Sayfa 2/506 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 4043 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Nasil Para Kaybedİlİr?

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Tuzla
    Gönderi
    675

Esas böylece doğrulanıyor! haklısınız

Alıntı Originally Posted by alperi
    Yazdıklarınıza aynen katılıyorum. Birşey dikkatimi çekti topiği açtığınızdan itibaren (17.02.04) çok az katılımcı olmuş. Karahan borsa düşecek demiş, 1000 puan daha çıktıktan sonra düşüş başlamış ( bu arada karahan ben dememiştim diye böbürlene dursun) bununla ilgili yüzlerce görüş var. Ama sizin belirttiğiniz borsa gerçeği ile ilgili hiçbir uzman görüş belirtmemiş.
    Bu bir gerçek,her gerçek gibi ilgi çekmez.aslında cevap beklediğimden çok,çümkü borsada ancak binde bir belki kazanır.

2. Esas

Elindeki malı,bir önceki günün en düşük değerinin altında kapanış yaptığı günden bir sonraki gün,gözünün yaşına bakmadan satmazsan, nasıl para kaybedilir, itinayla öğrenilir.. ..Öğretilir...

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    426

Esas

Baba doğru söylemiş borsada oynayanların en fazla binde biri kazanır..Ama şu da bir gerçek ki hangi işi yapıyorsanız yapın eğer binde birin içinde değilseniz yine kazanamazssınız..Her zaman iyi olanlar kazanır..Onun için hangi işi yaparsanız yapın ama en iyi olmaya çalışın...

Duhul
    Apr 2004
    İkamet
    Ingiltere
    Gönderi
    317

Esas

Borsada "oynayan"ların ne oranda kazandığı konusunda yorum yapamayacağım, ama borsaya "yatırım" yapanların sadece binde birinin kazandığı görüşüne katılmadığımı ifade etmek isterim. Naçizane, 1992 yılındaki 1.000 lira enflasyon oranında artırılsa değeri ne olur, ve de borsaya 1992 yılında yatırılan 1.000 liranın değeri ne oldu sorusularına cevap verecek şekilde, aylık enflasyon verileri ve İMKB 100 endeks aylık hareketlerini esas alarak bir projeksiyon yaptım. (Maalesef uğraşmama rağmen buraya kopyalayamadım.) Şu anda iki değer 'kafa kafaya'. Uzun vadeli yatırım yapan, yatırım yaptığı şirketi özenle seçen, birkaç hisseye yatırım yaparak riski azaltan, spekülasyonlardan uzak duran, borsanın çok şiştiği dönemlerde portföyünün hiç olmazsa bir kısmını realize eden, borsanın çok düştüğü zamanlarda bir miktar da olsa portföyünü artıran bir yatırımcı 1992-2004 döneminde enflasyon oranının üzerinde bir gelir etmiştir diye düşünüyorum.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Şair Sokağı
    Gönderi
    2,061

Esas

Nasıl Kaybedilir????

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Şair Sokağı
    Gönderi
    2,061

Esas

Nasıl Para Kaybedilir?

Bu nasıl bir topic?
    Yeni bir akım mı bu? Yeni bir moda mı?....
    Nasıl para kazanıldığını duymuştum da , nasıl kaybedildiği konusunda uzmanlığım yok ! Maalesef cevap veremeyeceğim...Ama Sn. serdarkus7 size yanıt verebilir...Çünkü sistemli para kazanma konusunda uzmandır o...."Çünkü o bir efsane" ,"Çünkü FB'li"....

14 yıllık borsa hayatımda iyi para kazandım...Arabamı borsadan aldım...Evimi borsadan aldım...İyi de param var...Eeee...Daha ne isteyeyim...Allaha şükür....

Allah Allah...!!!!!!
    Yeni bir akım veya moda herhalde bu....!!!!! Bir deneyeceğim...Ama sembolik olarak...
    Çooookkkk komik olur ama....Para kaybetmeye çalışmak....Bir deneyelim bakalım...Olur mu olur....Hele bir de zevk alırsam bu işten....Gel keyfim gel...Kimse bana değmesin...

Yahu....Ben de neler söylüyorum...Kusura bakmayın beni dikkate almayın sakın...Yeni uyandım...Gece rüyamda herhalde bu topic'i gördüm...Şimdide durmadan bu topic'de yazı yazıyorum....
    Allah ıslahını versin hemi "BABA"....Sabah sabah.....

Ama düşünsenize ne olay olur....Sn. Fiora'ya da teklif edip , "Haftanın En Fazla Kaybedenleri" diye bir yarışma bile düzenlemesini istemek lazım...

"Dereyi görmeden paçaları sıvama"

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    teşvikiye
    Gönderi
    722

Esas

nasıl kaybedılır soylıyım ben

tuyofesor'e gır oku oradakı hısse yorumlarını ucacak kacacak dedıklerını ozenle sec ve hemen al bu hafta ıcınde gumlesın ve bunu sureklı tekrar et!!

Esas

Evet ya geçen sene mi ne olacak tüyofesor deki bi zibidi rakse yi 2700 lerde öneriyordu. Ben çok gülmüştüm ve hisse oyıl ve bu yılın en yüksek seviyesi oradan mal alan müthiş zarar etti şimdi 1500 civarları tuyofesoru kimse tii ye almasın..

Sayfa 2/506 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •