Sayfa 83/513 İlkİlk ... 3373818283848593133183 ... SonSon
Arama sonucu : 4098 madde; 657 - 664 arası.

Konu: Matriks Formülleri

Esas

ALTAN1 - Bugün

sn.bear bull merhabalar...sizi az çok takip eden olarak, izin verirseniz günlük periyotta renkleri kullanarak değişim gösterebilen formül konusunda yardımınızı almak isterim...Konuda 21-50-100günlük exp.kullansak mantıklı gibi geliyor...genede ben size arzu ettiğim görüntünün linkini gönderimde daha anlaşılabilir olsun...yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım...saygılar.4renk kullanılmış sanırsam dönüşümlü olarak fakat gün periyotları nedir bilmemekteyim...

Slm Sn Altan1

formülü hazırlar ve Matriks KHN-Expert Advisor den
    Renkler bölümüne Formüller yazılır ve renkler ayarlanırsa istediğiniz gerçekleşebilir.

Bazı formüller için http://www.hisse.net/forum/showthrea...28162&page=210 adresine bakıp işinize yarayacak olanlar üzerinde değişik periyotlar kullanarak yapabilirsiniz.

21 lik için al sat yazayım
    50 ve 100 lükleri 21 leri değiştirip yazarsınız.
    semboller bölümü sinyal vermesi için
    al
    CROSS (c,MOV(C,21,e))
    sat
    CROSS (MOV(C,21,e),c)

Renklendirme için

al
    (c>MOV(C,21,e))
    sat
    (MOV(C,21,e)>c)

Esas

Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Slm Sn Altan1

formülü hazırlar ve Matriks KHN-Expert Advisor den
    Renkler bölümüne Formüller yazılır ve renkler ayarlanırsa istediğiniz gerçekleşebilir.

Bazı formüller için http://www.hisse.net/forum/showthrea...28162&page=210 adresine bakıp işinize yarayacak olanlar üzerinde değişik periyotlar kullanarak yapabilirsiniz.

21 lik için al sat yazayım
    50 ve 100 lükleri 21 leri değiştirip yazarsınız.
    semboller bölümü sinyal vermesi için
    al
    CROSS (c,MOV(C,21,e))
    sat
    CROSS (MOV(C,21,e),c)

Renklendirme için

al
    (c>MOV(C,21,e))
    sat
    (MOV(C,21,e)>c)
    Sn.bear bull ilginiz için sonsuz teşekkürler....Saygılar.

Esas

sn. bear bull selemlar ... 21,50,100 exp. ortalamaları rastgele olarak vermiştim...gerçi vermiş olduğunuz sistem uygulamasında yanlış bir durum yok ama...göndermiş olduğum resimde renk değişimleride söz konusu...sanırım bu renk değişimlerini yakın ağırlıklı ortalamalar kullanılarak sağlanılıyor...çok olmazsam eğer uygulama görüntüsünü kontrol ederek bunu sağlayabilirmiyiz???acele olmazsada olabilir ne zaman müsait olursanız...tekrar tekrar teşekür ederim.Saygılar.

http://www.yukleresim.com/images/8p2...zybbti4un0.bmp

Esas

Alıntı Originally Posted by ALTAN1 Yazıyı Oku
    sn. bear bull selemlar ... 21,50,100 exp. ortalamaları rastgele olarak vermiştim...gerçi vermiş olduğunuz sistem uygulamasında yanlış bir durum yok ama...göndermiş olduğum resimde renk değişimleride söz konusu...sanırım bu renk değişimlerini yakın ağırlıklı ortalamalar kullanılarak sağlanılıyor...çok olmazsam eğer uygulama görüntüsünü kontrol ederek bunu sağlayabilirmiyiz???acele olmazsada olabilir ne zaman müsait olursanız...tekrar tekrar teşekür ederim.Saygılar.

http://www.yukleresim.com/images/8p2...zybbti4un0.bmp
    uğraşıp bire bir o grafiğe formül ayarlama olanağım maalesef yok.

renkler bölümünde verdiğim formüllerden değişik periyotlarda ve renkler tanımlanarak yapılabilir.
    Ben mantığını vereyim geri kalanını siz tamamlayın.

Renklendirme için

al
    (c>MOV(C,21,e))
    sat
    (MOV(C,21,e)>c)
    her renk için değişik periyot yapabilirsiniz.

Esas

3 ortalamayı girdiğimde(21-50-100) grafik üzerinde renklendirme için farklı renkleri seçerek renk değişimleri ayrı ayrı olması gerekirken grafik sadece 2 renkte kalıyor...benim öğrenmek istediğim mesela ilk olarak alışta 100 ortalama geçilince farzedelim grafik rengi beyaz olsun sonra haliyle 50i geçerse sarı 21i geçtiğindede yeşil...bunların tersindede farklı renk olması...neyse belki başka zaman deneyebiliriz yinede teşekkürler yardımınız için hayırlı akşamlar...

Esas

Alıntı Originally Posted by ALTAN1 Yazıyı Oku
    3 ortalamayı girdiğimde(21-50-100) grafik üzerinde renklendirme için farklı renkleri seçerek renk değişimleri ayrı ayrı olması gerekirken grafik sadece 2 renkte kalıyor...benim öğrenmek istediğim mesela ilk olarak alışta 100 ortalama geçilince farzedelim grafik rengi beyaz olsun sonra haliyle 50i geçerse sarı 21i geçtiğindede yeşil...bunların tersindede farklı renk olması...neyse belki başka zaman deneyebiliriz yinede teşekkürler yardımınız için hayırlı akşamlar...
    aralıkları sıkıştırarak renkleri kontrol edebilirsiniz.

çıkışlar için ayrı renk
    (c>MOV(C,21,e)) and (MOV(C,50,e)>c)

(c>MOV(C,51,e)) and (MOV(C,100,e)>c)

(c>MOV(C,101,e))

düşüşler için ayrı renkler

(MOV(C,21,e)>c) and (c>MOV(C,50,e))

(MOV(C,51,e)>c) and (c>MOV(C,100,e))

(MOV(C,101,e)>c)

6 değişik renk olur.

kolay gelsin.

Esas

Slm.sn bear bull kolaylar gelsin..yardımlarınız için teşekkürler...grafikte farklı renkler kullanmama rağmen olmadı... sebebini çözer gibi oluyorum ama sizinde bilginizden yararlanmak isterim...grafiklerde 21in altına sarkınca 21i kırmızı seçtiysem kırmızı oluyor fakat akıbinde 50ağ.ort. nin altına kayma snucunda haliyle 50için seçtiğim renge dönüşüyo...sanırım tek ağ. ort kullanmak mantıklı gelmiyor gibi!!! renklerin sürekliliği açısından...bilgilerinizi palaştığınız için tekrar teşekkürler....Saygılar.

Esas

Merhaba,
    İstediğim macd kesişimi ile birlikte stochasticslow kesiştiğinde al verecek tersi olduğunda sat verecek bir sistem. Aşağıdaki gibi yaptım ancak bir barda al bir barda sat veriyor sürekli. Nerede hata yaptım acaba?

AL: Cross(MACD(x,x,x),MACDTrigger(x,x,x))and Cross(StochK(x,x,15), StochD(x,x,x))

SAT: Cross(MACDTrigger(X,X,X),MACD(X,X,X))and Cross(StochK(X,X,X), StochD(X,X,X))

Edit: 261. sayfadaki stoya göre düzelttim ancak aynı şey oldu.

Teşekkürler...
    Son düzenleme : venseremos; 22-04-2010 saat: 13:33.
    Bir an once görülsün diye Akdeniz, Toroslar'da agaçlar hep çocuk kalır.
    Yazdıklarım sadece kişisel fikirlerdir, yatırım tavsiyesi değildir...
    Twitter: @k0rayg0k

Sayfa 83/513 İlkİlk ... 3373818283848593133183 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •