Sayfa 1/415 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 4976 madde; 1 - 12 arası.

Konu: OZBAL - Özbal Çelik Boru Sanayi Ticaret ve Taahhüt A.Ş.

 1. #1
  Duhul
  Dec 2004
  İkamet
  uzaklarda....
  Gönderi
  20,305

  Esas OZBAL - Özbal Çelik Boru Sanayi Ticaret ve Taahhüt A.Ş.

  17* ozbal celık boru'nun toplam 7 mln tl nomınal hıssesı 3.504.10 tl fıyat aralıgından halka arz edılecek  ozbal celık boru'nun toplam 7 mılyonn tl nomınal degerlı
  hıssesı 3.504.10 tl fıyat aralıgından global menkul degerler'ın
  aracılıgıyla halka arz edılecek.
  Spk bultenınde yer alan konuya ılıskın acıklama soyleydı:

  Mevcut hısse sermaye artırımı bır payın belırlenen aracı
  ortaklıgın unvanı satısı (tl) nakıt satıs bedelı (tl) kurulus
  ----------------- ------------ ---------------- -------------------- -------
  ozbal celık boru (*) 2.260.000 4.740.000 3.50-4.10 global menkul
  degerler

  (*) sırket’ın mevcut sermayesını temsıl eden 15.800.000 tl ıle artırılacak
  sermayeyı temsıl eden 4.740.000 tl nomınal degerlı payların tamamı kurul
  kaydına alınmıstır.
  - Kuralları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
  - Forum hakkında Sıkça Sorulan Sorularınıza (SSS) cevapları burada bulabilirsiniz.
  - Forumumuzda siyasi ve dini yazılar kabul edilmiyor.
  - Bunları yapmayın

 2. #2

  Esas

  Talepler 3.50-4.10 TL aralığından toplanacak

 3. #3

  Esas

  açılışta bir tavan kesin.
  sonrasını bilemiyoruz.
  alıştık artık her halka arz böyle.
  ytd.

 4. #4

  Esas

  genıs bılgı verebılecek arkadas var

 5. #5
  Duhul
  Dec 2004
  İkamet
  lüleburgaz - İstanbul - Kayseri - Tokat - Bergama - Ayvalık
  Yaş
  34
  Gönderi
  1,423
  Blog Yazıları
  3

  Esas

   Alıntı Originally Posted by yabancı Yazıyı Oku
  genıs bılgı verebılecek arkadas var
  Özbal Çelik Boru
  Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde(Mersin) 42000 m² lik alan içerisinde kurulu 16000 m² lik kapalı üretim tesisinde Ø 6" ten Ø 100" e kadar spiral kaynaklı çelik boru üretimi yapılmakta ve yıllık üretim kapasitesi 150.000 Ton'dur.


  Ayrıca firmamızda Ø 1/2 " ten Ø 100 " e kadar iç ve/veya dış izolasyon işlemleri yapılmaktadır. Bu izolasyonlar müşteri talebine göre iç epoxy, iç bitüm, iç beton/dış polietilen, dış bitüm, dış coaltar enamel, dış epoxy olabilmektedir.

  ÖZBAL ÇELİK BORU 'da
  Müşteriden gelen talepler doğrultusunda spiral kaynaklı borular için gerekli bağlantı şekillerinin (ek form parçaları) üretimi ve bunların izolasyonlarında yapılabilmektedir.

  Firmamızda, TS EN ISO 9001:2008, API5L, ISO 14001:2004 ve OHSAS Entegre Yönetim Sistemleri dahilinde gerçekleştirilmektedir.

  Tesislerimizde ayrıca TS, DIN, AWWA, ASTM, BS, UNI, JIS, GOST, ANSI, ISO gibi uluslararası standartlara uygun üretim yapılmaktadır.

  Üretilen spiral kaynaklı borular doğal gaz, petrol ve su borusu hatlarında, liman inşaatlarında kazık borusu ve genel amaçlı olarak kullanılmaktadır.

  Şirketimizin çok büyük bir lojistik avantajı bulunmakta olup, üretim tesisimiz konumu itibariyle her türlü taşımacılık ağına yakındır.

  http://www.ozbal.com/default.aspx?gy...63&dil=1&vt=36
  dünya bi gündür o gün bugündür

 6. #6
  Duhul
  Dec 2004
  İkamet
  lüleburgaz - İstanbul - Kayseri - Tokat - Bergama - Ayvalık
  Yaş
  34
  Gönderi
  1,423
  Blog Yazıları
  3

  Esas

  Fabrikamızı Açtık...

  Petrol , Doğalgaz ve Su Boru hatları projelerine imza atan firmamız Özbal Çelik Boru A.Ş. Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde kurduğu entegre çelik boru üretim tesisini açtı.

  Sanayi ve Ticaret Bakanımız Sn. Nihat ERGÜN'ün açılışını yaptığı ve 20 milyon dolarlık yatırımla 1 yılda tamamlanan tesisimiz, Avrupa Afrika, Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri'ndeki alt yapı yatırımları ile kıtaları birbirine bağlayan uluslararası çok ortaklı projeler için üretim yapacak. Yıllık 75 bin ton olan üretim kapasitesini yeni yatırımıyla 150 bin ton'a çıkaracak olan firmamız Özbal Çelik Boru A.Ş. 'nin üçüncü fabrikasının açılış töreninde konuşan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat ERGÜN, "Türkiye bir teknoloji ve üretim merkezidir. Sanayiciler işlerini yaparken bunları göz önünde bulundurarak hareket ettiklerinde hem kendileri hem de ülkeleri mutlak bir başarıyı yakalayacaktır" dedi.

  ABD' ye ihracat yapın.

  Nabucco projesinin borularının bir bölümünün Özbal Çelik Boru tarafından üretilecek olmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken ERGÜN, bunu sadece gelecek vizyonu olan şirketlerin yapabileceğini, Özbal'ında böyle bir şirket olduğunu vurguladı. Ergün , Özbal Çelik Borunun en kısa zamanda Amerika Birleşik Devletlerine de ihracat yapmaya başlayacağına inandığını da belirterek, devam etti ; " Samsun-Ceyhan Boru Hattı Türkiye sanayisine büyük bir ivme kazandırıyor. Bu yaklaşımlar Türkiyenin büyük bir enerji üssü olmasınıda sağlıyor. Böylece Türkiyenin stratejik değeride artmış oluyor. Ayrıca Marmaray, Kars-Tiflis tren yolu hattıyla birleştiğinde Londra'dan Pekin'e kadar kesintisiz bir hat oluşturuyor. Sanayiciler yatırımlarını gerçekleştirirken Türkiyenin bu stratejik önemini göz önünde bulundurmalılar.

  Özbal Çelik Boru Yönetim Kurulu Başkanımız Yücehan ÖZTÜRE, sektörün devletten daha fazla ilgi beklediğini ifade ederek, özellikle enerji, vergi, istihdam ve bürokrasi konularında yaşanan sıkıntıların bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi. Türkiyenin her yıl yüz binlerce gence yeni iş alanları yaratmak zorunda olduğuna dikkat çeken Öztüre konunun ekonomik olduğu kadar sosyal yanlarıylada değerlendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

  Nabucco için yeterlilik belgesi alan 6 firmadan biriyiz.

  Yücehan ÖZTÜRE bugüne kadar Japonya, Fransa, Almanya, İngiltere, İspanya, Portekiz, Azerbaycan, Cezayir, Fas, Ürdün, Gine, Suriye, Irak, Bulgaristan ve Gürcistan'ın da içinde olduğu pek çok ülkeye ihracat gerçekleştirerek Türkiyenin en büyük 1.000 ihraçatcısı arasına girdiklerine dikkat çekti. Öztüre yıllık 75 bin ton olan üretim kapasitelerini yeni yatırımla 150 bin tona, 200 olan istihdam sayılarını 400 kişiye çıkardıklarını belirtti.

  "Ürettiğimiz boruların yüzde 65 ini ihrac ediyoruz. Dünyanın her yerine enerji kaynaklarını taşıyoru" diyen Yücehan Öztüre şöyle devam etti ; "Özbal Çelik Boru, enerji piyasası için itici bir güç olan Nabucco projesinin de önemli bir aktörü konumunda. Uluslar arası çok ortaklı proje olan Nabucco'da spiral kaynaklı çelik boru üretiminde yeterlilik belgesi alabilen 6 Türk firmasından biriyiz. Nabucco'nun değeri 10 Milyar Euro civarında. Projeden büyük bir pay almayı hedefliyoruz."
  dünya bi gündür o gün bugündür

 7. #7
  Duhul
  Mar 2004
  İkamet
  istanbul-küçükyalı..FENERBAHÇE CUMHURİYETİ.
  Yaş
  40
  Gönderi
  8,016

  Esas

  talep toplama tarihi bellimidir..bilgi için yardımcı olan arkadaşlara şimdiden tşk ederim ..bir de şirketin bilançosunu inceleyen varsa seviniriz..
  ............nereye gidiyoruz........

 8. #8

  Esas

  Yahu arkadas madem sirketini halka arz ediyorsun, hani nerde mali tablolarin?
  Insan sitesine koyar dimi?
  Hangi rasyoya gore tartip alacagiz bu hisseyi anlamak mumkun degil.
  Allahtan sirketin bir sitesi var, ona mi sukretsek nedir
  AL-SAT-TUT TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

 9. #9

  Esas

  şirketin sitesinde halka arz izahnamesi var. mali tablolarda mevcut. inceledim biraz, ihracat ayağında tek müşteriye bağımlı olması sıkıntısı var. karlılık şirkete biçtikleri değere göre düşük sayılır.finansal borçlarının toplamı da 50 milyonun üzerinde. yinede son zamanlarda yapılan halka arzlar arasında, ayağı yere basan bir halka arz. kişisel düşüncem böyle.

 10. #10
  Duhul
  Mar 2004
  İkamet
  istanbul-küçükyalı..FENERBAHÇE CUMHURİYETİ.
  Yaş
  40
  Gönderi
  8,016

  Esas

  erbosan ve borusan ın prim yaptığı piyasa da bu da hakkını verir diye düşünüyorum..izocam ın hareketli olduğu dönem berkosan halka arz edilmişti çok kez alıp kenara atmayı düşünmüştüm ama kısmet değildi..senedin geldiği nokta belli..bu da borusan ve erbosan gibi primlenebilir ileriki dönemlerde..ne zaman talep toplanacak bulamadım ..şirketin durumu nasıldır..pek de anlamam ben teknikçiyim..temel olarak yardımcı olan arkadaşlara tşk ederim ..sanırım halka arzda 4 milyon 740 bin lot olacak acaba sermayenin nekadarı piyasa da yani borsada olacak..bol kazançlar..
  ............nereye gidiyoruz........

 11. #11
  Duhul
  Oct 2009
  İkamet
  Kenya
  Gönderi
  3,651
  Blog Yazıları
  3

  Esas

  Adı üstünde ÖZbal ...................... Kovana elini koymayı sevenlerin yeri adını Feriha koydum pardon ...Özmal koydum ...
  Ben Bernanke'ye Türkçe öğretip MERKEZİN Başına Getirecem !!!

  İMZA : ZALIMINOĞLU

 12. #12
  Duhul
  Oct 2009
  İkamet
  Kenya
  Gönderi
  3,651
  Blog Yazıları
  3

  Esas

   Alıntı Originally Posted by kasirga123 Yazıyı Oku
  Adı üstünde ÖZbal ...................... Kovana elini koymayı sevenlerin yeri adını Feriha koydum pardon ...Özmal koydum ...
  Pardon eğitim eksikliğinden karekter eksikliği yanlışlığı oldu....tamamen sürçü lisan affola...
  Ben Bernanke'ye Türkçe öğretip MERKEZİN Başına Getirecem !!!

  İMZA : ZALIMINOĞLU

Gönderi Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız
 • Yazılara ek gönderemezsiniz
 • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
 •