Sayfa 1/18 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 144 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Dolar mı,Euro mu?

 1. #1

  Esas Dolar mı,Euro mu?

  Arkadaşlar sizde hangisi Doları mı tercih ediyorsunuz,yoksa euroyumu

 2. #2

  Esas

  dolara gecme zamanı yaklasıyor

 3. #3
  Duhul
  Nov 2009
  İkamet
  İzmir
  Yaş
  33
  Gönderi
  1,134

  Esas

  20 Ocak 2010 Avro Stop Emirlerinin Altında Ezildi, Sonraki Seviye 1,4000 Olabilir mi?
  Avro, Asya işlem saatlerinde öğleden sonra bir haftanın en düşük seviyesine ulaştı ve 1,4200 seviyesini gördü. Bunun nedeni Yunanistan hakkındaki endişeler, Çin’de uygulanan sıkılaştırma ve çok sayıda stop seviyesi, Avro’yu birkaç dakika içinde 100 puanın üzerinde düşürdü. Yunanistan’ın durumu, Avro'yu etkilemeye devam ediyor. Kredi derecelendirme kurumları, ülkenin bütçesini düzene sokması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

  Ancak Avro, Şangay Endeksi gecelik işlemlerde neredeyse % 3 oranında düştükten sonra risk kaçınımı nedeniyle bir kez daha değer kaybetti. Çin hisse senetlerindeki düşüş, Çin banka düzenleyicilerinin birkaç bankaya bu ay kredi vermemesini söyledikten sonra tetiklendi. Bu rapor reddedilse de, piyasalar Çin finans yetkililerinin, ekonomide enflasyon baskıları nedeniyle aşırı kredi yaratılması konusunda ciddileştiği korkusuyla tepki verdi. Çin Merkez Bankası geçen ay birkaç sıkılaştırma hareketi yapmış ve haftalık fonlamalarda faiz oranını arttırmıştı.

  Ekonomik haberler de Avro’ya yardım edemedi. Alman Tüketici Fiyat Endeksi verileri Aralık ayında beklenen % 0,2’lik bir artışa karşılık % 0,1 oranında düştü. En son gelen Tüketici Fiyat Endeksi rakamları, fiyat baskılarının bölgede mevcut olmadığını ve Avrupa Merkez Bankasının, tahmin edilebilir gelecekte para politikasını sıkılaştırmayı düşünmek için herhangi bir nedeni olmadığını gösteriyor.

  Parite şimdilik 1,4200 seviyesinde istikrar yakalamış durumda ancak Avro karşısındaki algı hala olumsuzluğunu koruyor. Ekonomik veriler kısa süre içinde umut vermezse, piyasalar yakın gelecekte psikolojik 1,4000 seviyesine doğru gidebilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, Avro Bölgesi Üretici İmalat Endeksi verileri, mevcut fiyat hareketi düşünülünce daha fazla önem kazandı. Üretici İmalat Endeksi raporu beklentileri yakalayamazsa, satış tetiklenebilir çünkü piyasalar bölgedeki ekonomik toparlanmanın durduğu kanısına varacak.

 4. #4

 5. #5

 6. #6

  Esas

   Alıntı Originally Posted by gokhan454 Yazıyı Oku
  Arkadaşlar sizde hangisi Doları mı tercih ediyorsunuz,yoksa euroyumu
  Uzun vadede; al birini, vur ötekine...

 7. #7
  Duhul
  Nov 2009
  İkamet
  "Çubuklu" " FBC"
  Yaş
  52
  Gönderi
  10,023

  Esas

   Alıntı Originally Posted by saf Yazıyı Oku
  Uzun vadede; al birini, vur ötekine...
  al birini dahamı ucuz vur ötekinden

 8. #8

  Esas

  Ben şu sıralar euro yatırımı yapmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Doların ani yükselişleri sizi etkilemesin.
  Euro yatırımı hakkında şuradan bilgi alabilirsin: www.borsanasiloynanir1.com/euro-yatirimi-nasil-yapilir/

Sayfa 1/18 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız
 • Yazılara ek gönderemezsiniz
 • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
 •