Sayfa 33/44 İlkİlk ... 23313233343543 ... SonSon
Arama sonucu : 523 madde; 385 - 396 arası.

Konu: BOYP boyner perakende ve tekstil yatırımları anonim şirketi

Esas

Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Şelale yapınca sizi burda görmek isterim.
    Eminsiniz yani.... Ne babayiğitler kuyruğu kıstırdı gitti buradan

Gökkuşağı yapınca da ben sizi burada görmek isterim. Ne yaparsa yapsın, ben zaten 3 yıldır kesintisiz buradayım

2. Esas

100 TL olacak diye düşünüyorsunuz herhalde hala beklediğinize göre. Ben de 11-12 arasında alıp satmıştım biraz karla.

Alıntı Originally Posted by ORALET-OSMAN Yazıyı Oku
    Eminsiniz yani.... Ne babayiğitler kuyruğu kıstırdı gitti buradan

Gökkuşağı yapınca da ben sizi burada görmek isterim. Ne yaparsa yapsın, ben zaten 3 yıldır kesintisiz buradayım
    Teknik, sağlam temeller üzerinde çizilirse anlamlıdır.

Esas

Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    100 TL olacak diye düşünüyorsunuz herhalde hala beklediğinize göre. Ben de 11-12 arasında alıp satmıştım biraz karla.
    Hayırlısı olsun..

Rakam hedefim yok, patron gizlediği sakladığı gelişmeleri planları ortaya döküp tüm malı neden topladığını açık edince nereye giderse orada satmayı planlıyorum. Ama inanın ki bu adamın planları büyük, holdingleşme bedelsiz yabancıya mal satışı vs vs beklenti çok.... Şelale işi zor yani

Duhul
    Jul 2010
    İkamet
    İZMİR
    Gönderi
    13,411

Esas

***ALTIN***ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FABRİKALARI A.Ş.( Finansal Duran Varlık Edinilmesi )

***ALTIN***ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FABRİKALARI A.Ş.( Finansal Duran Varlık Edinilmesi )

Ortaklığın Adresi : Yenibosna Merkez Mahallesi, 29 Ekim Caddesi No:22 Bahçelievler/İstanbul

Telefon ve Faks No. : 0212 496 50 60

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0212 503 54 66 -496 50 60

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Evet

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 13 03 2013

Özet Bilgi : Finansal duran varlık alımı

Edinime İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 31.05.2013

Edinilen Finansal Duran Varlığın Ünvanı : Beymen Mağazacılık A.Ş,Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş

Edinilen Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu : Perakende Mağazacılık

Edinilen Finansal Duran Varlığın Sermayesi : Beymen Mağazacılık A.Ş. : 86.225.000 TL. Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. : 92.070.000 TL.

Finansal Duran Varlığı Edinme Yolu : Pay Satın alımı

İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : 31.05.2013

Edinme Koşulları : Vadeli ödeme (Bkz. ek açıklamalar.)

Edinilen Payların Nominal Tutarı : Beymen Mağazacılık A.Ş.: 43.112.500 TL. , Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş: 27.667.035 TL.

Beher Payın Alış Fiyatı : Ayrıntısı ek açıklamalar kısmında yer almaktadır.

Toplam Tutar : 383.700.000 USD

Edinilen Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) : Beymen Mağazacılık A.Ş. : % 50 , Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş.: % 30,05

Edinimden Sonra Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%) : Beymen Mağazacılık A.Ş. : % 100 , Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş.: % 60,03

Edinimden Sonra Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlık Toplam Oy Haklarına Oranı (%) : Beymen Mağazacılık A.Ş. : % 100 , Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş.: % 60,03

Edinilen Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : -

Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : -

Çağrıda Bulunma Yükümlülüğünün Doğup Doğmadığı : Evet

Çağrıda Bulunma Yükümlülüğü Doğuyorsa Muafiyet Başvurusu Yapılıp Yapılmayacağı : Hayır

Satan/Devreden Kişinin Adı/Ünvanı : Citi Venture Capital International kuru nlenip Düzenlenmediği : Düzenlenmiştir.

Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : -

Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar : Değerleme raporu ektedir.

İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : -

EK AÇIKLAMALAR:

Yönetim Kurulumuz 31 Mayıs 2013 tarihinde, Citi Venture Capital International'ın bir kuruluşu olan Fennella Sarl ile Beymen Mağazacılık A.Ş'nin %50 ve Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş.'nin %30,05 oranındaki paylarının satın alınması amacıyla hisse alım sözleşmesi imzalanmasına karar vermiştir.

Buna göre
    Fennella Sarl'nin Beymen Mağazacılık A.Ş'de sahip olduğu %50 pay, minimum 287.000.000 USD bedelle satın alınmıştır.

Bu bedelin

- 11.000.000 USD'si hisse devir tarihi olan 31 Mayıs 2013 günü ödenmiştir
    - 30.500.000 USD'si 2 Haziran 2014'de
    - 245.500.000 USD'si ise 5 Haziran 2015 tarihinde ödenecektir.

Ek olarak, Beymen Mağazacılık A.Ş'nin 2014 yılı sonu mali tabloları baz alınarak hesaplanacak değerin, minimum bedelden yüksek olması durumunda Fennella Sarl'ye 89.820.000 USD üst sınırını aşmamak üzere bir ek ödeme yapılacaktır.

Fennella Sarl'nin Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş'de sahip olduğu %30,05 oranındaki 27.667.035 TL nominal değerli pay, satın alım bedelinin tamamı 5 Haziran 2015 tarihinde ödenmek üzere 96.700.000 USD'ye satın alınmıştır.

Bu işlemle Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş'deki hissedarlık oranımızın %60,03'e çıkması nedeniyle, şirketin diğer hissedarlarına çağrıda bulunulması amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulacaktır.

Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş.'nin 1 TL nominal değerli payı için çağrı fiyatı Fennella Sarl'ye 5 Haziran 2015 tarihinde ödenecek bedelin, Şirketimizin genel borçlanma maliyetleri göz önünde bulundurularak bugüne indirgenmesi ile 3,1082 USD (30 Mayıs 2013 tarihinde açıklanan TCMB döviz alış kuruna göre 5,8002 TL ) olarak hesaplanmıştır. Çağrı fiyatı, Sermaye Piyasası Kurulu'na yapılacak başvuru ile nihai halini alacaktır.

Hisse alım bedelleri ödenene kadar sahip olduğumuz Beymen Mağazacılık A.Ş ve Boyner Büyük Mağazacık A.Ş hisseleri Fennella Sarl lehine rehnedilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=287602

BIST

(31/05/2013 - 19:39:22)

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    5,093
    Blog Yazıları
    7

Esas

Alıntı Originally Posted by ORALET-OSMAN Yazıyı Oku
    Hayırlısı olsun..

Rakam hedefim yok, patron gizlediği sakladığı gelişmeleri planları ortaya döküp tüm malı neden topladığını açık edince nereye giderse orada satmayı planlıyorum. Ama inanın ki bu adamın planları büyük, holdingleşme bedelsiz yabancıya mal satışı vs vs beklenti çok.... Şelale işi zor yani
    Size katılıyorum her hissenin bir altın dönemi vardır ve altınyıldız bu dönemi yaşıyor 4-5 yıldır. Şelale bekleyen bence yanılır bu tür yükselişler sermaye artırımlarıyla taçlandırılır açıkça söyleyeyim bende yok en son 2005,de elimde yüklüce vardı dayanamamış satmıştım bilemezdim böyle olacagını........
    Son düzenleme : AUDİ+; 31-05-2013 saat: 20:16.
    Göz olanı Akıl olacagı görür...

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    5,093
    Blog Yazıları
    7

Esas

Kap : Altınyıldız mensucat ve konfeksıyon fabrıkaları a.s. / altın [] fınansal duran varlık edınılmesı 31.05.2013 19

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
    http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/b...aspx?ıd=287602

kap : Altınyıldız mensucat ve konfeksıyon fabrıkaları a.s. / altın [] fınansal duran varlık edınılmesı 31.05.2013 19:39:17

fınansal duran varlık edınılmesı
    ---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Yenıbosna merkez mahallesı, 29 ekım caddesı no:22 bahcelıevler/ıstanbul
    telefon ve faks no. : 0212 496 50 60
    ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : 0212 503 54 66 -496 50 60
    yapılan acıklama guncelleme mı? : Evet
    yapılan acıklama duzeltme mı? : Hayır
    yapılan acıklama ertelenmıs bır acıklama mı? : Hayır
    konuya ılıskın daha once yapılan ozel durum acıklamasının tarıhı : 13 03 2013
    ozet bılgı : Fınansal duran varlık alımı

---------------------------------------------------------------------------------------------

edınıme ılıskın yonetım kurulu karar tarıhı : 31.05.2013
    edınılen fınansal duran varlıgın unvanı : Beymen magazacılık a.s,boyner buyuk magazacılık a.s
    edınılen fınansal duran varlıgın faalıyet konusu : Perakende magazacılık
    edınılen fınansal duran varlıgın sermayesı : Beymen magazacılık a.s. : 86.225.000 tl. Boyner buyuk magazacılık a.s. : 92.070.000 tl.
    Fınansal duran varlıgı edınme yolu : Pay satın alımı
    ıslemın tamamlandıgı/tamamlanacagı tarıh : 31.05.2013
    edınme kosulları : Vadelı odeme (bkz. Ek acıklamalar.)
    edınılen payların nomınal tutarı : Beymen magazacılık a.s.: 43.112.500 tl. , boyner buyuk magazacılık a.s: 27.667.035 tl.
    Beher payın alıs fıyatı : Ayrıntısı ek acıklamalar kısmında yer almaktadır.
    Toplam tutar : 383.700.000 usd
    edınılen payların fınansal duran varlıgın sermayesıne oranı (%) : Beymen magazacılık a.s. : % 50 , boyner buyuk magazacılık a.s.: % 30,05
    edınımden sonra fınansal duran varlıktakı ıstırak oranı (%) : Beymen magazacılık a.s. : % 100 , boyner buyuk magazacılık a.s.: % 60,03
    edınımden sonra sahıp olunan oy haklarının fınansal duran varlık toplam oy haklarına oranı (%) : Beymen magazacılık a.s. : % 100 , boyner buyuk magazacılık a.s.: % 60,03
    edınılen fınansal duran varlıgın ortaklıgın kamuya acıklanan son malı tablosundakı aktıf toplamına oranı (%) : -
    ortaklıgın faalıyetlerıne etkısı : -
    cagrıda bulunma yukumlulugunun dogup dogmadıgı : Evet
    cagrıda bulunma yukumlulugu doguyorsa muafıyet basvurusu yapılıp yapılmayacagı : Hayır
    satan/devreden kısının adı/unvanı : Cıtı venture capıtal ınternatıonal kurulusu fennella sarl
    ortaklıgın satan/devreden tarafla ılıskısının nıtelıgı : ılıskılı taraf degıldır.
    Fınansal duran varlıgın degerının belırlenme yontemı : Pazarlık yontemı
    degerleme raporu duzenlenıp duzenlenmedıgı : Duzenlenmıstır.
    Degerleme raporu duzenlenmedıyse nedenı : -
    degerleme raporu sonucu bulunan tutar : Degerleme raporu ektedır.
    ıslem degerleme raporundakı sonuclara uygun gerceklestırılmemısse/gerceklestırılmeyecekse gerekcesı : -

yonetım kurulumuz 31 mayıs 2013 tarıhınde, cıtı venture capıtal ınternatıonal'ın bır kurulusu olan fennella sarl ıle beymen magazacılık a.s'nın %50 ve boyner buyuk magazacılık a.s.'nın %30,05 oranındakı paylarının satın alınması amacıyla hısse alım sozlesmesı ımzalanmasına karar vermıstır.

Buna gore;
    fennella sarl'nın beymen magazacılık a.s'de sahıp oldugu %50 pay, mınımum 287.000.000 usd bedelle satın alınmıstır.

Bu bedelın;

- 11.000.000 usd'sı hısse devır tarıhı olan 31 mayıs 2013 gunu odenmıstır
    - 30.500.000 usd'sı 2 hazıran 2014'de
    - 245.500.000 usd'sı ıse 5 hazıran 2015 tarıhınde odenecektır.

Ek olarak, beymen magazacılık a.s'nın 2014 yılı sonu malı tabloları baz alınarak hesaplanacak degerın, mınımum bedelden yuksek olması durumunda fennella sarl'ye 89.820.000 usd ust sınırını asmamak uzere bır ek odeme yapılacaktır.

Fennella sarl'nın boyner buyuk magazacılık a.s'de sahıp oldugu %30,05 oranındakı 27.667.035 tl nomınal degerlı pay, satın alım bedelının tamamı 5 hazıran 2015 tarıhınde odenmek uzere 96.700.000 usd'ye satın alınmıstır.

Bu ıslemle boyner buyuk magazacılık a.s'dekı hıssedarlık oranımızın %60,03'e cıkması nedenıyle, sırketın dıger hıssedarlarına cagrıda bulunulması amacıyla sermaye pıyasası kurulu'na basvurulacaktır.

Boyner buyuk magazacılık a.s.'nın 1 tl nomınal degerlı payı ıcın cagrı fıyatı; fennella sarl'ye 5 hazıran 2015 tarıhınde odenecek bedelın, sırketımızın genel borclanma malıyetlerı goz onunde bulundurularak bugune ındırgenmesı ıle 3,1082 usd (30 mayıs 2013 tarıhınde acıklanan tcmb dovız alıs kuruna gore 5,8002 tl ) olarak hesaplanmıstır. Cagrı fıyatı, sermaye pıyasası kurulu'na yapılacak basvuru ıle nıhaı halını alacaktır.

Hısse alım bedellerı odenene kadar sahıp oldugumuz beymen magazacılık a.s ve boyner buyuk magazacık a.s hısselerı fennella sarl lehıne rehnedılmıstır.

7. Esas

Size katılıyorum her hissenin bir altın dönemi vardır ve altınyıldız bu dönemi yaşıyor 4-5 yıldır. Şelale bekleyen bence yanılır bu tür yükselişler sermaye artırımlarıyla taçlandırılır açıkça söyleyeyim bende yok en son 2005,de elimde yüklüce vardı dayanamamış satmıştım bilemezdim böyle olacagını........

---AUDİ---Sen de, bu hisse senedinden yoksa neden yorum yapıp insanları yönlendirmeye çalışıyorsun anlamadım
    bu hisse daha öncede söyledim 2003 yılında 1.35 lira idi yıl
    2013 ve hisse 55-56 liralardan işlem görüyor
    Ben gülüyorum sadece,
    size bol kazançlar.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Esas

Bu arada patronların bu malı satması için Güzel bir habere ihtiyacı olçak,
    Bakalım görcezzzz.

yATIRIM tAVSİYESİ dEĞİLDİR

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    5,093
    Blog Yazıları
    7

Esas

Alıntı Originally Posted by bolkar76 Yazıyı Oku

---AUDİ---Sen de, bu hisse senedinden yoksa neden yorum yapıp insanları yönlendirmeye çalışıyorsun anlamadım
    Ben gülüyorum sadece
    ,
    size bol kazançlar.
    Yazımda yönlendirmeye dair al yada sat içeriyormu? Bir daha oku istersen.Sen borsanın yenisisin heralde..........

Esas

Ben gülüyorum sadece,
    size bol kazançlar.
    Şu tarihte buydu bu tarihte bu mantığı en ilkel borsa mantığıdır, o şekilde bakarsak YATIRIM ın manası kalmaz. Haberi okursanız, beymenin 50% si 287m$ CITI den alınıyor ve tamamı altınyıldızın oluyor. Yani 574m$ sadece beymenden malı var bu şirketin. 60% boyneri de kattığınız zaman 35-40 tl arası sadece bu iki şirketten dolayı duran malı var. Network, AY klasik, arzu kaprol, que vs vs gibi markaları saymıyorum hele altınyıldızın kendi marka değerini, istwest projesini starcity avm sini hiç saymıyorum daha. Kotonun 50% 500m$ satıldığını hatırlatarak bir hesap yapmanızı da tavsiye edebilirim..

Esas

Alıntı Originally Posted by AUDİ+ Yazıyı Oku
    Hocam katılıyorum sana, TY mal bile koymuyor alan giren olur diye. Ne şelalesi. Şelale olacaksa da buradan bile her lotu yutan patron bedelsiz ile mallarını katlar, oradan da yürütür haberlerle verir malını başka ihtimal yok.

5 kademede 500 lot alıcı olmuyor bu tahtada boş boş konuşuyorlar şelale şemsiye....

12. Esas

Ben gülüyorum sadece,
    size bol kazançlar.
    sn bolkar 76

sn audi'ye elinde mal yoksa neden yorum yapıp milleti yönlendiriyorsun demişsiniz. Anladıgım kadarı ile sizinde elinizde mal yok. Öyleyse sizde sn audi'ye söylediğiniz gibi yapın ve yorum yapıpta milleti yönlendirmeyin lütfen. saygılar..

Sayfa 33/44 İlkİlk ... 23313233343543 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •