Sayfa 77/1114 İlkİlk ... 27677576777879871271775771077 ... SonSon
Arama sonucu : 8905 madde; 609 - 616 arası.

Konu: KERVN - Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by Arslanbey Yazıyı Oku
    YÜRÜTMENİN DURDURULMASI:
    Madde 27 - (Değişik madde: 10/06/1994 - 4001/12 md.)
    1. Danıştayda veya idari mahkemelerde dava açılması dava edilen idari işlemin yürütülmesini durdurmaz.

Burada diyor ki dava açılması idari işlemin yürütülmesini durdurmaz, yani spk nın başlattığı süreç devam ediyor...

Biz en güzeli spk ya mail atalım ve bu durumu hızlandıralım, bunların bu çağrıyı yapma durumları artık yok,

En azından spk bari bir ceza versin şirkete...
    Evet, benim demek istediğim de buydu. Eğer yarın mesai saati içinde mahkemeden "ben davayı göreceğim ama bu biraz zaman alır, önce bi yürütmeyi durduralım, inceleyelim, kararı verelim, ondan sonra ne haliniz varsa görün" derse yani yürütmeyi durdurursa mahkeme kararına kadar çağrı fiyatı açıklamadan bekleyebilirler. Ama bu karar gelmezse çağrı yapmak zorunluluğu var. Bunlar mahkemeye gitmiş SPK'yı ırgalamaz...

2. Esas

Evet daha once dedigim gibi bu vampir familyasi familyasi beni sasirtmadi bu tilkinin ne kadar cirkef kisilige sahip oldugunu belirtmistim bu familya ky tokat attikca spk da bu vampirlere mmcas ta ky kanini emmeden once hisseyi burut takasa soktu olmadi netten islemiyasakladi vurgun icin aldigi sirket elinde patladi simdi kervnda 50 den dosedigigi 10 millondan faxla lotu simdi ky 90 dan sayilganlara doseyecegi icin tilki karizmasida gidecek oyuzden kendi batakliginda cirpindikca kendi batiyor tilki selim cok iyi biliyorum burayi okuyorsun 90 dan 80 den alanlar satmadigi icin korkutma sindirne haerketleri bunlar daha degisik araci kurumlarinda hisselern hepsini toplayamadin biliyorum irlesmede 90 kurus cagri yapti yirtim sandindin spk teppene bindimi simdi telasla ne yapcagini sasirdin tilki sive sive bu cagriyi yspcsn ama bugun ama yarin doseme sirasi ky geldi biliyorsun bence bence kivranma zevk almaya bak tilkicim

Esas

normalde bu yürütmeyi durdurma kararından olumlu sonuç alamazlar diyoruz ama bunlar neye güvenerek spk'yı inatla böyle karşılarına alıyorlar. faizlerle beraber çok zarara uğramaları mümkün.
    acaba diyorum yargıda güvendikleri birileri mi var ?

Esas

Kendi şirketlerinin değerini, itibarını bu kadar aşağılara çekmekten çekinmeyen ve bütün bu zavalılıklar yapılırken de onların yanında olan hatta onlara akıl hocalığı edenler er geç cezalarını çekmelidir. Çağrıyı ucuza mal edeceğim diye hisseyi nerelere getirdiler, milleti ne hale getirdiler hiç kimse umurlarında değil, gerçekten zavallı bunlar. Sonuna kadar bekleyeceğim. Satarken onlara paket paket kendi şifreleriyle satacağım. O şifreleri tahtayı takip eden arkadaşlarımız iyi biliyor. otuz küsurlu, altmış küsurlu paketler halinde zevkle satacağım...

Esas

Zorunlu pay alım teklifi süreci

MADDE 13 – (1) Yönetim kontrolünü sağlayan payların iktisap edilmesini izleyen altı iş günü içerisinde bu Tebliğin 2 numaralı ekinde yer alan bilgi ve belgelerle birlikte pay alım teklifi yapmak üzere Kurula başvurulması zorunludur.

(2) Pay alım teklifi yükümlülüğünün doğduğu tarihten itibaren iki ay içerisinde fiili pay alım teklifi sürecine başlanması zorunludur. Söz konusu sürece başlanmaması halinde; kur ve faize ilişkin 17 nci maddede belirtilen hükümler saklı kalmak kaydıyla, Kurulca ilgili kişiye/kişilere gerekirse fiili pay alım teklifi işleminin tamamlanması amacıyla ek süre verilebilir. Ek sürenin sonuna kadar fiili pay alım teklifi işleminin tamamlanmaması halinde, pay alım teklifinde bulunma zorunluluğunu yerine getirmeyen gerçek ve tüzel kişiler hakkında, Kanunun 103 üncü maddesinin 3 üncü fıkrası çerçevesinde pay alım teklifine konu payların toplam bedeline kadar idari para cezası verilir.
    ... Borsa, baştan sona pişmanlıktır...

Esas

bir ihtimal de, biraz zaman kazanmak, ayak sürümek, süreci uzatma vs. olabilir. başka hisseler için ayrılmış bulunan bir miktar fonun da burada kullanılması zarureti hasıl olacak anlaşılan. her yaptıklarından kötü niyet fışkırıyor. tekrar ediyorum. o yönetim kurulu üyeleri, nasıl böyle bir aile ile çalışabiliyorlar? para için bu vebale, bu düzenbazlığa ortak olunurmu? kararlara imza atılırmı? bunları tasavvur bile edemiyorum. yarın ola hayrola diyor, herkese iyi geceler diliyorum. korkuya, paniğe mahal yok. bakarsın mevla hidayete erdirir, hisseye destek atarlar, kim bilir???
    Burada yer alan bilgi,paylaşım ve yorumlar kişisel düşüncemdir.Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!
    "Göz bugünü, akıl geleceği görür..."

Esas

Eskiden bu ceza 135.000 liraydı ama şimdi yeni spk yasasına göre çağrı yapılacak payların toplam bedeline kadar ceza kesilebiliyor,

Yani bu işi en fazla 2 ayın sonunda verilecek ek süreye kadar uzatabilirler,

2. ayın sonunda ek süre istemeleri çağrıyı yapacağız anlamına geldiğinden, hisse en geç 2 ay içerisinde çağrı fiyatına gelir diye düşünüyorum...

Ben nasip olursa 30 lu fiyatlardan tekrar alıcıyım, kademeli olarak ...

Yarın ve ertesi günü atlattıkmı tamamdır...

Sürekli taban yaptıramazlar...
    ... Borsa, baştan sona pişmanlıktır...

Esas

Mahkemelerle bu islerden siyrilamayacaklarini bilecek kadar cinler. Dikkatli olun, cagri oncesi panik yaptirip Ky deki mali carpma niyetiyle de yapilmis oyun olabilir.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kişisel görüşlerimdir. esem_S_ever

Sayfa 77/1114 İlkİlk ... 27677576777879871271775771077 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •