçırmıştı.duyuru yapıldığında o orada değilmiş bu yüzden haberi olmamış.genel olarak zırhlı birlikler disiplinli bir yerdi ben en son bıraktığımda

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    İstanbul & Taşkent
    Gönderi
    522

Esas

Alıntı Originally Posted by Elixir Yazıyı Oku

boyun posun ıyı ıse tıpınde ıyı ıse genelkurmaya kuvet komutanlıklarına koruma veya ınzıbat olarak gıdersın sofor taburunda ıse sofor secerler genarellere genelde hanımlarıyla gelırler hanımlar secer tıp boy pos 1. sart
    yada buyuk bır torpılın olması gerekır
    valla tip falan filan hafiften komedi olaylar.paşalara personel seçecek astsubaylar sürekli renkli gözlüleri ayırıyorlardı

Esas

Komutanın iyi ve anlayışlı olsun,sende gayretli ol,kalanını boşver..
    Kendi gerçeklerin yoksa başkalarının yalanlarıyla, kendi doğruların yoksa başkalarının yanlışlarıyla yaşarsın.

Esas

277 kd olarak Etimesgut cavus talımgahta yaptım hem acemiligi hem de ustalıgı.
    80/4 lerle beraber egitim gördük sonra Egitim çavusu oldum
    Cavus talimgaha dusmussen
    egitimi sıkıdır
    Denetlemeleri fazladır
    Egitim Flaması mutlaka alınmalıdır
    Spor ve atış ise 2, plandadır
    tumen merkezıne gore ımkanları sınırlıdır
    500 tepesi meshurdur
    Vs.

Esas

eski bir Ankara'lı olarak eti mesgutu severim. anılar anlatmakla bitmez. ömrümün ücte biri genel kurmayda geçti. ömrümün yüzde yüzüde genel kurmaylı anıları dınlemekle gecıyor. ben edok severim. babamın orda cuval gıbı kendını yerde buluşunu görmüştüm.
    Ordumuz Türk birliğinin, Türk kudret ve kabiliyetinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesidir.ATATURK

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    T.C
    Gönderi
    360

Esas

öncelikle herkese teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için.sülüsümü aldım hayırlısıyla 24-25 ağustosda birliğime katılacağım.

Zh.Brl.Ok. Ve Eğt. Tüm. K.lığı - Etimesgut / ANKARA
    (TNK-302) TNK.ŞÖFÖRÜ (A5T1) .
    birde bu A5T1 tankı nasıl bişey merak ettim internetten araştırdım ama bişey bulamadım. varmı A5T1 tank şöförü felan aranızda ?? resminide
    Genç Borsacı

Elixir Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by yigit Yazıyı Oku
    öncelikle herkese teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için.sülüsümü aldım hayırlısıyla 24-25 ağustosda birliğime katılacağım.

Zh.Brl.Ok. Ve Eğt. Tüm. K.lığı - Etimesgut / ANKARA
    (TNK-302) TNK.ŞÖFÖRÜ (A5T1) .
    birde bu A5T1 tankı nasıl bişey merak ettim internetten araştırdım ama bişey bulamadım. varmı A5T1 tank şöförü felan aranızda ?? resminide

hayırlı teskereler dıleyelım once

sofor taburuna dusmusun eskısehır yolunu bol bol gozetlersın artık

tanklarıda merak etme ıcı bakır kuru tamtakır bır seyler eskı model m 60 lar ve leopardlar ıyıdırde onlarıda sen kullanmıyacaksın uzaktan goreceksın bu modellerı doguya dusersen usta bırlıgınde kulanırsın

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •