Sayfa 1/517 1231151101501 ... SonSon
Arama sonucu : 4136 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Bol para, negatif faizler ve süper balonlar...

 1. #1

  Esas Bol para, negatif faizler ve süper balonlar...

  Negatif faizlere doğru...''daha negatif faizler'' de diyebilirsiniz tabiki...döviz, faiz düştü çıktı, boğulmamak, gidişatı derli toplu bir başlıkta toparlıyabilmek için böyle bir ihtiyaç hissettim...Sn Hamido kardeşimiz ayrı bir başlık açmadı, ne yapalım...iş başa düştü...

  Eylül ayındaki FED toplantısında Kocherlakota dillendirmişti...ECB toplantısında ise Draghi negatif faizlerin konuşulduğundan bahsetmişti...şimdi ise bir adım daha geldi:

  AMB'de faiz indirimi için görüş birliği oluşuyor

  Reuters'in haberine göre, dört Avrupa Merkez Bankası (AMB) Yönetim Konseyi üyesi, Aralık ayındaki toplantıda mevduat faizinin indirilmesi yönünde görüş birliği oluşuyor.

  Haberde bu dört yetkilinin isimleri verilmedi.

  Üç politika yapıcı, AMB'nin şimdi faiz inidirminin boyutunu tartıştığını ve bazı yetkililerin % 0.1'lik indirimin halihazırda piyasalar tarafından fiyatlandığını belirtti.

  İki politika yapıcı ise, AMB'nin, geleneksel olarak beklentilerin üzerinde politika adımı atmasını işaret ederek, daha güçlü bir adım atması gerektiğini belirtti.

  AMB'de 3 Aralık'taki toplantıda görüşülmek üzere halihazırda 20 civarında teklif var.

 2. #2

  Esas

  Dün Sn. Zkr ABD on yıllık faizlerin 35 yıllık grafiğini yayınlamıştı...Bunun üzerine büyüme ve enflasyon eklenmiş hali:
  Sizce bu grafikte büyümenin vb. tekrar yükselme ihtimali var mı?...Bence yok...çünki;


  Ludwig von Mises in 1922:

  But an increase in the quantity of money and fiduciary media will not enrich the world. … Expansion of circulation credit does lead to a boom at first, it is true, but sooner or later this boom is bound to crash and bring about a new depression. Only apparent and temporary relief can be won by tricks of banking and currency. In the long run they must lead to an all the more profound catastrophe.

 3. #3

  Esas

  http://www.fuw.ch/article/the-fed-co...e-to-hesitate/ Berkeley prof u gene dedi ki: Çin sattıkça USA da faiz zaten artmış oluyor..O nedenle FED faiz artırmaz..

 4. #4

  Esas

  Gundlach: Aralık'ta faiz artırımı hisse ve tahviller için tehditÜnlü fon yöneticisi Jeffrey Gundlach, Fed'in Aralık ayında faiz artırmasının ABD hisse senedi ve tahvil piyasası için tehdit oluşturacağını söyledi

  Ünlü fon yöneticisi ve DoubleLine Capital'ın fon yöneticisi Jeffrey Gundlach, Aralık ayında bir faiz artırımının ABD hisse senedi ve tahvil piyasası için tehdit oluştururken, doların değerini ekonominin zayıflamasına neden olacak seviyeye çıkarabileceğini söyledi.

  Los Angeles merkezli şirketi 80 milyar dolarlık bir fonu yöneten Gundlach, müşterilerine telekonferans yoluyla yaptığı değerlendirmede, "Fed'in sıkılaştırmasının ekonomiye yardımcı olacağını düşünme konusunda zorlanıyorum," dedi ve "Volatilitenin artacağını ve ekonominin zayıflayacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

  Credit Suisse/Thiam: Faiz artırımı "travmatik" olabilirCredit Suisse CEO'su Thiam, mevcut düşük faiz dönemi sona erdiğinde, finans piyasalarında travmatik bir olay meydana gelebileceğini söyledi

  Tweet Credit Suisse Group AG CEO'su Tidjane Thiam, mevcut düşük faiz döneminin sonu geldiğinde, küresel piyasalarda "travmatik bir olay" riski gördüğünü söyledi.

  53 yaşındaki Thiam, New York'ta Bloomberg Television'a yaptığı değerlendirmede, "Açık olmam gerekirse, tüm bu dönemin sonunda, göreceli olarak travmatik bir olay meydana gelme ihtimali oldukça yüksek," dedi ve "Çok büyük ihtimalle faiz yükselecek ve bunun reel ekonomi, reel dünya ve buna bağlı olarak finansal hizmet şirketleri üzerinde etkileri olacak. Savunma durumunda bir pozisyon almak zorundayız" şeklinde görüş bildirdi.
  Faiz artışı hikayesine tepkiler gelmeye başladı...bunlardanda önemlisi Çin'in tepkisi...faiz artışı söylentisi bile Çin ekonomisinin kötü etkilenmesine sebep oluyor...Çin'in sabrını taşırmamak lazım...

  depresyona körükle, pardon faiz artışı ile gitmenin alemi yok...

 5. #5

  Esas

   Alıntı Originally Posted by meto15 Yazıyı Oku
  http://www.fuw.ch/article/the-fed-co...e-to-hesitate/ Berkeley prof u gene dedi ki: Çin sattıkça USA da faiz zaten artmış oluyor..O nedenle FED faiz artırmaz..
  Eh Çin'i zorlamamak lazım...kaş yapalım derken göz çıkabilir...içeride mortgage, araba kredileri vb...gidip giden eşeğe taş atmanın alemi yok...

 6. #6

  Esas

  Ne olacaksa olsun.

  bütün dünya 3 senedir.
  yok fed yok faiz. hop aşağı hop yukarı.

  usa faizi artırsa da para bol dünya da
  ama gideceği yerler güvenli olmak zorunda.

  bize geliyor ama hata noksan. o bu. kanunsuz ileglal para.

  doğru düzgün yatırım buyük firma yatırımı yok.

  değirmeni döndürüyoruz taşıma suyu ile.

  bakalım ne zamana kadar.

 7. #7

  Esas

   Alıntı Originally Posted by Dıscover Yazıyı Oku

  değirmeni döndürüyoruz taşıma suyu ile.

  bakalım ne zamana kadar.
  para geliyor...büyüyoruz, uçuyoruz...

  para çıkıyor...eh ada ülkesi değiliz, etkileniriz...

 8. #8

  Esas

  Biz bu ortamda mevcut üretim kapasitemizle uzaylılara mı mal satacağız? Mal satacağımız adamların hepsi bizden daha fazla devalüasyon yaptı. Bizim yaptığımız devalüasyon yetersiz kaldı.

  2023 te 545 milyar$ ihracat hedefimiz vardı hani?


   Alıntı Originally Posted by inanna Yazıyı Oku
  Dün Sn. Zkr ABD on yıllık faizlerin 35 yıllık grafiğini yayınlamıştı...Bunun üzerine büyüme ve enflasyon eklenmiş hali:
  Sizce bu grafikte büyümenin vb. tekrar yükselme ihtimali var mı?...Bence yok...çünki;

Sayfa 1/517 1231151101501 ... SonSon

Gönderi Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız
 • Yazılara ek gönderemezsiniz
 • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
 •