Sayfa 47/864 İlkİlk ... 3745464748495797147547 ... SonSon
Arama sonucu : 10357 madde; 553 - 564 arası.

Konu: METRO Metro Ticari ve Mali Yatırımlar A.Ş.

Duhul
    Apr 2010
    İkamet
    Karakovan
    Gönderi
    2,814

Esas

Alıntı Originally Posted by ayhanakfa Yazıyı Oku
    0.43.veya 0.44 de düşeceğine inannan arkadaşlar varsa ellerindede hisse varsa burdan satıp altan alabilirler biz sadece tarafsız bir açıdan gelişmelere bakıyoruz yorumlar sadece kişeri bağlar ancak insanları panik havasına sokmaya gerek yok ancak borsa 55 binlere gelecekki varsayımlarınız gerçekleşsin bence yine belirtiyorum bis biraz toparlansın bizim hissede bu haberlerle toparlanır gibi.
    43 44 değil 30 kuruşa da düşse satmayacaklar var, benim gibi...
    Düşeceğine inansam da satmam... Düşse de satmam.. Satmam oğlu satmam...
    Bize malı tepeden giydirip de alttan donumuza kadar almak isteyenler var muhakkak,,,
    Hatta burayı gayet iyi takip edip fitne fesat bile sokarlar ortama..,,..,,..
    Zarara rağmen ziyana rağmen adaletsizliğe rağmen ikiyüzlülüğe rağmen herşeye rağmen BURDAYIZ.
    Yazdıklarım Al-Sat-Tut tavsiyesi değildir.
    İyi bir adam olamadım doğru, ama kimsenin de adamı olmadım. (Behzat Ç.)

Duhul
    Apr 2011
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    6,808

Esas

Alı bayramoglu, metro turızm yonetım kurulu baskanı oldu

turkıye’nın turızm ve karayolu tasımacılıgında en buyuk sırketlerınden
    olan metro turızm seyahat organızasyon ve tıcaret a.s. Buyumek ve daha buyuk
    sınerjı ortaya cıkarmak amacı ıle musıad eskı genel baskanı ve bırcok sektorde
    faalıyet gosteren bab group’un sahıbı bayram alı bayramoglu ıle turızm ve
    fınans sektorlerınde bırlesme kararı aldı.bu kapsamda bayram alı bayramoglu
    metro turızm seyahat ve organızasyon a.s’nın yonetım kurulu baskanı oldu.

ıstanbul–musıad genel baskanlıgı, mılletvekıllıgı ve ıs dunyasında pek cok
    basarının sahıplıgını yapan ve fınans, kımya, dıs tıcaret, ınsaat, turızm,
    gıda, yazılım ve hızmet sektorlerınde faalıyet gosteren bayram alı bayramoglu,
    onemlı bır kararla sahıbı oldugu bab group bunyesındekı turızm ve fınans
    sektorlerınde faalıyet gosteren sırketlerı ıle turızm ve yolcu tasımacılıgı
    sektorunun lıderı konumundakı metro turızm’le bırlesme kararı aldı. Bayramoglu,
    bu bırlesmenın ardından metro turızm seyahat ve organızasyon a.s’nın yonetım
    kurulu baskanlıgı gorevını ustlendı.
    Metro holdıng ceo’su ertan cakır,
    bırlesme, buyume ve genısleme hamlesı olarak nıteledıgı kararlarla ılgılı
    yaptıgı acıklamada eskı musıad genel baskanı ve bab group’un sahıbı bayram alı
    bayramoglu’nun kısılıgı, tecrubesı, bılgı bırıkım ve yenılıkcı ıs gorme
    anlayısı nedenıyle kendılerıne cok sey katacagına ınandıgını belırterek sunları
    soyledı:
    Sayın bayramoglu’nun turızm ve fınans alanında onemlı yatırımları
    bulunuyor. Metro tarafı olarak bız de ozellıkle turızm sektorunde lıder
    konumundayız. Sayın bayramoglu’nun hem kısısel hem de grubu bunyesındekı bazı
    sırketlerı ıle yapılan bu bırlesmelerden dogacak sınerjının, buyume ve
    genıslemeyı de beraberınde getırecegıne ınanıyoruz. Resmı prosedurlerın
    tamamlanmasıyla beraber basta yolcu tasımacılıgı, otel, tur, organızasyon,
    kongre turızmı, termal ve saglık gıbı turızm alanları ıle fınans sektorunde de
    yatırım ortaklıkları, halka arzlar, sırket bırlesmelerı, rısk sermayesı, fon
    yonetımı, sukuk ve fınansal kıralama gıbı alanlarda cok daha guclu ve daha
    faydalı bır yapı olusturacagız. Bu kararlarımızın bır an evvel hayata
    gecebılmesı ıcın sayın bayramoglu’nun metro turızm seyahat ve organızasyon
    a.s’nın yonetım kurulu baskanı olması kararını almıs bulunuyoruz.

-ak partı hukumetının ortaya koydugu 2023 hedeflerı dogrultusunda...-

metro turızm yonetım kurulu baskanı bayram alı bayramoglu ıse aldıgı bu onemlı
    kararların ardından anka'ya yaptıgı acıklamada sunları soyledı:

Sektorlerınde lıder olup markalasmıs fırmaların, hem bulundukları yerlerınden
    cok daha ılerı gıtmek, hem de uluslararası alanda pazar paylarını gelıstırmek
    gayesıyle guclerını bırlestırılmesının kacınılmaz oldu. En son teknolojılerle
    desteklenen bılgı, bırıkım ve tecrubelerın akıllı rekabet ve buyume
    stratejılerınde kullanılması buyuk onem tasıyor. Bu dogrultuda uzun suredır
    devam eden bırlesme gorusmelerınde son asamalara gelındı. Bunun ılk hamlesı
    olarak metro holdıng ıstırakı olan metro turızm’ın yonetım kurulu baskanlıgı
    gorevını ustlendım ve sektorel anlamdakı sırket bırlesme ıslemlerıne de
    basladık. En kısa zamanda da resmı formalıtelerı tamamlamıs olacagız. Bırcok
    yenılık ve degısımlerle tuketıcı ve musterılere cok degısık hızmetler vermeyı
    planlıyoruz. Ak partı hukumetının ortaya koydugu 2023 hedeflerı dogrultusunda,
    temsıl ettıgımız sektorlerın uluslararası rekabet gucune sahıp bır mısyon ve
    vızyonla cok daha buyuk hedeflere ulasmak ıcın yola cıkmıs bulunuyoruz. Bunu da
    gerceklestırecek bılgı, ınsan kaynagı ve sermaye gucune sahıbız.
    ıkı
    sırketın aldıgı bu stratejık kararlardan bır dıgerı ıse metro holdıng
    ıstıraklerınden metro yatırım menkul degerler a.s’nın, bayram alı
    bayramoglu’nun sahıbı oldugu bab group’a baglı sırketlerınden bırı olan neta
    yatırım menkul degerler a.s’nın bırlestırılmesı kararı. Turk tıcaret kanunu’nun
    ılgılı maddelerınde yer alan bırlesme hukumlerı uyarınca devralma seklınde
    bırlesme esasına baglı olarak gorusmelere baslandıgı resmı olarak bıldırıldı.

Turkıye ekonomısının lokomotıf sektorlerınden karayolu yolcu tasımacılıgı
    sektorunde lıder olan metro turızm, 2012 yılında 20 mılyon 200 bın yolcu tasıdı
    ve yuzde 11 buyume kaydettı. Turkıye genelınde 2012 yılında 360 mılyon yolcu
    seyahat ederken bu rakamın yaklasık 180 mılyonunu otobus yolcusu olusturdu.
    Otobus yolcusunun yuzde 12’sını yanı 20 mılyonunu ıse metro turızm tasıdı. Bu
    yıl kı hedef ıse 22 mılyon kısı. Gectıgımız yıl 700 mılyon tl cıroya ulasan
    metro 2013 yılı sonunda 850 mılyon tl cıro elde etmeyı hedeflıyor. Hukumetın
    2023 olarak ortaya koydugu 2,5 kat buyumeden cok daha buyuk bır buyume
    hedefleyen metro turızm, onumuzdekı 10 yıllık surec ıcın 4 kat buyumeyle 3,5
    mılyar tl’lık bır cıro hedeflıyor.

-konuklarımızı mutlu etme cabasındayız-

metro holdıng ceo’su ertan cakır anka'ya hedeflerını
    soyle aktardı:
    Turkıye’de bır yılda kısı basına dusen seyahat ortalaması
    3.4 ıken avrupa’da bu rakam 8 olarak kayıtlara gecıyor. Turkıye nufusunun genc
    olması, genclerın calısma hayatına hızla atılması, ekonomının gelısmesı, hem ıs
    hem de gezı amaclı seyahatlerın artması, ulasım altyapılarının ıyılestırılmesı
    ve hızla gelısen otoyollar ve de turızm sektorundekı gelısmelere paralel olarak
    onumuzdekı yıllarda seyahat ortalamalarının avrupa ortalamasına ulasacagını
    tahmın edıyoruz. Metro turızm her yıl ortalama yuzde 80 dolulukla hızmet
    verıyor. Gerek hızmet kalıtesınde, gerekse teknolojık yatırımlar ıle
    konuklarımızı mutlu etme cabasındayız ve bu bırlesmeler ıle de cok daha yenı ve
    teknolojık arac fıloları, egıtımlı ve tecrubelı kadrolarıyla ve yepyenı
    surprızlerle yolcularımıza hızmet verecegız.

-anka-
    Yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.
    "Bazen yeğen işleri yoluna koymak için sıkmayacaksın yumruğunu, açacaksın avucunu avucundakileri savuracaksın havaya. Bekleyeceksin, bekleyeceksin sana geri gelmelerini." Ramiz Dayı

Duhul
    Apr 2011
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    6,808

Esas

Tepki bile veremiyor endeks. Yatırım hesabımı açınca moralim bozuldu.
    Çok zor çok...
    "Bazen yeğen işleri yoluna koymak için sıkmayacaksın yumruğunu, açacaksın avucunu avucundakileri savuracaksın havaya. Bekleyeceksin, bekleyeceksin sana geri gelmelerini." Ramiz Dayı

4. Esas

Alıntı Originally Posted by tkaragoz Yazıyı Oku
    Çok zor çok...
    Karagöz Hocam, bu kağıtta moral bozukluğunu, ümitsizliği, karamsarlığı yani senin anlayacağın her türlü kötü senaryoyu yaşadık hala da yaşatıyorlar zaten...Benim Allah'tan tek temennim bize bunu yaşatanların daha kötüsünü yaşatsın Rabbim...Tek tesellim budur...Ben Galip Öztürk'ün Facebook sayfasına da yazdım.Dedim ki aynen; Senin inandığın Allah ile benim inandığım bir değil..Eğer sen de biraz olsun vicdan olsaydı biz yatırımcılara bunları yaşatmazdın..Bunun hesabına burada belki değil ama diğer dünyada hesabını soracam senden dedim..Tabi ki bir şey yazmadı..

5. Esas

Tkaragiz hocam sıkma canını inşallah iyi olur borsada israillilerin oyunu var sıkkıntı ondan

Duhul
    Apr 2011
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    6,808

Esas

Alıntı Originally Posted by metrozade Yazıyı Oku
    Karagöz Hocam, bu kağıtta moral bozukluğunu, ümitsizliği, karamsarlığı yani senin anlayacağın her türlü kötü senaryoyu yaşadık hala da yaşatıyorlar zaten...Benim Allah'tan tek temennim bize bunu yaşatanların daha kötüsünü yaşatsın Rabbim...Tek tesellim budur...Ben Galip Öztürk'ün Facebook sayfasına da yazdım.Dedim ki aynen; Senin inandığın Allah ile benim inandığım bir değil..Eğer sen de biraz olsun vicdan olsaydı biz yatırımcılara bunları yaşatmazdın..Bunun hesabına burada belki değil ama diğer dünyada hesabını soracam senden dedim..Tabi ki bir şey yazmadı..
    Bugün çekmezlerse ahiret günü çekeceklerdir bunu. Amin diyorum duanıza.
     Alıntı Originally Posted by ayhanakfa Yazıyı Oku
    Tkaragiz hocam sıkma canını inşallah iyi olur borsada israillilerin oyunu var sıkkıntı ondan
    Kimin oyunu bilmem ama epey moral bozdu. Neyse daha önce de zararlar oldu atlattık. Bu da geçer inşallah hocam.

Duhul
    May 2013
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,376

Esas

Çok zor çok...
    hocam seninde moralini bozdular ya
    yeminimi bozdum ulaaaaannnnnnn
    savulun....

geçer hocam geçer
    ancak insanın canını sıkan 2 yıldır hiç bir hamle yapamamak...
    yoksa daha öncede zarar ettik, kar ettik...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Esas

hani açıklamada herhangi uçak şirketinden falan bahsetmiyor...adamlar habire tahtaya baskı kuruyorlar..galip gelse şöyle 5 milyon lot alsa zaten piyasada saldırır tahtaya..ha bu arada birde şöyle bir durum var..değerlendirme şirketi ,galibin isteğinine göre yapar.yani biz yinedne beklemeye devam edecez

Duhul
    Apr 2011
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    6,808

Esas

10. Esas

Çok zor çok...
    bende uzun zamandır açmıyodum dahada açıpta moral bozmaya gerek yok zaten 2 senedir eridikçe eridi... hissemiz sağolsun zaten yeterince can sıkıyodu endeksinde son zamanlardaki düşüşü yaramıza bastıça basıyor tuzu...

YTDeğildir.

11. Esas

Son bir haftalık kayıp yüzde on civarında. sanki zimbabwe borsası.

Esas

Galip Öztürk ve MÜSİAD eski Başkanı, AK Parti 23. Dönem Rize Milletvikili Bayram Ali Bayramoğlu güçlerini birleştiriyor. Öztürk’e ait olan Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding’in iştiraki Metro Turizm Seyahat’in yüzde 5’inin Ali Bayramoğlu’na satışı için görüşmelere başlanmasına karar verildi. Bu konuda satış için mutabaka varılması halinde Sermaye Piyasası Kurulu onaylı bir değerle firmasına şirket değerlemesi yaptırılacak. Öztürk ile Bayramoğlu’nun işbirliği bununla da sınırlı değil.

Aracı kurumlar birleşecek

Metro Turizm'de Bayram Ali Bayramoğlu’na ait olan BAB Group bünyesinde faaliyet gösteren Barsan Turizm’in hisselerini satın almak üzere görüşmelere başlayacak. Öztürk ve Bayramoğlu, finansta da işbirliğine gidecek. Metro Holding’e bağlı olan Metro Yatırım Menkul Değerler ile BAB Group’a ait olan Neta Yatırım Menkul Değerler de birleştirilecek.

1999-2004 yılları arasında MÜSİAD Başkanlığı yapan Ali Bayramoğlu, 23. Dönem Ak Parti Rize Milletvekili olarak TBMM’de görev aldı. 1989 yılında Bayram Ali Bayramoğlu tarafından kurulan BAB Group, bünyesinde barındırdığı şirketlerle kimya, inşaat, dış ticaret, gıda, turizm, bilişim, hizmet sektörlerinde faaliyet gösteiyor. BAB Group Barşan Turizm, Neta Yatırım Menkul Değerler dışında, Filiz Çay, Teknotek, Tatilcity, Alkokim, Mersaoiil gibi şirketler bulunuyor.

hedef büyümekse .bu hisse yakında yükselmeye başlar.zaman önemli değil 8 .10 lira olduğunda satacağım.
    ๑۩۞۩๑ Aldanma insanların samimiyetine Menfaatleri uğruna gelirler vecde, Cennet vaad edilmeseydi eğer, Allah'a bile etmezlerdi secde. . . ! M.AKİF ERSOY ๑۩۞۩๑

Sayfa 47/864 İlkİlk ... 3745464748495797147547 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •