Sayfa 1/644 1231151101501 ... SonSon
Arama sonucu : 5150 madde; 1 - 8 arası.

Konu: OZBAL - Özbal Çelik Boru Sanayi Ticaret ve Taahhüt A.Ş.

Duhul
    Dec 2004
    İkamet
    artık burada....
    Gönderi
    20,341

Esas OZBAL - Özbal Çelik Boru Sanayi Ticaret ve Taahhüt A.Ş.

17* ozbal celık boru'nun toplam 7 mln tl nomınal hıssesı 3.504.10 tl fıyat aralıgından halka arz edılecek

ozbal celık boru'nun toplam 7 mılyonn tl nomınal degerlı
    hıssesı 3.504.10 tl fıyat aralıgından global menkul degerler'ın
    aracılıgıyla halka arz edılecek.
    Spk bultenınde yer alan konuya ılıskın acıklama soyleydı:

Mevcut hısse sermaye artırımı bır payın belırlenen aracı
    ortaklıgın unvanı satısı (tl) nakıt satıs bedelı (tl) kurulus
    ----------------- ------------ ---------------- -------------------- -------
    ozbal celık boru (*) 2.260.000 4.740.000 3.50-4.10 global menkul
    degerler

(*) sırket’ın mevcut sermayesını temsıl eden 15.800.000 tl ıle artırılacak
    sermayeyı temsıl eden 4.740.000 tl nomınal degerlı payların tamamı kurul
    kaydına alınmıstır.
    - Kuralları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
    - Forum hakkında Sıkça Sorulan Sorularınıza (SSS) cevapları burada bulabilirsiniz.
    - Forumumuzda siyasi ve dini yazılar kabul edilmiyor.
    - Bunları yapmayın

Esas

Talepler 3.50-4.10 TL aralığından toplanacak

Esas

açılışta bir tavan kesin.
    sonrasını bilemiyoruz.
    alıştık artık her halka arz böyle.
    ytd.

Esas

genıs bılgı verebılecek arkadas var

Duhul
    Dec 2004
    İkamet
    lüleburgaz - İstanbul - Kayseri - Tokat - Bergama - Ayvalık
    Gönderi
    1,421
    Blog Yazıları
    3

Esas

Alıntı Originally Posted by yabancı Yazıyı Oku
    genıs bılgı verebılecek arkadas var
    Özbal Çelik Boru
    Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde(Mersin) 42000 m² lik alan içerisinde kurulu 16000 m² lik kapalı üretim tesisinde Ø 6" ten Ø 100" e kadar spiral kaynaklı çelik boru üretimi yapılmakta ve yıllık üretim kapasitesi 150.000 Ton'dur.

Ayrıca firmamızda Ø 1/2 " ten Ø 100 " e kadar iç ve/veya dış izolasyon işlemleri yapılmaktadır. Bu izolasyonlar müşteri talebine göre iç epoxy, iç bitüm, iç beton/dış polietilen, dış bitüm, dış coaltar enamel, dış epoxy olabilmektedir.

ÖZBAL ÇELİK BORU 'da
    Müşteriden gelen talepler doğrultusunda spiral kaynaklı borular için gerekli bağlantı şekillerinin (ek form parçaları) üretimi ve bunların izolasyonlarında yapılabilmektedir.

Firmamızda, TS EN ISO 9001:2008, API5L, ISO 14001:2004 ve OHSAS Entegre Yönetim Sistemleri dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Tesislerimizde ayrıca TS, DIN, AWWA, ASTM, BS, UNI, JIS, GOST, ANSI, ISO gibi uluslararası standartlara uygun üretim yapılmaktadır.

Üretilen spiral kaynaklı borular doğal gaz, petrol ve su borusu hatlarında, liman inşaatlarında kazık borusu ve genel amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Şirketimizin çok büyük bir lojistik avantajı bulunmakta olup, üretim tesisimiz konumu itibariyle her türlü taşımacılık ağına yakındır.

http://www.ozbal.com/default.aspx?gy...63&dil=1&vt=36
    dünya bi gündür o gün bugündür

Duhul
    Dec 2004
    İkamet
    lüleburgaz - İstanbul - Kayseri - Tokat - Bergama - Ayvalık
    Gönderi
    1,421
    Blog Yazıları
    3

Esas

Fabrikamızı Açtık...

Petrol , Doğalgaz ve Su Boru hatları projelerine imza atan firmamız Özbal Çelik Boru A.Ş. Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde kurduğu entegre çelik boru üretim tesisini açtı.

Sanayi ve Ticaret Bakanımız Sn. Nihat ERGÜN'ün açılışını yaptığı ve 20 milyon dolarlık yatırımla 1 yılda tamamlanan tesisimiz, Avrupa Afrika, Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri'ndeki alt yapı yatırımları ile kıtaları birbirine bağlayan uluslararası çok ortaklı projeler için üretim yapacak. Yıllık 75 bin ton olan üretim kapasitesini yeni yatırımıyla 150 bin ton'a çıkaracak olan firmamız Özbal Çelik Boru A.Ş. 'nin üçüncü fabrikasının açılış töreninde konuşan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat ERGÜN, "Türkiye bir teknoloji ve üretim merkezidir. Sanayiciler işlerini yaparken bunları göz önünde bulundurarak hareket ettiklerinde hem kendileri hem de ülkeleri mutlak bir başarıyı yakalayacaktır" dedi.

ABD' ye ihracat yapın.

Nabucco projesinin borularının bir bölümünün Özbal Çelik Boru tarafından üretilecek olmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken ERGÜN, bunu sadece gelecek vizyonu olan şirketlerin yapabileceğini, Özbal'ında böyle bir şirket olduğunu vurguladı. Ergün , Özbal Çelik Borunun en kısa zamanda Amerika Birleşik Devletlerine de ihracat yapmaya başlayacağına inandığını da belirterek, devam etti ; " Samsun-Ceyhan Boru Hattı Türkiye sanayisine büyük bir ivme kazandırıyor. Bu yaklaşımlar Türkiyenin büyük bir enerji üssü olmasınıda sağlıyor. Böylece Türkiyenin stratejik değeride artmış oluyor. Ayrıca Marmaray, Kars-Tiflis tren yolu hattıyla birleştiğinde Londra'dan Pekin'e kadar kesintisiz bir hat oluşturuyor. Sanayiciler yatırımlarını gerçekleştirirken Türkiyenin bu stratejik önemini göz önünde bulundurmalılar.

Özbal Çelik Boru Yönetim Kurulu Başkanımız Yücehan ÖZTÜRE, sektörün devletten daha fazla ilgi beklediğini ifade ederek, özellikle enerji, vergi, istihdam ve bürokrasi konularında yaşanan sıkıntıların bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi. Türkiyenin her yıl yüz binlerce gence yeni iş alanları yaratmak zorunda olduğuna dikkat çeken Öztüre konunun ekonomik olduğu kadar sosyal yanlarıylada değerlendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Nabucco için yeterlilik belgesi alan 6 firmadan biriyiz.

Yücehan ÖZTÜRE bugüne kadar Japonya, Fransa, Almanya, İngiltere, İspanya, Portekiz, Azerbaycan, Cezayir, Fas, Ürdün, Gine, Suriye, Irak, Bulgaristan ve Gürcistan'ın da içinde olduğu pek çok ülkeye ihracat gerçekleştirerek Türkiyenin en büyük 1.000 ihraçatcısı arasına girdiklerine dikkat çekti. Öztüre yıllık 75 bin ton olan üretim kapasitelerini yeni yatırımla 150 bin tona, 200 olan istihdam sayılarını 400 kişiye çıkardıklarını belirtti.

"Ürettiğimiz boruların yüzde 65 ini ihrac ediyoruz. Dünyanın her yerine enerji kaynaklarını taşıyoru" diyen Yücehan Öztüre şöyle devam etti ; "Özbal Çelik Boru, enerji piyasası için itici bir güç olan Nabucco projesinin de önemli bir aktörü konumunda. Uluslar arası çok ortaklı proje olan Nabucco'da spiral kaynaklı çelik boru üretiminde yeterlilik belgesi alabilen 6 Türk firmasından biriyiz. Nabucco'nun değeri 10 Milyar Euro civarında. Projeden büyük bir pay almayı hedefliyoruz."
    dünya bi gündür o gün bugündür

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    istanbul-küçükyalı..FENERBAHÇE CUMHURİYETİ.
    Gönderi
    8,016

Esas

talep toplama tarihi bellimidir..bilgi için yardımcı olan arkadaşlara şimdiden tşk ederim ..bir de şirketin bilançosunu inceleyen varsa seviniriz..
    ............nereye gidiyoruz........

Esas

Yahu arkadas madem sirketini halka arz ediyorsun, hani nerde mali tablolarin?
    Insan sitesine koyar dimi?
    Hangi rasyoya gore tartip alacagiz bu hisseyi anlamak mumkun degil.
    Allahtan sirketin bir sitesi var, ona mi sukretsek nedir
    AL-SAT-TUT TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •