Sayfa 1/22 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 169 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Altın Çökerken Altında Kalanlar

 1. #1

  Esas Altın Çökerken Altında Kalanlar

  Babadan kalanlar habire maliyet düşürürken, babalar deponun dibinde kalan son külçeleri elden çıkarıyor. Kuyumcu kılıklı şahsiyetler gel gel yaparken, Federal Reserve uçurumun ucundaki madene öldürücü tekmeyi savurmaya hazırlanıyor. Altın çökerken altında kalanlar çok olacak gibi görünüyor.

 2. #2

  Esas

  Suçlu yargılandı, idam tarihi kesinleşti. Bu arada hergün zırtpırt bir eyalet savcısı illaki çıkış yapacak. Mahkeme temyiz edilmelidir diyecek. Diyecekki umutlar son güne, son saate, son dakikanın son salisesine kadar sürsün. Bu arada bahis piyasasına hareket gelsin, kumarbazlar foreksten ekmek yesin. Yükü ağır olanlar kımıldamasın, hafif olanlar iyice hafiflesin. Çıkmayan canda umut vardır hesaabı. Bu arada savcıda epey malı götürdü. Oturduğu yerden parsayı topladı. Torba değilki ağzını bağlayıp çöp arabasına tıkasın, lavaboya döküp çöp öğütücüyü çalıştırasın. Yiyin beyler yiyin. Aksırıncaya, tıksırıncaya, hapşırıncaya kadar yiyin.

 3. #3

  Esas

  Veeeee, an itibariyle (!!!) birim fiyat 1242 $.

 4. #4

  Esas

  Dal kalkar, kartal sarkar; Kartal kalkar dal sarkar. İstifçilere buradan müjdeyi veriyorum. Altının düşüşüyle doların artışı hemen hemen aynı oranda olacağından TL bazında zarar etmeyeceksiniz. Şimdi rahatça uyuyabilirsiniz.

 5. #5

  Esas

  Anadolunun büyük şehirlerinde bir efsane kulaktan kulağa yayılır: Altının çıkarılma maliyeti 1200 dolardır. Bir ara 1700-1800 dolara kadar çıkmıştı. Yani bu gözünü para bürümüş altın madeni şirketleri milyar dolarlık tesislerde çıkarıp işlediği altını neredeyse maliyetine satıyormuş. Fırıncı bile ürettiği ekmekten % 150 kar yaparken, Güney Afrikada zencileri köle gibi çalıştırıp sömüren Allahsızlar Allah rızası için piyasaya maliyetine altın sürüyormuş. Kafasında çeyrek ons beyin taşıyan birisi bile buna kıçıyla güler. Altının çıkarılma maliyetinin piyasa fiyatına yakın olduğu izlenimi verilerek hammallara yükleyebildikleri kadar mal yükleme operasyonudur bu. Herhalde altının maliyetide olsa olsa beyan edilenin dörtte biri kadardır. Aman hammallar duymasın dümen bozulmasın.

 6. #6

  Esas

  Veli Göçer, altın çöker.

 7. #7

  Esas

  Son haftalarda dövizin önce kademeli artışı, ardından kronik düşüşü psikolojik bir baskılama oyunudur. Yani önce oynanabilecek bir alan oluşturdular sonrasında kedi fare oyunu başladı. Oyundaki amaç, elindeki üçbeş doları alıp satan, kıçının üstünde oturup kaseyi büyütürken bu işten yolunu bulan kumarbazları korkutup dolarlarını sattırmaktır. Bu süreçte Türk ekonomisinin uçtuğunu falan zırvalayanlar, hatta evi arabayı satıp yeteleye yatıranlar bile oldu. Kemerleri bağlayın, düşüş bittiğinde çıkış çok sert olacak.
  Son düzenleme : Vacancy; 26-10-2014 saat: 03:22.

 8. #8

  Esas

  Daha önce de tekniğini buraya atmıştım.
  Çöken göçen birşey yok...
  Epey zamandan beri testere var.
  Fiyatlara duygusuz bakanlar olayı görüyordur.Gerisi laf salatası.
  http://image-turko.com/di-UI57.jpg

Sayfa 1/22 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız
 • Yazılara ek gönderemezsiniz
 • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
 •