Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 10 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Couchsurfing.org ile dünyayı gezme

 1. #1

  Esas Couchsurfing.org ile dünyayı gezme

  Belki 10 yıldan fazla bir süredir kullanımdaymış ama ben yeni keşfettim.

  www.couchsurfing.org

  Bu siteyi kullananlar başka bir ülkede tanımadıkları insanların evinde misafir oluyor. Böylece kalma masrafı yok, intenette gördüğüm bu şekilde dünya turu yapanlar var. Benimde aklıma yatmaya başladı, işten güçten fırsat olursa üstelik eşimle beraber gitmeyi düşünüyorum. Kulağa çılgınca geliyor, güvenlik sorunu olmaz mı vs diye ama sitenin referans sistemi güvenilir geliyor. Çok sayıda orta yaş üstü yalnız yaşayan bayan veya yaşlı çiftler var, işleri güçleri yerinde, sosyoekonomik düzeyleri yüksek vs.

  Hatta bu şekilde bende evimde misafir kabul edebilirim tabi Türkiye'ye temelli dönüş yaptığım zaman.

  Bu siteyi kullanarak seyahat yapan forum üyesi var mıdır acaba? Yada seyahat yapan tanıdıkları olan, düşünceleri ve deneyimleri merak ediyorum.

 2. #2

  Esas

  iyi fikir yapılabilir ama güvenlik sıkıntı..

  GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 3. #3

  Esas

  Yakın zamanda arkadaşım kullandı.
  Oldukça memnun kaldı.
  Üyelerin referans ve profil bilgilerine bakarak doğru seçimin yapılabileceğini düşünüyorum.
  Yine içim rahat etmez diyorsanız bir süre misafiri olacağınız kullanıcıyla yazışmayı deneyebilirsiniz.
  Hakkında fikir edinmiş olursunuz.

 4. #4

  Esas

  Bence de referanslara dikkat edilirse ve belli bir yaşın üzeri evli çift yada yalnız bayanlar seçilirse güvenlik riski yok. Bu sistemi denemek istiyorum ama önce tatile çıkacak zaman lazım.

 5. #5

  Esas

  En önemlisi ve en az bulunanı zaman malesef.
  Umarım memnun kalırsınız.

 6. #6

  Esas

  Güvenlikte sıkıntı yok ama
  Karşılıklılık ilkesi var
  Yani sizin misafir oldugunuz size misafir olmayı isteyecek
  Eğer böyle Türk tipi masraf ödemede evvelden hesapciysaniz yani benden çok gidiyor yaa filan diyenlerdenseniz o zaman size göre değil rahat ve cok hsp yapmayan adam işi mesela eski bi arkadaş o tipti ona uymaz tabi kendisi hnz eski arkadaş statüsüne kavuştuğu ndan habersiz garib. Yani Velhasıl kelam o iş anca sunun için yapılır bi yerin kültürü o şekilde derin görülür yoksa uzun vadede Otel gecelemesi daha hesaplı kalır Hayatta bedelsiz bişey yoktur ama bzm gibi hayalci toplum cografyalarina bu Ütopya olarak gelebilir Anlamayanlar tekrar okumasın.

 7. #7

  Esas

  İlk mesajımda belirtmiştim, bende evimde misafir kabul etmeyi düşünüyorum ama şu an yurtdışında çalıştığım için ancak döndüğüm zaman.

  Otelde kalırsanız, tur otobüsü ile rehber eşliğinde gezerseniz. O ülkenin insanlarını, kültürünü tanıyamazsınız. Tanıyabilmek için onlarla arkadaş olmalı, günlük yaşantılarına dahil olmalısınız.

  Maliyet konusuna gelince gittiğiniz yerde ev sahibi sizin masraflarınızı karşılayacak diye birşey yok, size sadece yatacak yer sunuyor. Elbette yaptığı yemekten paylaşabilir veya gezmeye çıkarken sizi de beraberinde götürebilir ama bunlar zorunluluk değil. Zaten şık olan davranış eğer beraber bir yere gidiliyorsa misafirin ödemesi çünkü zaten adam size evini açmış birde onun üzerinden beslenmeyi düşünemez normal bir insan. Tam tersi yaptığı iyiliği ödemek ister. Ama herhalukarda otelde kalmaya göre çok çok ucuza gelir.

  Bir blogda gördüm adam 5 ay boyunca bu siteyi kullanarak Meksika'nın şehirlerini dolaşmış. Aylık 700-800 usd harcama yapmış. Şimdi otelde kalayım deseniz aylık 700 usd'yi geçtim 7.000 usd bile yetmeyebilir.

  Farklı kültürleri tanımak, dilinizi geliştirmek ve seyahat ruhunuzu tatmin etmek için bence çok güzel bir yol gibi gözüküyor.

 8. #8

  Esas

  O blog un link ini kopyalarmisiniz

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız
 • Yazılara ek gönderemezsiniz
 • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
 •