Sayfa 120/128 İlkİlk ... 2070110118119120121122 ... SonSon
Arama sonucu : 1535 madde; 1,429 - 1,440 arası.

Konu: Kırmızı Hat - 2

Esas

Teşekkürler Paşam...
    Topiğin tüm takipçilerinin sevgililer günü kutlu olsun...
    " Cesaretiyle Yaşamayan, Esaretiyle Ölür ! "
    Yavuz Sultan Selim

Esas

Teşekkürler sayın PAŞA.

Duhul
    May 2004
    İkamet
    AtaTürkiye
    Gönderi
    1,525
    Blog Yazıları
    1

Esas

18 yıldır borsadayım.Zaman içinde yatırım stratejim yavaş yavaş oturdu.Bugün için stratejim şu şekilde.

Paranın 3 te 1 i mutlaka temettü hisselerinde.Ağırlıklı olarak Traktör ve Tüpraş'ta.Bunları asla satmıyorum,trade yapmıyorum.Çünkü deneyerek gördüm ki ,bunları satıp alttan almaya çalışmak ,sonunda sadece maliyetimi yükseltiyor.Çünkü bu tür kağıtlar öyle çok büyük düşüş yapan kağıtlar değil.(Kriz zamanları istisna). Biliyorum ki herkesin gözü ,daha doğrusu gerçek yatırımcıların gözü hep bu kağıtların üzerinde.Hep düşse de alsak diye beklemedeler.Bu yüzden bu kağıtlarda trade yapılmamalı.Ben şahsım adına bu kağıtları alırken şöyle bir yöntem uyguluyorum.Örneğin Traktör ve ya Tüpraş,yıllık gördüğü en yüksek seviyenin % 20 altına düştüğü anda alım yapmaya başlıyorum.Bazılarınız neden % 20 diyebilir.Yılların deneyimi diyelim:-)

Paranın 3 te 1 i ile kendi oluşturduğum sisteme göre işlem yapıyorum.Sistem al derse alıyorum ,sat derse satıyorum.Peki hangi kağıtları alıp satıyorum.
    Sistem endeks bazlı olduğu için banka kağıdı alıp satıyorum.Geneldede Garanti bankası.

Paranın son 3 te 1 ile kendi teknik analizime ve bilançolara göre trade yapıyorum.Trade yaptığım kağıtları elde tutma süresi 1 hafta ile 2 ay arasında değişiyor.Trade yaparken kendime belli bir kar hedefi koymuyorum.Bazen % 10 ,bazen % 30....Arada tabii ki kaybettiren kağıtlar da oluyor.Aldığım fiyatın %10 altını stop noktası kabul ediyorum.Bu 3 te 1 lik kısımdaki kağıt sayısı genelde 5-6 adet oluyor.
    Bu 3 te 1 lik payın bir kısmı sürekli nakit olarak bulunuyor.Yeni bir kağıt alırken ,mutlaka en çok karda olduğum kağıtlarda nakite geçmeye çalışıyorum.

Ama tüm bu işlemlerin amacı ,temettü kağıtlarımın payını arttırmak.Şimdilik tüm portföyün % 35 lerini oluşturan temettü kağıtlarımın payını sürekli yükseltmek
    en önemli hedefim.Yıllar sonra bu pay %100 olduğunda borsadan emekli olmuş sayacağım kendimi.

İşin püf noktası temettü kağıtları arkadaşlar.Amaç ,zaman içinde bunları arttırmak olmalı.

Bunları neden yazdığıma gelince.Bunlar 18 yılın birikimi.Belki 1 kişi çıkar ve bunları ciddiye alır.Böylece büyük zaman kazanmış olur.Yıllar kazanmış olur.
    Ne demişler: Tecrübe ,yenilen kazıkların bileşkesidir.Ben birçok kazık yiyerek bu tecrübeyi edindim.Birileri kazık yemeden tecrübe kazansın istedim.
    https://twitter.com/____PASA____
    Tarihinizi doğru öğrenin..Biz Selçuklu'yuz,Osmanlı'yız,Atatürk'üz.Medeniyetin beşiğiyiz..Biz ortaçağda astronomiyle ilgilenirken ,Avrupalı sokağa ediyordu

Esas

Paylaşım için teşekkürler Paşam...
    Kılavuz niteliğinde ve çok faydalı bilgiler
    Yavuz Sultan Selim

Duhul
    May 2004
    İkamet
    AtaTürkiye
    Gönderi
    1,525
    Blog Yazıları
    1

Esas

Geçenlerde dünyamızı sıyıran meteor.50 m çapında.Nasıl geçmiş bakın!!

http://www.bulutsu.org/ggg/?gun=130217
    Tarihinizi doğru öğrenin..Biz Selçuklu'yuz,Osmanlı'yız,Atatürk'üz.Medeniyetin beşiğiyiz..Biz ortaçağda astronomiyle ilgilenirken ,Avrupalı sokağa ediyordu

Duhul
    May 2004
    İkamet
    AtaTürkiye
    Gönderi
    1,525
    Blog Yazıları
    1

Esas

Ekranım.

[IMG][/IMG]

Esas

Bunlar takipte olan kağıtlar mı Paşam
    Yavuz Sultan Selim

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    14,710
    Blog Yazıları
    43

Esas

Alıntı Originally Posted by PAŞA Yazıyı Oku
    18 yıldır borsadayım.Zaman içinde yatırım stratejim yavaş yavaş oturdu.Bugün için stratejim şu şekilde.

Paranın 3 te 1 i mutlaka temettü hisselerinde.Ağırlıklı olarak Traktör ve Tüpraş'ta.Bunları asla satmıyorum,trade yapmıyorum.Çünkü deneyerek gördüm ki ,bunları satıp alttan almaya çalışmak ,sonunda sadece maliyetimi yükseltiyor.Çünkü bu tür kağıtlar öyle çok büyük düşüş yapan kağıtlar değil.(Kriz zamanları istisna). Biliyorum ki herkesin gözü ,daha doğrusu gerçek yatırımcıların gözü hep bu kağıtların üzerinde.Hep düşse de alsak diye beklemedeler.Bu yüzden bu kağıtlarda trade yapılmamalı.Ben şahsım adına bu kağıtları alırken şöyle bir yöntem uyguluyorum.Örneğin Traktör ve ya Tüpraş,yıllık gördüğü en yüksek seviyenin % 20 altına düştüğü anda alım yapmaya başlıyorum.Bazılarınız neden % 20 diyebilir.Yılların deneyimi diyelim:-)

Paranın 3 te 1 i ile kendi oluşturduğum sisteme göre işlem yapıyorum.Sistem al derse alıyorum ,sat derse satıyorum.Peki hangi kağıtları alıp satıyorum.
    Sistem endeks bazlı olduğu için banka kağıdı alıp satıyorum.Geneldede Garanti bankası.

Paranın son 3 te 1 ile kendi teknik analizime ve bilançolara göre trade yapıyorum.Trade yaptığım kağıtları elde tutma süresi 1 hafta ile 2 ay arasında değişiyor.Trade yaparken kendime belli bir kar hedefi koymuyorum.Bazen % 10 ,bazen % 30....Arada tabii ki kaybettiren kağıtlar da oluyor.Aldığım fiyatın %10 altını stop noktası kabul ediyorum.Bu 3 te 1 lik kısımdaki kağıt sayısı genelde 5-6 adet oluyor.
    Bu 3 te 1 lik payın bir kısmı sürekli nakit olarak bulunuyor.Yeni bir kağıt alırken ,mutlaka en çok karda olduğum kağıtlarda nakite geçmeye çalışıyorum.

Ama tüm bu işlemlerin amacı ,temettü kağıtlarımın payını arttırmak.Şimdilik tüm portföyün % 35 lerini oluşturan temettü kağıtlarımın payını sürekli yükseltmek
    en önemli hedefim.Yıllar sonra bu pay %100 olduğunda borsadan emekli olmuş sayacağım kendimi.

İşin püf noktası temettü kağıtları arkadaşlar.Amaç ,zaman içinde bunları arttırmak olmalı.

Bunları neden yazdığıma gelince.Bunlar 18 yılın birikimi.Belki 1 kişi çıkar ve bunları ciddiye alır.Böylece büyük zaman kazanmış olur.Yıllar kazanmış olur.
    Ne demişler: Tecrübe ,yenilen kazıkların bileşkesidir.Ben birçok kazık yiyerek bu tecrübeyi edindim.Birileri kazık yemeden tecrübe kazansın istedim.
    Allah gönlüne göre versin Paşam.

@Halil_Buhur

"Mal, alıştan kazanır." - "Para, akıl öğretir; don, yürüyüş." Türk Atasözleri

Duhul
    May 2004
    İkamet
    AtaTürkiye
    Gönderi
    1,525
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by kerkenez61 Yazıyı Oku
    Bunlar takipte olan kağıtlar mı Paşam

Sadece takipte.
    Portföyde 5-6 sı var..

Esas

paşam dibi gördükmü?

Duhul
    May 2004
    İkamet
    AtaTürkiye
    Gönderi
    1,525
    Blog Yazıları
    1

Esas

Sistemimiz hala AL vermemiş olup ,yarın için daha yaklaşık 1000 puanımız var..Beklemeye devam.Tabii beklerken bile sistem dışı portföyümüzdeki temettü kağıtları ihya etmeye devam ediyor:-))

Duhul
    May 2004
    İkamet
    AtaTürkiye
    Gönderi
    1,525
    Blog Yazıları
    1

Esas

Tweeter da paylaşmıştım yaklaşık 10 gün önce..Endekse rağmen ,tekniği nedeniyle 2.04 Tuborg'a dikkat demiştim.Hala aynı kanıdayım.Bilançolar gelmeye devam ediyor ama Dggyo dışında şimdiye kadar iyi olan yok.Bakalım bekleyeceğiz..

Temettü kağıtları için bilançolara ayrı bir gözle bakmak lazım.Normal kağıtları değerlendirdiğim şekilde değil.Bu vesileyle gelen bilançolar içinde Boluc hem teknik olarak hem temel olarak bence iyi.Bugünkü kapanış fiyatıyla (1.59) % 7.5 civarı bir temettü getirisi bekliyorum.Tabii tekniği dolayısıyla eski zirvesi (1.84) hedeftir.

Ayrıca İsgsy beklenen bilançosu ile iyi bir temettü getirisi vadedecektir.

Sayfa 120/128 İlkİlk ... 2070110118119120121122 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •