Sayfa 6/68 İlkİlk ... 456781656 ... SonSon
Arama sonucu : 807 madde; 61 - 72 arası.

Konu: Borsa'dan zengin olan varmı?

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    663

Esas

zengin sayılmak için ölçüt 5 milyon dolar olarak belirlenmiştir.
    Bütün dünyada bu rakam zenginlik sınırı olarak kabul ediliyor.
    borsadan 5 milyon dolar kazanan sanırım bu forumda yoktur.

2. Esas

Alıntı Originally Posted by cautionary Yazıyı Oku
    kısmen katılıyorum...öyle adam da vardır ki, 100 milyarlık arabaya biner...spor olsun diye borsaya 150 milyar yatırır, bu para 1,5 trl olur...bu da büyük kazanç sayılmaz..yani kazanılan paranın göreceli olarak uçuk olması gerekir...kimisinin hayalini 100 milyar, kimisininkini 1 trl, kimisininki de 100 trl süsler.

bunu neden söylüyorum..kazanılan miktar kişi için büyük olduğu oranda, hata yapma oranı artıyor....adam yatırmış 5 milyarı, giderse gitsin diyor..yani kafa rahat, sistemli hareket edebiliyor.

zaten dikkat edilirse, burada ortalama bir portföy büyüklüğü var, 20-30 milyar diyelim. bu nedenle 10 milyarı, 20 milyarı 100-150 yaptım diyen hep olacaktır...ama nedense hiç kimse 10 dan 100 e çıkarken, 100 den 1 trl ye çıkmayı beceremiyor.

evet haklısın 10 nu 100 yapan çok ama 100 ü 1 tril yapan yok ilginç bir tespit kutlarım.

Esas

Alıntı Originally Posted by mali Yazıyı Oku
    sende haklısın desperado, arkadaşların forumu borsadan zengın olanlar değil borsadan kazananlar diye açmaları esasen daha mantıklı olurdu.
    borsada 5000 YTL'yi 50.000 yapmakla 150.000 YTL'yi 1.5 trio. yapmak arasında yüzdesel anlamda bir fark olmasada gerçek anlamda çok fark var,her baba yiğidin harcı değildir.
    5 000 ytl tahtada adama bakmazlar ; ama 100 000 ytl ile tahtaya girdin mi bizim borsadaki kağıtların % 85 de spek. ve patronu ona anasından emdiğini burnundan getirir , hele bazı kağıtlarda 5 000 ytl nin bile üzerine oynanır...

Ara sıra hepimiz deriz , way be şu kağıttan alsaydım tüm paramı yatırsaydım, 1 ayda % 150 gitti ne para kırardım , köşe olurdum deriz...
    böyle düşünen arkadaşlara polyannacılık değil bir realite aktarayım arkadaşım biz veya sen o parayı o hisseye yatırsaydın o hisse o kadar gitmezdi...varyo, veya bir başka dandik kagıt ,1000 den 3000 gittiyse sen girseydin belkide 1500 de dururdu , elaman koparınca gidiyor , bağlı olunca gitmiyor...
    EDEB BİR TAÇ İMİŞ NURU HUDA'DAN ; GİY OL TACI EMİN OL HER BELADAN ; AHLAK İLEDİR KEMAL ADEMİN ; AHKAM İLEDİR NİZAMI ALEMİN...

Esas

en güzel para cepteki paradır.hisse pirim yaptığında fazla hayale kapılmadan satış yapmak para ve sağlık açısından en faydalısıdır.borsada kayıplara sebep olan gereğinden fazla beklentinin olmasıdır.sizlere duyanların çok hoşuna giden bir hatıradan bahsedeyim.bir arkadaş demişti ki : sokaktan geçen tanımadığınız biri sana 100 ytl vereyim diyor,bizde hayır bu az 200 ytl verirsen alırım diyoruz.sonuçta 100 ytl dende oluyoruz veya zarar ediyoruz.bence en güzel para cepteki paradır.borsayı kumara çevirenlere en güzel cevap hissen pirimlendiyse hemen satıp paranı almaktır.yoksa hissenin iniş-çıkışlarına seyirci oluruzki hem para,hem sağlık vede en önemlisi hızla geçen değerli zamanımızın boşa harcanmasıdır.

Duhul
    Sep 2006
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    192

Esas

borsada 5 trio su olan bu forumda olmaz. olsada bir müddet sonra forumda parası olduğunu düşündüğü bir kaç kişiyle şu an msn de hisse pazarlığı yapıyorlardır herhalde)

6. Esas

borsada 5 trio su olan bu forumda olmaz. olsada bir müddet sonra forumda parası olduğunu düşündüğü bir kaç kişiyle şu an msn de hisse pazarlığı yapıyorlardır herhalde)
    zuhaha süpersin

benim şahsen 5 trio olsa imkb değil bir yabancı olarak dow da oynardım

Esas

5.000 ytli 50.000 ytl yaptirirlar sonra geri alirlar ama 150.000 ytl`yi hemen yerlerrrrr...
    :dolar:

Esas

sende haklısın desperado, arkadaşların forumu borsadan zengın olanlar değil borsadan kazananlar diye açmaları esasen daha mantıklı olurdu.
    borsada 5000 YTL'yi 50.000 yapmakla 150.000 YTL'yi 1.5 trio. yapmak arasında yüzdesel anlamda bir fark olmasada gerçek anlamda çok fark var,her baba yiğidin harcı değildir.
    100 milyarı 1.5 trilyon yapan da bu foruma uğramaz herhalde

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    İstanbul.
    Gönderi
    3,196
    Blog Yazıları
    5

Esas

Hisse net'te 13.000 üye varmış...
    Ortalama 20.000 ytl den 260.000.000 ytl para var demektir...
    Bu siteyi..yatırımcıda okur...spekte...patronda...aracı kurumlarda...
    Aslında herkes bu paranın peşindeymiş...MESELA....
    chackal

Not:Hisselerde yazarken ..elimizi bellimi ediyoruz ..acaba.....
    Birde spek..patron..vs..sitesi olsada..bizde onları okuyabilsek....
    Yalandan neler yazarlardı acaba..................
    •Bence tabiiiii..>>>®''Trademark''

Esas

Alıntı Originally Posted by VEDREF Yazıyı Oku
    5.000 ytli 50.000 ytl yaptirirlar sonra geri alirlar ama 150.000 ytl`yi hemen yerlerrrrr...
    150.000 ytl yi adam gibi 5 hisseye bölersen, tabi dikkatle seçerek hiç birşey olmaz....Tabi temeli sağlam ve borsanın düşüş eğilimi olmayan zamanda..

Esas

Alıntı Originally Posted by chackal Yazıyı Oku
    Hisse net'te 13.000 üye varmış...
    Ortalama 20.000 ytl den 260.000.000 ytl para var demektir...
    Bu siteyi..yatırımcıda okur...spekte...patronda...aracı kurumlarda...
    Aslında herkes bu paranın peşindeymiş...MESELA....
    chackal

Not:Hisselerde yazarken ..elimizi bellimi ediyoruz ..acaba.....
    Birde spek..patron..vs..sitesi olsada..bizde onları okuyabilsek....
    Yalandan neler yazarlardı acaba..................
    üstad belkide onlar farkli nicklerle yazıyor olmasınlar

Duhul
    Sep 2006
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    192

Esas

Alıntı Originally Posted by akkara Yazıyı Oku
    100 milyarı 1.5 trilyon yapan da bu foruma uğramaz herhalde

onun bunun bu siteye uğrayıp uğramaması çokda tın yani. önemli olan bizim gibi küçük yatırımcıların hisse net gibi başarılı ve yararlı bir siteden faydalanabilmemizdir. diye düşünüyorum.

Sayfa 6/68 İlkİlk ... 456781656 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •