Sayfa 1/6 123 ... SonSon
Arama sonucu : 46 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Bakır Borsası

 1. #1

  Esas Bakır Borsası

  Arkadaşlar son 2-3 yıldır bakırda inanılmaz hareketlenmeler mevcut..bakır konusunda her türlü görüşümüzü burda yazalım derim..bu konuda birbirimizden öğreneceğimiz çok şey olacağını düşünüyorum..katkıda bulunursanız sevinirim...

 2. #2
  Duhul
  Oct 2004
  İkamet
  İstanbul & Taşkent
  Yaş
  37
  Gönderi
  504

  Esas

  Bir ara Özbekistan'dan Türkiye'ye bakır satabilir miyiz diye araştırma yaptım ama nakliye yaz/kış ortalama 15 gün sürüyor.Alıcı taraf malın fiyatını eline geçtiği gün sabitliyor.15 günde de bir çok şey terse dönebilir.Çok karlı olmadığı için rafa kaldırdık.

 3. #3

  Esas

  bilgisi olan varsa yazsında bizde bişeyler ogrenelim

 4. #4

  Esas

  Bakır fiyatı ton bazında 9.000 $ lardan 7.000 $ ların altına geldi..5.000 $ lara gelme ihtimali var..

 5. #5
  Duhul
  Feb 2004
  İkamet
  İstanbul
  Yaş
  41
  Gönderi
  696

  Esas

  bakır şu anda londrada 4400 dolar civarı. Amerikan spekler tası tarağı toplayınca talep tarafı sahipsiz kaldı.Malı çin alıyor fiyatlar yükseliyor balonu da böylece sönmüş oldu. Yalnızca bakır değil bakıra bağlı olarak pirinç de düşüyor. Ayrıca zamak ve nikel gibi temel madenlerde de trajik düşüşler sözkonusu. Bir yıl önce 55 usd/kg olan nikel şu anda 10 dolara düşmüş durumda. İşler karışık yani.Hepsi başaşağı gidiyorlar.Bakırda durum 3000 lere gidecek gibi sanki.Nikelde hedef belli değil deniyor. Çinko da 1300 dolar civarı.

 6. #6

  Esas

  şu an 3980 lerde..gerçekten bu kriz emtilara talebi düşürüp fiyatları inanılmaz seviyelere getirdi..bende bularalar dip seviyeleridir..bence buralardan bakır kontratı yapılabilir..

 7. Esas

  aralık vadeli-aktif vade NYMEX bakır kontratı grafiği.

  0.80'de 4.20'lere giden trendinde izleyici olarak bulunmuştum ve trend denen şeyin tam olarak ne olduğunu bu sayede öğrenmiştim.Fiziki talep,grevler pek çok şey etken olur fiyat hareketinde.Ama gün içi hareketlerine rağmen trend neyse o yönde devam eder işine.
  Attached Images Attached Images

 8. Esas

  bugün için nymex bakır aralık vadesi 1.96'nın üstünde kaldığı sürece hedefi 2.07 seviyesidir.Düşen piyasa düzeltme hareketleri olarak yorumluyorum bu hareketleri.Henüz bir yukarı trend'den bahsedemeyiz ki tahmin edilen ekonomik süreç devam ederse;ki FED'in bugün agresif faiz indirim yapması durumunda 1 baz puan gibi;bu işlerin gerçekten çok kötü olduğunun resmi ağızlardan açıklanması olacaktır.Ayı piyasası traderları için müthiş satış fırsatı yaratacaktır.

Sayfa 1/6 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız
 • Yazılara ek gönderemezsiniz
 • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
 •