Sayfa 43/692 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon
Arama sonucu : 8301 madde; 505 - 516 arası.

Konu: IPEKE - İpek Dogal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş.

1. Esas

---------------Üstad ,bilselc kardeşlerim...........

---------------Kıllanıyorum,hala kıllanıyorum.Aynı ilçe Kozluk ta Şelmo da Amerikalılar günlük 4000 bin varil,Devlet arıkaya kuyularından 3000 bin varil günlük petrol çıkarıyor.Daha yeni Kozluk yemişlide kaliteli petrol çıktı.Köseler de zaten kaç senedir çıkıyor.

---------------Batman ın Kozluk ilçesinde tükürdüğün yerden petrol çıkıyor ve bizim KOZA 1 den hala ses yok.......

---------------Kıllanıyorum Kardeşlerim......Bağıra bağıra kıllanıyorum.

---------------ÇOK BÜYÜK BİR REZERV BULUNDU diye kıllanıyorum........Ve bu yüzden İPEK ENERJİden ayrılamıyorum......

2. Esas

----------------Koza 1 den pek yazmaz oldun üstad.İpek 1 i yazıyorsun.Koza 1 in fos çıktığına mı inanıyorsun?

----------------Ben Koza 1 e ipek ten daha fazla inanıyorum.

Esas

Alıntı Originally Posted by türkmen Yazıyı Oku
    ----------------Koza 1 den pek yazmaz oldun üstad.İpek 1 i yazıyorsun.Koza 1 in fos çıktığına mı inanıyorsun?

----------------Ben Koza 1 e ipek ten daha fazla inanıyorum.
    Sakin ol Türkmen, çok heyecanlı bir gençsin sen belli ki, fazla heyecan bizi bozar, sizlerin enerjisine yetişemiyoruz

Koza 1 ile ilgili çok değerlendirme yapıldı. Karotlar ve numuneler şu an İngiltere'de. Gelecek rapora uygun olarak unconvantional metod netleşecek ve kuyu ihtiva ettiği unconvantional formasyon (karbonat kaya) operasyona tabi tutulacak yada tutulmayacak. İngiltereye fantazi olsun diye gönderilmedi numuneler. Unconvantional üretim de ülkemizde ki kuyu tamamlama teknolojisi henüz çok yetersiz. Amerika bu yöntemi keşfedip geliştirerek uygulayalı daha 5 sene bile olmadı. Uygulamaya başlamaları ile petrol ve gaz üretiminde ilk sıralara yerleşmeleri de bir oldu zaten. Birkaç yıl içinde de en büyük petrol ve gaz üreticisi olacaklar unconvantioanal üretim metodları sayesinde zaten. Dolayısı ile şirketlerimiz bu alanda yabancı şirketlerden know how yardımı alıyorlar. Bunun ilk öncüsü İpek Enerji ve devam eden Sarıbuğday sondajında Shell ile operasyonu yürüten TPAO oldular. Bu alanda önümüzde ki süreçde pek çok gelişmeler göreceğiz.

İpek 1 e ise bugünlerde sık değinmemizin sebebi şu an trend oluşundan ötürüdür.

Neyse benden bu kadar

4. Esas

İpek 1 e ise bugünlerde sık değinmemizin sebebi şu an trend oluşundan ötürüdür.

----------------Burasını anlamadım üstad............N e demek oluyor bu?

Esas

---------------Üstad ,bilselc kardeşlerim...........

---------------Kıllanıyorum,hala kıllanıyorum.Aynı ilçe Kozluk ta Şelmo da Amerikalılar günlük 4000 bin varil,Devlet arıkaya kuyularından 3000 bin varil günlük petrol çıkarıyor.Daha yeni Kozluk yemişlide kaliteli petrol çıktı.Köseler de zaten kaç senedir çıkıyor.

---------------Batman ın Kozluk ilçesinde tükürdüğün yerden petrol çıkıyor ve bizim KOZA 1 den hala ses yok.......

---------------Kıllanıyorum Kardeşlerim......Bağıra bağıra kıllanıyorum.

---------------ÇOK BÜYÜK BİR REZERV BULUNDU diye kıllanıyorum........Ve bu yüzden İPEK ENERJİden ayrılamıyorum......
    sevgili dostum ilk önce burada yapılan paylaşımların subjektif olduğunu bilmek ve ona göre değerlendirmemiz gerektiğini hatırlatırım...bu yazdığımının sizinle kesinlikle alakası yok genel olarak yazıyorum ..nedeni her olumsuz fiyat hareketliliğinde burada paylaşım yapan dostlarımız töhmet altında bırakılıyor..yok sen öyle söylemiştin yok böyle söylemiştin gibi...

Bence Koza-1 kuyusundan istenilen verim alınamadı..zaten sizin beklediğiniz gibi bir rezerv olsaydı akın ipek kimseye 3.xx alım fırsatı vermezdi..elbette bunlar benim tahminim belkide sizin dediğiniz gibidir bilmiyorum...ve yine tahminim açıklamalardan çıkartığım..petrol var ama çıkartmak için uygulanacak metotun yada metotların ekonomik anlamda şirkete katacağı değer yada kaybın hesabını yapılıyor olması...ama ben açıkçası umutsuzum...zaten şirkette bütün ağırlığını şirvana vermiş durumda...

Dikkat edin sn FT-2 hep başta sn üstadı hep ilk kuyu ile vurmaya çalışıyor..Şirvan için hiç bir kelam edemiyor...bunlar benim gözlemlerim ..inşallah sizin beklediğiniz gibi bir rezerv bulunmuş olur..hem ülkemiz hem şirket hemde yatırımcı için süper bir müjde olur...

ama şu an için bütün yoğunluk Şirvan ...petrolden ziyade güzel haberlerle şirkete bu sektörde ayrı prestij kazandıracaktır...şirket için önemli bir viraj..
    Yukarıda yazdıklarım Al-Sat-Tut tavsiyesi değildir... Şahsi düşünce ve yorumlarımdır. ...Doğabilecek kar ve zarardan mesul değilim...

6. Esas

---------------Üstad petrol haberlerinin geciktirilmesine bir bahane olarak da yeni yürürlüğe giren petrol yasasından diyorlar.

---------------Petrol bulundu haberlerinin geciktirilmesi ile yeni yürürlüğe giren petrol yasasından ne ölçüde bir avantajımız oldu?Daha doğrusu bu yasa nedeniyle mi petrol haberleri geciktirildi?

7. Esas

Alıntı Originally Posted by bilselc Yazıyı Oku
    sevgili dostum ilk önce burada yapılan paylaşımların subjektif olduğunu bilmek ve ona göre değerlendirmemiz gerektiğini hatırlatırım...bu yazdığımının sizinle kesinlikle alakası yok genel olarak yazıyorum ..nedeni her olumsuz fiyat hareketliliğinde burada paylaşım yapan dostlarımız töhmet altında bırakılıyor..yok sen öyle söylemiştin yok böyle söylemiştin gibi...

Bence Koza-1 kuyusundan istenilen verim alınamadı..zaten sizin beklediğiniz gibi bir rezerv olsaydı akın ipek kimseye 3.xx alım fırsatı vermezdi..elbette bunlar benim tahminim belkide sizin dediğiniz gibidir bilmiyorum...ve yine tahminim açıklamalardan çıkartığım..petrol var ama çıkartmak için uygulanacak metotun yada metotların ekonomik anlamda şirkete katacağı değer yada kaybın hesabını yapılıyor olması...ama ben açıkçası umutsuzum...zaten şirkette bütün ağırlığını şirvana vermiş durumda...

Dikkat edin sn FT-2 hep başta sn üstadı hep ilk kuyu ile vurmaya çalışıyor..Şirvan için hiç bir kelam edemiyor...bunlar benim gözlemlerim ..inşallah sizin beklediğiniz gibi bir rezerv bulunmuş olur..hem ülkemiz hem şirket hemde yatırımcı için süper bir müjde olur...

ama şu an için bütün yoğunluk Şirvan ...petrolden ziyade güzel haberlerle şirkete bu sektörde ayrı prestij kazandıracaktır...şirket için önemli bir viraj..
    -----------------Vay be........Yıkıldım........Yıkıldım be bilselc............Allah kahretmesin..........

-----------------Hemen dibinde aynı Kozluk ta herkes binlerce varil petrol çıkarıyor ve Koza 1 fos diyorsun o zaman........

-----------------Koza -1 den çıkayan petrol ipek ten nasıl çıkacak anlayamıyorum..........

-----------------Ben bu hissede olmasaydım çıkardı.......Moralim bozuldu .........Ben de öyle anlamıştım gelen haberden.''Limitli petrolün ekonomik olması için gereken tüm yöntemleri araştıracağız .'' diyordu.........

-----------------Bakalım Şirvan daki İpek Kuyusundan ne haber gelecek?

-----------------Bir yandan da edilen bunca masrafa bakıyorum ve bu bir borsa operasyonu olamaz,Akın gömüyor paralarımızı masraf gidiyorsa bizden ondan 2 katı gidiyor diyorum..........

-----------------Aaaah be aaahh............Bir çıkıyor mu petrol şirvan ipek ten...........

Esas

-----------------Vay be........Yıkıldım........Yıkıldım be bilselc............Allah kahretmesin..........

-----------------Hemen dibinde aynı Kozluk ta herkes binlerce varil petrol çıkarıyor ve Koza 1 fos diyorsun o zaman........

-----------------Koza -1 den çıkayan petrol ipek ten nasıl çıkacak anlayamıyorum..........

-----------------Ben bu hissede olmasaydım çıkardı.......Moralim bozuldu .........Ben de öyle anlamıştım gelen haberden.''Limitli petrolün ekonomik olması için gereken tüm yöntemleri araştıracağız .'' diyordu.........

-----------------Bakalım Şirvan daki İpek Kuyusundan ne haber gelecek?

-----------------Bir yandan da edilen bunca masrafa bakıyorum ve bu bir borsa operasyonu olamaz,Akın gömüyor paralarımızı masraf gidiyorsa bizden ondan 2 katı gidiyor diyorum..........

-----------------Aaaah be aaahh............Bir çıkıyor mu petrol şirvan ipek ten...........
    sevgili türkmen ben fos filan demiyorum sadece tahminimi söylüyorum..sizinde tahmininiz var yönünde...

sonuç itibari ile var yada yok...ben yatırımcıyım kendi çapımda...şirket bir yola çıktı bu yolda koza1 ilk kuyu olabilir ama son kuyu olmayacak...

ve benim kesin bir dille fos demem için sontaj faaliyetinde direk bulunup yurt dışındaki numuneleri inceleyip sonuca varan kişi olmam gerekir..

dediğim gibi ancak tahminde bulunabilirz..bununda borsa karşılığının bir anlamı ve değeri yoktur..olması için bir veri yada bilginin olması gerekir...

Yanlış anlaşıldıysam herkesden özürdilerim...kesin ifadelerden hep kaçınmışımdır her ne kadar yazımda kesin ifade olmasada malasef herkes farklı algılayabiliyor..
    Yukarıda yazdıklarım Al-Sat-Tut tavsiyesi değildir... Şahsi düşünce ve yorumlarımdır. ...Doğabilecek kar ve zarardan mesul değilim...

9. Esas

----------------Aaaah be Üstad........!!!!!!!!!!!!!!

----------------Artık doların 2.000 tl yi kıracağı ve onsun da yükseleceği günlere girdik.........Kozal ı düşünüyorum yatırımlık.Ama İPEKE den de ayrılamıyorum........Kıllanıyorum.......Kıllanıyor um.........

----------------Kıllanıyorum Akın ım petrolü buldu ve bizleri bezdiriyor bana göre.........Petrol haberleri ardarda gelecek gibime geliyor.........Petrol müjdeleri ardarda gelecek gibime geliyor .............

----------------İpeke nin namususun sen.........Gün gelecek bu petrolü çıkaracağız.........Az kaldı hem de çok az...........
    ----------------Üstad şunu hiç unutma:''ÜSTAD İPEK ENERJİNİN NAMUSUDUR''..............

----------------Üstad sen ipek enerjinin namususun.Bu petrolü de Allah ın izniyle çıkaracağız..........Anca beraber kanca beraber....1.5 yıldır BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ,BERABER ISLANDIK YÜKSELEN TRENDDE,ŞİMDİ SIRA GELDİ REZERV HABERİNE...............

----------------Üstad bana İpek enerjide herşey Akın İpek i ve seni hatırlatıyor.........Bir de petrolü.........

----------------Bugünlük bu kadar saygılar sevgiler .............

10. Esas

------------------Dersime 1.5 sene önce çalışmıştım.Eski bilgilerimi tekrardan bir gözden geçirdim.....Eski bilgilerle yeni gelişmeleri birleştirdim ve şu karara vardım:Üstad Şirvan daki İpek 1 senin olsun bana Koza -1 de yeter.......

------------------Koza -1 den gelecek Müjdeli haberleri bekleyeceğim......Ama aylar sürebilir bu haber.........

Esas

Herkese günaydın,
    Bugün bilançonun gelme olasılığı yüksek, tabi biz faaliyet raporunu okuyacağız. Bir önceki yazımda dediğim gibi çok önemli bir gelişme olsaydı ayrı bir özel durum açıklaması adı altında haber olarak verilmesi gerekirdi. Demek ki böyle bir gelişme yok.
    İyimser yaklaşımla ise, şimdiye kadar her faaliyet raporu, içeriği ne olursa olsun bizi bir miktar yukarılara taşıdı. Umalım da bu defa da böyle olsun.
    Yatırım tavsiyesi değildir..

Esas

Bu kağıt, son ana kadar ser verir, sır vermez. Ornekleri cok.
    Yatırım tavsiyesi değildir. Sadece aklımdan geçip gidenlerdir.

Sayfa 43/692 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •