Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 16 madde; 1 - 12 arası.

Konu: http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=64571

Esas http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=64571

Arkadaşlar..... SPK ve İMKB nin küçük yatırımcının elini gözünü bağlayacak yeni bir uygulaması ile karşı karşıyayız, anlık veriler artık iptal, veriler ücretli olacak ve toplam işlem hacmini dahi göremeyecek küçük yatırımcı, bu kararları alanların ne yapmak istedikleri belli, şeffaf piyasa yaratıyorlar ama bizim bilmediğimiz türde bir şeffaflık bu, bu duruma tepkisiz kalmayalım, yalnızca SPK ve İMKB ye değil bunların bağlı bulunduğu tüm kamu kurumlarınada Başbakanlık dahil mail atarak şikayet edelim.
    OTU ÇEK KÖKE BAK

Esas

Arkadaşlar bu konuyla ilgili şikayet dilekçemi İMKB, SPK VE BİMER yazdım, bu konuda duyarlı olalım ve bu oyunu bozalım derim.
    OTU ÇEK KÖKE BAK

Esas

Alıntı Originally Posted by poyraz Yazıyı Oku
    Arkadaşlar..... SPK ve İMKB nin küçük yatırımcının elini gözünü bağlayacak yeni bir uygulaması ile karşı karşıyayız, anlık veriler artık iptal, veriler ücretli olacak ve toplam işlem hacmini dahi göremeyecek küçük yatırımcı, bu kararları alanların ne yapmak istedikleri belli, şeffaf piyasa yaratıyorlar ama bizim bilmediğimiz türde bir şeffaflık bu, bu duruma tepkisiz kalmayalım, yalnızca SPK ve İMKB ye değil bunların bağlı bulunduğu tüm kamu kurumlarınada Başbakanlık dahil mail atarak şikayet edelim.
    Gerçi yeni tedbirlerin detaylarını henüz bilmiyorum ama, enine boyuna irdelemeden yüzeysel değerlendirmeyle hemen yargıya varmayalım derim. SPK şuna doğru gidiyor olabilir mi?

http://www.hisse.net/forum/showthrea...33#post5585533

Şuna kesinlikle inanıyorum ki, borsayı kumarhaneden yatırımhaneye dönüştürmek için ilk önce kumar araç gereçlerini tırpanlamak lazım. Derinliği kapatınca KY'nin gözü mü bağlanıyor? Hayır! Kumarbazın gözü bağlanıyor. Doğrudur, bu tedbirler giderek borsada kumar oynayabilmeyi zor, hatta imkansız hale getirecek. Peki tüm bunlardan yatırımcılar ne kadar etkilenecek? Sıfır.

Biraz geniş açıdan bakalım. Bu borsa ya kumarhanedir ya da yatırımhane. Bunun arası, lamı cimi yok. Dün borsa mükemmel bir kumarhaneydi, bugün giderek "kötü" bir kumarhaneye dönüşüyor, bu gidişin mantıksal sonucu olarak yarın iyi bir yatırımhane olması beklenir. Bundan hem KY, hem de reel sektör (ve ülke ekonomisi) muazzam karlı çıkacaktır.

Gerçi SPK'nın esas niyeti (alınan tedbirlerin kümülatif etkileriyle) zamanla daha bir netlik kazanacak. Şu an bunu söylemek için biraz erken ama ben şahsen biraz ümitlenmeye başladım. Eğer SPK benim tahmin ettiğimi yapmaya çalışıyorsa, kendilerini tüm içtenliğimle tebrik ve teşekkür ediyorum.

Aman dilimi ısırayım nazar değmesin.
    Son düzenleme : aro; 01-04-2011 saat: 14:39.

renovica Guest

Esas

Vallaha canlı borsa sayfasını açıp bu rezillikle karşılaşınca sinirlerim altüst oldu.
    Bu resmen ayıptır,ne yapılmak isteniyor sanırım ky'ler by'lere yem edilmek için neler yapabilirize kafa yoruyolar.
    İmkb başkanının sözüde kulaklarımda çınlıyor borsaya ilgiyi artıracaktı hesapta demek ki kyleri çoğaltıp byleri ekmeğine yağ sürme operasyonu yapılacakmış haberimiz yokmuş söğüşleyin bakalım ky'yi bir daha size güven duyan insan bulamayınca kimi çekeceksiniz borsaya merak ediyorum.

Esas

[QUOTE=aro;5703297]Gerçi yeni tedbirlerin detaylarını henüz bilmiyorum ama, enine boyuna irdelemeden yüzeysel değerlendirmeyle hemen yargıya varmayalım derim. SPK şuna doğru gidiyor olabilir mi?
    Arkadaşım bu uygulama ky yatırımcıyı mağdur edecek bir uygulamadır, büyüklerin bu bilgilere her şekilde ulaşacağından kuşku duymamalısın, spk gerçekten sermayeyi tabana yayma kaygısı gütmüş olsa, eli sürekli yatırımcının cebinde olan ve yıllardır zarar açıklayan halka açık şirketleri inceleyerek başlamalı idi bu işe.
    OTU ÇEK KÖKE BAK

Duhul
    Feb 2011
    İkamet
    Türkiye Cumhuriyeti
    Gönderi
    1,204
    Blog Yazıları
    3

Esas

forex açıklama yaptı biraz önce
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

"İşini kış tut, yaz çıkarsa bahtına"
    "Ak dona gök yamalık vurulmaz"
    "Topraktan geldik, toprağa gideceğiz; Mühim olan çamurlaşmamak"

Esas

Alıntı Originally Posted by 2ileri1geri Yazıyı Oku
    forex açıklama yaptı biraz önce
    Nasıl bir açıklama?

Esas

Lütfen küçük yatırımcıyı yutma girişimlerinden bir yenisini protesto edelim...tek kelime ile:rezalet.................
     Alıntı Originally Posted by majestik72 Yazıyı Oku
    arkadaşlar..... Spk-imkb nin yeni bir rezaleti ile daha karşı karşıyayız....

Bütün anlık veriler iptal... Veriler artık paralı.... ücretsiz veri akışı sağlayan firmaların verileri 15 dakika gecikmeli...

Bunların ne yapmak istedikleri belli... Daha önce emir iptali ve derinlik izlenememesi... şimdi de ücretsiz veri akışını kaldırdılar...

Amaç büyük oyuncuların bütün verilere sahip olurken, küçük yatırımcının gücü kadar veriye sahip olması... Bu eşitsizlikten dolayı

imkb yi ve bu rezil sistemi protesto ediyorum... Ne bu piyasada işlem yaparım , ne de bu rezil oyunlara alet olurum.

Esas

Bankalar son lotu ve toplam lotu dahi göstermiyorlar...aracı kurumlarımız da protesto edelim.ben akyatırımı aradım ....ne yatırım fikri ne de destek..kapatıyorum hesaplarımı....20-30 50 bin ne varsa....senelik 1000tl bilgi için küçük yatırmcı veremez beyler...uyanık olun.ya da kör kuyuya taş atar gibi yatırm yapın...

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    Safranbolu
    Gönderi
    504

Esas

Alıntı Originally Posted by aro Yazıyı Oku
    Gerçi yeni tedbirlerin detaylarını henüz bilmiyorum ama, enine boyuna irdelemeden yüzeysel değerlendirmeyle hemen yargıya varmayalım derim. SPK şuna doğru gidiyor olabilir mi?

http://www.hisse.net/forum/showthrea...33#post5585533

Şuna kesinlikle inanıyorum ki, borsayı kumarhaneden yatırımhaneye dönüştürmek için ilk önce kumar araç gereçlerini tırpanlamak lazım. Derinliği kapatınca KY'nin gözü mü bağlanıyor? Hayır! Kumarbazın gözü bağlanıyor. Doğrudur, bu tedbirler giderek borsada kumar oynayabilmeyi zor, hatta imkansız hale getirecek. Peki tüm bunlardan yatırımcılar ne kadar etkilenecek? Sıfır.

Biraz geniş açıdan bakalım. Bu borsa ya kumarhanedir ya da yatırımhane. Bunun arası, lamı cimi yok. Dün borsa mükemmel bir kumarhaneydi, bugün giderek "kötü" bir kumarhaneye dönüşüyor, bu gidişin mantıksal sonucu olarak yarın iyi bir yatırımhane olması beklenir. Bundan hem KY, hem de reel sektör (ve ülke ekonomisi) muazzam karlı çıkacaktır.

Gerçi SPK'nın esas niyeti (alınan tedbirlerin kümülatif etkileriyle) zamanla daha bir netlik kazanacak. Şu an bunu söylemek için biraz erken ama ben şahsen biraz ümitlenmeye başladım. Eğer SPK benim tahmin ettiğimi yapmaya çalışıyorsa, kendilerini tüm içtenliğimle tebrik ve teşekkür ediyorum.

Aman dilimi ısırayım nazar değmesin.
    Aman ısır ısır..... Bu adamlar ne zaman adam gibi bir icraat yaptı ki dilini ısırıyorsun. Bu güne kadar atılan adımlar hep yabancı yatırımcının yararına atılan adımlar olmaktan öte gitmedi. Kumar olmaktan çıkacakmış da falan filan.. Yıllardır NERGS senetlerim elimde kaldı, SAPAZ, İHFİN, daha nice nice tahtalar kapandı da milletin canı yandı da kumar olmadı da şimdi mi kumar oldu. Adalaetse eğer muratları önce bu canı yanan garibanları sevindirecek adım atsınlar. Ensesi kalın kelli felli para babalarının keyfini değil azıcıkta bizleri düşünsünler. Fabrika harıl harıl çalışıyor, adamlar para basıyor ama velakin tahtası kapalı. Benim param orada yatıyor da adaletin kulağı duymuyor. Bu durum da kumar olmaktan daha basit bir şey olsa gerek. Hani adalet nerde?
    Kademeleri göremiyorsun, hacmi göremiyorsun babaları sana öyle bir gösteriyorlar ne olduğunu anlamadan elindeki üç beş kuruş kuş olmuş uçmuş.... Aman neremi ısırsam ki acaba...
    YAZDIKLARIMI YATIRIM TAVSİYESİ OLARAK DEĞERLENDİRMEYİNİZ, SADECE ŞAHSİ DÜŞÜNCELERİMDİR.

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Sonunda Ankara
    Gönderi
    996

Esas

yeni uygulamada eşzamanlı veri olarak yanlız son fiyat ve yüzde değişim görülecek, diğer veriler ise 15 dakika gecikmeli verilecek diye anlıyorum. Doğrumu arkadaşlar?
    Son düzenleme : berkeri; 01-04-2011 saat: 19:40.

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    1,451
    Blog Yazıları
    3

Esas

az önce e traderi açtım... ne göreyim. son işlem sütunu ve toplam hacim toplam lot alanları YOK... tamam da işlem hacmindeki artış azalışı görmeden kağıdın ne yapacağına nasıl karar vereceğiz? tamam son lotu gösterme toplam lotsuz,hacimlere bakmadan analiz olur mu? bilen beri gelsin
    edit : grafikten bakınca görülüyor. işc de 31 mn gibi işlem olmuş
    not : bunları çoğu kez ters yönde yorumlayarak kullanırım da...

prensip itibarıyla; veri işi paralı olursa 1 tl de ödemem ayrıca.
    Son düzenleme : SLX; 01-04-2011 saat: 20:16.
    güzelden üç günde bıkarsın,çirkine üç günde alışırsın. anlamı... iyi kağıdı üç günde satarsın kötüden üç sene kurtulamazsın

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •