Arama sonucu : 3 madde; 1 - 3 arası.

Konu: Deri Mobilyalar için Püf Noktaları

 1. #1
  Duhul
  Jul 2005
  Gönderi
  12,192
  Blog Yazıları
  8

  Esas Deri Mobilyalar için Püf Noktaları

  1. Deterjan, aseton, sabun gibi kimyasal maddeleri deri mobilyanızdan uzak tutmalısınız. Kimyasal maddeler, derinin doğal yapısına aykırı olduğu için deriye zarar verir.

  2. Deri mobilyanızı ısıdan korumanız gerekir. Direk güneş ışığı da derinin solmasına sebep olur. Mobilyanızı kaloriferden en az 30 cm. uzağa yerleştirmelisiniz.

  3. Evcil hayvanlarınızı deri mobilyanızdan uzak tutmalısınız. Evcil hayvanlar, tırnaklarıyla deriye kalıcı zararlar verebilir.

  4. Deri koltuğunuzun tozunu, elektrik süpürgesi gibi araçlarla almaya çalışmak deriye zarar verir. Koltuğunuzun tozunu nemli bir bezle almanız, derinin temizliği için yeterli olacaktır.

  5. Koltuğunuzun derisinin daha parlak ve canlı görünüm kazanması için deri bakım setlerini ve şeffaf deri cilasını üç ayda bir kullanmalısınız.

  Ekleyen : Ally mcBeal

 2. #2
  Duhul
  Dec 2005
  İkamet
  istanbul
  Gönderi
  1,832
  Blog Yazıları
  1

  Esas

  Üzerine kaplandığı her tasarımı ‘şık’ ve ‘dayanıklı’ hale getiren deri her dönemin en gözde malzemesi.

  Konforlu, şık ve her mekana olduğu kadar her zamana da uyum gösteren deri mobilyalar diğer mobilyalara nazaran çok daha özeldir. Deri, her geçen gün kendine daha geniş bir kullanım alanı buluyor. Masadan sehpaya, vitrinden yatak odası takımına kadar hemen hemen tüm mobilyalarda deri kullanılmasına karşın deri mobilya denilince akla ilk oturma grupları geliyor.

  Deri koltuk takımlarının uzun süre naylon ambalajda bekletilmemesi gerekir. Deri eşyaların üzerinde leke oluşmuşsa, ılık nemli bir bezle silinmeli. Deri mobilya satan mağazalarda kolaylıkla bulabilecek deri bakım setleri vardır. Bu bakım setleri üç ayda bir kullanıldığında deri daha uzun ömürlü olur. Cilası yapılan deri eşya bakımın ardından yumuşak bir bezle silmeli. Cilt türleri gibi deri eşyalarında derileri arasında farklılıklar vardır. Bu nedenle bakım setini alırken bunu göz önünde bulundurup mobilyacınızdan bilgi alınması gerekir. Temizlik esnasında deri eşyalarınıza elektrik süpürgesi, sert fırça gibi tahrip edici malzemeler ve kesinlikle deterjan veya solvent bazlı alkol içeren temizlik malzemeleri kullanılmamalı. Eğer deri mobilya bir şekilde çok ıslanırsa kurumasının uzun sürede ve oda sıcaklığında olması gerekir. Bu şekilde derideki nem kaybı ve sertleşme önlenmiş olur.

 3. Esas

  deri koltuk deyince Fendi Mobilya made in Italy

Gönderi Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız
 • Yazılara ek gönderemezsiniz
 • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
 •