Arama sonucu : 7 madde; 1 - 7 arası.

Konu: Temelli TOKİ

Duhul
    Nov 2006
    İkamet
    izmir
    Gönderi
    58

Esas Temelli TOKİ

Arkadadaşlar
    Elinizde çok para yok ama yatrımlık bir ev almak isterseniz. Gidip Temellideki TOKİ evlerine bir gözatın.
    Ben evlerin kalitesini beğendim.
    Şu an fiyatlar Doğalgaz bağlı olmadığı için uygun. 1 aya kadar doğalgaz geliyormuş.
    Evler 120 m2 ve çift asansörlü. site içinde.
    Bir gözatın derim naçizane..
    saygılar

2. Esas decsan

Sevgili decsan Temelli Toki evlerinin fiyat aralığı hakkında bilgi verirsen sevinirim.

baricentro Guest

Esas toki evleri

arkadaşlar temelli toki evlerinin açılımı nedir? hangi illerde bulunur.

Duhul
    Nov 2006
    İkamet
    izmir
    Gönderi
    58

Esas

burası toplu konut idaresi kısaca toki'nin Ankara temelli de yaptığı bir uygulama.
    720 konut var 2 etap.
    daireler 120 m2 3+1.
    kızılay a 45 km civarında.
    evlerin işçiliği oldukça başarılı.
    fiyatlar konuma göre 26-27 bin ytl den 50bin ytl ye kadar değişiyor. tabii bunları verdikten sonra duruma göre 5-6 yıl toki ye sözleşme borcu ödenecek..
    şimdi fiyatlar makul çünkü doğalgaz konusu problemliydi. Ancak site yönetiminden öğrendiğime göre eylülde hallolacakmış. bildiklerim bu kadar

5. Esas Temelli satışları başlamamış

Dostum
    bilgilendirmen için çok teşekkürler fakat Tokı sitesine baktım inşa aşamasında gözüküyor Temelli konutları , fiyat bilgisine nasıl ulaştın öğrenmem mümkün mü? bir de bu aşamada başvuru imkanı var mı?

Saygılar

Duhul
    Nov 2006
    İkamet
    izmir
    Gönderi
    58

Esas

İnşaat biteli yaklaşık 1 yıl oldu. İnsanlar oturuyorlar. Toki sayfasında inşaat %98 gibi bir rakamda sanırım sebebi küçük eksiklerdir. Evler toki tarafından satılalı 2 yıl oldu.
    Evleri ilk alıcılardan alabilirsiniz. Ama gerçekten uygun rakamlar isteniyor. Sahibinden.com yada hurriyet emlak sayfalarına bakarsanız ilanları görürsünüz
    Saygılar

Esas

toki temelli 1 etap 288 konut %98 ve 2 etap 432 %95 seviyede görünmektedir. evler teslim edilmiş durumdadır.
    sözkonusu iki projede, inşaat firmalarından son hakedişler henüz gelmemiş veya bir sorun olduğundan "inşaat tamamlandı" aşamasına geçmemiştir.
    toki'de aynı durumda olan başka projelerde vardır, ev sahipleri açısından bir sorun yoktur.
    evler doğalgaza uygun olarak yapılmış ve teslim edilmiştir. fakat büyükşehir belediyesi doğalgaz hattını temelli henüz yatırım programında olmadığından yapmamıştır. ilerde belki yapılır.
    taşınan vatandaşın mağduriyetini gidermek için toki projeye doğalgaz depolama tesisi projesi yapacaktır. sözkonusu ihale 14.08.2007 tarihinde yapılmıştır.
    kısa sürede, (bu kış uygulamaya geçer sanırım) bu depolama tesisinin yapılacağını ve yönetim tarafından organize edilerek doğalgazın taşınarak buraya depolanacağını ve ev sahiplerine dağıtımının yapılacağını tahmin etmekteyim.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •