Sayfa 17/196 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon
Arama sonucu : 1568 madde; 129 - 136 arası.

Konu: jackie @ Piyasa Caddesi, Analiz Sokak, Posta Kutusu xu100, Istanbul

Esas

sn dengeleyici,
    Gerçekten dolu ve ayrıntılı değerlendirmelerinize teşekkürler. Ayrıca yeniden yazmanıza sebep (bir nevi) olduğu için de sn sidabumi ye ayrıca teşekkürler

Esas

Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sn dengeleyici,
    Gerçekten dolu ve ayrıntılı değerlendirmelerinize teşekkürler. Ayrıca yeniden yazmanıza sebep (bir nevi) olduğu için de sn sidabumi ye ayrıca teşekkürler
    Sevgili tovbekar cok tesekkur ederim, bir kucuk duzeltme yapmak istiyorum yanliz, sevgili Sidabumi agbim, ustadim, kendisi yeniden yazmama sebep olmaktan cok ote bu yazdiklarimi yazabilmeme, piyasalari zaman ve kalip iliskisi ile yorumlayabilmeme sebep olan hocamdir, bu nedenlede kensine ne kadar tesekkur etsem azdir.
    Sevgiler
    Insana ve bilgiye yapilan yatirim en iyi yatirimdir.
    Basari satin alinamaz, calisarak kazanilir.

Duhul
    May 2004
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    1,378

Esas

Telekom'um iyilestirme calismalari nedeni ile, internet baglantim sorunlu, ancak yazabiliyorum...

Dengeleyicim Cagatayim, estagfurullah... O guzel sozler, senin gonlunun guzelliginden. Eger, o dort cekirdekli beyninin civrimlarina acizane bir isik tutabilmis isem kendimi mutlu hissederim, geri kalan basarinin hepsi sana ait ve cok dahada iyi olacaginada tum hisse.net camiasi ve hocamizda hemfikir zaten...

Asagida, sevgili sazan dostumunda takip ettigi,-1.83 sonrasini nasil saydigini bilemiyorum-, onceki mesajlarimda belirttigim tercih sayimim haline gelen USDTL@gun grafigi mevcut... Sevgili sazan dostumun belirttigi fiyat hedefide 1.56>1,48>1.40, piyasayi izliyoruz.

Sevgiler ve bol kazanclarrr...

[IMG][/IMG]
    Fiyat olarak başarısız 5nci dalga var, ortodoks tepe ve dip var, ama, ne başarısız ne de ortodoks zaman var. Zaman, öğretmendir.!
    @ https://twitter.com/#!/sidabumi

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İZMİT
    Gönderi
    1,357
    Blog Yazıları
    1

Esas

Sn Sidabumi rica etsem düşündüğünüz X30 için kalıbı bekliyoruz, size zahmet olmazsa..
    birde dediğiniz gibi internette problem var sayfayı açabilmek için oldukça uğraşıyoruz, (tek bende degilmiş problem).
    Saygılar Sevgiler ..
    MESAJLARIM KESİNLİKLE AL-SAT TAVSİYESİ DEGİLDİR.
    "VICTORY SHALL BE MINE"

Duhul
    May 2004
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    1,378

Esas XU100@gun kalip

Zirveden, 17 Kasim haftasi dibine 5/3/5 zigzag duzeltme olarak sayiyor, ve W etiketi koyuyorum...

Takip edenler bilir, 17 Kasim 2008 tarihine 2 sene once KARAHAN dostumun YSE topic'inde dikkat cekmis ve gecen sene Mart/Nisan aylarindada 17 Kasim haftasini dip haftasi ihtimali olarak 20.000 civari bir fiyat seviyesi ile ongorude bulunmustum. 20 Kasim gunu yaklasik 1.000 puanlik bir yanilma ile, ongorumun gerceklestigini dusunuyorum...

Sonraki ilk tarih olarak, linbox'ta haftalik 4 Mayis haftasi, ince ayar gunluk calismasinda ise 15 Mayis gununu ve XU100@35.236 fiyat seviyesinin kritik oldugunu ongormustum... Son ongorume ait karikatur asagidadir ve bu topicte paylasilmistir... Geldigimiz fiyat seviyesinin onemi icinde sade bir resim sonrasinda eklenmistir...

Elimizdeki onemli tarihler, linbox'a gore 13 Temmuz haftasi ( ince ayar cekildiginde 20 Temmuz gunu ) ve 7 Aralik haftasidir...

Daha oncesi belirttigim sekilde, 15 Mayis ongorumuzdeki tarih ve fiyat seviyesinden satis gelmesi bana gore cok yuksek ihtimaldi, su anki mevcut durumumuzdur...

Peki, bu tepki yukselisi bitti mi?

Bir ust paragraftaki yuksek olasilik gordugum geri cekilme sonrasi ( almasiklik geregi kendi ic dalga derecesine esas birazcik derin bir duzeltme ihtimali ile ) tepki yukselisinin devam etmesi azda olsa ihtimal dahilinde...

Asagidaki karikaturde, W etiketi koydugum ( 20 Kasim dibi ) yer sonrasi olusan kalip, aslinda bu sorunun cevabi, bunu zaman gosterecek... Bizim yapmamiz gereken, boylesi bir durumda nasil trade edecegimizdir... Bu konudada denebilecek tek sey, her yigidin vade kabulundeki kendi risk anlayisindaki STOP LOSS'una gore bir yogurt yemesi vardir... Bu yogurduda, gordugum kadari ile XTRADERX kardesim gayetde guzel ham etmektedir...

Tercih sayimima gore,

20 Kasim dip sonrasi, ilk A etiketi double zigzagtir, yani 3 dalgadir.
    B etiketi, 3 dalgali bir duzeltme olmasi gerekmektedir zaten.
    Bu durumda, X dalgasi icin beklenen kalip, kacinilmaz olarak 3/3/5 yassi duzeltmedir..

Bu sayima gore, biz iste bu X dalgasinin itki ( veya nadiren diagonal, ki bizim durumumuzda diagonalin d'sini agzimiza almak abes ile istigal olur ) olmasi gerektigi 5 dalgali yukselisi konusuyoruz su an...

X dalgasina dair bu sayim tercihi icin, tek ? olabilecek nokta, B dalgasinin A dalgasinin %78.6 sini geri almis olmasidir. Halbuki, yassi duzeltmelerde bu geri alisin en az %90 olmasi beklenir. Ancak, diger meyanda da, Glenn Neely, yassi duzeltmelerde B dalgasinin A dalgasinin min %61.8'ini yeterli gorur... Ancak, kalip esas dedi isek, bu soruyu cozecegimiz yer bana gore B dalgasidir...

Bu halde, su sekilde yola cikmamiz gerekir...

Karikaturdeki B dalgasinin 3 dalga olmasi durumu;

Baslangic noktamiz, B dalgasi sonudur... Yani, XU100@22.500 civari... Buradan, yukari dalganin sayimi 3 ihtimal veriyor...

1> Sevgili sazan dostumun sayimindaki hizli ucgenli zigzag...
    Elbette bu sayim tercihinde kural hatasi yoktur, helede sazan dostum saymis ise bana susmak duser... Ancak, bu ihtimal, benim X dalgasi icin 3/3/5 sayimimi cope atar, B dalgasinin asagidaki diger ihtimaline goturur...Ve, bu cikis bitmistirrr...
    2> Topic'te paylasimlarini esirgemeyen her devrin kiymetli ve acizane gorebildigim kadari ile bu isin hakkini veren ve takip etmekle cok fayda sagladigim Elliott analistinin, topic'inde verdigi itki dalgasi sayimindaki 5'in alt 5nci dalgasinin uzattigi sayim. Bu durumda, baslangic yerlerimiz farkli olmasi ayrintisi ile, bu cikis ayagi bitmistir...
    3> Ihtimal dahilinde olabilecek bir diger alternatif ise, bu cikista 3ncu dalganin uzatmasi ihtimalidir... Bu durum, sonrasinda cozulebilecek ihtimaldir...

Karikaturdeki B dalgasinin esasinda 5 dalga olma ihtimal durumu;

Soz konusu dalga, ancak, ED ( ending diagonal/sonlana diagonal ) olarak 5 dalga sayilabilir ve basarisiz bir 5nci dalgadir... Sonrasi olusan bu cikis itki dalgasidir. Hem basarisiz olacaksin, vede birde ustune diagonal olacaksin,eee bu durumda bizimde oylesi bir durumda sert bir cikis beklemiz gerektigine laf etmeyeceksin... Bu durumda ise,

1> Yukaridaki 1nci ihtimal ile, tepki cikisi bitmistirrr...

2> Yukaridaki 2nci ihtimaldeki, 5'in alt 5'nin uzatmasi ile X dalgasinin ilk 5 dalgali cikisi bitmis veya bitmek uzeredir... Asagi yonlu bir duzeltme sonrasi, orta vadede tekrar bir yukari itki dalgasi beklenmelidir..

3> Yukaridaki 3ncu ihtimalde, oylesi bir durumdaki cosku, mevcut sartlar altinda ancak cok kisa zaman icinde cennetde bize(erkeklere) huriler ile dans hissiyati verir...

Isin bana gore ozeti sudur, bu cikis ayaginda geldigimiz zaman ve fiyat seviyelerinden fiyatlarin en azindan tepki mahiyetinde dahi olsa asagiya gevsemesi, yukaridaki aciklamalardan sonra olmasi gerekendir...

Bu gevseme sonrasi olaki fiyatlar yukari doner ve 15 Mayis ongorumuzdeki son tepeyi gecer ise, B dalgasinin 3 dalga olmasi ihtimalindeki 3ncu ihtimaline dikkat edilmeli ve asagidaki tarihlerede onem verilmelidir, oylesi bir durumdada fiyat seviyelerini dillendiren cok olur nasil olsa...

24/26 Haziran gunu
    13 Temmuz haftasi ( 20 Temmuz gunu )

Umarim, doyurucu bir aciklama olmustur...

Sevgiler ve bol kazanclarrr...

p.s. Kendi sayimlarim dahil, ihtimaller uzerine yorum yapmayi tercih etmedigim halde, EWP'de kalibin esas oldugunun onemine bir nebze vurgu yapabilmek adina bu sekilde yapip yapabilecegim son paylasimimida yapmis oldum... Hadi hayirlisi...

Alıntı Originally Posted by sidabumi Yazıyı Oku
    ....

[IMG][/IMG]

....
    XU100@gun zirve fiyat seviyesi ve sonrasi en dusuk fiyat seviyesinin Fibonacci Duzeltme Seviyeleri bu forumdaki herkesin bildigidir ve bu sebep ile gereksiz olsada yinede onumuzde sade bir resim dursun istedim...

[IMG][/IMG]
    Son düzenleme : sidabumi; 26-05-2009 saat: 22:59. Sebep: grammer ve vurgulama
    Fiyat olarak başarısız 5nci dalga var, ortodoks tepe ve dip var, ama, ne başarısız ne de ortodoks zaman var. Zaman, öğretmendir.!
    @ https://twitter.com/#!/sidabumi

Esas

p.s. Kendi sayimlarim dahil, ihtimaller uzerine yorum yapmayi tercih etmedigim halde, EWP'de kalibin esas oldugunun onemine bir nebze vurgu yapabilmek adina bu sekilde yapip yapabilecegim son paylasimimida yapmis oldum... Hadi hayirlisi...
    Abi Allah Razı olsun.Kafamdaki bütün sorular netleşti.mükemmel doyurucu bir açıklama olmuş.Saygı ve sevgilerimle.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kendi kişisel görüşümdür yatırım tavsiyesi degildir.

7. Esas

analiz için teşekkürler sn.sidabumi.roman gibide yazmışsınız klavyenize sağlık.

Esas

dostum oyle bir analiz yapmıssınki...

bütün tekmili birden içine yerleştirmişsin vesselam...

gerçekten kalemine yüreğine sağlık...

aldım kaydettim...masa üstüne koydum...arada bir gerektiğinde tekrar tekrar görebileyim diye...

haa birde sidabumi büyük analizci ama bazen o karışık analizlerden bir şey anlayamıyorum diyen kaldıysa...

bu topicten sonra...hele hele bu son analizinden sonra...bu görüşlerine nokta koyarlar sanırım...

olsa olsa ortak bazı candostlarımız takılmak için gelirler..aslında amaçları destektir..sevgidir...onlarada eyvallah deriz vesselam..

saygı vede sevgilerimle...dostun borsasihirbazı.
    www.finanstrend.com/SeansOdasi.asp
    www.finanstrend.com/flash_video_play.asp
    Benden öte...Benden ziyade...

Sayfa 17/196 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •