Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 13 madde; 1 - 12 arası.

Konu: Gelecekle ilgili kehanetler...

 1. #1
  RIHTIM Guest

  Esas Gelecekle ilgili kehanetler...

  böyle bir topik açtım. en azından hem takip etmiş oluruz. Hemde arşivleme ihtiyacı hissettim. Meraklısı da belki inceler diye ve katkılarımız mutlaka bulunur diye. İsten inanalım böyle şeylere ister inanmayalım.
  ancak gözüme 2012 yılı çarpıyor yaptığım araştırmada dünyaya teyet geçecek (düşünülen) kuyruklu yıldız dünyadaki tüm elektrik kablolarının fazla voltajlanmasına sebep olacak ve tüm dünyadaki elektrik kabloları eriyecek. bilim adamlarının araştırması bu herhangi bir kehanet değil. elektrik yoksa abd yok olur. ve aşağıda yazan kehanetteki obama abd nin son başkanı sözü kanıtlanır. elektrik yoksa abd hiç bir işe yaramaz.  Obama'yı bilen kahin: Amerika çökecek!

  Amerika’da 4 Kasım’da yapılan seçimlerde ülke tarihinde ilk defa siyahi bir adayın başkanlık koltuğuna oturması tüm dünyada coşkuyla karşılandı.

  Küresel finans kriziyle boğuşan dünya liderleri, Demokrat Başkan Barack Obama’yı bir umut ışığı olarak niteledi.

  Dünya basını, 50 milyon beyazın da tercihi olan Obama’nın Bush politikalarını terk ederek dünyaya barış getireceğini, vergi indirimi sayesinde Amerika’yı ekonomik krizden kurtaracağını yazdı. Ancak Obama’nın başkan seçileceğini 18 yıl önce bilen Bulgar kahin Baba Vanga’ya (Vanga nine) göre Obama’nın “değişim” sloganı sanılanın aksine dünyaya barış değil felaket getirecek.

  İkinci dünya savaşı sırasında Nazi Lideri Adolf Hitler tarafından bizzat ziyaret edilen, Rus gizli servisi KGB’nin bile tavsiyeler aldığı Baba Vanga 1996 yılında 84 yaşında hayata veda etmişti.

  11 Eylül saldırıları, Kursk faciası, ve Rusya’nın Gürcistan’ı işgal edeceğini bilen Baba Vanga Amerika’ya dair şu kehanetlerde bulundu:

  “Amerika Birleşik Devletleri’nin 44’üncü başkanı (Yani George Bush’tan sonraki başkan) siyah olacak. Bu Amerika’nın göreceği son lider olacak. Çünkü siyahi liderin göreve gelmesinden kısa bir süre sonra ülke büyük bir ekonomik krize girecek.

  Kuzey ve güney eyaletler arasında anlaşmazlık çıkacak. Endonezya karışacak. Tüm bunlar Üçüncü Dünya Savaşı’nı başlatacak... Üçüncü Dünya Savaşı’nda ilk kez atom bombası kullanılacak.

  KEHANETLERİN %80'İ TUTTU
  Hayattayken kehanetleri Bulgar hükümeti tarafından kaleme alınarak saklanan Baba Vanga’nın kehanetlerinin yüzde 80’i doğru çıktı. 1989’da Rus televizyonuna “İki çelik kuş kulelere çarpacak gökyüzü aydınlanacak, (11 Eylül saldırıları) Kursk (2000 yılında 118 Rus askerine mezar olan denizaltının adı) su altında kalacak bütün dünya arkasından ağlayacak, dedi. Kahin 1994 yılında da ” Vladimir’in zaferi dünyada herşeyi eritecek. (Gürcistan savaşı). İklimler değişecek (küresel ısınma). Rusya ayakta kalacak ve dünyaya hakim olacak” demişti.

  Baba Vanga KİMDİR?
  Asıl adı Vangelina Pandeva olan Baba Vanga, 1911 yılında dönemin Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetinde olan Bulgaristan’da (şimdiki Makedonya) doğdu. 13 yaşında sele kapılarak toprak altında kaldı. İki gözü de iltihaplanıp kapandı. Bu kazadan sonra geleceği okumaya başladı.

  Dokunduğu her şeyi tüm ayrıntılarıyla tarif ediyor, bastığı toprakta yıllar önce ne olaylar geçtiğinin hepsini söylüyordu. Ünü arttıkça Bulgar devletini bir organı gibi çalışmaya başladı. Aylık maaşa bağlandı. Bilim adamları görüşmek isteyenlerin randevularını ayarlamaya başladı.

  Kehanetlerin hepsi Bulgar hükümeti tarafından kaleme alındı. Kayıtlara göre ünlü kahini zamanında Nazi lideri Adolf Hitler bile ziyaret etti. Hitler’in bu görüşmeden çok sinirli çıktığını söyleniyor. Baba Vanga 1996 yılında 84 yaşındayken öldü.

  2043'te Müslüman bir devlet yeniden Avrupa'nın tek hükümdarı olacak


  Modern Nostradamus'un gelecekle ilgili kehanetleri

  2010- 3. Dünya Savaşı başlayacak. Atom bombası da kullanılacak. Ekim 2014'e kadar sürecek.

  2011- Radyoaktif yağmurlar yüzünden hayvanlar ve bitkiler yok olma noktasına gelecek. Müslüman ülkeler Avrupa'ya nükleer silahlarla saldıracak.

  2014- İnsanlığın yarısı deri ve diğer organlarının hastalığıyla boğuşacak.

  2016- Avrupa nüfusu yarı yarıya azalacak.

  2018- Çin dünyanın yeni hakimi olacak.

  2023- Dünyanın yörüngesinde hafif bir değişiklik olacak.

  2025- Avrupa'da nüfus daha da azalacak.

  2028- Tükenen petrolün yerine bir enerji kaynağı bulunacak.

  2033- Kutuplardaki buzullar tamamen eriyecek.

  2043- Müslüman bir devlet yeniden Avrupa'nın tek hükümdarı olacak.

  2046- Tedavi edilemeyecek organ kalmayacak. Geliştirilen yeni buluşlarla hastalıklı organın aynısı yapılacak.

  2084- Tabiat kendini yenileyecek.

  2088- İnsanları saniyeler içinde yaşlandıracak hastalık ortaya çıkacak.

  2097- Bu hastalığın tedavisi bulunacak. Çabuk yaşlanmanın önüne geçilecek.

  2111- İnsanlar robotlara dönüşecek.

  2130- Su altında koloniler kurulacak.

  2154- Hayvanlar yarı insan haline gelecek.

  2167- Yeni bir din ortaya çıkacak.

  2170- Büyük bir kuraklık olacak.

  2273- Tüm ırklar birbirine karışacak. Yeni bir ırk ortaya çıkacak.

  2299- Fransızlar İslam'a karşı savaş açacak.

  2304- Ay'ın sırrı çözülecek.

  3797- Dünyanın sonu gelecek. Başka bir gezegende yeni bir hayat başlayacak.

 2. #2
  RIHTIM Guest

  Esas

  KIYÂMET ALAMETLERİ


  --------------------------------------------------------------------------------

  (Eşrâtu's-Saa), âhir zamanda (zamanın sonları) ortaya çıkarak Kıyâmet'in yaklaştığını, kopmak üzere olduğunu gösteren belirtiler. Bu belirtiler genellikle Küçük Alametler (Alâmât-ı Suğra) ve Büyük Alametler (Alâmât-ı Kübrâ) olmak üzere iki bölüm halinde incelenir.

  Kur'an, Kıyâmet'in zamanını Allah'tan başka kimsenin bilemeyeceğini belirtir (el-A'raf, 7/187; Lokmun 31/34; el-Ahzab, 33/63). Buna karşılık yaklaştığını (el-Zümer, 54/1), yakın olduğunu (en-Nahl, 16/77), ansızın geleceğini (el-A'raf, 7/187) bildirir. Kıyâmet alametlerinin belirdiğini (Muhammed, 47/18) ifade etmekle birlikte bunlar hakkında bilgi vermez. Ancak, "Saat yaklaştı, ay yarıldı yarılacak" (el-Kamer, 54/1) âyetinin ikinci bölümünün "ay yarılacak" biçimde anlaşılması durumunda, bu olay Kur'an'da anılan tek Kıyâmet alameti olma özelliği kazanır.

  Hadis külliyâtları ise Kıyâmet'ten önce ortaya çıkacak alametlerden söz eden çok sayıda hadis ihtiva eder. İslâm bilginleri hadislerde dile getirilen alametleri nitelikleri açısından değerlendirerek bunları Küçük Alametler (Alâmât-ı Suğrâ) ve Büyük Alametler (Alâmât-ı Kübrâ) olmak üzere iki başlık altında toplamışlardır. Âhir zaman olarak tanımlanan Kıyâmet öncesi donemde dini duygu, düşünce ve davranışların zayıflaması, dini kurallara gereken önemin verilmemesi, ibadetlerin terkedilmesi, ahlaksızlığın çoğalması biçiminde kendini gösteren Küçük Alametler'in başlıcaları şu şekilde sıralanabilir:

  a) İnsanların bina yapmakta birbiriyle yarışmaları (Buhârî, Fiten, 25; bk. Tecrid-i Sarih Terc; 1/58).

  b) İnsanların ölümü temenni etmeleri (Buharî, Fifen, 25; Müslim, Fiten, 53-54)

  c) Câriyenin efendisini doğurması (Müslim, İmân, 1).

  d) Hicaz'da bir ateşin çıkarak Busra'da (Şam yakınlarında bir yer) develerin ayaklarını aydınlatması (Buhârî, Fiten, 24; Müslim, Fiten, 42).

  e) Fırat nehrinin sularının çekilerek, nehir yatağından altın çıkması (Müslim, Filen, 29-31).

  f) İkisi de hak iddiasında bulunan iki büyük İslâm ordusunun birbiriyle savaşması (Buhârı, Fiten, 25; Müslim, Fiten, 17).

  g) İslâmî ilimlerin ortadan kalkması, cehaletin artması (Buhârî, Fiten, 4).

  h) Depremlerin çoğalması (Buhârî, Fiten, 25).

  ı) Zamanın yaklaşması, gece ile gündüzün eşit olması (Buhârî, Fiten, 25).

  i) Cinâyetlerin çoğalması, fitnelerin zuhur etmesi (Buhârî, Fiten, 4; Müslim, Fiten, 18).

  j) Yahudilerle Müslümanların savaşmaları, Müslümanların Yahudileri öldürmesi (Tecrid-i Sarih Tercümesi, VIII, 341; Müslim, Fiten, 79-82).

  k) Zinanın açıkça işlenmesi, içki tüketiminin artması, kadınların çoğalıp erkeklerin azalması (el-Ali en-Nâsif Tac, 5/335).

  l) Kahtân'dan bir kişinin çıkarak, insanları asâsı ile sevketmesi Buhârî, Fiten, 23).

  Kıyâmetin büyük alâmetleri ise şu hadis-i şerifte toplu olarak zikredilir: Huzeyfetu'l-Gifarı (r.a)'den rivayet edilmiştir: Biz bir gün kendi aramızda konuşurken, Hazreti Peygamber yanımıza çıkageldi. Bize "Ne konuşuyorsunuz?" dedi. Biz de "Kıyâmet gününden konuşuyoruz" diye cevap verdik. Hazreti Peygamber" Şüphesiz on alâmet görülmedikçe kıyamet kopmayacaktır" dedi ve "Deccâl'i, dumanı(duhan), Dâbbetü'l-arz'ı, güneşin batıdan doğmasını, İsa (a.s.)'ın yere inmesini, Ye'cûc ve Me'cuc'u, doğuda, batıda ve Arap yarımadasında olmak üzere üç yer çöküntüsünü, son olarak da Yemen'den çıkarak insanları Mahşere sürecek ateşin vuku bulacağını söyledi" (Müslim, Fiten, 39).

  Kıyâmetin bu on büyük alameti başka hadislerce ya da İslâm bilginlerince şu şekilde açıklanır:

  1. Deccal'in ortaya çıkışı: Deccâl, kıyâmette zuhur edecek yalancı bir kişidir, İslâm Dini'ni ve müslümanları ifsad edip, kötülüğe ve bozgunculuğa sevketmek isteyecektir. Deccal'in sağ gözünün kör olduğu, iki gözünün arasında "kâfir" yazdığı, çocuğunun olmadığı, Medine'ye ve Mekke'ye giremeyeceği, ortaya çıktıktan sonra yeryüzünde kırk gün kalacağı, bu süre içerisinde istidrac türünden bazı olağanüstü olaylar göstereceği, daha sonra da yine kıyâmetin büyük alametlerinden olan Hz. İsa'nın yeryüzüne inmesiyle onun tarafından öldürüleceği sahih hadislerde belirtilmiştir (Buhârı, Fiten, 26; Müslim, Fiten, 37, 39, 40, 91, 101, 110, 112).

  2. Duhan'ın çıkışı: Duman anlamına gelen duhan da kıyâmetin büyük alametlerinden biridir (Müslim, Fiten, 39). Kıyâmetin vukuundan önce dünyayı bir duman bulutu kaplayarak, kırk gün ve kırk gece kalacak, mü'minler nezleye tutulmuş gibi, kâfirler ise sarhoş gibi olacaklardır.

  3. Dabbetü'l-arz'ın çıkışı: Kıyâmet'ten önce çıkacağı bildirilen bir yaratıktır. Kelime anlamı "yer hayvanı" demektir. Kur'an-ı Kerim'de "Kendilerine söylenmiş olan başlarına geldiği zaman, yerden bir çeşit hayvan (dâbbe) çıkarırız ki o, onlara, insanların âyetlerimize kesin olarak inanmadıklarını söyler" (en-Neml, 27/82) buyurulmaktadır. Hz. Peygamber Dâbbetü'l-arz hakkında "Çıkacak olan kıyâmet alametlerinden ilki, güneşin batı tarafından doğması ile, bir kuşluk vakti insanlara karşı bir dâbbenin (hayvanın) zuhurudur. Bu iki alametten biri, arkadaşından evvel olur. Akabinde diğeri de onun izi üzerinde yakın olarak meydana gelir" (Müslim, Fiten, 118) buyurmuştur.

  4) Güneşin Batıdan doğması: Güneş batıdan doğacak, insanlar topluca iman edecek, ancak daha önce iman etmemiş olanların imanları kendilerine bir yarar sağlamayacaktır (Tecrid-i Sarih Tercümesi, XII 307; Müslim, Fiten, 118).

  5. Hazreti İsa (a.s)'ın inmesi: Ehl-i sünnet itikadına göre Kıyâmetin vukuundan önce Hazreti İsa yeryüzüne inecek, hristiyanları İslâm'a davet edecek, Deccâl'i öldürecek, Hazreti Peygamber (s.a.s)'in şerîati ile hükmedecektir (Buhârî, Büyû, 102; Müslim, İmân, 242-247).

  6. Ye'cûc ve Me'cûc'ün çıkışı: Kıyâmetin vukuundan önce çıkarak "yeryüzünde bozgunculuk yapacak" (el-Kehf, 18/94) olan asılları ve soyları belirsiz iki insan topluluğudur (Muhammed Hamdi Yazır, Hak Dini Kur'an Dili, IV, 3288). Hz. ZülKarneyn'in önlerine yaptığı seddin yıkılarak (el-Enbiya, 21/96) açılması ile yeryüzüne dağılacaklar insanlara saldıracak, kentleri yakıp-yıkarak harabe haline getireceklerdir. Bazı rivayetlerde bu seddin Çin seddi olduğu zikredilir (Muhammed Hamdi Yazır, a.g.e., IV, 3291, 3374; Buhârı, Enbiyâ, 7; Müslim, Fiten, 1,2).

  7.8.9. Doğuda, Batıda, Arap Yarımadasında olmak üzere üç bölgede yer çöküntülerinin meydana gelmesi de Kıyâmet'in büyük alametlerindendir (Müslim, Fiten, 39).

  10. Yemen'den çıkacak olan büyük bir ateşin insanları önüne katarak sürmesi (Müslim, Fiten, 39).

  Ebu Davud ve Tirmizi'nin Sünen'lerinde yeralan bazı hadislere göre Mehdî'nin çıkması da Kıyâmet'in büyük alametlerindendir (Sünen-i Tirmizî, IV, s.1-93: Sünen-i Ebu Davud, N. Şr. M.Abdul Hamid IV, 100, 106).

  Hz. Peygamber (s.a.s), Kıyâmetin kötü insanlar ve kâfirler üzerine kopacağını bildirmiştir. Bu hadislere göre Kıyâmet kopmadan önce mü'minlerin ruhları alınacak ve onların âhirete göçmeleri sağlanacaktır (Buhari, Fiten, 5; Müslim, imare, 53).

  Ahmet ÖZGEN (Samil Islam Ans.)

 3. #3
  RIHTIM Guest

  Esas

  Kıyamet alametlerini şöyle bir okudumda. kaç yıl önce yazılmış kuran. ve yazıldığı tarihle şimdiki olayları karşılaştırınca kahine çokta gerek yok. Kuran herşeye ışık tutmuş zaten.

 4. #4
  Duhul
  Dec 2007
  İkamet
  İSTANBUL
  Gönderi
  5,146
  Blog Yazıları
  7

  Esas

  Bu topigin devamı gelirse çok iyi olur fakat zannetmiyorum...............
  Göz olanı Akıl olacagı görür...

 5. #5
  RIHTIM Guest

  Esas

   Alıntı Originally Posted by AUDİ+ Yazıyı Oku
  Bu topigin devamı gelirse çok iyi olur fakat zannetmiyorum...............
  Bende sanmıyorum. bir çok insan okuyup aman bana ne olurmu öyle şey diye düşünür. Ben görevimi yaptım. Açılışı yaptım. doğru dürüst okunmayacak bile oysaki hayati önem taşıyan yazılar var. Başka sitelerden alıp buraya yapıştırdım.
  idda ediyorum devamı gelmez. Kimsede yazıları okumaz. Yazıları okusalar zaten. İnanıyorum ki hayatlarında birçok şey değişebilir. ama okunmaz. Okumaktan uzak bir milletiz çünkü.

 6. #6
  RIHTIM Guest

  Esas

  Bir söz geldi aklıma her zaman aklımda tutmuşumdur.
  Paylaşacak dostalarınız yoksa iyi şeylere sahip olmanın hiç bir anlamı yoktur...

 7. #7

  Esas

  1. Deccal'in ortaya çıkışı: Deccâl, kıyâmette zuhur edecek yalancı bir kişidir, İslâm Dini'ni ve müslümanları ifsad edip, kötülüğe ve bozgunculuğa sevketmek isteyecektir. Deccal'in sağ gözünün kör olduğu, iki gözünün arasında "kâfir" yazdığı, çocuğunun olmadığı, Medine'ye ve Mekke'ye giremeyeceği, ortaya çıktıktan sonra yeryüzünde kırk gün kalacağı, bu süre içerisinde istidrac türünden bazı olağanüstü olaylar göstereceği, daha sonra da yine kıyâmetin büyük alametlerinden olan Hz. İsa'nın yeryüzüne inmesiyle onun tarafından öldürüleceği sahih hadislerde belirtilmiştir (Buhârı, Fiten, 26; Müslim, Fiten, 37, 39, 40, 91, 101, 110, 112)..?

 8. #8
  Duhul
  Apr 2006
  İkamet
  Bende bilmiyorum
  Gönderi
  1,460
  Blog Yazıları
  1

  Esas

   Alıntı Originally Posted by AUDİ+ Yazıyı Oku
  Bu topigin devamı gelirse çok iyi olur fakat zannetmiyorum...............
  Neden böyle bir izlenime kapıldınız.
  YASAL UYARI: Burada yazdığım bilgi, haber ve yorumlar TAVSİYE niteliğinde olmayıp, YATIRIM DANIŞMANLIĞI kapsamında DEĞİLDİR! Zaten BİST'te hep zarar ediyorum sizde zarar edebilirsiniz. ANLAŞTIKMI ??? ...

  Bir yanda akan benim, öbür yanda Sakarya.

 9. #9
  RIHTIM Guest

  Esas

  Bilim adamları 153 yıl önce hayatı felç eden güneş fırtınasının bir benzerinin Kuzey Amerika ve Avrupa'yı 2012 Eylül'ünde vuracağını tespit etti.

  1859 yılının 1 Eylül'ünde güneşten gelen anormal manyetik enerji nedeniyle telgraf sistemleri tamamen çökmüştü. Ancak bu kez etki çok daha vahim olacak.


  Uzmanlara göre benzer bir enerjinin dünyayı vurması durumunda TV, radyo yayınları tamamen kesilecek, elektrik sistemi tamamen devre dışı kalacak, cep telefon şebekeleri çökecek, sular kesilecek, GPS sistemi çalışmayacak...  Tüm bunların onarılması 20 yıl kadar sürecek bir yeniden inşa sürecini doğuracak. Bu süreçte 100 bin Avrupalı ve Amerikalı hayatını kaybedecek.

  Uzmanlara göre güneşten gelecek anormal enerji 1859 yılında gecenin saat 02:00'sinde gündüz gibi dünyanın aydınlanmasına sebep olmuştu. Hatta o dönemde yaşayan kişiler bu durumu, "O kadar aydınlıktı ki gece sokağa çıkıp gazete okumak bile mümkündü" diye tanımlıyor. Şimdi aynı şokun yaşanması durumunda elektrik şebekelerine milyonlarca watt'lık yüklenme olacak. Bu da birçok ülkede şebekenin tamamen erimesi anlamına geliyor. Yani bazı ülkelerde elektrik hatlarını tamamen yenilemek gerekecek. Elektrik olmayınca kanalizasyon ve su sistemleri de çökecek. Birkaç gün içinde musluklardan su akmamaya başlayacak. Üretim duracak. Süpermarket rafları tamamen boşalacak. Tam bir kaos yaşanmaya başlanacak. Telefon, GPS sistemleri çalışmayacak. Uzmanlara göre bu fenomenin 2012 yılının eylül ayında yaşanmaması durumunda aynı risk 2023 için de mevcut..  Yeni çıkan kehanet adlı bir film var izlemenizi tavsiye ederim. Yukarıda verilen haberle ilgili bir film.

 10. #10

  Esas

  Kahinliği severim..

  Aşağı yukarı 3-4 senedir bir beyin grubumuzla tartışa tartışa önümüzdeki 10 senelik gelecek hakkında tahminler yaptık.. Okuduğum makale, izlediğim video, araştırdığım haber sayısı sanırım 1000i geçti.. Tarihlerde hafif sapmalar olabilir ama sanırım 10 senelik zaman diliminde yanılma payımız çok düşük olucak..

  2010

  Düşen petrol arzı dolayısıyla fiyatlar fırlayacak ve bir anda bütün dünya ülkelerine petrol çekme hakları ve doğalgaz çekme hakları imzalatılacak.. Karne dönemi.. ABD-Rusya-Alm-Fra ve belli başlı ülkelerde bu kotalar konulmayacak..

  Yaygın işsizlik ritmik olarak artmaya devam edicek..

  2011

  3. dünya ülkelerinde büyük toplumsal çöküşler başlayacak, gelişmekte olan ülkelerde ekonomik sıkıntılar başlayacak, küçülme hız kazanıcak.. ABD'de işsizlik %25i aşıcak.. Avrupa'da da işsizlik artıcak..

  2012

  ABD de işsizlik %40 sınırına dayanıcak, iç savaş patlayacak, 1960tan sonra ABD'ye yerleşen ''göçmen'' denilen kimseler toplama kamplarına kapatılacak, ABD'den sürülecek, öldürülecek..

  Gelişmekte olan ülkelerde enerji kıtlığına bağlı lojistik çökmeleri yaşanıcak, ürünler ve gıdalarda temin sıkıntısı baş göstericek, İstanbul'da kitlesel açlık başlayacak..

  2013

  ABD'de iç savaş devam edicek, gerçek Amerikanlar 50-60 milyon göçmene karşı savaşıcak, savaşın sonlarına gelinmiş olucak.. İşsizlik, enerji kıtlığı, gıda sorunları dünyanın pek çok yerinde en önemli sorun olarak görülecek.. Afrika, Arap yarımadası, Asya ülkeleri, güney Afrika ülkeleri bu sorunla boğuşuyor olucaklar, bölgesel savaşlar çıkacak, sınırlar değişecek..

  2014

  ABD'de nüfus 50-60 milyon azalmış olucak.. 1930lardaki gerçek Amerika ruhuna tekrar kavuşacak, bu iç savaştan güçlenerek çıkacak.. Avrupa kısmen enerjisini sağladığı için bu dönemleri daha rahat atlatıcak..

  2015

  Çin'de ve orta asya ülkelerinde enerji kıtlığı çok yüksek boyutlara ulaşıcak, bu 3. dünya savaşı için bir potansiyel doğuracak.. Varolan enerjiler için savaş başlayacak..

  2017

  Çin Rusya topraklarına saldıracak ve 3. dünya savaşı başlayacak.. Ya da Çin'e bir ön saldırı düzenlenecek.. Hindistan da Çin tarafında denkleme dahil olma potansiyeli mevcut..

  Bu saldırılarda ile 2 milyar insan hayatını kaybedicek, çoğunlukla orta Asya ve Afrika'da olmak üzere..

  2020

  Yeni dünya düzeni yavaş yavaş şekillenmeye başlayacak, Bretton Woods 2.00 ekonomik sistemi kurulacak, bu yeni dünya düzeninde G-8ler ve Avrupa ülkeleri haricinde çok fazla ülke bulunmayacak, dünya muted-multi-polar world bir dünya haline gelicek.. Bölgesel güçler daha çok ön plana çıkacak..

  Dünya huzura kavuşacak, tüketim ekonomisinin yerinde yeller esiyor olucak.. Türkiye bir bölgesel güç olacak.. Küresel ısınma hakkında pek endişelenmeye gerek kalmayacak, tüketim gitgide düşecek..


  Yatırım tavsiyesi değildir..

 11. #11
  Duhul
  Sep 2005
  İkamet
  İstanbuldan uzakta.
  Yaş
  40
  Gönderi
  827
  Blog Yazıları
  2

  Esas

   Alıntı Originally Posted by RIHTIM Yazıyı Oku
  böyle bir topik açtım. en azından hem takip etmiş oluruz. Hemde arşivleme ihtiyacı hissettim. Meraklısı da belki inceler diye ve katkılarımız mutlaka bulunur diye. İsten inanalım böyle şeylere ister inanmayalım.
  ancak gözüme 2012 yılı çarpıyor yaptığım araştırmada dünyaya teyet geçecek (düşünülen) kuyruklu yıldız dünyadaki tüm elektrik kablolarının fazla voltajlanmasına sebep olacak ve tüm dünyadaki elektrik kabloları eriyecek. bilim adamlarının araştırması bu herhangi bir kehanet değil. elektrik yoksa abd yok olur. ve aşağıda yazan kehanetteki obama abd nin son başkanı sözü kanıtlanır. elektrik yoksa abd hiç bir işe yaramaz.  Obama'yı bilen kahin: Amerika çökecek!

  Amerika’da 4 Kasım’da yapılan seçimlerde ülke tarihinde ilk defa siyahi bir adayın başkanlık koltuğuna oturması tüm dünyada coşkuyla karşılandı.

  Küresel finans kriziyle boğuşan dünya liderleri, Demokrat Başkan Barack Obama’yı bir umut ışığı olarak niteledi.

  Dünya basını, 50 milyon beyazın da tercihi olan Obama’nın Bush politikalarını terk ederek dünyaya barış getireceğini, vergi indirimi sayesinde Amerika’yı ekonomik krizden kurtaracağını yazdı. Ancak Obama’nın başkan seçileceğini 18 yıl önce bilen Bulgar kahin Baba Vanga’ya (Vanga nine) göre Obama’nın “değişim” sloganı sanılanın aksine dünyaya barış değil felaket getirecek.

  İkinci dünya savaşı sırasında Nazi Lideri Adolf Hitler tarafından bizzat ziyaret edilen, Rus gizli servisi KGB’nin bile tavsiyeler aldığı Baba Vanga 1996 yılında 84 yaşında hayata veda etmişti.

  11 Eylül saldırıları, Kursk faciası, ve Rusya’nın Gürcistan’ı işgal edeceğini bilen Baba Vanga Amerika’ya dair şu kehanetlerde bulundu:

  “Amerika Birleşik Devletleri’nin 44’üncü başkanı (Yani George Bush’tan sonraki başkan) siyah olacak. Bu Amerika’nın göreceği son lider olacak. Çünkü siyahi liderin göreve gelmesinden kısa bir süre sonra ülke büyük bir ekonomik krize girecek.

  Kuzey ve güney eyaletler arasında anlaşmazlık çıkacak. Endonezya karışacak. Tüm bunlar Üçüncü Dünya Savaşı’nı başlatacak... Üçüncü Dünya Savaşı’nda ilk kez atom bombası kullanılacak.

  KEHANETLERİN %80'İ TUTTU
  Hayattayken kehanetleri Bulgar hükümeti tarafından kaleme alınarak saklanan Baba Vanga’nın kehanetlerinin yüzde 80’i doğru çıktı. 1989’da Rus televizyonuna “İki çelik kuş kulelere çarpacak gökyüzü aydınlanacak, (11 Eylül saldırıları) Kursk (2000 yılında 118 Rus askerine mezar olan denizaltının adı) su altında kalacak bütün dünya arkasından ağlayacak, dedi. Kahin 1994 yılında da ” Vladimir’in zaferi dünyada herşeyi eritecek. (Gürcistan savaşı). İklimler değişecek (küresel ısınma). Rusya ayakta kalacak ve dünyaya hakim olacak” demişti.

  Baba Vanga KİMDİR?
  Asıl adı Vangelina Pandeva olan Baba Vanga, 1911 yılında dönemin Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetinde olan Bulgaristan’da (şimdiki Makedonya) doğdu. 13 yaşında sele kapılarak toprak altında kaldı. İki gözü de iltihaplanıp kapandı. Bu kazadan sonra geleceği okumaya başladı.

  Dokunduğu her şeyi tüm ayrıntılarıyla tarif ediyor, bastığı toprakta yıllar önce ne olaylar geçtiğinin hepsini söylüyordu. Ünü arttıkça Bulgar devletini bir organı gibi çalışmaya başladı. Aylık maaşa bağlandı. Bilim adamları görüşmek isteyenlerin randevularını ayarlamaya başladı.

  Kehanetlerin hepsi Bulgar hükümeti tarafından kaleme alındı. Kayıtlara göre ünlü kahini zamanında Nazi lideri Adolf Hitler bile ziyaret etti. Hitler’in bu görüşmeden çok sinirli çıktığını söyleniyor. Baba Vanga 1996 yılında 84 yaşındayken öldü.

  2043'te Müslüman bir devlet yeniden Avrupa'nın tek hükümdarı olacak


  Modern Nostradamus'un gelecekle ilgili kehanetleri

  2010- 3. Dünya Savaşı başlayacak. Atom bombası da kullanılacak. Ekim 2014'e kadar sürecek.

  2011- Radyoaktif yağmurlar yüzünden hayvanlar ve bitkiler yok olma noktasına gelecek. Müslüman ülkeler Avrupa'ya nükleer silahlarla saldıracak.

  2014- İnsanlığın yarısı deri ve diğer organlarının hastalığıyla boğuşacak.

  2016- Avrupa nüfusu yarı yarıya azalacak.

  2018- Çin dünyanın yeni hakimi olacak.

  2023- Dünyanın yörüngesinde hafif bir değişiklik olacak.

  2025- Avrupa'da nüfus daha da azalacak.

  2028- Tükenen petrolün yerine bir enerji kaynağı bulunacak.

  2033- Kutuplardaki buzullar tamamen eriyecek.

  2043- Müslüman bir devlet yeniden Avrupa'nın tek hükümdarı olacak.

  2046- Tedavi edilemeyecek organ kalmayacak. Geliştirilen yeni buluşlarla hastalıklı organın aynısı yapılacak.

  2084- Tabiat kendini yenileyecek.

  2088- İnsanları saniyeler içinde yaşlandıracak hastalık ortaya çıkacak.

  2097- Bu hastalığın tedavisi bulunacak. Çabuk yaşlanmanın önüne geçilecek.

  2111- İnsanlar robotlara dönüşecek.

  2130- Su altında koloniler kurulacak.

  2154- Hayvanlar yarı insan haline gelecek.

  2167- Yeni bir din ortaya çıkacak.

  2170- Büyük bir kuraklık olacak.

  2273- Tüm ırklar birbirine karışacak. Yeni bir ırk ortaya çıkacak.

  2299- Fransızlar İslam'a karşı savaş açacak.

  2304- Ay'ın sırrı çözülecek.

  3797- Dünyanın sonu gelecek. Başka bir gezegende yeni bir hayat başlayacak.
  Googleda birşey ararken hissenetin bu topiği çıktı karşıma.

  Vay be OBAMA son lider olacakmış. Ben de dolar alayım diyordum. En iyisi japon yeni alayım ben
  Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

 12. #12
  Duhul
  Oct 2012
  İkamet
  Giresun
  Yaş
  58
  Gönderi
  4,896

  Esas

  Geleceğe, metafizik ve kuantum fiziği gözüylen bakıp,İbni Arabinin eserlerini incelerseniz detayları biraz öğrenebilirsiniz.

Gönderi Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız
 • Yazılara ek gönderemezsiniz
 • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
 •