Arama sonucu : 12 madde; 1 - 12 arası.

Konu: Ankara Karataş,Yakupabdal da arsaların son durumları!!

Esas Ankara Karataş,Yakupabdal da arsaların son durumları!!

Arkadaşlar bu bölgeler de piyasadaki dedikoduların ve gerçeklerin tartışıllacağı, Özellikle B.şehir Belediye meclisinin bu bölge için almış olduğu karar dan sonra, Kentsel dönüşümün bölge de nedenli algılandığı ve değer kayıplarının olup olmayacağını gidişatın ne yön de olduğuyla ilgili Karataş,Mühye,Yakupabdal daki yatırımcıların bu konu da kıymetli yorumlarını bekliyoruzz.

Esas

2-3 ay once y.abdal ve muhyeden arsalar aldım
    su an zarardayım
    gecen yıl fıyatlar daha yukarıda ıdı
    spekulasyonlar cok
    kımsenın net cevap verecegını sanmam

Esas

arkadaşlar güneypark ilgili galiba yol çalışmaları bitti şimdi alt yapı çalışmalarının (kanalisazyon su elektrik v.s. gibi işlere başlayacaklar galiba yada bu yapılan köprüler bittiği zaman güneyparkın temelini birliktemi atacak seçime ön hazırlık olsun diye temel atıldığı an inşaat süresinin 1 yıl içerisinde çok yol alabileceğini düşünüyorum çünkü 6 adet firma var arkadaşlar ve bunlardan 3 tanesi ruhsatı şu an çıkartmış durumdalar. belediye sitesinde kurumsal bölümün meclis taoplantı gündeminin 71.maddesi şöyle arkadaşlar Çankaya İlçesi Mühye Köyü 902 parsel (Güneypark) Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi içerisinde kalan altyapı imalatlarının yapılması veya yaptırılmasına ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonu raporu." arkadaşlar ben emlakçı değilim kendim muhasebecilikle ugraşıyorum spekülasyonlar olsun diye konuşmuyorum.

Esas

Sana katılıyorum öyle yada böyle bu yerler değerlenecek. Zaten düşeceği en dip fiyatı buldu bun danda daha aşşağıya düşeceğini zannetmiyorum. Seçimler yaklaşıyor ve melih kaçyılın kurnazı bu işi böyle bırakmaz o kararı uygulayamaz ve projeye de başlamak zorun da kalacak.

Esas

keşke kamulaştırsa arkadaşlar kimse zarar etmez bundan hiç şüpheniz olmasın güneypark da 150 ytl den yapdı bu işi bizlerinkinide en aşağı 200-300 YTL yapacaktır.öle değilmi gücü yetiyorsa yapsın biz karlı çıkarız hiç kimse moralini bozmasın arkadaşlar bunların hepsi spekülasyon piyasayı düşürüp almayı düşündükleri yerleri ucuza kapatmak için yapılan işlerdir .Herkes arsasına sahip çıksın arsa işi uzun vadeli bir yatırımdır. bu gün zarar eder yarın 10 kat artar ama asla sıfıra inmez

Esas

Alıntı Originally Posted by birisi Yazıyı Oku
    keşke kamulaştırsa arkadaşlar kimse zarar etmez bundan hiç şüpheniz olmasın güneypark da 150 ytl den yapdı bu işi bizlerinkinide en aşağı 200-300 YTL yapacaktır.öle değilmi gücü yetiyorsa yapsın biz karlı çıkarız hiç kimse moralini bozmasın arkadaşlar bunların hepsi spekülasyon piyasayı düşürüp almayı düşündükleri yerleri ucuza kapatmak için yapılan işlerdir .Herkes arsasına sahip çıksın arsa işi uzun vadeli bir yatırımdır. bu gün zarar eder yarın 10 kat artar ama asla sıfıra inmez
    Kamulaşma olursa 200-300 civarı olucağını düşünmüyorum ama yeni çıkan kamulaştırma kanunu arsa sahiplarini koruduğu için avantajlı durum da oluruz. En kötü ihtimal bu tabi. Ben gene de Belediye meclisi kararının faliyete geçeceğini düşünmeyerek daire karşılığı sözleşme yapacaklarını düşünüyorum..

8. Esas

1 hafta önce başbakanın açıkladığı müjdeli haberler! arasında yakupabdalla ilgisi olanlar hangileridir? güneykent yakupabdalla ilgiliyse baya parlak birkaç ay sonrası...
    yakupabdalla ilgili son gelişmeler ne acaba???

9. Esas uyuyoruz gözlerimiz kapalı!

sayın forum sakinleri... sanki istanbulu dinliyorum gözlerim kapalı gibi hissettim.
    hiç bir görüş bilgi veya haber duyan gören olmuyormu?
    bu kadarda sakinlik sıkıcı değilmi?.. seçimlerde oldu.. hayırlısıyla şu beklentilerin sonucunu görecek kadar yaşasak mesele kalmayacak.. gel tezkere geeeeel...

10. Esas

Yakupabdal bölgesinin 1/1000'lik imarı hakkında aşağıdaki bilgiden yararlanabilirsiniz.

http://www.yakupabdal.com/emlak_habe...mar-plani.html

11. Esas

İyi günler arkadaşlar, burayı uzun zamandır takip ediyorum ve sonunda taze üye oldum, bilgisi olan arkadaşlardan yardım istediğim bir konu var. Benim karataş 1 parselde 200 m2 arsam var, büyükşehirin 2023 gibi bir adla açıkladığı bir imar planı geziyor ortalarda, güney parkın karşısındaki yamaçlar büyük oranda yeşil alan olarak görünüyor, bu plan gerçekten bu şekilde uygulanırmı ve eğer uygulanırsa 1 parselin tamamı mı yeşil alan yoksa bir kısmı ozel proje alanına giriyormu? Ve arsası tamamı yeşil alan kısmına giren arsa sahiblerini neler bekliyor. Şimödiden çok teşekkürler.

12. Esas

merhaba
    Verdğinz bilgilerden dolayı teşekkür ederim ben yeni üye oldum sizlere bir sorum olacaktı:
    yakupabdal 1249 parsel ile ilgili olarak nasıl bir değerlendirmeniz var 500 metre kare almayı düşünüyorum nazım imarda yer alıyor mu , yeşil alan kapsamına giriyor mu fiyat olarak bilgi verebelr misinz teşekkürler

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •