Sayfa 76/932 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon
Arama sonucu : 7455 madde; 601 - 608 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Esas

Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    "Borsaya gelince, orda da iyi kazandik allaha sukur son bir senede, anaparayi bese katladik, daha ne olsun. Riski alan elbette dogru yerde dogru zamanda almis ise kazanci da saglar.

Gecmise mazi derler, bir onemi yok; onemli olan bundan sonrasi. Bundan sonrasinda da dedigim gibi, insanin bankada degil 300-400 bin 1 milyonu olsa da zor %1-2 reel faizle gecinmesi. Yillik eder 10-20 bin lira bir para, daha fazlasini yersen anaparadan yemis oluyorsun.

Yattigin yerden para kazanma devri bitti, gecmis olsun. Huzurlu huzurlu paranizin bankada mevduatta ufak ufak erimesini seyredebilirsiniz tabi...
    Hiç bir şeyden bu kadar emin olmamalısınız diye düşünüyorum.
    Borsadaki kazancınız hayırlı olsun güle güle kullanın.
    Sizin kazancınız size bizim ki bize.
    Herkesin yolu açık olsun.
    Biz tasarrufçular yattığımız yerden para kazanıyor isek, sizler borsada bedensel enerji harcayıp da alın teri mi döküyorsunuz. Bizler o parayı kazanmak için alın teri döküyoruz. Tasarruf etmek içinde gayret ediyoruz.
    Yattığınız yerden para kazanma dönemi bitti söyleminizi bu günlerde hep hükümet tarafından duyuyoruz zaten. Onlarda sık sık bu lafı kullanır, ama yandaşlar yattığı yerden kazanır hep nedense.
    Son düzenleme : danoby; 14-12-2009 saat: 02:23. Sebep: .

Esas

bu zamanda en güzeli bencede maaşlı bir iş. ticarette son derece kurt olmak lazım+ şans+arka lazım. arka derken birkaç goril tanıdık demek istiyorum, çünkü artık türkiyede mafya olmadan para kazanmak imkansız değil, imkansız ötesi.

ha küçük bir bakkal-market açarım, koskoca migros-tansaş-kipa-carrefoura meydan okurum diyorsanız hodri meydana ama size uyarı, yazıktır günahtır,bile bile sizi zarara sonra iflasa götürecek o markete 30 milyar gibi para bağlayacağınıza, o parayla dünyayı 2 kere gezin, bari dünya gördüm derseniz.

en iyi ticaret bencede aracılık-komisyonculuk. hatta home ofis işleri, ama en en güzeli bu zamanda devlet memuru olmak, yada ballı turkcell gibi özel bir şirkette eleman olmak. yurtdışında maaş alan insanlarda yatsınlar kalsınlar hallerine şükretsinler.

neyse konulardan sapmayalım, mevduat düşmanlarıyla boş yere zaman harcamayalım, o mevduat düşmanı arkadaşlarda, gün gelir mevduatçı olurlar, ondan sonra işimizin ne kadar zor olduğunu anlarlar.

DCD diyorduk, şu DCD olayını iyice anlayalım, bir önceki mesajımı iyice okuyun, ne diyorsunuz daha detaylı DCD hakkında?

Esas

Sn sburak,
    Risk, eğer doları tekrar 1,45 ve üstüne gelmeden bozdurmak zorunda kalırsan oluşuyor sanırım. Beklerseniz sorun gözükmüyor. ancak tabi ne kadar bekleyeceğine bağlı bu. Yada yeniden dcd yaparak vade sonunda tl ye geçilebilir gibi olasılıklar var sanırım. Benim öğrenmek istediğim ise bankadaki pazarlığın nasıl yapıldığı. Sanırım diyeceğim yine,, bankanın elinde kur sevileri ve oranlar ile ilgili bir liste olmalı. Onun üzerinden yapılıyordur diye düşünüyorum. bankacım ile görüştüm sadece adını duymuş hiç yapmamış. O da bizim gibi anlayacağınız.

Esas

bu arada borsacılar çok öyle atıp tutmasın, nasıl 55.000 lerden, 22.000 lere çakıldı borsa, o zaman nasıl tersköşe oldular, o zaman ağlamasınlar. borsa türkiyee resmen kumar, aylardır hisse net in borsa forumlarını tek tek okuyorum, sonuçta geldiğim nokta bu, insanların cesaretlerine de hayranım. nasıl olurda bu kumarı oynuyorlar? son 9 ayda herşey olumlu onlar için ama 2010 un çok zor geçeceği % 100. o yüzden bence daha fazla kar hırsına kapılmadan, maldan paraya geçip parayı bizim gibi mevduat+DCD de değerlendirsinler.

Emlak işinde hep yazdık, yazıyoruz, 2013-4 e kadar öldü emlak işi. hatta bence en az 20 yıl emlaktan uzak durmak lazım, zaten 20 yıl içindede 3. dünya savaşı çıkar, her yer dümdüz olur

Esas

Bence kapitalist sistem yine işin bir formülünü bulacak ve sorunları bir süre daha erteleyecektir. Yani balonun mümkün olduğu kadar geç patlamasına çalışacaklardır.
    O sebeple biz şimdilik önümüzdeki 2010 yılını hasarsız nasıl atlatırız ona bakmalıyız.

Esas

evet bu DCD işini bankacılar hiç bilmiyor. zaten bize adam gibi yatırım danışmanlığını hangi bankacı yapıyorki? tek bildikleri mevduat ve dolar-altın al-satçılığı. bu ne biçim bankacılık? resmen memur bankacılığı, hadi devlet bankaları öyle, ya özeller? onlardada hiç kimseye adam gibi danışamıyorsun, diğer müşteriler yüzünden, adam gibi adamla konuşamıyorsun. neyseki hisse.net var. bu sitenin kıymetini bilelim, burasıda olmasa iyice cahil olacağız, buradan bol bol bilgi alışverişi yapıyoruz. teşekkürler hisse.net

DCD de de genelde tl den $ a düşünüyoruz, peki $ dan TL yede aynı şekildemi, aynı mantıktamı geçiyoruz? ondaa tabi kur o gün 1.50 ise, opsiyon 1.55 oluyor değilmi? adama şunumu diyoruz? "dolar 1.50 den 1.55 e gelirse TL ye geç" ?

ve bunun altı olursa dolar mevduata extra faizmi alıyoruz? mesela faiz oranı yıllık 2 ise, 1 haftalık $-TL DCD sinde, kaç faiz alırız?

bu arada her 2 yöndede (TL-$ veya $-TL) bu extra faiz oranları nasıl belirleniyor? banka ile nasıl pazarlık yapmalıyız?

Esas

Borsaya 2001 krizinden hemen önce girmiştim ilk ve son kez. O dönemde bankacım A tipi fon al demişti. 195.000 dolarlık A tipi fon almıştım. Tam 22 gün sonra yılbaşından önce hepsini sattım. Karşılığında 214.000 dolar almıştım. Tek ve şanslı tecrübem odur. Zaten yılbaşından sonra çakılmaya başladı ve şubat da da kriz çıkmış idi. Şimdi 22 günde % 10 luk oaran hayal gibi gözüksede o dönemlerde aylık mevduat bile o kadar alabiliyordu nerdeyse..

Esas

konudan, yani mevduattan saptık gibi düşünülmesin. her şey mevduatçı için, bu forum mevduat forumu ve mevduatçıların sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz. DCD bir çözüm olabilir, ondan DCD olayından, bu topikte bahsediyoruz.

Sayfa 76/932 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •