Sayfa 5/43 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
Arama sonucu : 340 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Eskişehir yolu ve civarı

Esas

Ankara'nın duayen emlakçılarından Salim Taşçı, Ankara’nın "çanak" olarak tabir olarak merkezinin artık konut bakımından ömrünü doldurduğunu söyledi.

Ankara’nın etrafında uydu kentlerin kurulmaya başladığını söyleyen usta emlakçı gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere Eskişehir Yolu ve çevresini tavsiye etti.

Ankara’daki en büyük gayrimenkul atılımlarının Eskişehir Yolu ve çevresinde olduğunu ifade eden Taşçı, bu bölgenin ilerleyen zamanlarda Ankara’nın gözbebeklerinden biri olacağını söyledi. Taşçı, en yüksek arsa ve konut fiyatlarının bu bölgede olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Başkentin merkezinde şu anda arsa kalmadı. Şehir Eskişehir Yolu’na doğru hızla genişliyor. Eskişehir Yolu’nun 15. kilometresine kadar arsa fiyatları metrekare başına bin 500 Dolar oldu. Yolun iç kesimlerinde bu fiyat bin Dolara inmekte. Daha iç kesimlerde ise 750 Dolar civarı bir fiyat karşımıza çıkıyor. Anayol kenarlarını konuttan çok ticaret merkezleri tercih ettiği için bu kısımlar daha pahalı. Yirminci kilometreden sonra ise yeni şehirler oluşmaya başladı. Bu bölgedeki arsaların ve konutların da geleceğini parlak görüyorum."

http://www.ankarahaber.com

Esas eskişehir yolu

Yılbaşı tatılınde arkadaşlarımızla Eskişehir yolu Şehitali Çokeren bölgesi Mali Alçı köyleri 2 OSB ile Başkent osb bölgelerini dolaştık emlaktakı durgunluk ve yeni inşşat yapımındakı isteksizlik bu bölge için geçerli değil, ancak bilhassa Şehitalı Çokeren arası kısımlarda fiyatlar hayli yüksek otobandan sonra Temelliye kadar yolun sağında hala alınabilecek arazıler mevcut...

Duhul
    May 2004
    İkamet
    ank
    Gönderi
    112

Esas

Alıntı Originally Posted by serdar72 Yazıyı Oku
    o kooperatif için talep edilen fiyat nedir. bir sorun. fiyatın belli olması lazım. fiyatda anlaşmadan nasıl satış yapacaklar ki?
    arkadaş ın verdiği bilgiye göre m2 50 , 70 ve 80 olan üç tane kooperatif varmış.. hemen hemen bir birinin yanı olan bu bölgede böylesi bir fiyat farklılığı olağan olmasa gerek... zaten satanda kar istemeden satmayacağına göre, ortalama bir fiyat varmı onu merak etmiştim...

Esas

Alıntı Originally Posted by primemft Yazıyı Oku
    arkadaş ın verdiği bilgiye göre m2 50 , 70 ve 80 olan üç tane kooperatif varmış.. hemen hemen bir birinin yanı olan bu bölgede böylesi bir fiyat farklılığı olağan olmasa gerek... zaten satanda kar istemeden satmayacağına göre, ortalama bir fiyat varmı onu merak etmiştim...
    Öncelikli olarak bahse konu 3 kooperatifin yada arazilerin nerede olduğu önemli yer var iyi ve kısa vadeli yer var uzun vadeli. Öncelikli olarak nerelerde olduğunu belirtirseniz o bölge ile ilgili arkadaşlar cevap verbilirler.

genelde en yüksek fiyat 65-70 civarında yolun sağ tarafı için. yerine göre 25 pazarlık payına göre 20 ye kadar yer bulma imkanınız olabilir.
    .....Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir....
    ...Kendime göre kah düşüncelerim kah hayal ürünlerim....
    ....Kimseyi bağlamaz BENİ BİLE.....

Duhul
    Nov 2007
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    3,290

Esas

Eskişehir yolunda Yurtçu arazisinde - Turkuaz Blokları karşısında, yolun sağında TK alanlarina ayrılmış yerler var.
    Buralarda fiyatlar şimdilik uygun. Fırsatlar var. Ancak küçük metraj bulmak çok zor. Orta ölçekli yatırımcı için alternatif az. Buna karşın kooperatif kurularak bir şekilde çözüm üretilebilir diye düşünüyorum. Sadece 1 fikir
    Selamlar,
    Serhan

Esas turkuaz blokları karşısı yurtçu arazisi

Sayın emlaksan bahsettiğiniz bu alana tokinin maliye bakanlığı çalışanları için proje ürettiğini duydum. Bu konuda bir bilginiz varmı. Bu alanda tokinin resmi kurum çalışanları için geniş bir toplu konut projesi yer almaktaimiş.

Duhul
    Nov 2007
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    3,290

Esas

Sayın Unlun;

Doğru olabilir.
    Ben özellikle Nazım İmar Planında Toplu Konut Alanı olarak planlanmış yerlerin bilgilerine sahibim.
    Yurtçu arazisinin içinde mera alanı var, iyi biliyorum.
    Bu alana Toki girecek diye söylemişlerdi, bunu duymuştum.
    O bölgede parçalı şekilde Toplu Konut Alanları olacak, yerler belli.
    Yıldızı parlak bir bölge.
    Çok kısa sürede müthiş yükseliş gösterecektir.
    Şimdiden altını çizerek bu bölgeye tekrar tekrar dikkat çekiyorum.
    Alan kazanır.

Sağlıkla kalın,

Serhan

Soru ve sorunlarınızı yazabilirsinizemlaksan@hotmail.com
    Son düzenleme : emlaksan; 06-01-2008 saat: 19:28.

Duhul
    Nov 2006
    İkamet
    izmir
    Gönderi
    58

Esas

Doğru Bu bölge Yapracık köyüne ait ve Maliye Bakanlığı Personeli için bir konut projesi gündemde ama gelecek ne getirir bilinmez...

Sayfa 5/43 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •