Sayfa 2/303 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 3631 madde; 13 - 24 arası.

Konu: Nasil Para Kaybedİlİr?

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Şair Sokağı
    Gönderi
    2,062

Esas

Nasıl Kaybedilir????

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Şair Sokağı
    Gönderi
    2,062

Esas

Nasıl Para Kaybedilir?

Bu nasıl bir topic?
    Yeni bir akım mı bu? Yeni bir moda mı?....
    Nasıl para kazanıldığını duymuştum da , nasıl kaybedildiği konusunda uzmanlığım yok ! Maalesef cevap veremeyeceğim...Ama Sn. serdarkus7 size yanıt verebilir...Çünkü sistemli para kazanma konusunda uzmandır o...."Çünkü o bir efsane" ,"Çünkü FB'li"....

14 yıllık borsa hayatımda iyi para kazandım...Arabamı borsadan aldım...Evimi borsadan aldım...İyi de param var...Eeee...Daha ne isteyeyim...Allaha şükür....

Allah Allah...!!!!!!
    Yeni bir akım veya moda herhalde bu....!!!!! Bir deneyeceğim...Ama sembolik olarak...
    Çooookkkk komik olur ama....Para kaybetmeye çalışmak....Bir deneyelim bakalım...Olur mu olur....Hele bir de zevk alırsam bu işten....Gel keyfim gel...Kimse bana değmesin...

Yahu....Ben de neler söylüyorum...Kusura bakmayın beni dikkate almayın sakın...Yeni uyandım...Gece rüyamda herhalde bu topic'i gördüm...Şimdide durmadan bu topic'de yazı yazıyorum....
    Allah ıslahını versin hemi "BABA"....Sabah sabah.....

Ama düşünsenize ne olay olur....Sn. Fiora'ya da teklif edip , "Haftanın En Fazla Kaybedenleri" diye bir yarışma bile düzenlemesini istemek lazım...

"Dereyi görmeden paçaları sıvama"

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    teşvikiye
    Gönderi
    722

Esas

nasıl kaybedılır soylıyım ben

tuyofesor'e gır oku oradakı hısse yorumlarını ucacak kacacak dedıklerını ozenle sec ve hemen al bu hafta ıcınde gumlesın ve bunu sureklı tekrar et!!

Esas

Evet ya geçen sene mi ne olacak tüyofesor deki bi zibidi rakse yi 2700 lerde öneriyordu. Ben çok gülmüştüm ve hisse oyıl ve bu yılın en yüksek seviyesi oradan mal alan müthiş zarar etti şimdi 1500 civarları tuyofesoru kimse tii ye almasın..

Esas

Borsaya kısa vadede para kazanmak için giren herkes kaybetmeye mahkumdur.

İyide bu nasıl oluyor bir anlatsana uptrend.

Hep kaybeden kısa vadede borsadan para kazanmaya inanmaktadır.

Gündemde olan bir hisseden hemen alım yapar,hissenin tekniğine bakmamıştır.Hisseyi aldıktan sonra hisse bir tavan çeker.

Hep kaybeden çok mutludur.Ertesi günün tavan fiyatların hesabını yapmaktadır.

Hep kaybeden bu işe çok sevinmekte ve iyi bir yatırım yaptığına inanmaktadır ve hesap makinası ile hisse şu fiyata gelirse para şu kadar olur bu kadar olur diye hesap yapmaktadır.

Ertesi gün hisse bir tavan daha çeker.Hep kaybeden mutluluktan uçmaktadır.Ama o da ne hissedeki tavan çok hızlı bir şekilde çözülmüştür.Hemen satış yapmak ister yetişemez.Hisse kısa sürede tabanda alıcısız durmaktadır.

Hep kaybeden ertesi gün için kararlıdır,zararına mutlaka satmalıdır.Ertesi gün zararına hisseyi satar,ama hisseyi takip etmektedir.Hisse daha da düşmektedir.Hep kaybeden çok mutludur,iyi bir iş yaptığına inanmaktadır.Zararına sattı ama satmasaydı daha çok zarar edecekti.

Ertesi gün yükseliş yapan bir başka hisseye takılır.Hemen alım yapar,fakat o da ne, aldığı bu hissede hiç hareket yoktur,sanki tahtayı yapanlar hep kaybeden aldı diye yükselişi durdurmuşlardı,günler geçmekte hisse az da olsa yavaş yavaş düşmektedir.Ne oluyor, neler oluyor demeden daha evvel sattığı hisse dipten dönüş yapmış ve bir anda tavan olmuştur.Hisse ikinci seans da hemen ikinci tavanı yapmış ve günü tavandan kapatmıştır.

Hep kaybeden büyük hayal kırıklığı içindedir. Akşam elinde hesap makinası ile hesap yapmaktadır.Hisseyi satmasaydı kısa vadede büyük bir karı yakalamış olacaktı.Saç sakal birbirine karışmıştır, çok mutsuzdur,sanki yükseliş için tahtayı yapanlar hep kaybedenin satmasını beklemişlerdi,ama kararını vermiştir,ertesi gün hangi fiyattan olursa olsun hisseyi tekrar geri alacaktır.

Ertesi gün seans başlar hemen elindeki uyuz hisseyi satıp eski hissesine alım yazar.Alımı gelir ve disket seansından sonra hisse tavandır.Artık relax olmuştur,hissesine tekrar kavuşmuştur, çok rahatlamıştır.Sokağa çıktığında yürüyüşü bile değişmiştir.Sanki dünyanın en zengin adamı odur.

Hep kaybeden çok mutludur.Hesap makinası yine elinde hesap kitap içindedir.Hisse bir miktar daha yükselir fakat hep kaybeden hala kardadır,fakat günler geçmekte hissedeki yükseliş ivmesi azalmaktadır ve hisse her gün yavaş yavaş düşmektedir.Nihayet hisse hep kaybedenin aldığı fiyatın altına geliyor,hep kaybeden hemen satış emri verip zararına satıyor.Ama mutludur, rahatdır çünkü hisse daha da düşmektedir.

Hep kaybeden hep yüksekten alıp, hep aldığı fiyatın altına satmaktadır.

Hep kaybeden'in işi budur yüksekten alır alçaktan satar.

Hep kaybedenin kendine göre bir sistemi yoktur,tüyolara ilgi göstermekte,spekülatörlerin peşine takılmaktadır.

Ve bu hep böyle devam etmektedir,kaybettikçe parayı kurtarmak için daha fazla risk almaktadır. Alıyor satıyor, alıyor satıyor zarar hep zarar,verdiği komisyon paraları da işin cabası.

Neticede para İMKB nin büyük dişli çarkları arasında yok olup gidiyor.
    Son düzenleme : uptrend; 18-04-2004 saat: 21:09.

Esas

Günlerce tavan çeken hisse tabar yapar sonra tekrar tavanlar başlar alırsın sonra bi daha bi daha derken 4-5 taban yapar maliyet düşürüsün krediye girersin sonra 2 taban daha yapar 3. tabana %50 zararına satış yaparsın bu kadar basit

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    https://www.facebook.com/htgyhy
    Gönderi
    11,610
    Blog Yazıları
    4

Esas

nasılmı kaybedilir . feneri 12300 den alısın gözünü para hırsı bürür 13.300 den satmazsın kağıt 12000 bini görür.

Esas uprend müthişdi tam beni tarif etmişsin

ama artık akıllandım tabii sermaye 100 den 10 a inince

neyse artık bekleyecegiz bir ky. olarak

ama ders oldu ky. isen alıp yatacan tek kagıtta degil enaz 3 kagıtta

veya kısa orta uzun oynacaksınız

mesala uzun için parkt. ve kkola

kısa için riskli kağıtlar derim ve arfyo nethol

9. Esas

Alıntı Originally Posted by uptrend
    Borsaya kısa vadede para kazanmak için giren herkes kaybetmeye mahkumdur.

İyide bu nasıl oluyor bir anlatsana uptrend.
    Yaşanmış bir örnek, 3-4 yıl kadar önce..

Elinde parası var, ilk defa borsaya girmek istiyor, bir bilene soruyor, o da TU…. diyor, tüm para 22000 lerden bu kağıda yatırılıyor, yürü ya kulum dönemi ki, kağıt bir ay kadar sonra 32000 lere çıkıyor, bu seviyeden satıp eski arabasını sıfırlıyor, bir daha da dönüp borsaya bakmıyor.

Uçuk bir örnek, alıntı yaptığımın içeriğiyle de hiçbir ilgisi yok ama neticede çok kısa vadede kazanç… neticede, şimdi, işlemi yapan arabasının sefasını sürüyor, öneren çok sayıda başarısızlığını örtmek için bu örneği kullanıyor, kaybetme potansiyelini hala koruyanlar ise, yazıyor da yazıyor..
    eNiyi sistem, uygulayabildiğindir..

10. Esas

şu yükselen hisselerin peşine takılma işi nasıl oluyor bir deneyeyim dedim. 1000 dolar kenara ayırdım başladım korkusuzca hisse alıp satmaya. mazhar holding ülker atakule gayrimenkul ihlas gayrimenkul derken yüzde 70 yaptım 15 günde sonraki 15 günde bu günde dahil parayı düşürdüm 950 dolara. şimdi 1020 dolara denk gelen 1830 maliyetli Bisaşlarla bekliyorum. günde ortalama 3 hisse alıp sattım. 1000 dolarla 100bin dolarlık işlem yaptım. ödediğim komisyon iadeleri çıkarırsanız 120 dolar; kazanan birtek aracı kurum. hemde uzun vadede değil 4 haftada. ben tekrar uzun vadeye döneyim. tukaş acayip göz kırpıyor orta vadede şu bişaşları bir satayım giderim oraya beklerim 6 ay....

Esas

Alıntı Originally Posted by Turna
    Günlerce tavan çeken hisse tabar yapar sonra tekrar tavanlar başlar alırsın sonra bi daha bi daha derken 4-5 taban yapar maliyet düşürüsün krediye girersin sonra 2 taban daha yapar 3. tabana %50 zararına satış yaparsın bu kadar basit
    dün demiştim bugün örnek KAVPA

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Tuzla
    Gönderi
    644

Esas

faraziyelerle kazanılmaz,KAYBEDİLİR!

Sayfa 2/303 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız