Sayfa 1/791 1231151101501 ... SonSon
Arama sonucu : 6327 madde; 1 - 8 arası.

Konu: KARTN - Kartonsan

 1. #1
  Duhul
  Feb 2004
  İkamet
  Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
  Yaş
  54
  Gönderi
  39,567
  Blog Yazıları
  1

  Esas KARTN - Kartonsan

  Buradan devam...

  Forum kurallarını okumak için tıklayınız
  Bunları yapmayınız okumak için tıklayınız.


  Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

  Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

  Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız:
  http://www.hisse.net/topluluk/register.php

 2. #2

  Esas

  Bu sayfa insallah hayirli olur

 3. #3

  Esas

  hayırlara vesile olur inşallah yeni sayfamız

 4. #4

  Esas

  Yeni topiğimiz hayırlı olsun. Umarım 2016 Kartonsan yılı olur. ytd.

 5. #5

  Esas

  Yeni topik hayırlı olsun.

 6. #6

  Esas

  T.T.K.M 462

  III – İç kaynaklardan sermaye artırımı

  MADDE 462- (1) Esas sözleşme veya genel kurul kararıyla ayrılmış ve belirli bir amaca özgülenmemiş yedek akçeler ile kanuni yedek akçelerin serbestçe kullanılabilen kısımları ve mevzuatın bilançoya konulmasına ve sermayeye eklenmesine izin verdiği fonlar sermayeye dönüştürülerek sermaye iç kaynaklardan artırılabilir.

  (2) Sermayenin artırılan kısmını, iç kaynaklardan karşılayan tutarın şirket bünyesinde gerçekten varolduğu, onaylanmış yıllık bilanço ve yönetim kurulunun[1] vereceği açık ve yazılı bir beyanla doğrulanır. Bilanço tarihinin üzerinden altı aydan fazla zaman geçmiş olduğu takdirde, yeni bir bilanço çıkarılması ve bunun yönetim kurulu[2] tarafından onaylanmış olması şarttır.

  (3) Bilançoda sermayeye eklenmesine mevzuatın izin verdiği fonların bulunması hâlinde, bu fonlar sermayeye dönüştürülmeden, sermaye taahhüt edilmesi yoluyla sermaye artırılamaz. Hem bu fonların sermayeye dönüştürülmesi hem de aynı zamanda ve aynı oranda sermayenin taahhüt edilmesi yoluyla sermaye artırılabilir. Artırım genel kurul veya yönetim kurulu kararının ve esas sözleşmenin ilgili maddelerinin değişik şeklinin tescili ile kesinleşir. Tescil ile o anda mevcut pay sahipleri mevcut paylarının sermayeye oranına göre bedelsiz payları kendiliğinden iktisap ederler. Bedelsiz paylar üzerindeki hak kaldırılamaz ve sınırlandırılamaz; bu haktan vazgeçilemez.

  Bu husus halka açık ve açık olmayan tüm şirketleri kapsamaktadır.Ayrıca Bedelsiz potansiyeli varken bedelli arttıramaz. Ancak ve ancak şirketin almış olduğu yatırım kararları doğrultusunda düzenlenecek raporun SPK Ya SUNUMU VE ONAYLANMASI İLE BEDELLİ olarak sermayeyi arttırabilir. Kartonun bildiğim kadarıyla yeni bir fabrikam kurulumu, satınalma vs si yok.

 7. #7

  Esas

  Ha risk burada nedir derseniz, Kayıtlı sermaye tavanı süre bitimine kadar sermayeyi tavana yükseltmez kayıtlı sermeye sisteminden çıkar. Çıktığı vakit yeniden girme ihtimali veyahut esas sermayede kalma ihtimali mevcuttur. Bu da yönetimin bileceği bir husus olup bu hususta mevzuatta herhangi bir caydırıcı yada yaptırım gücü olan hükümler yoktur.Geleceğiniz şirketin niyetine kalmış tabiri caizse iki dudaklarının arasında.Burada bu yüzden söylemler öçook olacaktır. zaten bu fiyatlar aşırı değerlenmiş fiyatlar da değil bu hususu da değerlendirmek hissedarlara yani sizlere kalmış.Kalın sağlıcakla.

 8. #8

  Esas

  bugün hisse yapıcı 3. defa hisseyi 355 den döndürdü, dönmesinin sebebi aşağıda yoğun miktarda açıkçıların kalmış olmasına bağlıyorum. bir ara aşağıda 500er lotları gördü hepsini sildi. kapanış odasında yaklaşık 4bin lot işlem gerçekleştirdi.

  Hisse de beklenti devam ettiriliyor. geçen hafta ki sert yükseliş sindiriyor her an 375 üstüne işaret ediyor.

  Hisse yapıcı emin değil, emin olsa hisse 2 gün içinde 500 seviyeleri görür.

  emin olamadığı şirketin normal bir gk açıklaması, arkasından açık kapı bırakırsa Konya da olduğu gibi elindekilerini boşaltma vakti olur.açılışı kapanışı belli olan gk gelirse bu iş hisse yapıcısına %20 bant fena patlayabilir.

  Hissenin en olağandışı ortamda dip fiyatı 200, genelde hareket ettiği alan 220-240 banttı

  Şirket yıl başına kadar bir şey açıklamasa bile hisse üzerinde gerektiğinden fazla şüphe uyandıracaktır.
  Son düzenleme : CANSIZ; 23-12-2015 saat: 19:59.

Sayfa 1/791 1231151101501 ... SonSon

Gönderi Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız
 • Yazılara ek gönderemezsiniz
 • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
 •