Sayfa 1/651 1231151101501 ... SonSon
Arama sonucu : 5201 madde; 1 - 8 arası.

Konu: AKSA Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    13,867
    Blog Yazıları
    8

Esas AKSA Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.

Yeni başlık hayırlı olsun.
    - Kuralları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
    - Forum hakkında önemli bilgileri (konu açmak, BLOG'a yazmak, itibr puanı) burada bulabilirsiniz.
    - Forumumuzda siyasi ve dini yazılar kabul edilmiyor.
    - Yönetici olarak arkadaş ve red listemin boş olması gerekiyor. Bu nedenle arkadaşlık taleplerini üzülerek boş bırakmak zorundayım.
    - Forum hakkında Sıkça Sorulan Sorularınıza (SSS) cevapları burada bulabilirsiniz.

Esas

yeni başlığımız hayırlı olsun...bugün ilk seans 2,94 hareketinden sonra tekrar 2,88 bandına geri döndük..2,96 lar yüksek işlem hacmi ile geçilirse 3,00 lerin üstüne inşallah kendimizi atarız.tabi piyasa buna izin verirse.

Esas

Yenilenmek güzel bir duygu Haydi AKSA sende göster artık hareketini bak bekliyor çocuklar bereketini

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İZMİT
    Gönderi
    951

Esas

kaç gündür 2.90 üzerinde kapatamıyoruz.ne var bu 2.90 da.bi geçsek rahatlayacağız.
    Artık endeksin trendine bakmıyorum,hissenin temel trendine bakıyorum.Çıkarken temel işe yarıyor ama düşerken teknik çok az fayda sağlıyor.
    " Ederinden Ucuz Hisse Alki Ederini Bul, Heder Olma! "

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    Nefes Aldığım Her Yerde..
    Gönderi
    484

Esas

Alıntı Originally Posted by ortega Yazıyı Oku
    yeni başlığımız hayırlı olsun...bugün ilk seans 2,94 hareketinden sonra tekrar 2,88 bandına geri döndük..2,96 lar yüksek işlem hacmi ile geçilirse 3,00 lerin üstüne inşallah kendimizi atarız.tabi piyasa buna izin verirse.
    2.94 güçlü bir direnç..orada bayağa işlem yapılması gerekiyor...bugunki kemiksiz alımlarıda gözardı etmemek gerekiyor..Ekspres almıs 600.000 lot...muhakkak 2.94 de tarih olacak 2.74 direncinin tarih olması gibi ama ne zaman onu kestiremiyoruz...Belki yarın belki öbür gün....Adamlar bır kac kademeye oynuyorlar...Cuma gunu alınan mallar 2.92,2.90 dan güzel servis edildi bu arada....Bu böyle sürecek değil..Birgün patlayacak bakalım hadi hayırlısı......

gezicimurat Guest

Esas

bugün genel kurul toplantısı olduğu biliyordumda aslında, kap'a çok geç düştü. 31 mayısta kar payı dağıtacakmış artık 3'lü rakamlara hazır olun ben 7000 hissemi 2,92'den çıktım diye seviniyordum...kalanlara hayırlı olsun...

Duhul
    Sep 2006
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    203

Esas

Kap : Aksa akrılık kımya sanayıı a.s. / aksa [] nakıt kar payı dagıtım tarıhı 26.04.2010 20:40:30

kap : Aksa akrılık kımya sanayıı a.s. / aksa [] nakıt kar payı dagıtım tarıhı 26.04.2010 20:40:30

nakıt kar payı dagıtım tarıhı
    ---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Mıralay sefık bey sok.ak-han 15/17 gumussuyu/ıstanbul
    telefon ve faks no. : (212) 251 4500 (212) 251 4507
    ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : (212) 251 4500 (212) 251 4507
    yapılan acıklama guncelleme mı? : Hayır
    yapılan acıklama duzeltme mı? : Hayır
    yapılan acıklama ertelenmıs bır acıklama mı? : Hayır
    konuya ılıskın daha once yapılan ozel durum acıklamasının tarıhı : 06/04/2010
    ozet bılgı : Nakıt kar payı dagıtım tarıhı

---------------------------------------------------------------------------------------------

nakıt olarak dagıtılacak toplam brut kar payı (tl) : 15,500,000
    borsa'da ıslem goren 1 tl nomınal degerlı beher hısseye dagıtılacak nakıt kar payı
    brut (tl) : 0,0837
    net (tl) : 0,0712
    nakıt kar payı dagıtım tarıhı : 31.05.2010

kar dagıtım tablosu pdf olarak ek'te yer almaktadır.

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
    http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/b...aspx?ıd=113050
    Borsada kazanayım derken sagliginizi kaybetmeyin.

Duhul
    Sep 2006
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    203

Esas

Kap : Aksa akrılık kımya sanayıı a.s. / aksa [] genel kurul toplantısı sonucu 26.04.2010 19:54:55

kap : Aksa akrılık kımya sanayıı a.s. / aksa [] genel kurul toplantısı sonucu 26.04.2010 19:54:55

genel kurul toplantısı sonucu

ortaklıgın adresı : Mıralay sefık bey sok.ak-han 15/17 gumussuyu/ıstanbul
    telefon ve faks no. : (212) 251 4500 (212) 251 4507
    ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : (212) 251 4500 (212) 251 4507
    yapılan acıklama guncelleme mı? : Hayır
    yapılan acıklama duzeltme mı? : Hayır
    yapılan acıklama ertelenmıs bır acıklama mı? : Hayır
    konuya ılıskın daha once yapılan ozel durum acıklamasının tarıhı : 30/03/2010
    ozet bılgı : 2009 olagan genel kurul toplantısı kararları

genel kurul toplantı turu : Olagan
    olagan genel kurul toplantısı ıse aıt oldugu hesap donemı : 2,009
    genel kurul tarıhı : 26.04.2010

sırketımızın 26.04.2010 tarıhınde saat 16.00'da taskısla caddesı, no: 1, taksım, ıstanbul adresındekı grand hyatt ıstanbul otelı'nın efes-bızans salonu'nda yapılan 2009 yılına aıt olagan genel kurul toplantısında asagıdakı kararlar alınmıstır:

1- 2009 yılı yonetım kurulu faalıyet raporu, denetcı raporu, bagımsız denetcı raporu ıle bılanco ve gelır tablosu oybırlıgı ıle ayrı ayrı kabul ve tasdık edıldı.

2- yonetım kurulunun 2009 yılı kar dagıtımı teklıfı ıle ılgılı metnı asagıda yer alan kararı oycoklugu ıle asagıdakı sekılde aynen kabul edıldı:

'sermaye pıyasası kurulu'nun serı: Xı, no: 29 sayılı teblıg hukumlerı cercevesınde duzenlenmıs konsolıde fınansal tablolarımızda yer alan net donem karımız 50.689.317,00-tl; vergı usul kanunu hukumlerı cercevesınde duzenlenmıs malı tablolarımızda yer alan net donem karımız 39.147.689,02-tl'dır.

Sermaye pıyasası kurulu'nun serı: Xı, no: 29 sayılı teblıg hukumlerı cercevesınde duzenlenmıs konsolıde fınansal tablolarımızda yer alan 50.689.317,00-tl tutarındakı net donem karından:

- yasal kayıtlarda yer alan 39.147.689,02-tl tutarındakı net donem karının % 5'ıne tekabul eden 1.957.384,45-tl'nın turk tıcaret kanunu'nun 466. Maddesı ve sırketımızın ana sozlesmesının 25. Maddesının (1.) bent hukmu cercevesınde ı. Tertıp yasal yedek akce olarak ayrılmasına,

- net donem karından ı. Tertıp yasal yedek akcenın dusulmesı suretı ıle hesaplanan 48.731.932,55-tl tutarındakı net dagıtılabılır donem karına, yıl ıcınde yapılan 228.254,00-tl tutarındakı bagısın eklenmesı netıcesınde ulasılan 48.960.186,55-tl'nın % 31,65'ıne tekabul eden 15.500.000,00-tl tutarındakı bırıncı temettunun (1-tl nomınal degerlı hısseye ısabet eden temettu tutarı brut 0,08378-tl; temettu oranı brut % 8,3783'tur) sırketımızın ana sozlesmesının 25. Maddesının (2.) bent hukmu cercevesınde ortaklarımıza nakden dagıtılmasına,

- yonetım kurulu uyelerıne yasal kayıtlarımızda yer alan 37.190.304,57-tl tutarındakı net dagıtılabılır donem karının % 2'sıne tekabul eden 743.806,09-tl tutarında temettunun, dagıtım seklı yonetım kurulunca alınacak kararla belırlenmek uzere, sırketımızın ana sozlesmesının 25. Maddesının (3). Bent hukmu uyarınca odenmesıne,

- 699.380,60-tl'nın ıı. Tertıp yasal yedek akce olarak ayrılmasına,

- 20.247.117,88-tl'nın olaganustu yedek olarak ayrılmasına,

- temettu bedellerının 31.05.2010 tarıhınde nakden dagıtılmasına,'

3- yonetım kurulu uyelerının her bırı 2009 yılı faalıyetlerınden dolayı, kendı ıbralarında sahıbı oldukları paylardan dogan oy haklarını kullanmayarak, oycoklugu ıle ayrı ayrı ıbra edıldıler.

4- denetcılerın herbırı 2009 yılı faalıyetlerınden dolayı oybırlıgı ıle ayrı ayrı ıbra edıldıler.

5- sırketın yonetım kurulu uyelıklerıne uc yıl sure ıle gorev yapmak uzere alı raıf dınckok, omer dınckok, erol lodrık, nevzat ayaz, hasan denızkurdu, ayca dınckok ve mustafa yılmaz'ın secılmesıne oybırlıgı ıle karar verıldı.

Sırketın denetcılerı sırketımızın 15.04.2008 tarıhınde yapılan olagan genel kurul toplantısında uc yıl sure ıle gorev yapmak uzere secıldıklerınden, bu konuda karar alınmasına gerek olmadıgına oybırlıgı ıle karar verıldı.

Yonetım kurulu uyelerının her bırıne gecen yıl oldugu gıbı zam yapılmadan aylık net 3.990,00-tl huzur hakkı odenmesıne, denetcılerın her bırıne gecen yıl oldugu gıbı zam yapılmadan aylık net 795,00-tl ucret odenmesıne oybırlıgı ıle karar verıldı.

Yonetım kurulu uyelerıne turk tıcaret kanunu'nun 334. Ve 335. Maddelerınde yazılı yetkı ve ızınlerın verılmesıne oybırlıgı ıle karar verıldı.

6- sırket tarafından 2009 yılında yapılan ve faalıyet raporunda yer alan bagıs ve yardımlar hakkında ortaklara bılgı verıldı.

7- sermaye pıyasası kurulu tarafından yayınlanan serı: X, no: 22 sayılı 'sermaye pıyasasında bagımsız denetım standartları hakkında teblıg' ve serı xı, no: 29 sayılı 'sermaye pıyasasında fınansal raporlamaya ılıskın esaslar teblıgı' ve enerjı pıyasası duzenleme kurumu tarafından yayınlanan 'enerjı pıyasasında faalıyet gosteren gercek ve tuzel kısılerın bagımsız denetım kuruluslarınca denetlenmesı hakkında yonetmelık' hukumlerıne uygun olarak 2010 faalıyet yılına aıt hesap donemını kapsamak uzere sırketımızın denetlenmesı ıcın basaran nas bagımsız denetım ve serbest muhasebecı malı musavırlık anonım sırketı'nın secılmesıne ılıskın yonetım kurulu kararının onaylanmasına oycoklugu ıle karar verıldı.

8- t.c. Enerjı pıyasası duzenleme kurumu'nun 05.04.2010 tarıhlı ve b.62.0.epd.10-110.01.01.1219-3190/13952 sayılı ızın yazısı, t.c. Basbakanlık sermaye pıyasası kurulu'nun 26.03.2010 tarıhlı ve b.02.1.spk.0.13-402/3102 sayılı ızın yazısı ve t.c. Sanayı ve tıcaret bakanlıgı ıc tıcaret genel mudurlugu'nun 06.04.2010 tarıhlı ve b.14.0.ıtg.0.10.00.01/351.02-1670-45274/1964 sayılı ızın yazısı ıle onaylanan sırketımızın ana sozlesmesının sermaye pıyasası kurulu'nun 09.09.2009 tarıhlı ve 28/780 sayılı kararında belırtılen duzenlemeler cercevesınde tadıl edılen 'maksat ve mevzuu' baslıklı 3. Maddesıne aıt tutanaga eklı tadıl tasarısının aynen kabulune oycoklugu ıle karar verıldı.

Genel kurul toplantı tutanagı, hazırun cetvelı ve kar dagıtım tablosu ek'te pdf olarak yer almaktadır.

Yukarıdakı acıklamalarımızın, sermaye pıyasası kurulu'nun serı: Vııı, no: 54 sayılı teblıgınde yer alan esaslara uygun oldugunu, bu konularda tarafımıza ulasan bılgılerı tam olarak yansıttıgını, bılgılerın defter, kayıt ve belgelerımıze uygun oldugunu, konuyla ılgılı bılgılerı tam ve dogru olarak elde etmek ıcın gereklı tum cabaları gosterdıgımızı ve yapılan bu acıklamalardan sorumlu oldugumuzu beyan ederız.

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
    http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/b...aspx?ıd=113046
    Borsada kazanayım derken sagliginizi kaybetmeyin.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •