Sayfa 791/866 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841 ... SonSon
Arama sonucu : 10391 madde; 9,481 - 9,492 arası.

Konu: Altının Geleceği ve Daha Yükselir mi?

Duhul
    Nov 2009
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    281

Esas

Alıntı Originally Posted by inatçı Yazıyı Oku
    %100 bende bu görüşteyim.ama bazen birşeyi yaparız neden yaptığımızı bilmeyiz.bize hoş gelir zevkli gelir.mesela çocukken gazoz kapağı ile oyun oynardık.bir çuval biriktirmiştim.çok mutluydum.ama kapak yenmez içilmez hurda değeride 1 lirayı da geçmez.ama öyle zevk verirdi ki oynarken nice kavgalar çıkardı.savaşbile çıkarabilirdim gazoz kapakları için.ama bugün o halimize bakıp gülüp geçiyoruz çocukluk işte diyoruz.
    şimdi oyuncağımız gazoz kapağı değil altın.ve bunun için savaşta çıkarabilirim.ne işe yarar nerede kullanılır bilmem ama dünya yüzeyindeki tüm altın benim olmalı.ne yapacaksam bilmiyorum ama olmalı.acaba şu ayet meaili gereği öyle düşünüyor olabilirmiyim.insanlara altın ve gümüş hoş gösterildi.bence sebebi bu.ilahi bir iç güdü.
    bu nedenle altına ilgi olacak para olduğu sürece devam edecek.40 yıl önce 1 ons 40 dolarken iken dolar altına endeksli idi.yani her dolar karşılığı bir miktar altın abd garantisi altında idi.şimdi değil.buda demek oluyorki abd kağıdı piyasaya iyi yedirmiş.helal olsun.ne diyelim.
    bu mantıkla bakarsak elimizdeki paranın ne kıymeti var? kağıttan ibaret...

şöyle eleştirseniz hak veririm. Basılan para karşılığı altın rezerv etme hikayesi artık ABD tarafından bile kullanılmıyor. Altın ne işe yarar madem itibar edilmiyor demeniz mantıklı olur. Ama itibar edilen doları, ABD sıkıştıkça basıyor. ABD iç piyasasında bu enflasyona yol açıyor. Ama dış piyasada yatırım yapıp bastığı para ile para kazanma imkanı ve cari açığını nispeten kapatma şansı veriyor. Bu para basma uykusundan uyanıldığında neler olacak...diğer taraftan monopolyde hep kasa kazanır bunu da unutmamak lazım.
    YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Kağıt paranızı bankalardan çekin...Eric CANTONA
    http://www.youtube.com/watch?v=FLvgbp2FZKM

Esas

bugun amb baskani draghi konusmaya baslayinca borsalar da ralliye basladi. parasal genislemeden, tahvil alimlarinin gerekirse artarak devam edeceginden, faizlerin uzun sure cok dusuk seviyede kalacagindan bahsetti.
    soyledigi seyler karsisinda altinda ralli olmasi gerekirdi. ama olmadi. yan eger altinda yukselis trendinde olsaydik, draghi'nin konusmasi kullanilarak altini ucururlardi. ancak yine olmadi.

Duhul
    Dec 2006
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    586

Esas

ML ortalama 8.30TL den 50 küsur milyon TL çıkış yaptı sadece yoncadan. Borsada önümüzdeki günlerde de şelale zor görünüyor. Zira alıcı bulmakta zorlanıyorlar. Alıcı ve kalıcı olmadıklarından ekonomi ve TR de yatırımlar konulu bolca pozitif haber pompalanıp hisseler fırsat düşkünü bıyıklıya yavaş yavaş devredilecek gibi. Borsalarda olsam veya olmaya hazırlansam, başka bahara derdim. Para çıkışı alıcı bulunursa yavaş ve uzun süreceğinden kurun ateşi muhtemelen sönmeyecek. MB buna ne kadar dayanabilecek göreceğiz.

Yakın zamanda ehliyetten sonra başka ek gelir kalemleri yaratılacağını da düşünüyorum. Maliye bakanı herşeyin farkında...
    cogito érgo sum

Esas

Merhaba arkadaşlar,

Fiziki altın yatırımı yapmak istersek hangi çeşit altını (çeyrek, yarım, tam, ata vs.) almamız, nakde dönüştürürken deavantajı en aza indirir. Fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Sevgiler, saygılar.

Esas

Alıntı Originally Posted by manwe Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,

Fiziki altın yatırımı yapmak istersek hangi çeşit altını (çeyrek, yarım, tam, ata vs.) almamız, nakde dönüştürürken deavantajı en aza indirir. Fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Sevgiler, saygılar.
    güzel bir soru bende merak ediyorum, kuyum sektöründe olan biri varsa paylaşırsa sevinirim.

gramaj bazında al/sat komisyon farkı en az olan hangisidir,
    10 gr'lık külce, 100 gr'lık külçe,1 gr'lık külçe,
    cumhur, ata,çeyrek, yarım v.s.?

Duhul
    Jan 2011
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,254

Esas

Mısır'ı bahane ederek çoğu kişi yeni altın hummasına kapılarak altınlandı
    İlk etapta 1060 desteğine kadar çekilme bekliyorum ben bekliyorum diye sizin beklemeniz gerekmiyor altın orda alan alır satan satar her koyün kendi bacağından yere dikey asılır paralel şekilde asılmaz
    ....:::Şanş'ta ölür...., Şansızlık'ta... ::::....

Esas

Alıntı Originally Posted by [NIRVANA] Yazıyı Oku
    ML ortalama 8.30TL den 50 küsur milyon TL çıkış yaptı sadece yoncadan. Borsada önümüzdeki günlerde de şelale zor görünüyor. Zira alıcı bulmakta zorlanıyorlar. Alıcı ve kalıcı olmadıklarından ekonomi ve TR de yatırımlar konulu bolca pozitif haber pompalanıp hisseler fırsat düşkünü bıyıklıya yavaş yavaş devredilecek gibi. Borsalarda olsam veya olmaya hazırlansam, başka bahara derdim. Para çıkışı alıcı bulunursa yavaş ve uzun süreceğinden kurun ateşi muhtemelen sönmeyecek. MB buna ne kadar dayanabilecek göreceğiz.

Yakın zamanda ehliyetten sonra başka ek gelir kalemleri yaratılacağını da düşünüyorum. Maliye bakanı herşeyin farkında...
    Sayın NIRVANA dolarcıklar anavatanına dönmek için hazırlık safhasını geçtiler sanırım.

Esas

28.6 da

Alıntı Originally Posted by dr.v Yazıyı Oku
    1180 i denedikten sonra 1200 de tutunmaya çalışıyor sarışın.1228-1191 arasında yatayda kalması ilerki zamanlanlarda düşüşün sonlanması adına önemli...
    30.06 da

Aşağıdaki haber ve DXYdeki güçlü çıkış trendi doların orta vadede güçlü kalabileceğini düşündürüyor. Bu sarışının bir süre daha sürünceğini gösterir.

http://www.thelira.com/haber/121625/...medium=twitter

.

01.7 de

Kısa vadede taban oluşturma çalışmaları başladı. Bu hafta bunun bir TOBO olup olmadığı belli olur. Uzun vadede yön halen aşağıyı gösteriyor.

01.7 de

Tepki bekliyordum ama 1262 ye kadar tepkiyi beklemiyordum ve bu sert tepkiyi de istemiyordum. Ayıların ayılıklarını gizlemesi hiçbir zaman hayra alamet değildir. Çünkü geniş salınımlarla piyasa entropisi artar. Yine de 4 h lıklara baktığımda formasyonda bir bozulma yok halen. İzleyip görelim formasyonun istiabını...

01.7 de

Aksine 4 h lıkta TOBO var.Bu kısa vadede yukarı hareket olabilir demek sayın faruko....
    Tabi bir üstteki grafikte orta uzun vadede dirence dayanmış. Bu direnci geçmesi de yukarı hareketi destekleyecektir...

TOBO formasyonunu es geçen sarışın için halen her şey bitmiş değil. DXY de oluşan trend ve doların tüm piyasalarda güçlü durması nedeniyle sarışından fazla umudum olmasa da buralardan 1090 ı denemeden bir taban oluşturabilir. Umarım ikili dip formasyonu yapar ama üstüne basarak söyleyeyim ki orta uzun vadede halen yön aşağıyı göstermekte. 1228- 1191 arasında kaldıkça aşağılara inmemeye çalışacaktır. Tüm takip ettiğim bant burası. 1179 desteği ise zurnanın zırt dediği yer. Bu desteğin altında sarışın çok çirkefleşebilir....

ANCAK UNUTULMAMALIDIR Kİ YAZDIKLARIM ÇİZDİKLERİM YATIRIM TAVSİYESİ OLMAYIP FALDAN ÖTEYE GEÇEMEZ.

Esas

Alıntı Originally Posted by manwe Yazıyı Oku
    Fiziki altın yatırımı
    Yatırım amaçlı olarak neden fiziki altın satın alındığını ben anlayamıyorum. Saklama derdi, satmak için mahalle arasında pusuya yatmış esnafa yalvarma derdi ile neden uğraşılıyor.

İlla ki altına yatırım yapılacaksa; örneğin bir defada 10 kg saf altını fiziki almak mı akıllıcadır, banka hesabı ile alarak vadeli yatırmak mı akıllıcadır.

Banka hesabındaki altın, hiç kimseye yalvarmadan, düşük komisyon ile anında nakite çevrilebiliyor.

Fiziki altın talebi ile altın fiyatlarının hiç bir ilgisi yok ki.

Esas

Yazdıklarında doğruluk payı olmakla beraber ; fiziki altın almak, alım-satım farkı hesabı yapmadan, sanala değil gerçeğe yatırım yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir yoldur.

Duhul
    Apr 2007
    İkamet
    İZMİT-İSTANBUL
    Gönderi
    1,669

Esas

Malasef bizimde takip ettiğimiz demir çelik fiyatları emtiaların başını çeken altın nedeni ile düşüyor. Altın ile illiyet bağı kurmak güç olsa da demir çekiliğimiz emtia kurbanı oldu. Demir çelik de hurda işin taban noktasıdır. Duracağı yer 550 dolar olmalı. Bakalım altında demir çelik gibi yakında düşüşünü durdurarak dönecek mi.
    Ancak demir çelik ile arasındaki temel fark olan short ve longa maruz kalma durumu işin şeklini değiştiriyor. Bugün altında short ve longu kaldırın, tüm sorunlar çözülür.
    Altında teknik analizi isleyenler veya bu denli yakından takip edenler alım satımı yavaş yavaş bırakacaktır. Ama sadece uzuçladığı için almak isteyen bir hayli insan olacaktır. Buda short açanların işini kolaylaştıracak. Ülkemiz dışında da hem takı hemde tasarruf amacı ile altın almaya devam eden ve neden düştüğünü (short ve long açıldığını bilmeyen) çok insan varmıdır acaba.
    Ve yine acaba sadece her fiyatdan alıcı bulmak amacı ile 1900 dolara taşınmış olması, 1-2 yıl bu değerlerde gezdirilmesi ve sonra satışa geçilmesi. Tüm bunlar paranın altından daha değerli olduğunu gösteriyor gibi bir durum var. Para neden önemli? Altının ilk dönüşeceği varlık olması nedeni ile olabilir mi. Aynen hane halkı gibi, paramız bittiğinde borç bilezik almak veya evde kalanları satmak.

Esas

Alıntı Originally Posted by m e r t Yazıyı Oku
    fiziki altın almak sanala değil gerçeğe yatırım yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir yoldur.
    Nakit para ile döviz bürosundan usd alıp, evde masanın üzerine koyup seyretmek ile; mahalle arası satıcıdan fiziki altın alıp, evde masanın üzerine koyup seyretmek arasındaki farkı ben anlamıyorum.

İkisinde de fiziki olarak alındığında değerinin yükselmesine veya düşmesine hiç bir katkıda bulunulamıyor.

Ancak, bankada tutulduğu zaman üzerine ek varlık kazanılıyor ve saklama derdi de bulunmuyor.

Ayrıca, bankadan satın alınan altın sanal da değil. İlla ki yatırım amacıyla altın satın almak isteyen gerçek kişi, gidip bankadan 10 kg altın satın aldığında, bu sanal altın olmuyor ki.

Ciddi olarak gidip de bankadan satın alınmış olan fiziki altın talep edilince, banka külçe altın olarak teslimini yapıyor. Hiç bir engel de çıkarmıyor.

Sayfa 791/866 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •