Sayfa 1/109 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 867 madde; 1 - 8 arası.

Konu: EGHOL - EGS Holding

 1. #1
  Duhul
  Jan 2004
  İkamet
  Paris
  Yaş
  43
  Gönderi
  938
  Blog Yazıları
  25

  Thumbs up EGHOL - EGS Holding

  Arkadaslar, obur topikteki ikonu hic begenmiyordum. Boyle bir topik aciyim dedim. Guzel bir haberle...

  TMSF Başkanı Ahmet Ertürk'ün, masadan kaçtıkları ve anlaşma yapmak üzere olduğunu söylediği batık bankaların eski sahipleri belli oldu. Toprak Grubu ve İktisat Grubu, faturayı yüksek bularak anlaşmaya yanaşmadı. EGSBank'ın eski bahiplerinden bir grup, Fon'a teklif sunarken, Çağlar ve Gariboğlu Grubu ile anlaşma aşamasına gelindi.

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)'nun yönetiminden sorumlu Fon Kurulu Başkanı Ahmet Ertürk'ün masadan kaçtıklarını savunduğu batık bankaların Toprak Grubu ve İktisat Grubu oldukları öğrenilirken, Çağlar ve Gariboğlu Grupları'yla anlaşma yapılmak üzere olduğu, EGS Grubu'nun ise Fon'a bir ödeme teklifi sunduğu öğrenildi.

  TMSF Başkanı Ertürk'ün, masadan kaçtıklarını söylediği ve gerekli görülmesi halinde Uzan Grubu gibi operasyona tâbi tutulacağını açıkladığı grupların Toprak ve İktisat Grupları olduğu öğrenildi. Toprakbank'ın eski sahibi Toprak Grubu'nun ve İktisat Bankası'nın eski sahibi Aksoy Grubu'nun, TMSF tarafından kendilerine çıkarılan borç miktarını kabul etmedikleri bildirildi. Her iki grubun da TMSF ile görüşmeye yanaşmadığı kaydedildi.

  Öte yandan, EGSBank'ın eski sahiplerinden bir grubun, TMSF'ye ödeme yapmak için bir öneride bulunduğu belirtildi. Birçok ortağı bulunan EGSBank'ta, bir grup ortağın, bankanın kendilerine geri verilmesini istediği ve bunun karşılığında da borçları belirli bir takvim çerçevesinde ödenmesini önerdikleri öğrenildi.

  EGSBank'a 2001'de el konulmuştu

  Ege Giyim Sanayicileri Bankası olan EGSBank'a 10.07.2001 tarihli BDDK kararıyla el konulmuştu. 2001 yılında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredilen EGSBank, 28 Aralık 2001 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan BDDK kararı ile Bayındırbank A.Ş. bünyesinde devren birleştirildi ve 18.01.2002 tarihinde bankanın mevduat kabul etme ve bankacılık işlemleri yapma izni kaldırıldı.

  Çağlar ve Gariboğlu anlaşmaya hazır

  Yeni Şafak'ın edindiği bilgiye göre, bugüne kadar 7 grupla protokol imzalayan TMSF, İnterbank'ın eski sahipleri Çağlar Grubu ile Sümerbank'ın eski sahipleri Hayyam Gariboğlu Grubu ile de anlaşma yapma aşamasına geldi.

  Uzun süredir devam eden gruplarla TMSF arasındaki görüşmeler, protokol yazım aşamasına geldi. Hayyam Gariboğlu'nun, şirketlerinin değer tespitleri yapılıyor. Bu değer tespitler, grubun TMSF'ye sunduğu ödeme planında dikkate alınacak. Ve Gariboğlu'nun, önerdiği ödemeyi, yapıp yapamayacağı bu değer tespit çalışmalarının ardından kararlaştırılacak.

  HÜSEYİN ÖZAY / YENİ ŞAFAK

 2. #2

  Esas

  güzel haber... ve çok yakında somut adımlar atılır, bir sonuca ulaşılırsa mağdur olan binlerce kişi için yeni bir umut doğmuş olur...özellikle egs grubu ile ilgili olarak sorun çıkacağını düşünmüyorum... bunların da mahkemesi devam ediyordu? cıngıllıoğlu gibi bu grupta ibra edilebilir mi? belki de bu ihtimali pazarlık masasında koz olarak kullanıyorlardır.. bu konularda bilgisi olan arkadaş var mı?

 3. #3

  Esas

  eh artık seneye EGHOL anca açılır??

 4. #4

  Arrow Buda radikalden

  Batıklara operasyon

  Batık banka patronlarından Murat Demirel, Erol Aksoy, Korkmaz Yiğit ve Halis Toprak ile görüşmelerde mesafe alınamadı.

  TMSF, uyarılara rağmen borçlarını ödemeye yanaşmayan batık banka patronlarına ait şirketlerin yönetim ve denetimini ele alma hazırlığında

  10/05/2004 (3 defa okundu)

  RADİKAL - İSTANBUL - Batık banka patronlarından kamu zararını tahsil için çalışmalarını yoğunlaştıran Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), anlaşmaya yanaşmayanlara karşı harekete geçmeye hazırlanıyor. TMSF'nin görüşmeleri bir süre daha devam ettirip ardından yasanın verdiği yetkiyi kullanarak bu patronların yatırımlarının yönetim ve denetimini ele alacağı ifade ediliyor.
  Edinilen bilgiye göre Cavit Çağlar ve Hayyam Garipoğlu ile yapılan görüşmeler imza aşamasına geldi. Çağlar Grubu'nun her yıl 160 milyon dolar ihracat yaptığını söyleyen TMSF'ye yakın kaynaklar şunları kaydettti:
  "Bu grupla imza bir-iki hafta içinde atılır. Hayyam Garipoğlu da, Pak Maya'dan sonra Türkiye'nin en büyük maya üreticisi. Diğer yatırımları da para kazanıyor. Onunla da imzayı atıp hızlı şekilde tahsilata başlıyacağız."


  Dağlar kadar fark var
  TMSF ile Erol Aksoy, Korkmaz Yiğit, Halis Toprak, Murat Demirel ve EGS Grubu ile arasında yürütülen görüşmelerde bir sonuca varılamadı. Bunlardan bazıların yaptığı hesaplamalar ile TMSF'nin hesabı arasında 'dağlar' kadar fark var. Bazı banka patronları ise TMSF'nin elindeki, hem kendi mallarına hem de yakınlarının mallarına el koyma olanağı sağlayan 5020 sayılı yasa silahına rağmen, değil anlaşmaya görüşmeye bile yanaşmıyor.
  TMSF'ye yakın kaynaklar Erol Aksoy ile sürdürülen görüşmelerde anlaşmaya varılmasının uzak ihtimal olduğunu söylüyor. Aksoy ve ekibinin görüşmelerde sürekli uyuşmazlık çıkardığı öğrenildi. Anlaşmanın mümkün görünmediği bir diğer patron ise Toprakbank'ın eski sahibi Halis Toprak. Toprak'ın faiz hesabı konusunda anlaşamadığını ifade eden kaynaklar şunları söylüyor: "Halis bey, devletin teşvik sözünü tutmadığını ve bu nedenle de kendi bankasında fazla kredi kullandığını söylüyor. Buradan yola çıkarak devletten alacaklı olduğunu söylüyor. Kendine göre hak ettiğini öne sürdüğü teşviklerin verilmesi ve kendisinin de bundan sonra borcunu ödemesi gerektiğini söylüyor. Toprak'ın ilginç bir faiz hesabı var. Aldığı kredilerden ödediklerini çıkarıyor. Kalanına basit faiz uyguluyor. Sonra da onu bugünkü kurdan dövize çeviriyor. 'İşte benim borcum bu kadar... Esasında sizin borcunuz var' deyip ortaya çıkıyor. Üstelik duygu sömürüsü yaparak hatırlı kişileri mağdur olduğuna inandırmaya çalışıyor.
  Murat Demirel ile temas kurulduğunu söyleyemeyiz. Korkmaz Yiğit ise pek malı kalmadığından olsa gerek hayli rahat. Bir zamanlar gelişimi ve başarısı Harvard'da ders olarak okutulan EGS Grubu ortaklarından ise ortada kimse yok. Bu nedenle ciddi bir görüşme de yapılamıyor."
  Bugüne dek anlaşma sağlanamayan batık bankacılardan Korkmaz Yiğit'e ait Bank Ekspres'in fona devredildiği tarihte 435 milyon dolar, Erol Aksoy'a ait İktisat Bankası'nın 1 milyar 953 milyon dolar, Halis Toprak'a ait Toprakbank'ın 879 milyon dolar, Murat Demirel'e ait Egebank'ın 1 milyar 219 milyon dolar, EGS Bank'ın ise 545 milyon dolar borcu bulunuyordu

 5. #5
  Duhul
  Jan 2004
  İkamet
  Paris
  Yaş
  43
  Gönderi
  938
  Blog Yazıları
  25

  Esas

  Ne bicim borc dur be? 200 milyon dediler ilk basta, sonra 300, daha sonra 350, simdi 545 yaziyor.
  Yakinda sizde EGS hisse senedini var deyip bizden isteyecekler borcu.
  EGS'nin eski ortaklari desifre edilip her goruldukleri yerde asagilanmalari gerekiyor...
  Paralari yediler, simdi de kactilar...
  90,000 kisinin ahi aheste, aheste cikar...

 6. #6
  ferit31 Guest

  Esas egs

  arkadaşlar bu tür şeylere itibar etmeyin ana borç 90000000milyon dolar ve bir kaç günü geçmez anlaşma sağlanır

 7. #7
  Duhul
  Jan 2004
  İkamet
  Paris
  Yaş
  43
  Gönderi
  938
  Blog Yazıları
  25

  Esas

   Alıntı Originally Posted by ferit31
  arkadaşlar bu tür şeylere itibar etmeyin ana borç 90000000milyon dolar ve bir kaç günü geçmez anlaşma sağlanır
  90 milyon dolar mi?
  90.000.000 milyon dolar mi?
  Son düzenleme : Rizzi; 10-05-2004 saat: 17:31.

 8. #8

  Lightbulb Ferit Beye Acil

  Oncelikle hukuki ugrasinizdan dolayi Sizi giyaben takdir eden biri olarak eger bizlerin bilmedigi birsey de biliyorsaniz bunu da saygi ile karsilarim lakin EGSHOL in 90 DOKSAN sayisi ile olan irtibati bu isten magdur olan 90000 DOKSAN BIN yatirimcidir bunun disinda EGS grubu ile ilgili herhangi bir 90 sayisi yoktur buna borcta dahil olmak uzere Saygi ve sevgilerimle

Sayfa 1/109 1231151101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız
 • Yazılara ek gönderemezsiniz
 • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
 •