Sayfa 1/7 123 ... SonSon
Arama sonucu : 54 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Özel araÇ muayene İstasyonlari

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    644

Arrow Özel araÇ muayene İstasyonlari

Arkadaslar merhaba,

TÜVTÜRK özel araç muayene istasyonları hakkında bilgi paylasimi icin bu konuyu acmak istedim. Henuz bilmeyenler olabilir, İstanbul'da Karayollarina bagli son 2 muayene istasyonu da artik hizmet vermiyor (Goztepe veya Merdivenkoy olarak da bilinen istasyon ve Tuzla'daki istasyon). Su anda İstanbul genelinde 12 tane ozel Tüvtürk istasyonu bulunuyor.
    http://www.tuvturk.com.tr/ adresinden arac muayenesi ile ilgili butun bilgilere ulasabilirsiniz. Benim merak ettigim, bu is ozel sektorde nasil yuruyor. Sanirim cogunuz biliyorsunuzdur, eskiden arac muayeneye gitmeden bile muayene raporlari alinabiliyordu trafik muamelecileri tarafindan. Su anda ozel sektor acaba araclari ne kadar inceliyor, inceliyor mu? eski rusvetle yuruyen mekanizma devami ediyor/edecek?. Internetten resmi kaynaklara baktiginda inanilmaz detayli bir inceleme yapiyor olmalari gerekli. Konuyla ilgili tecrube edinmis forumdaslar goruslerini yazarsa cogumuz icin oldukca faydali olacagini dusunuyorum. Detayli inceleme tum toplum gelecegi acisindan dogru olandir. Umarim her alanda oldugu gibi toplum olarak bu konuda da gostermelik bir iyilesme yasanmiyordur..

Saygi ve selamlar.

Esas

ortalama muayeneye giden 8 araçtan bir tanesi geçebiliyormuş sınavı...
    üniversite imtihanından beter bir durum..yanii...

Duhul
    Mar 2007
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    513

Esas

http://forum.donanimhaber.com/m_2405...page_12/tm.htm

şu linkte aracını muayene ettirenlerin maceraları vardır.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,832
    Blog Yazıları
    199

Esas

Vergi dairesinden borcum olmadığına dair yazıyı aldım.

Yeterli ekipman (sağlık kiti, yangın söndürme) ve aracımın motorunu yıkatarak gittim.

Düzgün bir büroda harcımı ödedim.

Aracımı onların muayene binasının giriş kapısına bıraktım.

Bana binanın diğer yanındaki çıkış kapısında bekliyebileceğimi söylediler.

Orada benim gibi 15 kişi kadar araçlarının muayenesinin sonuçlarını bekleyenlere katıldım.

Temiz iş elbiseli gençler (muayeneye yetkili teknisyenler) araçla çıkıp ruhsat sahibine aracın varsa eksiklerini sayıyorlar. Ve bir ay içinde tamamlayıp gelmeleri ve kabul görmeleri halinde başka harç alınmayacağını ama bu süre geçirilirse yeniden harca tabi olunacağını uzun uzun anlattılar.

Beni aracım 30 dakika sonra çıktı.

Ve aracımın bir eksiğinin olmadığını, sadece yangın söndürücüsünün tarihinin geçtiğini ama benim bunu gidip yeniden dolduracağımdan emin olduğunu söyledi.

Teşekkür ettim.

Esas

Sayın Bora bey, yine foruma kötü örnek olmuş.

Biz burada, çakma xenon farlı, Abarth egzozlu, koyu cam filmli, gatalitik konvertör iptalli, gara duman çıkartan, emniyet gemeri olmayan, gabak lastikli araçların, TÜVTÜRK'ten nasıl geçeceğini araştırıyorduk.

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    BİST Pit Alanı
    Gönderi
    70,883
    Blog Yazıları
    92

Esas

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Sayın Bora bey, yine foruma kötü örnek olmuş.

Biz burada, çakma xenon farlı, Abarth egzozlu, koyu cam filmli, gatalitik konvertör iptalli, gara duman çıkartan, emniyet gemeri olmayan, gabak lastikli araçların, TÜVTÜRK'ten nasıl geçeceğini araştırıyorduk.

Duhul
    Apr 2006
    İkamet
    34182
    Gönderi
    2,239

Esas

Tam zamanında açılmış bir topic..........

Bende biraz önce HADIMKÖY istasyonunda arabanın muayenesini yaptırdım.

Bir tek kusur buldular, oda yan arka camlarda film........
    Bu kusur da hafif olarak sayıldığı için muayeneyi yaptırıp geri geldim.........

Bora abiye kesinlikle katılıyorum, sistem çok güzel işliyor. Temiz, nezih ve karşında insan gibi davranan teknisyenler........
    Yalnız tek farkımız var benim önümde yaklaşık 75 araç vardı. İstanbul farkı olsa gerek, yine de işim 3,5 saat te bitti.........

Eskisini anlatmama gerek yok, araba olmadan bile muayene yapılıyordu.......

Esas

hala ruhsat ile (araç ortalarda olmadan) muayene yapılıyor..
    araştırmak kafi..

Sayfa 1/7 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •