Sayfa 1/12 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 96 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Emtia - Tahıl, Soya, Pamuk, Şeker, Portakal Suyu, Sığır, Kakao, Kahve, Kereste, Metal

 1. #1

  Arrow Emtia - Tahıl, Soya, Pamuk, Şeker, Portakal Suyu, Sığır, Kakao, Kahve, Kereste, Metal

  Emtia Grafikleri

  Kapsamlı bir site. Emtia ile ilgili birçok haberi, fiyat kotasyonlarını ve çeşitli vadelerde grafikleri sunuyor.

  Bu linki daha önce de vermiştim, fakat arada kaynayıp gittiği için, bir başlık halinde olması ve ilgili konuların burada toplanması için açtım.

 2. Esas

   Alıntı Originally Posted by Saxofon
  Emtia Grafikleri

  Kapsamlı bir site. Emtia ile ilgili birçok haberi, fiyat kotasyonlarını ve çeşitli vadelerde grafikleri sunuyor.

  Bu linki daha önce de vermiştim, fakat arada kaynayıp gittiği için, bir başlık halinde olması ve ilgili konuların burada toplanması için açtım.
  sn saxofon cok guzel bi site.... tesekkurler...

 3. #3

  Arrow Şeker

  O kadar çok finansal enstruman var ki, bunların hepsini birden takip etmek için birkaç yüz uzmandan mütevellit bir kadro kurmak lazım. Bunu yapamadığımıza göre, başkalarından tavsiye almak gerekiyor.

  Bu amaçla yorumlarına güvenilebilecek kurumlardan ücretli servis almayı düşünmeye başladım ve "Bakalım nelerden bahsediyorlar" diyerek birkaç firmanın e-mail servislerine kayıt yaptırdım. Kendilerini öve öve bitiremiyorlar. Yok işte bunların tahminleri şöyle tutuyormuş, yok böyle tutuyormuş. Kimisi tahminlerinin %80'e varan doğrulukta olduğunu iddia ediyor. Çünkü fuzzy logic ile çalışan program yazmışlarmış, halbuki piyasadaki diğer analizler lineer mantık kullanırmış, bu ise piyasaları çözmeye yetmezmiş. Falan filan.

  Alttaki linkli sayfa bana e-mail ile geldi. Şekerin oluşturduğu patern'in portakal suyundakine benzediğini ve benzer bir yükselişe gireceğini yazıyor.

  Why Sugar's Train is "Coming Into the Station"
  Elliot Wave International
  10/20/2005 5:48:47 PM

  Ben bu portakal suyundaki yükselişi Wilma kasırgasına bağlamıştım. Yani kasırga Floridaya yönelince dondurulmuş portakal suyu fiyatları sıçramıştı. Eğer Wilma olmasa bu hareket de olmaz, dolayısıyla bu arkadaşların tahmini de boşa çıkardı. Fakat bu Elliot dalgacıları yükseliş iddasını Şeker için de yapınca ben de 11 nolu şekeri takibe aldım. Sonuç olarak tahminleri tutmayıp yükseliş yerine %4-5 düşüş yaşandı.

  İnsanlar ve firmalar kendi başarılarını allayıp pullayıp gözünüzün içine sokmaya çalışıyorlar. Bense onların oldukça sık başarısız olacaklarını biliyorum. Bu kaçınılmaz. Eğer herşeyi %60-70 doğru tahmin edebilen programlar ve sistemler oluşturulabilseydi bunların sahipleri sırlarını ayda birkaç yüz dolara satmak için pazarlama kampanyaları düzenlemezdi.

  Ellot Wave International yine de fena bir firma değil. Abone olmayanlara sınırlı olarak verilen web sayfalarındaki bilgilerden takip edebildiğim kadarıyla olayları altta linkli sayfada olduğu gibi mantıklı bir şekilde açıklamaya da çalışıyorlar.

  The Fed Raises Rates...and the Dollar Falls?
  11/2/2005 5:33:50 PM

  Şu Fractals Edge isimli firmayı gözüm tutmadı. Tahminlerinin %80 doğru çıktığını iddia ettikleri 997$'lık yazılımlarını 497$'dan pazarlamaya kalktılar. Saldırgan bir pazarlama teknikleri var.

  Ben http://www.informagm.com firmasında 4 haftalık ücretsiz deneme aboneliği
  başlattım. Yorumları oldukça iyi. Stratejilerini piyasada yön değiştikçe yeniliyorlar. Şimdilik çok olumlu bir şey söylemek için erken. Kasım sonunda aboneliğim bitince son kararımı yazarım. Fiyat da önemli. Defalarca fiyat gönderin bana dememe rağmen hala daha gelmedi. Pahalıysa yine işe yaramaz. Kasım sonunda son yorumu yaparım.
  Attached Images Attached Images

 4. #4

  Arrow Western Barley

  Bu western barley denen hayvan yemi 2000'den beri çok güzel bir omuz-baş-omuz formasyonu oluşturmuş. Sanırım bu hayvan yeminden bize de mama çıkabilir.
  Attached Images Attached Images

 5. #5

  Esas

  sayın Saxofon

  bu bahsettiğiniz piyasalardada kaldıraç etkisi uygulanabiliyormu
  bu işlemler vadeli işlem olarakmı gerçekleştiriliyor

 6. #6
  Duhul
  Mar 2004
  İkamet
  GeMicİ ekolünün simgelerinden
  Gönderi
  6,177

  Esas

  tesekkurler saxofon... işlemler nerede yapılıyor ayrıca bende onu sormak ısterım....

 7. #7

  Arrow Düzeltme

  Yukarıda verdiğim western barley grafiği US$ değil Canadian$ üzerindenmiş. USD/CAD 2003'in başında 1.60'ken şimdi 1.18. Dolayısıyla Western Barleyin çok düşmüş gibi görünen fiyatı aslında o tarihten beri USD/CAD'in %35 düşmesinden kaynaklanıyor.

  Feed Barley nasıl trade edilir? : Winnipeg Commodity Exchange'de işlem görüyor.
  Ben Saxobank burayı kapsıyor zannediyordum fakat kapsamıyor. Dolayısıyla ben trade edemiyorum.

  Feed Barley ticaretinin esaslarını anlatan sayfa : http://www.wce.ca/wnew/newsreleases/...Content_Id=226

  Saxobank'ta offline işlem gören vadeli kontratlar

  Saxobank'ta online işlem gören vadeli kontratlar

 8. #8

  Arrow Bakır


Sayfa 1/12 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız
 • Yazılara ek gönderemezsiniz
 • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
 •