Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 15 madde; 1 - 12 arası.

Konu: Mangal'da Lezzetli Kebap Nasıl Yapılır?

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    13,867
    Blog Yazıları
    8

Esas Mangal'da Lezzetli Kebap Nasıl Yapılır?

İster Dana İster Kuzu eti olsun yaptığınız kebabın lezzetli olmasını istiyormusunuz? Elbette evet diyorsunuz. Bunun için;

1 - Kıyma ve Kuşbaşı kırmızı Etler için 2 adet en küçük tencere ayarlayın. herbirinin içine 1'er bardak süt koyunuz.

2- Her etin üzerine (diyelim 1 kg) Antep kırmızı Pul biberi+Kekik+yarım yemek kaşığı Biber Salçası+2 diş sarımsak (Sarımsak iyice ezilip parçalanmış olmalı)+Tuz konarak bir güzel karıştırıp yoğurunuz.

3-Yoğurduğunuz baharat karışımlı eti süt bulunan kaba koyup biraz karıştırıp etin sütü özümlemesini sağlayınız.

4-Kıymayı da aynı süreçten ama ayrı bir kapta işlem yapınız.

5-Etleri buzdolabına(normal bölüme) koyup, servis saatine kadar orada bekletiniz. Bu süre sonunda et iyice sütle özümlenmiş olacaktır.

6-Şimdi siz bu etleri ızgara yaptığınızda lezzetine doyamayacaksınız. Umarım etleri yerken bu yazımı hatırlarsınız.

Ekleyen : lokmacı
    - Kuralları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
    - Forum hakkında önemli bilgileri (konu açmak, BLOG'a yazmak, itibr puanı) burada bulabilirsiniz.
    - Forumumuzda siyasi ve dini yazılar kabul edilmiyor.
    - Yönetici olarak arkadaş ve red listemin boş olması gerekiyor. Bu nedenle arkadaşlık taleplerini üzülerek boş bırakmak zorundayım.
    - Forum hakkında Sıkça Sorulan Sorularınıza (SSS) cevapları burada bulabilirsiniz.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    https://www.facebook.com/htgyhy
    Gönderi
    11,611
    Blog Yazıları
    4

Esas

zor işmiş ancak yapanı bulursak yeriz........

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    !!..!!
    Gönderi
    667

Esas

Hafta sonu kayseriden arabaya atladım doğru K.maraş a ordan mangalı alıp aileyle birlikte yaylaya çıktık. Hava su kiraz dallarda kırmızı...... Mangalı yaktım bir yandan pişir bir yandan ye çok güzeldi...... Üstüne buz gibi karpuz ooooo. Sonra gölgede uyumak ne kadar güzelmiş. <her kese tavsiye ederim....

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    yaşanacak yer arıyorum :)
    Gönderi
    3,068
    Blog Yazıları
    10

Esas

mangal hastası olan millet burayı boş bırakmış.. hayret
    Ezberlenmiş sorular ve ezberlenmiş cevaplarla hayatı deneyimlemek ne üzücü bir vakit kaybıdır.

Duhul
    Oct 2008
    İkamet
    GAZİANTEP
    Gönderi
    5,342
    Blog Yazıları
    6

Esas

Alıntı Originally Posted by balgi Yazıyı Oku
    mangal hastası olan millet burayı boş bırakmış.. hayret
    mangal emek ister.... gel görelim yemesi ni seven bir milletiz herhalde
    "Sabır, çoğu kimsenin zannettiği gibi bir eylemsizlik, tepkisizlik, edilgenlik yahut acizlik hali değildir. Bir direniştir, kararlılıktır, dik durma çabasıdır, sürekli bir mücahededir. Yiğitliği gerektirir.."

Aldım ve sattım ( bana neee ? )

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    5,108
    Blog Yazıları
    7

Esas

Alıntı Originally Posted by umantar Yazıyı Oku
    mangal emek ister.... gel görelim yemesi ni seven bir milletiz herhalde
    Hafta sonları İstanbul,un sahillerinde bolca mangal yapanlar mevcut. Heryeri kokutuyorlar bir görseniz tam bir rezalet............Mangal yapılacak yer var yapılmayacak yer var
    Göz olanı Akıl olacagı görür...

Duhul
    Oct 2008
    İkamet
    GAZİANTEP
    Gönderi
    5,342
    Blog Yazıları
    6

Esas

doğru diyon , çok seven ben bile doyduktan sonra... kokudan rahatsız olabiliyorum. hemde bir antepli olarak....
    "Sabır, çoğu kimsenin zannettiği gibi bir eylemsizlik, tepkisizlik, edilgenlik yahut acizlik hali değildir. Bir direniştir, kararlılıktır, dik durma çabasıdır, sürekli bir mücahededir. Yiğitliği gerektirir.."

Aldım ve sattım ( bana neee ? )

Esas

kebap sevilmezmi
    Biz her yönümüzle kendi kendimiz olmalıyız, Veliysek Ülkemizin Velisi, Deliysek Ülkemizin Delisi olmalıyız. Yani biz biz olmalıyız ,her konuda ,her alanda

Duhul
    Sep 2009
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    668

Esas

eski mangalcıyımdır,afiyet olsun dostlar

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul
    Gönderi
    14,069

Esas

Alıntı Originally Posted by oktay G Yazıyı Oku
    eski mangalcıyımdır,afiyet olsun dostlar
    Şu işin inceliklerini bir anlat bakalım...

Ne varsa eskilerde vardır derler ya...
    Aslında... İnsanlar sadece dua ederken dürüsttürler...

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    8,888
    Blog Yazıları
    7

Esas

i-ked "yiyici"

Zaten izleyerek öğrenilseydi, tüm kediler kasaptı, balıkçıydı, peynirciydi :P mangal ustasıydı. Ama değil!

Ablamla Atatürk Orman Çiftliği'ne pikniğe giderdik. Şimdilerde baraja, ırmağa, bağ evimize ya da çevre yolunda bu amaçla kurulan yerlere gidiliyor.

Ateş yakmağı seviyorum ama etle, balıkla uğraşmak, temizlemesi, terbiyesi vs vs uğraştırıyor insanı...

21:01
    ~İkra~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Esas

Mardin kebabı çok nefis olur
    yanına bir ayran ,sumaklı soğan ve yufkalar
    offf offfff
    https://www.google.com.tr/search?q=m...w=1366&bih=587
    Biz her yönümüzle kendi kendimiz olmalıyız, Veliysek Ülkemizin Velisi, Deliysek Ülkemizin Delisi olmalıyız. Yani biz biz olmalıyız ,her konuda ,her alanda

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •