Sayfa 77/743 İlkİlk ... 2767757677787987127177577 ... SonSon
Arama sonucu : 8905 madde; 913 - 924 arası.

Konu: KERVN - Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. Esas

Sonuç zaten belliydi buradan bu kadar mal vermesi sonucu belli ediyordu.. süreç ne olursa olsun buradan malını tutan kardeşlerim Hayırlisiyla hakettiğini kazanacak.. bende 1 lot bile satmayacagim bu Köpeklere sizde satmayin.. Ytd. .

Esas

Alıntı Originally Posted by _Analizci_ Yazıyı Oku
    Yahu neyin haberini beklıyorsunuz, adamlar yürtümeyi durdurma kararı aldırmak için başvuruda bulundu... Eğer yürütme durdurulmazsa bunlar temyiz e de gider.. o da olmazsa anasının nikahına gider.. Bunlarada pislik bitmez, sizin zamanınız var mı yok mu ondan haber verin.. Bu laleler hisseyi 0,20-0,10 kuruşada ceker ordan da mal almaya çalışır... Neticede bunlar bnu çağrıyı er yada gec yapmak zorunda kaçışları yok, devletten kaçılmaz anca kendini oyalarsın.. Benimde devlete işyerimden dolayı 20 bin kdv borcum vardı 8 sene salladım ama devlet sonunda faizi ile birlikte çatır çatır aldı.. Yahu adamlar devletın kanununa karsı devlettin mahkemesine gidiyor.. Resmen adamlar bize kanunun uygulanmasını istemıyoruz diyor... Adamı öperler öyle mahkemeye falan gitmeyle sadece zaman kazanırlar yoksa bişey olacağı yok..

Eğer zamanınız varsa bekleyin onun dısında nede olsa mecburen paşa paşa çağrı yapacak , bunlar bir kaç ay hisseyi yerde sürükledikten sonra topladı kadar malı toplar nede olsa % 70 den fazla mal bende der çağrı yapmaya karar verir, sen misin 0,90 diyen der 2,90 dan bi öçağrı yapar hisse 2,50 e kadar tavan açamadan gider sayılganlarda bu işten en karlı çıkan kişi olur zaten malların nerdeyse hepsi bunlarda, hıssenın fiyatının aşağıda kalmasının bunlara bı faydası olmaz..

Kısaca ah vah a gerek yok, bekleyen mutlaka çağrı da malını verir, beklemek istemeyen ise burada boşuna zamanını harcamasın zira stres adamı yaşlandırır..
    Sayin analizci sizi karsusanda dinlemedim cok zarar ettim, pisman oldum. Benim 6 ay bir yil vadem var beklerim, ama sunu ogrenmek istiyorum, cagri fiyati kac olacak, memsanin ayrilma surecindeki gibi rezillik olabilir mi, bu surec yaklasik ne kadar surer ve bu kagidin gozalti riski var mi. Tesekkur ederim.

Duhul
    Apr 2013
    İkamet
    IsTanbuL
    Gönderi
    1,518

Esas

Alıntı Originally Posted by julu Yazıyı Oku
    Sayin analizci sizi karsusanda dinlemedim cok zarar ettim, pisman oldum. Benim 6 ay bir yil vadem var beklerim, ama sunu ogrenmek istiyorum, cagri fiyati kac olacak, memsanin ayrilma surecindeki gibi rezillik olabilir mi, bu surec yaklasik ne kadar surer ve bu kagidin gozalti riski var mi. Tesekkur ederim.

Valla dostum daha bu çağrı hıkayesi çıkmadan bir hafta önce bende 0,36 dan aldım, sonra çağrı mevzusu çıktı ortaya normalde tavan tavan gitmesi gereken hisse gitmedi bir türlü, eğer gecmişe dönük okuduysan durum hakkın da bilgi sahibi olmussundur.. Şuan şirket sahipleri kanunu, kanuna şikayet edıyor... Adamların kaçacak yerı kalmadı o yuzden zaman kazanmaya çalışıyorlar.. idare mahkemelerinde yürütmeyi durdurma kararı bir ay içinde sonuçlanıyor, eğer bununla yetınmeyıp bir de temyize gitmek isterlersede sanırım ordanda bir ıkı ay kazanırlar... Hadi diyelım 4-6 ay arası uzadı, ondan sonrası zaten belli adamlar mecburen çağrı yapacak.. Çağrı fiyatı 0,96 gibi bir rakama tekabül edıyor... Eğer vaktım var dıyorsan al bekle derim ama ben bu mahkeme sürecinde bu herıflerın hisseyi önce süründüreceklerini sonrada sürpriz bir şekilde çağrı yapacaklarını dusunuyorum... Hatta kapa sayın yatırımcılarımızın mağduriyetını gıdermek için çağrı dıyatı yuksek tutuyoruz diyip 1,5 bile yapabılırler... Netice adamlar takasın %70 i ne dırek dolaylı yoldan da % 15 e sahıp isler zaten şirketın nerdeyse tum lotları kendılerınde, ne kadar yuksek fıyattan çağrı yaparlarsa kendı cıkarlarına olacak... Şimdi bu herıfler çağrıyı 2 lıradan yapıyoruz diyip fırsat vermeden 1lıra ustune atsalar 1.5 dan sonra bıle çok rahat alıcı bulurlar.. Bu nedenle herkeste kervan cağrı yapmak istemıyor havası verip ani bir şekilde çağrı kararı alacak bunlar...

Bu zaman kadar dusundugumde yanılmadım, herkes çağrıya kesın gozuyle bakarken, eğer kağıdı goturmuyorsa başka hesabı vardır hatta 0,10 kurusa bile ındırmeyı dusunuyo olabılır dedım, beni patronun tetikçisi yaptılar umarım nıyetımın kötü olmadıgını anlamıslardır.. Bende herkes gibi tutmaya devam edıyorum, bu kadar ucuza enayi malı bulmuşken satmak enayilik olur...
    Twitter.com/Boga__34

Esas

Geçmişde raks örneğile bunun bir ben zerliği var mı acaba.raks bir mahkeme kararı almıştı kararda raks a 32500 (otuz ikibin beşyüz) değer biçilmişti. Raks 2 binlerdeydi. Sonra hızla 7binlere kadar yükesldi.arkasından da düşe düşe göze altına gitti. Sonra da izini kaybettirdi. Kevanın çağrı fiyatı çok düşük veya çok yüksek olabilr mi .raks örneğindeki 32500 dedndi ama 7 den bastı kaçtılar. Burada abasıp kaçma olmasın o zanam 0.002 kuruş olma durumu yani ,ya da 7 durumu ..sayın iksir4 hoca buraya bir baksa .ben pek anlamam.raks örneğiyle bir benzerlik var mı..varsa hangi tarafa doğru ,yoksa neden ytdd.

Duhul
    Apr 2013
    İkamet
    IsTanbuL
    Gönderi
    1,518

Esas

Ayrıca gözaltı pazarından bahseden arkadaşlar, şirketlerın neden gözaltı pazarına girdiği hakkında bilgi sahibi değiller sanırım...
    Atac, seker, golds, mango, ranlo vs bir sürü öreneği var bu şirketler özkaynak erimesinden dolayı yani sermayelerının artık surdurulebılır oranda kalmamasından dolayı gözaltı pazarıan alınmıstır... Şirketlerin borçları sermaye ile aynı sevıyey hatta daha fazlasına ulaşınca sermaye bitmiş oluyor ve bu nedenle gözaltı pazarıan alınması kararlaştırılıyor... Mangoda borçlar sermayeden fazla ve hisse kervanla nerdeyse aynı fıyat, ranlo %99 küçük yatırımcıya gecmıs durumda ve şirketi patron hala elındeki %1 hisse ile sanki babasının şirketi gibi yönetiyor buna benzer bir sürü örnek var..

Kervan özsermaye bakımından endextekı bır çok hisseden çok daha varlıklı, illegal yollarla birleşme olmuş olması şirketın naylon oldugu anlamına gelmez... Hatrı sayılır mıktar gayrımenkul, otel ve sanayi kurulusları var bunun yanı sıra, otellerının faaliyet karı yaptıgı gayet net, yalnız bunun gibi kötü niyetli şirketler bilançoda özellıkle 770-genel yönetim giderleri kalemini yükseltıyor ve zarar göstermesını sağlıyorlar şirketin, sözde olmayan kur farkı zararlarınında bilançoya fahiş fiyatlardan yansıması da acabası.. Netice olarak kervan normal şartlarda gözaltı pazarına alınma statüsünde bir şirket değil, spk ile çok zıtlaşsa bile böyle bir uygulamanın yatırımcıyı cezalandırmak oldugunu bilen spk buna yanasmaz.... Ben bu konuda müsterihim sizleri bilmem...
    Twitter.com/Boga__34

Esas

temyiz işi çıkarsa ki çıkar böle giderse o zaman bu iş bir senede falan hallolmaz.karar düzeltmesi de var işin.. o zaman ölme eşeşğim ölme olmasın da ytdd.

Duhul
    Apr 2013
    İkamet
    IsTanbuL
    Gönderi
    1,518

Esas

31 Ocakta paylaştıgım senaryo aşağıda, o zaman bazı arkadaşlar bana kızmıstı ama sanırım kötü niyetli yazdıgımı sandılar..
    Aynı yazıyı tekrar okursanız ne demek istediğimi gayet net anlayacagınızı düşünüyorum...
    Şuan bana göre şirketin gösterdiği çaba tamamen bu, belki 0,10 kurus değil ama mevcut fiyatlarında altında mal toplamak istediklerını ve mahkeme surecınde toplayabıldıklerı kadar aşağı fiyatlardan mal toplamak isteyeceklerını dusunuyorum...

Alıntı Originally Posted by _Analizci_ Yazıyı Oku
    Osilatör arkadaşımız mevzuatı açıkça yazmıs yalnız burada şöyle bir husus var, eğer çağrı için 6 gün içinde müracatı yapmaz yada muracatı yaparda, 30 gun içinde çağrıyı başlatmaz ise çağrıya konu olan paylar kadar ceza ödenmesi gerekli . peki çağrıya konu olan payların değeri mevcut fiyat olan 0.40 dan mı işleme konulur yoksa olması gereken çağrı fiyatı olan 0.87 lira uzerınden mi.. Eğer mevcut fiyat uzerınden olacaksa şöyle bir hesap ortaya çıkar...

Piyasada dağınık olarak, şirketin sahip olmadıgı sanılan lot miktarı yaklaşık 100 milyon lot civarında, bu durumda şirket eğer mevcut fiyat üzerinden ceza ödeyecekse ( kendi adına kayıtlı olmayan ama x kişilere emaneten teslım ettiği muhtemel en kötü 10 mılyon lot ) u kendisi resmi olarak satış yapmadıgına göre ( bahar döşeme tarafından piyasaya satılmış gibi gösterılıp emanet olarak başkasına virmanlanmış hisseler) bu süreçte satışa çıkarılıp hisse 0,10 lu fiyatlara çekilebilir.. Yanı baharın emaneten satmıs gibi gosterdıgı (emanaten )patron akrabasına verılmış mallar hergun satıcı kademesıne yazılıp alıcı kademesınede başka emanetci alış girerek hisse aşağı fiyatlara indirilebilir.. bu durumda satanda emanetçi alanda emanetçi olur ve hisse sadece bir cepten diğer cebe aktarılırken hisse fıyatı 40 kurustan 10 kurusa getırebilir ve buna kımse yasal olarak engel olamaz.. Bu durumda çağrı yapmadıgı için mevcut fıyat uzerınden kervn a ceza kesılırse 100 mılyon lot x .10 kurus olur ve şirket sadece 10 mılyon tl ceza öder..

Peki bundan sonraki süreçte ne olur, şirkete 10 mılyon ceza kesılır ve mevcut faiz oranına göre senelik %10 merkez bankası faizi işletilir % 50 de libor faizi işlerse senelik en baba % 15 ceza öder ve bır sene 0.10 kurus seviyesınden kasıtlı olarak tutulan hısse için 10 mılyon ana ceza, 1.5 mılyon da bır yıllık ceza faizi öder ki 1.5 mılyon, hatta bir senelik faizi ile birlikte toplam ceza olan 11.5 mılyon tutar 600 mılyon sermayesi olan bir şirket için ciddi rakam sayılmaz...

Asıl film ise bundan sonra başlar, şirket bir senelık cezası ile 11.5 mılyon cezayı ödemeyi göze alır ama bu bir senelik süreç içerisinde el altından 0.10 kurus sevıyesınden, bıkmıs ve ümidi kesılmıs ky den malları toplamaya başlar.. bu durumda çağrı ile 100 mılyon lot toplaması gerekırken böyle çirkin senaryo ile en fazla 70 mılyon hisseyi el altından toplar, bir kısım yatırımcının bu saaten sonra bu fiyattan hisse satılmaz dediğini düşünürsek, en baba 70 mılyon hisse toplayabılırler ve 70 mılyon lot hissenin şirkete toplam maliyeti ise 7 mılyon olur.. Bu durumda 11.5 mılyon senelik faizi ile ceza + piyasada el altından toplanan malın maliyetı olan 7 mılyon = 18.5 mılyon eder..

Aradan bır sene gectıkten sonra şirket bırden bıre çağrı yapma kararı alır ve tahmın edıldıgı üzere 0.87 + yıllık %15 faiz ile birlikte çağrı fiyatı 1,01 olur ve piyasadan toplayamadıgı diğer 30 mılyon lotu 1.01 tl hısse bası bedelle toplayarak 30,3 mılyon öder.. Hatta bu çağrıyı yaptıktan sonra hisseyı tavan tavan goturerek 1 lıraya çıkarır ve kımse mal alma fırsatı bulamaz..

Bu durumda 30.3 mılyon çağrı için ödenen ücret + 18,5 mılyon ceza ile şirketin tüm hisselere sahip olma maliyeti 48.8 mılyon tl olur.. Piyasadan topladıgı 70 mılyonu 0.10 kurus ortalama ile değilde 0.15 kurus ortlama ile topladıgını dusunursek te bu sefer piyasadan topladıgı 70 mılyonun maliyeti 7 mılyon değil 11 mılyon olur yani çok farketmez..

Şimdi sizce şirket legal olarak çağrı yapıp 100 mılyon lot için 0.87 çağrı bedeli ile 87 mılyon mu öder yoksa yukarıdaki tilki senaryosu ile 48.8 mılyon mu öder... Aradaki fark 38.2 mılyon tl dir... Yani legal çağrı masarafının nerdeyse yarısı... Olaya bır de bu açıdan bakmanızı öneririm...

Bu adamların bahar döşeme yada %70 paya sahip olan bayan patron vasıtasıyla sattık diyip kap a bildirdikleri malların tamamı ky ye satılmıs olamaz, siz eğer kafanızdan şimdi şirkete gecirme zamanı bize geldi, spk canlarına okuyacak bunların dıye dusunuyorsanız, bunca organize işi kusursuzca dümenleyen şirket sizin düşündüğünüzü düşünmedi mi sanıyorsunuz.. Yani şirket sahipleri %50 den fazla paya sahip olan birinin çağrı yapmaya zorunlu oldugunu bılmıyordu ve spk tarafından faka bastırıldı mı sanıyorsunuz.. yahu adamdan bahsederken bile tilki tanımında bulunuyorsunuz, sizin ky olarak düşündüğünüzü patron düşünmemiş midir... Hiç sanmıyorum... Eğer bu adamlar çağrıyı dürüst bir şirket misyonu ile tamamlayıp bitirecek olsalardı şimdi kimseye alım imkanı vermezlerdi.. Sen ky olarak çok uyanıksın, nede olsa çağrı 0.87 den olur dıye ilk tavandan 0.39-o.4o fıyatından mal alacaksın, patron senden bu malları bir ay sonra 0.87 fıyattan eşek gibi geri alıp sana bır ayda % 100 den fazla para kazandıracak... Bu durumda patron saf, yatırımcı ise uyanık olmuş oluyor... Sizce de bir terslik yok mu... Bu adam eğer 0,87 den sizden mallarınızı geri alacak olsa tavan tavan götürmezmiydi, neden %100 fazla ödeme yapacağı kişi sayısını arttırıyor hisseyi bu sevıyede tutarak... Benım mantıgıma ters geldi... Sizce.. ??

Hissede fiyat hareketleri ne olursa olsun yapılacak dümeni göz ardı edip, öyle yada böyle bu şirket ıkı sene sonrada olsa bu payları çağrı yolu ile alacak diyip sabırla bekleyen herkes kazanır dıye dusunuyorum, netice de bloke edilmiş mallarını bu adamlar bir şekilde satmak isteyeceklerdir, kaldı ki eğer çağrı yapmazlar ise hısselerinin tamanına dondurulur yanı resmı olarak bu mallara cağrı yapılana kadar sahip sıfatında görünmezler ve çağrı yaparken şirket hisselerini temınat olarak gosterip kredi alma şanslarıda ortadan kalkmıs olur...

Olayı tüm açılarıyla ela aldım, kimseyi olumlu yada olumsuz etkılemek istemem sadece sesli düşünüyorum ve konuyu herkesın baktıgı açıdan değilde farklı bakmak gerektiğini düşünüyorum...
    Twitter.com/Boga__34

Esas

ne biçim iş bu ya sanki şeytan işi gibi bir şey .bir sürü kanun ve diğer mevzuat hükmü var ama bir türlü sağlıklı yorum yapılamıyor. biz bistteki hangi senede girsek hepsinde ali cengiz oyunu,yani nasıl net bilgi sahibi olacağız.mevzuat hükümleri ne işe yarıyor. mevzuata göre karar veremeyecek isek ki veremiyoruz.o zaman bırakın da yazı tura atatlım yada beş bilinmeyenli,ve hiç bilinen i olmayan bir hayali denklem kuralım ve dniz üstüne döşenelim kara kalemle yazı yazmaya.nasıl olsa binlerce yorum yaptık gene bir sonuç yok,şirket sahipleri istedikleri gibi git o yana gel bu yana yapıyolar,ortada ne fol var ne yumurta. böle iş nasıl oluyor.sen bir kanun maddeine sığınmak istiyorsun, o bir başka köşden gene saana gol atıyor ya da nakavtsın daha oyunun ne olduğunu öğrenmeden..ytdd.

Esas

KY mutlu son istiyor. Mahkeme yurutme durdurma talebini reddeder, bunlarda cagri yaparlar. Zeynoda yapragi tutar. Film de boyle biter.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kişisel görüşlerimdir. esem_S_ever

Esas

Alıntı Originally Posted by silenttt Yazıyı Oku
    ky mutlu son istiyor. Mahkeme yurutme durdurma talebini reddeder, bunlarda cagri yaparlar. Zeynoda yapragi tutar. Film de boyle biter.
    inşallah )
    Kimki Kazanmazsa Ekmek Parası, Dostunun Yüzkarası Düşmanının Maskarası... (M.A.E.)
    Kelin ilacı olsa başına sürer. ( Türk Atasözü )

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    İstanbul/Üsküdar
    Gönderi
    132

Esas

2577 S.lı İdari Yargılama Usulü Kanunu MADDE 27
    YÜRÜTMENİN DURDURULMASI:
    (Değişik: 10/6/1994 - 4001/12 md.) 1. Danıştayda veya idari mahkemelerde dava açılması dava edilen idari işlemin yürütülmesini durdurmaz.

2. (Değişik fıkra: 6352 S.K.-02.07.2012/m.57) "Danıştay veya idari mahkemeler, idari işlemin uygulanması halinde telafisi güç veya imkânsız zararların doğması ve idari işlemin açıkça hukuka aykırı olması şartlarının birlikte gerçekleşmesi durumunda, davalı idarenin savunması alındıktan veya savunma süresi geçtikten sonra gerekçe göstererek yürütmenin durdurulmasına karar verebilirler. Uygulanmakla etkisi tükenecek olan idari işlemlerin yürütülmesi, savunma alındıktan sonra yeniden karar verilmek üzere, idarenin savunması alınmaksızın da durdurulabilir. Yürütmenin durdurulması kararlarında idari işlemin hangi gerekçelerle hukuka açıkça aykırı olduğu ve işlemin uygulanması halinde doğacak telafisi güç veya imkânsız zararların neler olduğunun belirtilmesi zorunludur. Sadece ilgili kanun hükmünün iptali istemiyle Anayasa Mahkemesine başvurulduğu gerekçesiyle yürütmenin durdurulması kararı verilemez.”

3. (Ek fıkra: 6352 S.K.-02.07.2012/m.57) "Dava dilekçesi ve eklerinden yürütmenin durdurulması isteminin yerinde olmadığı anlaşılırsa, davalı idarenin savunması alınmaksızın istem reddedilebilir.”

4. Vergi mahkemelerinde, vergi uyuşmazlıklarından doğan davaların açılması, tarh edilen vergi, resim ve harçlar ile benzeri mali yükümlerin ve bunların zam ve cezalarının dava konusu edilen bölümünün tahsil işlemlerini durdurur. Ancak, 26 ncı maddenin 3 üncü fıkrasına göre işlemden kaldırılan vergi davası dosyalarında tahsil işlemi devam eder. Bu şekilde işlemden kaldırılan dosyanın yeniden işleme konulması ile ihtirazi kayıtla verilen beyannameler üzerine yapılan işlemlerle tahsilat işlemlerinden dolayı açılan davalar,tahsil işlemini durdurmaz. Bunlar hakkında yürütmenin durdurulması istenebilir.

5. Yürütmenin durdurulması istemli davalarda 16 ncı maddede yazılı süreler kısaltılabileceği gibi, tebliğin memur eliyle yapılmasına da karar verilebilir.

6. Yürütmenin durdurulması kararları teminat karşılığında verilir; ancak, durumun gereklerine göre teminat aranmayabilir. Taraflar arasında teminata ilişkin olarak çıkan anlaşmazlıklar, yürütmenin durdurulması hakkında karar veren daire, mahkeme veya hakim tarafından çözümlenir. İdareden ve adli yardımdan faydalanan kimselerden teminat alınmaz.

7. Yürütmenin durdurulması istemleri hakkında verilen kararlar; Danıştay dava dairelerince verilmişse konusuna göre İdari veya Vergi Dava Daireleri Kurullarına, bölge idare mahkemesi kararlarına karşı en yakın bölge idare mahkemesine, idare ve vergi mahkemeleri ile tek hakim tarafından verilen kararlara karşı bölge idare mahkemesine, çalışmaya ara verme süresi içinde ise idare ve vergi mahkemeleri tarafından verilen kararlara en yakın nöbetçi mahkemeye veya kararı veren hakimin katılmadığı nöbetçi mahkemeye, kararın tebliğini izleyen günden itibaren yedi gün içinde bir defaya mahsus olmak üzere itiraz edilebilir. İtiraz edilen merciler, dosyanın kendisine gelişinden itibaren yedi gün içinde karar vermek zorundadır. İtiraz üzerine verilen kararlar kesindir.

8. Yürütmenin durdurulması kararı verilen dava dosyaları öncelikle incelenir ve karara bağlanır.

9. (Ek fıkra: 6352 S.K.-02.07.2012/m.57) "Yürütmenin durdurulmasına dair verilen kararlar onbeş gün içinde yazılır ve imzalanır."

10. (Ek fıkra: 6352 S.K.-02.07.2012/m.57) "Aynı sebeplere dayanılarak ikinci kez yürütmenin durdurulması isteminde bulunulamaz.”

Şimdi arkadaşlar kanun yukarıda ;

Öncelikle Avukat değilim ama mantıklı biriyim KERVN sayesinde de bir çok konuda bilgi sahibi olduk yazacaklarım kendi düşüncelerimdir.

3. maddeye dikkatinizi çekiyorum ;
    Bizim durumumuzda baktığımızda hissenin %72 si Zeynep tümerde ve Spk Muafiyet talebini red etmiş. Bunun nedenide SPK mevzuatındaki Çağrı yapma yükümlülüğü zorunda olunan %50 hisseden fazlasına sahip olmak.Zaten burada su götürmek açıklıkta bir gerçek var şimdiye bu durumda olan bir çok kağıtta çağrı işlemi gerçekleşti. Hatta ARENA da 49.40 paya sahip olmalarına, SPK muafiyet talebini olumlu karşılamışken bile, KY'lerin açtığı dava sonucu çağrı yapması yönünde mahkeme kararı çıktı.

Ben bu bilgilere dayanarak, diğer hisselerle kıyaslayarak Mahkemenin kararnın şu yönde olacağını düşünüyorum; spk kanunu çok açık ve ortada çağrı yapma zorunluğunuz doğmuş bu nedenle spk dan savunma dahi istemeden davayı red ediyorum demelidir.

Bu durumda bir üst mahkemeye başvuru hakları var Yukarıda maddet 7 bakınız lütfen. burada süreç çok kısa yukarıda kırmızı yaptım orayı zaten. karardan sonra en geç 14 günde karara bağlanıyor ve olay bitiyor başka itiraz hakları kalmıyor.

Yani bu ilk ihtimal gereçekleşir ise ki inşallah diyorum, onlar bir üst mahkemeye 7 gün içinde giderler, mahkemede 7 gün içinde kararı açıklar ve çok kısa sürede hepimizin istediği olur. Kişisel görüşümde kararın bu yönde çıkacağıdır.

Ama hep diyoruz ya bunlar bişiler karıştırır diye, ozaman da mahkeme davayı kabul edilir bişey diyemem ama sonunda yinede kazanamazlar diye düşünüyorum.

Bu durumda yani olurda mahkeme davayı kabul ederse herkesin endişesi uzun sürecek mahkeme süreci ama bence buda öyle çok uzun sürmeyecek.
    Bu durumda 9. madde kararın 15 günde yazılarak verileceği yazıyor. Tabi 15 günde sonuçlanacak demiyorum, mahkeme dosyayı inceleyecek, kabul ederse spk dan neden muafiyeti kabul etmediği ile ilgili savunma isteyecek dava tarihi belirlenecek ve duruşma başlayınca kısa sürede karar bağlanacak demek istiyorum.

1 sene sürer gibi laflar da pek gerçekçi durmuyor bu durumda.

Ben başından beri mevzuatlara , kanunlara, yasalara göre bunların kaçarı olmadığını düşünüyorum. Bilemiyorum kendimimi çok inandırdım ama okuduklarımdan anladığım kadarı ile bu adamların bundan sıyrılmaları imkansız diye düşünüyorum.

Tabiki görüşlerim beni bağlar asla ytd... Amacım bildiklerimi paylaşmak, bu konuda bilgisi yada düşüncesi olanlarla fikir alış verişinde bulunmaktır

12. Esas

Mevzuat acik . Spk nin kurallari acik. Mahkemeden donmez. S S yapacaklar bu cagriyi. Yada SS . Anlayan anladi. Tilki SS ..bak onun adi soyadi bile SS ... Son atimlik kursunum kaldi onuda yarin atayım. Cagri yi bekliyim. YTD.

Sent from my GT-I9300 using hisse.net mobile app
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

Sayfa 77/743 İlkİlk ... 2767757677787987127177577 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •