Sayfa 17/131 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon
Arama sonucu : 1568 madde; 193 - 204 arası.

Konu: jackie @ Piyasa Caddesi, Analiz Sokak, Posta Kutusu xu100, Istanbul

Esas

Alıntı Originally Posted by dengeleyici Yazıyı Oku
    Sevgili dostlar bu satirlari aktif traderligimi uzun bir sureligine dondurmus ve 23 saat acik markette trade yapmak icin harcadigim zamanimi bu cok sevdigim isi bireysel olarak degil kurumsal olarak yapmak kariyerimi degistirmek icin hazirlanmaya ayirmaya kesin olarak karar vermis ve kararimdan donmemek icinde Turkiyede ki ve Amerika daki hesaplarimi kapattiktan sonra yaziyorum. Insallah hayirli olur, traderliga donusumde bundan sonra insallah bireysel olarak degil kurumsal olarak olur. Bazi hedeflere ulasmak icin zaman zaman sevdiginiz seylerden vaz gecmeniz gerekebiliyor, aylardir hem isimi hem yukarida bahsettigim hazirliklarimi, hem bu kapanmak bilmeyen marketteki traderligi hemde aile sirketi tarzinda bir olusumda uzerime dusenleri yerine getirmek icin cabaliyordum, ama hepsiyle birden ugrasinca hic birisinde istediginiz sonuca ulasamiyorsunuz malesef. Bir karar vermem gerekiyordu ve en cok zamanimi alan aktif trading islemlerini noktlamaya karar verdim, ve noktaladim. Sevgilerimle
    Abi bizde hakkında en iyisini isteriz..

İnşallah hayallerin bir bir gerçek olur.

Sağlıcakla...
    "Kemal'in Askeri"

Duhul
    Apr 2009
    İkamet
    Almanya
    Gönderi
    1,964

Esas

Sayin dengeleyici, vermis oldugunuz karari hakkinizda hayirli olmasini dilerim,
    bol basarilar ve sevgiler

Duhul
    May 2004
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    1,378

Esas

Sevgili dostlar bu satirlari aktif traderligimi uzun bir sureligine dondurmus ve 23 saat acik markette trade yapmak icin harcadigim zamanimi bu cok sevdigim isi bireysel olarak degil kurumsal olarak yapmak kariyerimi degistirmek icin hazirlanmaya ayirmaya kesin olarak karar vermis ve kararimdan donmemek icinde Turkiyede ki ve Amerika daki hesaplarimi kapattiktan sonra yaziyorum. Insallah hayirli olur, traderliga donusumde bundan sonra insallah bireysel olarak degil kurumsal olarak olur. Bazi hedeflere ulasmak icin zaman zaman sevdiginiz seylerden vaz gecmeniz gerekebiliyor, aylardir hem isimi hem yukarida bahsettigim hazirliklarimi, hem bu kapanmak bilmeyen marketteki traderligi hemde aile sirketi tarzinda bir olusumda uzerime dusenleri yerine getirmek icin cabaliyordum, ama hepsiyle birden ugrasinca hic birisinde istediginiz sonuca ulasamiyorsunuz malesef. Bir karar vermem gerekiyordu ve en cok zamanimi alan aktif trading islemlerini noktlamaya karar verdim, ve noktaladim. Fakat analizlerime ve paylasimlarima haftada birde olsa devam edecegim. Neden mi?

Borsaya baslayali 14 yil olmus neredeyse, diyebilirimki son bir yilda sevgili Sidabumi agbim ve jackinin amcalari cok degerli agbilerimin isiginda, onlarin actigi yoldan giderek ve calisarak, TA ve EWP konularinda yeni bir bakis acisi kazandim, piyasadaki fiyat hareketlerini daha bir degisik gozle bakabilmeye basladim, bilgiyi paylastikca, faydamiz dokunabildigi zaman aldigimiz bir hayir duasinin, az da olsa bir kucuk fayda saglayabilmenin mutlulugunu yasadim, herseyden otede hayat boyu surecek gercek dostluklar, cok degerli, abiler kardesler kazandim.

Bireysel olarak traderliga gelince de, genelde piyasanin yonu konusunda kendimi basarili saysamda, karsima yazip koydugum traderlik kurallarini, stratejimi harfiyen uygulamayi malesef basaramadim, karsilginda da harcagim zamani ve beni uzmeyecek miktarda bir para kaybettim. Neticesinde de kendime dedimki zaten sermayenin %5 i %10 gibi bir rakamla trade ediyorum ve bu isi kendi isimin yaninda yapmaya calisiyorum, ve bu isi sevgili abilerim gibi esas isim olarak, profesyonel olarak yapmadiktan sonrada bu orani degistirmeyecegim, o zaman bu caba niye, simdi bu noktada kazansam noluuurr kaybetsem nolurr, onemli olan bu noktada gercekten kendimizi gelistirebiliyormuyuz odur . Bu nedenlede insallah professyonellige gecene kadar borsanin bana kazandirdigi tarafiyla, dostlarimla, analiz ve calismalarimla ve paylasimlarimla devam edecegim.
    Bu benim icin onemli kararida buradan paylasayim istedim. Bugun nasil rahatladim anlatamam en cokta bu kararima esim sevindi, para transferlerini gormeden inanamasada

Piyasaya gelince sali gunku yorumumu hatirlarsak, biraktikya traderligi isabet katsayim direk yukselir yine simdi, boyle bu isler malesef

Alıntı:
    dengeleyici Yazdı:

Ortada bir gercek varki bu bear market rally aylarca suren dususun cogumuzun bilinc altinda yaratmis oldugu ciddi geri cekilme karakterinin disinda ilerliyor ve bu nedenlede son bir yilda yanilmadigim kadar DOW da 8200 un uzerinde yanildim, hepsininde ortak sebebi, simdi baslamali duzeltme kalibi bize yeterli geri almayi vermeli seklinde dusunmemdi. Bu gece suna karar verdim, DOW 8600 un altina sarkmadigi surece kisa vade pozitif bakis acimi her ne kadar hacim cikisi desteklemesede mumkun oldugunca korumaya calisacagim...

5 dakikalik DOW grafiklerindeki simetrik yapi oldukca dikkat cekici, simetrinin sol tarafindaki benzerligi yarin gorursek sasirmayacagim. (Oldukca benzer bir yapi cizdi) Son iki seferdirde ayni donus kalibini isitip onumuze getirdiler, ikili dip altinda 30 puanlik tampon bolge...
    Son iki gunun ardindan vardigim sonuc ozetle;

DOW hedef: 8937 -8957 araligi ( araligi biraz daha daralttik )
    tarih: 15 Haziran Pazartesi ( cuma ogleden sonrada kabulumuzdur)

Carsamba gunu DOW asagida vermis oldugum 8600 un 40 puan uzerinden, daha once kucuk olcekli olarak dusundugum ucgen yapiyi biraz daha buyuk olcekte cizerek 4. ayagini tamamlayip 5. ayagina bugun gecis yapti. Bir kere coook kritik otesi noktamiz 8600 den 8640 a yukseldi. 8640 altinin sakasi yok artik bana gore altina gectimi en iyi ihtimal bu bear market rallinin birinci ayagi tamamlanmistir.

Carsamba gunu piyasa benim haftasonu gozlemledigim 4. kaliptaki ucgenin bir buyuk derecesine yoneldi ve malesef bunu farketitigmde E yi ciziyordu, bugun 5. ayak yukariyi yaptik, yaptik guzelde bu 5 in birimi yoksa the end mi dersek, her ne kadar minimum sartlar saglanmis olsada bence 5 in biri, 8640 in altina sarkarsa 5 bitmis demektir. Saglam bir duzeltme kalibi geliyordur, Egerki besin biri ise yukarida verdigim hedef ve gunun gerceklesme olasigi cok cok yuksek, 5 in birinden birazcik daha kisa bir 5 in 3 u ardindan ondan biraz daha kisa 5 in 5 i, 5 in 5 ide kendine yakisan shik bir ending diagonal yapiyla surundure surundure 8957 de bitebilir. 5 in ucu icin yukari harekete cikmadan yarin bir 40 puan kadar daha asagiya gelebilir. ( aslinda bu besinci dalganin tumunu bir ending diagonal sayariz diye dusunuyordum ama beslik bir yapi ile baslayinca ancak belki 5 in 5 indegoruruz diye dusundum)

8640 asagiya gecilirsede bu cikisin %38.2 isini geri alip 2 .ayaga baslayabiliriz.

Not: Sevgili Sidabumi agbim, bu esi benzeri bulunmayan analizlerin icin soyleyecek bir kelime bulamiyorum, inanilmaz tek kelime ile vede bilgi musluklarini sonuna kadar actigin icin sana ne kadar tesekkur etsek azdir, son bir kac sayfadaki bilgiler gormek isteyenler icin hazine degerinde gercekten...

Agbicim dusunuyorumda Robert M hocamizin bir degisi varya;
    " Trade in the direction of larger time frame momentum, execute the trade following smaller time frame reversals" acaba diyorum bu farkli zaman dilimlerindeki formulleri bir formul icinde toplamak mumkunmudur?
    Agbicim biliyorum sen bu siradan indicatorleri kullanmayi sevmiyorsun, kullanacagin indikatorunude kendin gelistiriyorsun ama benimkisi merak iste.. yoksa aciyoduk alt alta iki farkli zaman dilimi yaziyoduk formulleri, iki oku birden gorunce aliyoduk ama kafama takildi olabilir mi diye

Sevgilerimle
    Cagatayim dengeleyicim ,

Telefondada daha once konustugumuz sekilde, kararini, -bende senin yerinde olsam ayni karari alirdim-, olarak destekliyorum... Bu karar eminim ki, senin ve gelecekteki kurumsal paydaslarin icin cok bereketli olacaktir...

Robert Miner hocamizin dedigini formule etmenin mumkunati yok bence... Keske olsaydi... Gerci, real time data calisabilsek, DT5'te hocanin vurguladigini formule etmeden gerceklestirebilirdik, ama ne yazikki benim arastirmalarima gore DT5'i kendi sermaye piyasamizda real time kullanabilecegimiz bir platformda yok...

Haftaya Cuma gunu gorusmek uzere guzel kardesim benim...
    Fiyat olarak başarısız 5nci dalga var, ortodoks tepe ve dip var, ama, ne başarısız ne de ortodoks zaman var. Zaman, öğretmendir.!
    @ https://twitter.com/#!/sidabumi

Esas

Sevgili Sidabumi agbim, fatihcim, sn vizyon cok tesekkur ederim.

Sidabumi agibicm bu DT5 i real time olarak uygulayacagimiz e-trade programini DOW da kullanayim dedim ama e-trade i saglayan kurumun komisyon oranlari benim islem yaptigim kurumun komisyon oraninin 2 kati civari olunca vaz gecmistim. 5 dakikaliklar icin manuel olarak gondertiyordum datayi 15-20 dakikada bir ama tabi real time gibi tadi olmuyor. Gelmeden bir daha arastiririm tekrardan belki IMKB ye uyarli real time bir sey cikartmislardir son 6 ayda agbicim, Turkiye ye gelmeyi sizlerle gorusmeyi iple cekiyorum

Bir kucukte yorum geceyim; dun belirtmeye calistigim 40 puanin 14 puan daha altina sarkarak, 5.2 yi sabah tamamladi ve yorguuun olarak 5 in 3. une basladi DOW diye dusunuyorum, pazartesi gunu yinede 8937-8957 araligi hedefini vurur doneriz gibi tahmin etmekteyim.

Yinede aklimizin bir kosesinde bulunmasinda fayda var, olurda pazartesi gunu bir onceki zirveye dokunamadan cok hizli bir sekilde ve yuksek hacimle geri gelmeye baslar ise anlarizki o zaman 5 in 5 i, persembe gunku zirvede bitmis ve bu geri gecilme 8640 i da asagiya kirarar devam eder.

Sevgiler
    Son düzenleme : dengeleyici; 13-06-2009 saat: 00:22.
    Insana ve bilgiye yapilan yatirim en iyi yatirimdir.
    Basari satin alinamaz, calisarak kazanilir.

Duhul
    May 2004
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    1,378

Esas

[IMG][/IMG]

' Hav hav hav havvvv.... '

sidabumi,

' Soyle babasinin bir tanecik guzeli. '

jackie,

' Baba, XU100'deki durumumuzu soyle cok kisa bir sekilde ozetlesene. '

sidabumi,

' Kizim, baban 17 Kasim haftasi dibine nasil geldigini ve ne olarak orayi degerlendirdigini sana anlatmisti. Ongorusune gore, son tepeden asagi 2nci dalgaya gore daha derin Fibonacci Duzeltme seviyesine varan bir dusus, sonrasi ise son bir yukari hareket bekliyordu. Bu beklentisinde herhangi bir degisiklik yok, su ana kadar farkli bir durumda olusmus degil. Asagi dusus dalgasini ise, XU100@60min fiyat hareketlerinde takip ediyor ve 4ncu dalgayi yakalamaya calisiyordu, ve almasiklik geregi 4ncu dalga icin ise, zigzag veya double zigzag veya en son ucgen'e meyilli idi. Verdigi birde cizgi vardi. '

jackie,

' O cizgi, yalan oldu kizim dedigin cizgimiydi baba? If so, sonrasi what the hell happened? '

sidabumi,

' Dogru kizim o cizgi idi. Simdi soyle bir durum olustu. Double zigzag yerine, zigzag ile ya 4ncu dalga olustu ( Pazartesi bakacagiz durumuna ) yada 4ncu dalga icin yassi ( veya ucgen ama bence daha sonra dikate almamiz gerekli ) nin ilk A dalgasi olustu. Yani, cizgimiz kirilmadan onceki dip A/4? dir.

jackie,

' Baba, sonuc ne sen bana onu soyle, yine bir yigin hikaye yaziyorsun bana. '

sidabumi,

' Hikaye olurmu kizim, ben senin EW gozunu acmaya calisiyorum bebegim.

Simdi orasi 4ncu dalga bitisi ise, - Gleen Neely Amcana gorede, kesinlikle o dusus corrective'dir, trend cizgileri ile 3 temas noktasi olusmustur. Babanin bekledigi son yukari hareketteyiz demektir, boyle bir hareket icin fiyat hedeflerini basarisiz 5nci dalga ve son tepenin gecilmesi halindeki durum icin daha once vermistim zaten.

Eger orasi, 4ncu dalganin bir yassi icin A dalgasi ise, 3 dalga yukari gidip son tepe civarina erisecegiz, sonra asagiya 4/A? dalga seviyesine min fiyat hedefi olarak donecegiz, sonra son yukari hareketi izleyecegiz.

Sen simdi bu dediklerimi iyice dusun tekrar. 24/26 Haziran gunlerini hem XU100 icin hemde USDTL icin aklindan cikartma, o tarihlere yaklasincada bana 13 Temmuz haftasini hatirlat guzel kizim.

Ben simdi spora gidiyorum, sende uslu uslu evde otur guzel kizim benim. Tamam mi bebegim? '

jackie,

' Havv(Ta) havv(mam) babacigim. '

Sevgiler ve bol kazanclarrr...

Alıntı Originally Posted by sidabumi Yazıyı Oku
    Zirveden, 17 Kasim haftasi dibine 5/3/5 zigzag duzeltme olarak sayiyor, ve W etiketi koyuyorum...

Takip edenler bilir, 17 Kasim 2008 tarihine 2 sene once KARAHAN dostumun YSE topic'inde dikkat cekmis ve gecen sene Mart/Nisan aylarindada 17 Kasim haftasini dip haftasi ihtimali olarak 20.000 civari bir fiyat seviyesi ile ongorude bulunmustum. 20 Kasim gunu yaklasik 1.000 puanlik bir yanilma ile, ongorumun gerceklestigini dusunuyorum...

Sonraki ilk tarih olarak, linbox'ta haftalik 4 Mayis haftasi, ince ayar gunluk calismasinda ise 15 Mayis gununu ve XU100@35.236 fiyat seviyesinin kritik oldugunu ongormustum... Son ongorume ait karikatur asagidadir ve bu topicte paylasilmistir... Geldigimiz fiyat seviyesinin onemi icinde sade bir resim sonrasinda eklenmistir...

Elimizdeki onemli tarihler, linbox'a gore 13 Temmuz haftasi ( ince ayar cekildiginde 20 Temmuz gunu ) ve 7 Aralik haftasidir...

Daha oncesi belirttigim sekilde, 15 Mayis ongorumuzdeki tarih ve fiyat seviyesinden satis gelmesi bana gore cok yuksek ihtimaldi, su anki mevcut durumumuzdur...

Peki, bu tepki yukselisi bitti mi?

Bir ust paragraftaki yuksek olasilik gordugum geri cekilme sonrasi ( almasiklik geregi kendi ic dalga derecesine esas birazcik derin bir duzeltme ihtimali ile ) tepki yukselisinin devam etmesi azda olsa ihtimal dahilinde...

Asagidaki karikaturde, W etiketi koydugum ( 20 Kasim dibi ) yer sonrasi olusan kalip, aslinda bu sorunun cevabi, bunu zaman gosterecek... Bizim yapmamiz gereken, boylesi bir durumda nasil trade edecegimizdir... Bu konudada denebilecek tek sey, her yigidin vade kabulundeki kendi risk anlayisindaki STOP LOSS'una gore bir yogurt yemesi vardir... Bu yogurduda, gordugum kadari ile XTRADERX kardesim gayetde guzel ham etmektedir...

Tercih sayimima gore,

20 Kasim dip sonrasi, ilk A etiketi double zigzagtir, yani 3 dalgadir.
    B etiketi, 3 dalgali bir duzeltme olmasi gerekmektedir zaten.
    Bu durumda, X dalgasi icin beklenen kalip, kacinilmaz olarak 3/3/5 yassi duzeltmedir..

Bu sayima gore, biz iste bu X dalgasinin itki ( veya nadiren diagonal, ki bizim durumumuzda diagonalin d'sini agzimiza almak abes ile istigal olur ) olmasi gerektigi 5 dalgali yukselisi konusuyoruz su an...

X dalgasina dair bu sayim tercihi icin, tek ? olabilecek nokta, B dalgasinin A dalgasinin %78.6 sini geri almis olmasidir. Halbuki, yassi duzeltmelerde bu geri alisin en az %90 olmasi beklenir. Ancak, diger meyanda da, Glenn Neely, yassi duzeltmelerde B dalgasinin A dalgasinin min %61.8'ini yeterli gorur... Ancak, kalip esas dedi isek, bu soruyu cozecegimiz yer bana gore B dalgasidir...

Bu halde, su sekilde yola cikmamiz gerekir...

Karikaturdeki B dalgasinin 3 dalga olmasi durumu;

Baslangic noktamiz, B dalgasi sonudur... Yani, XU100@22.500 civari... Buradan, yukari dalganin sayimi 3 ihtimal veriyor...

1> Sevgili sazan dostumun sayimindaki hizli ucgenli zigzag...
    Elbette bu sayim tercihinde kural hatasi yoktur, helede sazan dostum saymis ise bana susmak duser... Ancak, bu ihtimal, benim X dalgasi icin 3/3/5 sayimimi cope atar, B dalgasinin asagidaki diger ihtimaline goturur...Ve, bu cikis bitmistirrr...
    2> Topic'te paylasimlarini esirgemeyen her devrin kiymetli ve acizane gorebildigim kadari ile bu isin hakkini veren ve takip etmekle cok fayda sagladigim Elliott analistinin, topic'inde verdigi itki dalgasi sayimindaki 5'in alt 5nci dalgasinin uzattigi sayim. Bu durumda, baslangic yerlerimiz farkli olmasi ayrintisi ile, bu cikis ayagi bitmistir...
    3> Ihtimal dahilinde olabilecek bir diger alternatif ise, bu cikista 3ncu dalganin uzatmasi ihtimalidir... Bu durum, sonrasinda cozulebilecek ihtimaldir...

Karikaturdeki B dalgasinin esasinda 5 dalga olma ihtimal durumu;

Soz konusu dalga, ancak, ED ( ending diagonal/sonlana diagonal ) olarak 5 dalga sayilabilir ve basarisiz bir 5nci dalgadir... Sonrasi olusan bu cikis itki dalgasidir. Hem basarisiz olacaksin, vede birde ustune diagonal olacaksin,eee bu durumda bizimde oylesi bir durumda sert bir cikis beklemiz gerektigine laf etmeyeceksin... Bu durumda ise,

1> Yukaridaki 1nci ihtimal ile, tepki cikisi bitmistirrr...

2> Yukaridaki 2nci ihtimaldeki, 5'in alt 5'nin uzatmasi ile X dalgasinin ilk 5 dalgali cikisi bitmis veya bitmek uzeredir... Asagi yonlu bir duzeltme sonrasi, orta vadede tekrar bir yukari itki dalgasi beklenmelidir..

3> Yukaridaki 3ncu ihtimalde, oylesi bir durumdaki cosku, mevcut sartlar altinda ancak cok kisa zaman icinde cennetde bize(erkeklere) huriler ile dans hissiyati verir...

Isin bana gore ozeti sudur, bu cikis ayaginda geldigimiz zaman ve fiyat seviyelerinden fiyatlarin en azindan tepki mahiyetinde dahi olsa asagiya gevsemesi, yukaridaki aciklamalardan sonra olmasi gerekendir...

Bu gevseme sonrasi olaki fiyatlar yukari doner ve 15 Mayis ongorumuzdeki son tepeyi gecer ise, B dalgasinin 3 dalga olmasi ihtimalindeki 3ncu ihtimaline dikkat edilmeli ve asagidaki tarihlerede onem verilmelidir, oylesi bir durumdada fiyat seviyelerini dillendiren cok olur nasil olsa...

24/26 Haziran gunu
    13 Temmuz haftasi ( 20 Temmuz gunu )

Umarim, doyurucu bir aciklama olmustur...

p.s. Kendi sayimlarim dahil, ihtimaller uzerine yorum yapmayi tercih etmedigim halde, EWP'de kalibin esas oldugunun onemine bir nebze vurgu yapabilmek adina bu sekilde yapip yapabilecegim son paylasimimida yapmis oldum... Hadi hayirlisi...
     Alıntı Originally Posted by sidabumi Yazıyı Oku
    jackie,

' Hav havvv havvvvvv...'

sidabumi,

' Efendim kizim. '

jackie,

' Baba biraz yogunsun su siralar. Sanki biraz isin azalmis gibi gordum. Onun icin hemen sorumu sorayim dedim. Senin cizgi ve saatlik barda XU100 icin yaptigin zaman analizi ne oldu? '

sidabumi,

' Yalan oldu kizim. Asagida grafik var. Kalip ongorumuzden farkli bir hale burundu, yarin inceleyecegim ne oldugunu. FLAT olarak eve gidiyoruz bugun. '

[IMG][/IMG]

Sevgili trader38580,

Yogun oldugum icin gec cevap verebiliyorum, kusuruma bakmayiniz.Sorunuzun cevabi asagidaki Right Look mesajinda var aslinda. Siz bir okuyunuz, eger nedenini cozemezseniz tekrar goz atariz beraber. Sorunuzun cozumu olan dalga , ilk grafiginizdeki (4'un 1'e overlap yapmadigi ) 1=2400'den hafif yukari sonra asagiya inen ve ikinci grafiginizdeki 1 etiketi koydugunuz dalga. Benim geldigim sonuc, 0 baslangic noktanizdan(4:C:5) asagiya itki dalgasi saymaya meyilli olmazdim.

Fiyat olarak başarısız 5nci dalga var, ortodoks tepe ve dip var, ama, ne başarısız ne de ortodoks zaman var. Zaman, öğretmendir.!
    @ https://twitter.com/#!/sidabumi

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İZMİT
    Gönderi
    1,362
    Blog Yazıları
    1

Esas

Jackie kızımıza sevgiler.

Vermiş olduğum grafikte;
    Aroon indikatörü zirveye çok yakın olduğumuzu söylemekte.Bu hafta kapanışa göre degeri= 85,21 ;(yapmış olduğum analizlerde bu deger max.92,85 görülmektedir.)
    Bu hafta yataya girerek dönüş sinyali vermekte.
    Aynı şekilde takip etttiğim indikatörler haftalık bazda dönüş sinyali vermekte.Fakat günlük bazda baktığımızda indikatörler yönünü kısa vadede yukarı çevirmiş görünmekte.
    Saatlik olarak incelediğimde; Aroon indikatörü pazartesi yukarı hareketlenmede VOB da 43750-43950 görüldüğünde saat 10:00-10:30 civarı tepe yapmakta...ve ..
    MESAJLARIM KESİNLİKLE AL-SAT TAVSİYESİ DEGİLDİR.
    "VICTORY SHALL BE MINE"

7. Esas

Yağmur yağdı SEL geldi olacak ...

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İZMİT
    Gönderi
    1,362
    Blog Yazıları
    1

Esas

Haftalık Dow grafiği;
    Özelikle çeşitli denemeler sonuçunda elde ettiğim AROON indikatörü fazla lafa gerek bırakmıyor.
    Aroon indikatörü 92,8571 ile -92,8571 arasında dip ve zirve yapmakta. Şimdi haftalık bazda zirvede, yani 92,8571 de..
    Sn Sidabumi ve Kızı Jackie geçen hafta paylaşım hakkındaki görüşlerinden dolayı bu TA grafiklerimi paylaşmak istedim.
    Sn Sidabumi den öğrenecek çok bilgi ve teknikler var daha...
    MESAJLARIM KESİNLİKLE AL-SAT TAVSİYESİ DEGİLDİR.
    "VICTORY SHALL BE MINE"

Esas

Sn.dengeleyici ve Sn.sidabumi ile Sevgili Jackie,

Gözüme güzel gözüken bir sayımdan yola çıkarak bir soru sormak istedim (Sn.sidabumi ve Sevgili Jackie 'nin DJI takip etmediğini biliyorum ama):

bu eleman iyi güzel sayıyor da,
    aklıma takılan şey şu:
    bu amca iyi güzel bir genişleyen (expanded/irregular) Flat sayıyor da...
    (buraya kadar herşey tamam)
    ama: X.c.5 etiketinden sonra yeşil bir a ve b diyor, işte ben orada bu ne diyor şimdi diyorum...

4.Y.c.5.v olarak etiketlenmiş zirve beklentisinin,
    a) 4.Y.e.5.v olarak gerçekleşmesi (tabi bu da bir üçgen düzeltmeye girecek ise benim bu satırı yazmam gerekirdi belki de), yahut buradan sonra da double/triple-zigzag çizilmesi mümkün olabilir mi?
    veya
    b) a ve b etiketlerine 1 ile 2 konup da son beklenti zirvesinin 4.Y.5.5.v olarak etiketlenmesi daha uygun olur mu?

grafikteki etiketlemenin ve bu iki ihtimalin hataları sizce neler olabilir, neler mevcut konjonktürde gerçekleşmeyebilir?
    Fikirlerim değişebilir; Al/Sat/Tut/Tavsiye/Öneri değildir!.
    Tüyo mu: uzak durun borsadan, kanmayın!.
    Kriz psikolojik! Durmak yok, yolmaya devam!.
    Kriz falan yok, siz beceriksizsiniz!.

Esas

Alıntı Originally Posted by SubZero5 Yazıyı Oku
    Sn.dengeleyici ve Sn.sidabumi ile Sevgili Jackie,

Gözüme güzel gözüken bir sayımdan yola çıkarak bir soru sormak istedim (Sn.sidabumi ve Sevgili Jackie 'nin DJI takip etmediğini biliyorum ama):

bu eleman iyi güzel sayıyor da,
    aklıma takılan şey şu:
    bu amca iyi güzel bir genişleyen (expanded/irregular) Flat sayıyor da...
    (buraya kadar herşey tamam)
    ama: X.c.5 etiketinden sonra yeşil bir a ve b diyor, işte ben orada bu ne diyor şimdi diyorum...

4.Y.c.5.v olarak etiketlenmiş zirve beklentisinin,
    a) 4.Y.e.5.v olarak gerçekleşmesi (tabi bu da bir üçgen düzeltmeye girecek ise benim bu satırı yazmam gerekirdi belki de), yahut buradan sonra da double/triple-zigzag çizilmesi mümkün olabilir mi?
    veya
    b) a ve b etiketlerine 1 ile 2 konup da son beklenti zirvesinin 4.Y.5.5.v olarak etiketlenmesi daha uygun olur mu?

grafikteki etiketlemenin ve bu iki ihtimalin hataları sizce neler olabilir, neler mevcut konjonktürde gerçekleşmeyebilir?
    Benim inandigim sayimda amcanin 5 c X dedigi yer mavi 5, ve bir ust derece (1) bir yazimda belirtmeye calismistim amcanin 5 c x dedigi yerden itibaren ilerleyen yapi yeterli duzeltme seviyesi vermedigi icin cesit cesit saymak mumkun, zigzagda sayilir double zigzagda sayilir ve benim 2 nolu saydigim bu kalip eger 1 ana dususunun duzeltmesini yapiyorsa %50 RT 10400 e kadar bile uzanabilir triple zigzag yapi ile...

Yukaridaki sayima gelince neden mavi 4 saymiyorumda bir ust derece 2 nolu olurak dusunuyorum dersem, bir kere zaman kaliplari acisindan bu 4 nolunun bu kadar uzamis olmasi pek makul gelmiyor bana (3 nolu dalganin TR %100 unu gecmis neredeyse TR %161.8 e yaklasan bir 4 numara!) , hele hele burdan ucgene donmesi (not 5 .ayagi gormeden ucgenden bahsedersek sevgili Sidabumi agbim kizmasin bize ) zaman acisindan bence olasi degil gibi.

Amcanin sayimina gore burdan double, triple zigzag cizmesini bekleyemeyiz fakat benim belirttigim gibi 2 nolu yapi ilerliyor ise bunu zigzag veya double zigzag sayip eylul 15 ekim 15TR hedefleri icin bu sekilde bir yapinin zigzag saydiysak double zigzaga douple zigzag saydiysak triple zigzaga donusmesini bekleyebiliriz, en dogal hakkimizdir ama bu sayima gore bence bekleyemeyiz.

Ilave olarak cizdigi mavi cizgileri %38.2 ye degdirmek icin uzatmista uzatmis masallah o 5 I neden 5 olmasin mesala veya benim daha once belirtmeye calistigim pembe 5 in i olup o pembe 5 sadece birazcik daha uzamasin mesela?

Sayima yanlis demiyorum kesinlikle yanlis anlasilmasin lutfen zaten amcamiz boyle bir sitede yazdigina gore bilgi olarak benim elestiremiyecegim bir duzeydedir sadece benim inandigim yapi biraz daha farkli onu belirtmek istedim, gercekten cok farkli sayimlar ve dusunceler mevcut...

Benim gorusum bir duzeltme gelecekse bu dipten beri olan cikisin %38.2 ila %50 isini geri alir ve son bir yukari ayakla ust dereceli 2 nolu dalganin zaman ve fiyat hedeflerine yonelir, yok bu amca hakliysa o zaman bu gelecek duzeltme %38.2 de %50 de durmaz.

Not: Soylede bir durum var tabi, olaki asagiya devam edecek bir duzeltemeyi gorur isek onuda nasil etiketlendirecegimi bir kac onceki yazimda belirtmeye calismistim.

Onemli bir ilave: Amcanin sayiminda kilit nokta 8250 seviyesi olarak gozukuyor, 8250 asagiya gecilir ise amcanin yukarisi icin cizdigi cizgiler cope gider yine amcanin sayimina gore 8570 ve 8490 kririk destek seviyeleri buralari destek yapip doner ise sayet amcanin sayimina gore burasi ii olur ve amca mavi cizgilerle cizdigi iii nolunun baslamasini bekler, cizdigi mavi cizgilerin hedefi biraz degisirmi (biraz degisir ama amca yine 93xx i bekler) bunuda amcaya sormak lazim ))
    Son düzenleme : dengeleyici; 15-06-2009 saat: 17:30.

Esas

Net kafa ile iki kere okuyarak demek istediğinizi tamamen algılayabildim, zaman ayırıp yanıtladığınız için çok teşekkür ederim sn.dengeleyici;

Sn.sidabumi ve Jackie 'ye yeni farkettiğim (jeton ancak düştü) şöyle bir üçgen formasyon ihtimalini iletmek istedim (erkenden long açma sebebim bu sayımım idi):

eğer yeni bir zirvecik görmeden döner isek, bana bu çizgiler (tabi şayet çizgiler geçerli ise: buradan 3 dalgalık(!) a-b-c-d-e formunda çıkış ile zirveyi delemez isek) yeni bir dip görmemiz kaçınılmaz olur diyor...
    bu sayım da şimdilik gayet makul gözükmekte ama bakalım papaz burada pilav yiyebilecek mi...
    Son düzenleme : Serenler; 16-06-2009 saat: 09:01. Sebep: Kendi isteği
    Fikirlerim değişebilir; Al/Sat/Tut/Tavsiye/Öneri değildir!.
    Tüyo mu: uzak durun borsadan, kanmayın!.
    Kriz psikolojik! Durmak yok, yolmaya devam!.
    Kriz falan yok, siz beceriksizsiniz!.

Esas

Sn Subzero ben tesekkur ederim, hatta farkli bir sayim uzerinde dusununce benim gozden kacirdigim ve onemli ilave olarak sabah ekledigim kisim, bugunku kapanisin ardindan daha bir anlam kazandi gozumde.

Onemli bir ilave: Amcanin sayiminda kilit nokta 8250 seviyesi olarak gozukuyor, 8250 asagiya gecilir ise amcanin yukarisi icin cizdigi cizgiler cope gider yine amcanin sayimina gore 8570 ve 8490 kririk destek seviyeleri buralari destek yapip doner ise sayet amcanin sayimina gore burasi ii olur ve amca mavi cizgilerle cizdigi iii nolunun baslamasini bekler, cizdigi mavi cizgilerin hedefi biraz degisirmi (biraz degisir ama amca yine 93xx i bekler) bunuda amcaya sormak lazim ))
    Yarin icin 8490 kritik, bugunku hacimsiz dusus bu ihtimalin olabilecegi hissini uyandirdi bende.

Sayfa 17/131 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •