Arama sonucu : 8 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Geleceğin Meslekleri

 1. #1
  Duhul
  Sep 2008
  Yaş
  28
  Gönderi
  4,866
  Blog Yazıları
  37

  Esas Geleceğin Meslekleri

  Makine out imaj mühendisliği in

  Eğlence uzmanı, imaj mühendisi, yaşam koordinatörü. Şu an bu kelimeler bir şey ifade etmese de gelecekte adını sıkça duyacağımız mesleklerden sadece birkaçı


  Yazılım mühendisliği: Bilgisayar mühendislerinin iyi bir sistem analisti, iyi bir Database uzmanı, iyi bir yazılımcı da olması gerekiyor. Ülkemizde birkaç üniversitede lisans bölümü var.
  Mekatronik mühendisliği: Bu mühendislik dallarında yetişenler artık, Kalite Güvence Mekatronik Mühendisliği, lojistik Uzmanlığı, AR-GE Mühendisliği de yapmak zorunda. Çağımızın en hızlı büyüyen ve gelişen alanıdır. Sadece iki üniversitede bulunmaktadır.
  Ergonomi mühendisliği: Her türlü iş yerinde verimliliği artırmak için insan, makine ve çevre arasındaki iletişim modellerini oluşturmaya yönelik, firmaların önemini anladığı bir meslek.
  Animatörlük: Bir firmanın medya şovlarıyla daha iyi tanıtılmasını sağlayan ve günümüzde reklam sektörü ile firma bağını kurma amaçlı oluşturulan bir meslek alanıdır.
  İnsan kaynakları yöneticileri: İnsan kaynakları gelecek vaat eden bir alandır. Ancak spesifik olarak bu alanda yetişmiş insan sayısı az ve özel bir eğitim de bulunmamaktadır.
  İmaj mühendisliği: İnsanların ve kurumların imajını değiştirmek, herkesin beğenisini kazanmak, dolayısıyla karı artırmak ana amaçtır. İmaj Mühendisliğinde sosyoloji, psikoloji, antropoloji, mühendislik teknikleri, gibi birçok bilim dalı da devreye girmektedir.
  Teknoloji mühendisliği: Bilgisayar teknolojisinin planlanması, kurulması, çalıştırılması ve onarımı konusunda uzman mühendislere ihtiyaç duyulacak.
  Internet ve Cd Gazeteciliği:
  21. yüzyılda haberler, internetten ve CD' lere yüklenip belki de isteğe göre satılacaktır. Radyo, TV ve internet siteleri program yapımcılığı önem kazanacak.
  Gen mühendisliği: Çevre bilimlerinde, kimyasal teknolojilerde, orman ve tarım ürünlerinin kullanılmasında ve korunmasında 'gen teknolojisi' dolayısıyla gen mühendislerine çok büyük gereksinme duyulacaktır.[/COLOR]
  Yaşam koordinatörlüğü: Bu mesleği uygulayanlar, kişilerin çalışma ve aile yaşamı dışındaki zamanlarını isteğine ve gücüne göre düzenleyeceklerdir. Bu mesleği yapanların psikoloji, rehberlik, güzel sanatlar, spor etkinlikleri, teknolojik gelişmeler konularında uzman olmaları gerekmektedir.
  Sağlık koordinatörlüğü: Sağlığınızla ilgili her işi sizin adınıza planlayacak ve uygulayacaktır. Bu meslek dalında tıp bilgisine, sigorta konularına, insan psikolojisine egemen olmak gerekecektir.
  Eğlence uzmanlığı: İnsan yaşamının standartlarının yükselmesi onları diğer alanlara yöneltmektedir. Bu alanlardan biri de 'Eğlence sektörü'.
  İstek koordinatörlüğü: Bu mesleği yapanlar, karşılaşılabilecek her türlü yasal sorunu çözebilecek bilgi ve deneyimde olacaklardır.
  Son düzenleme : yağmur; 20-07-2011 saat: 17:00.

 2. #2

  Esas

  Bir arkadaşın oğlu için soruyorum,ilgi ve bilgi sahibi olanlar cevaplarsa sevinirim.
  İTÜ Uzay mühendisliği,Yıldız teknik makine ve Yıldız teknik mekatronik 2.öğretim...
  bu bölümler hakkında bilgisi ve önerisi olanlar,hangi bölümün tercih edilmesini önerirler,şimdiden teşekkürler.

 3. #3
  Duhul
  May 2008
  İkamet
  bursa
  Gönderi
  2,370

  Esas

   Alıntı Originally Posted by 10 kuruş Yazıyı Oku
  Bir arkadaşın oğlu için soruyorum,ilgi ve bilgi sahibi olanlar cevaplarsa sevinirim.
  İTÜ Uzay mühendisliği,Yıldız teknik makine ve Yıldız teknik mekatronik 2.öğretim...bu bölümler hakkında bilgisi ve önerisi olanlar,hangi bölümün tercih edilmesini önerirler,şimdiden teşekkürler.
  işaretli olan yüksek tercih............

 4. #4

  Esas

   Alıntı Originally Posted by haybeci Yazıyı Oku
  işaretli olan yüksek tercih............
  teşekkür ederim cevabın için sayın haybeci,bende bu uzay mühendisi ne iş yapar,mezunları iş bulurmu,nerelerde çalışırlar hep merak etmişimdir,bi soru işareti yani.

 5. Esas

  optiksenlik

 6. #6

  Esas

  güzel bölümler... : )

  keşkem 15 yıl önceki aklım şimdi olaydı ....

 7. Esas

  bence geleceğin mesleklerinde dil kursu açmak da yer almalı

 8. #8
  Duhul
  Jan 2010
  İkamet
  FBC Başkent
  Gönderi
  7,352

  Esas  İmamlık, vaizlik, din adamlığı...

Gönderi Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız
 • Yazılara ek gönderemezsiniz
 • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
 •