Sayfa 1/8 123 ... SonSon
Arama sonucu : 60 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Mehmetçik Vakfı

Exclamation Mehmetçik Vakfı

http://www.mehmetcik.org.tr/

TSK Mehmetçik Vakfı,
    vatanımızın ve ulusumuzun güvenliği, huzuru ve refahı için barışta ve savaşta, her türlü şartlar altında görev yapan, erbaş ve erlerimizden şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybedenlerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere sosyal ve ekonomik destek sağlamak amacıyla 17 Mayıs 1982 tarihinde kurulmuştur.

Temel Görevleri
    Türk Silahlı Kuvvetlerinde yaptığı Vatan Hizmeti esnasında; şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere belirlenen esaslara göre Ölüm ve Maluliyet Yardımı yapmak,
    Gazi ve engelli Mehmetçiklerin kendilerine Sürekli Bakım Yardımında bulunmak,
    Söz konusu Mehmetçiklerin çocuklarına bakım ve öğrenim desteği sağlamak,
    Yardım Planına dahil Mehmetçik ve aileleri ile bağışçılara yönelik Sosyal Destek Programları uygulamak,
    Yardım Planını destekleyen Bağış, Yatırım ve Tanıtım Programları ile kendini sürekli geliştirmek ve kamuoyunu düzenli olarak bilgilendirmek,
    Bu faaliyetleri ile ülke düzeyinde Sosyal Adaletin, Toplumsal Barışın ve Ulusal Birliğin güçlenmesine katkıda bulunmaktır.

Yaşadığımız şu günlerde,her zamankinden daha çok ihtiyacımız olan,Milli Birlik ve Beraberliğimizi,bizler daha rahat yaşayalım,rahat uyuyalım diye, canlarını ortaya koyarak,hain ve satılmış emperyalist uşaklarına karşı mücadele veren Mehmetçiklerimize karşı gösterme zamanıdır.
    Herkes elinden ve kesesinden geldiğince,bu vakfımızı desteklemeli,hatta kurban bayramında kurban bağışlarımızı bu vakfa yönlendirerek manevi huzurun coşkusunu yaşamalıdır.
    Hayatlarının baharında,vatan için gözlerini kırpmadan canlarını seve seve feda eden bu çocuklara ve ailelerine borcumuz var.
    Asla madden ödenemeyecek bu borcu,hiç olmazsa gazi ve şehitlerimizin,geride bıraktıkları,eş ve yavrularına,ailelerine destek olarak bir nebze hafifletebiliriz.
    Haydi ulusum, gün bu gündür.
    Her kim bu vatanı,canından aziz bilir,canımdır kardeşimdir.
    Her kim ki,bu vatana hainlik eder,kardeşim bile olsa benden değildir.
    ÜMİT ÖZDOĞAN

Esas

Dostlarım,ben son 4,5 yıldır nakdi yardımlarımı ve kurban bağışlarımı Mehmetçik Vakfı'na yapıyorum.Aldığım hazzı ve gururu anlatamam.Bir şehit mehmetçiğimin evladını sıkı sıkı bağrınıza basıyor gibi oluyorsunuz inanın.

Mehmetçik Vakfı,bağış toplayan değil,bağış kabul eden bir vakıftır.
    ÜMİT ÖZDOĞAN

Exclamation

Vurulmuş tertemiz alnından uzanmış yatıyor,
    Bir hilal uğruna, ya Rab ne güneşler batıyor
    Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker
    Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer.
    “Sahipsiz olan vatanın batması haktır. Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır
    Mehmet Akif Ersoy
    ÜMİT ÖZDOĞAN

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    11,957
    Blog Yazıları
    7

Esas

Mehmetçik Vakfı bizlere emanettir...

Dünyadaki her şeyin bir sebebi vardır. Her bitki bir hastalığı tedavi etmek için büyür. Ve her insan bir görevle yaratılmıştır.

Kızılderi atasözü.

Duhul
    Dec 2005
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,908
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by ÖZDOĞAN77 Yazıyı Oku
    Dostlarım,ben son 4,5 yıldır nakdi yardımlarımı ve kurban bağışlarımı Mehmetçik Vakfı'na yapıyorum.Aldığım hazzı ve gururu anlatamam.Bir şehit mehmetçiğimin evladını sıkı sıkı bağrınıza basıyor gibi oluyorsunuz inanın.

allah kabul etsin. özellikle de şu günlerde herhalde en doğru adres mehmetçik vakfı olsa gerek.

herkese huzurlu bayramlar geçirmesi dileğiyle...
    para namerde muhtaç olmamak için gereklidir.

Esas

Alıntı Originally Posted by ÖZDOĞAN77 Yazıyı Oku

Son iki yıldır kurban bağışımı Mehmetçik Vakfı'na yapıyorum. Allah ömür verir, kısmet ederse bu yılda aynı olacak.
    Vakfa bağışlarbankalardan ve internet yolu ile yapılabiliyor. Bağışın alındığına dair cep telefonunuza mesaj geliyor. Kurban'ın kesilip kesilmemesi isteğe bağlı. Kesimler noter ve din görevlisi huzurunda yapılıyor. Kesilsin şeklinde talimat vermişseniz önce cep telefonunuza hangi sıra no ile kesildiğini bildiren bir mesaj geliyor. Daha sonrada bildirdiğiniz adrese bir teşekkür belgesi ve kesim heyetini oluşturan kişiler ile noter ve din görevlisinin de imzalarının bulunduğu resmi kesim belgesi gönderiliyor.
    Kısacası son derecede emin ve güvenilir bir vakıf...

Esas

Şehit Piyade Er Ahmet ÇALIŞKAN'ın Kızı Ümran ÇALIŞKAN ile Söyleşi...

Duhul
    Jul 2004
    İkamet
    Crestline,CA,USA
    Gönderi
    2,043

Esas

Düngece Habertürk kanalında bir bağış kampanyası başlatıldı.Hepinizi bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •