Arama sonucu : 4 madde; 1 - 4 arası.

Konu: Gümrük müşaviri neler yapar ?

Esas Gümrük müşaviri neler yapar ?

Arkadaşlar , abiler gümrük müşavir adayı olmak için iş başvurusunda bulunacam.Dış ticaret mezunuyum.g.müşavir adayları neler yapar-neler yaptırırlar?Nelere dikkat etmem gerek ? Yardımcı olursanız çok sevinirm.

Duhul
    Dec 2006
    İkamet
    İzmir,Alaçatı
    Gönderi
    10

Esas

Ne öğrenmek istiyorsunuz? Yardımcı olabileceğimi zannederim.

Duhul
    May 2005
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,946

Esas

slm arkdaşlar... 2 hafta önce yurtdışından bir siteden 3 arkadaş topluca tshirt almak istedik. toplamda 6-7 parça olunca olaki satacağımız düşünülür gümrüğe takılır diye, terlik ve boxerda ekledik içine güya görülünce şahsi kullanım için aldığımız anlaşılsın istedik.. gümrüğe geçen hafta mal geldi ve takıldı kaldı. şimdi malı almak istesek 500TL ye yakın vergi falan varmış, zaten malın değeri 350 dolar.. malı bıraksak 350 dolar gitmiş olcak.. firmaya malınızı alın gümrükten geri bize ulaşmıyo dedik, onlarda malı geri alırsak kargo firmasına ekstra 150 dolar ödersiniz dedi.. hangisini yapsak patıyo kısaca
    gümrükçü olup yardım edebilecek olan yada akıl fikir verebilecek olan var mı??
    "Hayaller bilgiden daha değerlidir" Albert amca
    www.zahitemir.com
    Mr.tosbaa E-ticaret ve Sosyal Medya Danışmanı
    yeni kanun gereği yazdıklarım paso geyiktir asla Y.T.D değildir

4. Esas

Alıntı Originally Posted by tosbaga Yazıyı Oku
    slm arkdaşlar... 2 hafta önce yurtdışından bir siteden 3 arkadaş topluca tshirt almak istedik. toplamda 6-7 parça olunca olaki satacağımız düşünülür gümrüğe takılır diye, terlik ve boxerda ekledik içine güya görülünce şahsi kullanım için aldığımız anlaşılsın istedik.. gümrüğe geçen hafta mal geldi ve takıldı kaldı. şimdi malı almak istesek 500TL ye yakın vergi falan varmış, zaten malın değeri 350 dolar.. malı bıraksak 350 dolar gitmiş olcak.. firmaya malınızı alın gümrükten geri bize ulaşmıyo dedik, onlarda malı geri alırsak kargo firmasına ekstra 150 dolar ödersiniz dedi.. hangisini yapsak patıyo kısaca
    gümrükçü olup yardım edebilecek olan yada akıl fikir verebilecek olan var mı??
    Üzüldüm gerçekten tosbaga kardeşim.

Yanlız böyle işleri küçük hediyelerle de halledebiliyorsunuz (ki ben şahsen bu küçük hediye işine hayati bir olay olmadıktan sonra, eğitim uğruna yapılmadıysa karşıyım.)

Saygılar, umarım çözülür hemencecik.
    Cahille uğraşmak dağla güreşmek gibidir. Bilgiden değil yalan dolan yazan, iftira atan aciz ve cahillerden korkalım. Bilgi güçtür.
    Makroekonomi Konuları İçin
    Sanat İçin

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •