Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 17 madde; 1 - 12 arası.

Konu: Japon Yeni

Duhul
    Mar 2009
    İkamet
    Balıkesir
    Gönderi
    154

Esas Japon Yeni

Japon yeni yatırımı yapan varmı?
    ben bir ara denemiştim. Şu sıralar takip eden varmıdır?

Esas

evet ben defalarca aldım sattım çok hareketli bir para ve son 2 yıldır dünyanın tartışmasız en güçlü parası bence.ama ani ve sertz hareket ediyor.ters de yakalanma.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir Kimse Herşeyi Bilemez

Duhul
    Mar 2009
    İkamet
    Balıkesir
    Gönderi
    154

Esas

100 japonyeni 1,61 1,62 . yiğen le uğraşanlar, ne dersiniz??

4. Esas yatırım

Arakdaşlar;
    Ben japon yeni ile 2008 ağustosda konut kredisi kullandım. İlk ödediğim taksit 1070 tl... 2. den itibaren 1830 tl ve 1700 tl arasında değişerek devam ediyor. Yorum alabilrimiyim sizlerden... Sıkıntı çekmeye başladım. Sizce japon yeni daha ne olur? Şimdi tl ye dönsem aylık ödemem 1880 tl oluyor.
    Selamlar...

Esas

Alıntı Originally Posted by IIBLACKTIGERII Yazıyı Oku
    Arakdaşlar;
    Ben japon yeni ile 2008 ağustosda konut kredisi kullandım. İlk ödediğim taksit 1070 tl... 2. den itibaren 1830 tl ve 1700 tl arasında değişerek devam ediyor. Yorum alabilrimiyim sizlerden... Sıkıntı çekmeye başladım. Sizce japon yeni daha ne olur? Şimdi tl ye dönsem aylık ödemem 1880 tl oluyor.
    Selamlar...
    japonya yeni maliye bakanıyla birlikte düşük yen politikasına geçmeye çalışıyor so günlerdeki düşüşde biraz ordan kaynaklanıyor.ama dediğiniz zığlamayı geçen baharda yapmıştı.1.950 ye dek çıkmıştı 1.500 dek düşüp 1.550-1.750 arasına sıkıştı.ama şu an ortada ve kararsız ama görünen o ki bir süre daha düşücek gibi.ama 1.400-1.500 aralığından daha aşağısı olmaz bence bir süre daha jpy olarak ödeyin ama dediğim aralıkta tl çevirseniz uzun vadede kafanız rahat olur.

Duhul
    Mar 2009
    İkamet
    Balıkesir
    Gönderi
    154

Esas japon yeni

japon yenine girilebilir seviyelerdemiyiz?

cevaplayanlara şimdiden tesekkur ederim.

Duhul
    Nov 2009
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,134

Esas

Alıntı Originally Posted by corsai Yazıyı Oku
    japon yenine girilebilir seviyelerdemiyiz?

cevaplayanlara şimdiden tesekkur ederim.
    İmf anlaşması düşüşe neden ola bilmez mi? sizce

Duhul
    Mar 2009
    İkamet
    Balıkesir
    Gönderi
    154

Esas usd jpy

Alıntı Originally Posted by Rebelyus Yazıyı Oku
    İmf anlaşması düşüşe neden ola bilmez mi? sizce
    anlaşma olacak mı bilmiyoruz ki?

japon yeni konusunda analiz, fikir istiyoruz. zira bi anda $/JPY 90.83 lere düştü.

Esas

walla usd karşısında hatta bütün paralar karşısında adeta şhow yaptı yine ama tl ye vurursan şimdilik değmez usd/jpy nin ne diplerini gördük bu o kadar da önemli bir sıçrayış sayılmaz tl bazında 1.65 den başlar 1.75 den bitirir ama henüz zamanı var çünkü tl de oldukça güçlü ama yavaş yavai biriktirmeye başla ama bütün hepsiyle alma.

Duhul
    Mar 2009
    İkamet
    Balıkesir
    Gönderi
    154

Esas

JaponYeni BU SEVİYEDEN ALINIR MI ? 1.61 den.

Duhul
    Nov 2009
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,134

Esas

Makro Ekonomik Görünüm: Doların diğer para birimleri karşısında değerlenmesine karşın yene karşı temkinli hareket ettiğini gözlemledik. Nitekim günün genelinde 90,8-91,5 seviyeleri arasında hareket yaşanan piyasada yen dolar karşısında yaklaşık %0,12 oranında değer kaybetti. Bugün, Avrupa Merkez Bankası aylık raporu ve Almanya ocak ayı PMI imalat ve hizmet endekslerinin yanı sıra ABD aralık ayı öncü göstergeler piyasada yakından takip edilecektir.

Genel Teknik Görünüm: Teknik olarak, kısa vadede bekle, orta vadede al sinyallerinin oluştuğunu, işlem hacminin ise günlük bazda yükseldiğini gözlemliyoruz. Piyasaya katılımın güçlü olmasına karşın sinyallerin karışık olması nedeniyle sıkışma eğiliminin devam etmesi beklenmelidir.

Kısa Vadeli Strateji: Kısa vadede sinyaller bekle, işlem hacmi ise güçlü konumdadır. Dolardaki değerlenmeye yen nedeniyle dün sınırlı tepki veren paritede çıkış bugün yaşanabilir.

Seviyeler: Gün içinde 90,7 ve 90 seviyeleri destek noktası olarak belirirken olası yükselişlerde 91,75 ve 92,4 direnç seviyeleri yakından takip edilmelidir.

Duhul
    Mar 2009
    İkamet
    Balıkesir
    Gönderi
    154

Esas

bilgisi olan arkadaşlar, Japon yeninin bundan sonraki seyri konusunda (usd/jpy paritesi) (usd/TL) paritesi birleştirilerek bilgi verebilirmisiniz.

kısaca YEN alınır mı

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •