Sayfa 1/95 1231151 ... SonSon
Arama sonucu : 754 madde; 1 - 8 arası.

Konu: SEMPTOM dan Teshis'e Teshisden TEDAVI ye

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Istanbul ve Kanada
    Gönderi
    11,395
    Blog Yazıları
    6

Esas SEMPTOM dan Teshis'e Teshisden TEDAVI ye

Semptomdan Teshis'e..Teshis den Tedaviye..

Semptom=Bulgu,Belirti, emare demektir.
    Teshis=Hastalik-Rahatsizligin tanimlanmasi.
    Tedavi= Adi konan rahatsizligin (hastaligin) giderilmesi-iyilestirilmesi.

Bir rahatsizliginiz vardir, doktora gidersiniz ve doktor size sorular sorar, shuran agriyormu Buran agriyormu vs. Yetinmez sizi muayene eder, tahliller ister, rontgen veya MR ister.

Yapilan tahlillerde elde edilen bazi "belirtilere" tip dilinde SEMPTOM adi verilir.

Bu semptomlardan hareket eden doktor, rahatsizliginiz hakkinda FIKIR sahibi olur. Bu fikir sahibi olmaya TESHIS denir.

Rahatsizligi tesbit edilen (TESHIS) hastaya, rahatsizligin cesidine ve safhasina gore de TEDAVI ye baslanir..

Simdiiii gelelim borsamiza...

Semptomlar;

1-Guzel aciklanan herturlu rakamlara ragmen ARTMAKTA OLAN IC VE DIS BORC STOGUMUZ
    2-AB ile ilgili yapilan her turlu "iyimser" aciklamalar...
    3-Pek yakinda yapilacak olan YEREL secimler ve hemen ertesinde mevcut hukumetin takip edecegi Yeni politikalar..
    4-Butun olumlu gelismelere ragmen YUKSELEMEYEN borsamiz...
    5-Dusuk kur nedeni ile ihracatimizin uretimimizin ve de yatirimlarin bekleme sureci icerisinde olmasi reel anlamda bir artish gostermemesi.

Bu maddelere sizlerde birseyler ekleyebilirsiniz..Bu ekleyecekleriniz "olumlu" veya hep "olumsuz" unsurlari icermesi gerekmiyor, biliyorsunuz IYI huylu kollesterol da var??

Yani KOLLESTEROL dedikmi hep kotu huylu olmasi gerekmiyor..

Teshis?? Teshis ne olabilir??

Ekonominin sadece Faiz, Doviz kurlari ve TEFE-TUFE vs ile degerlendirildigi bir ulkede bu semptomlara sahip bir ulkede TESHIS ne olabilir? Yatirimin uretimin Ihracatin On plana cikmadigi Bir ulkede BORSA nin ucuzlugundan bahsedilebilirmi?

Biraz sesli dusunelimmi?

Cunki ishin TESHIS safhasi COK onemli..

Teshis dogru olmazsa eger tedavi hepten yanlish olacaktir.
    Teshis sihhatli degilse eger, Tedavi zaman kaybina yol acacaktir..
    Teshis sihhatli degilse eger, hasta zaman kaybedecek ve hastalik (muhtemelen) ilerleyecektir.

Sizin Bulgulariniz (Semtomlariniz) neler?GELIN Bu hastaya bir TESHIS koyalim, Daha sonra tedavisine geceriz??

2. Esas Konu başlığı için telif hakkı isterim :)

Semptom, Teşhis, Tedavi ye ilaveten bir de Takip ( ya da kontrol ) olmalı.

Diye düşünüyorum, naçizane.

Hoşgeldiniz sn BaBo, özlettiniz kendinizi.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Istanbul ve Kanada
    Gönderi
    11,395
    Blog Yazıları
    6

Esas

Yazdiklarini okudum sevgili sunshine, seninle ben "tere" ciye "tere" satmaya basladik galiba?? Ne dersin? Shimdi Dr. lardan biri cikacak ve semtom da teshis de OYLE olmaz-BOYLE olur, diecek alacagiz agzimizin payini..

Telif hakki konusunda da haklisin... Al sana 100 Tam puan..(konu basligi telif hakki icin)

4. Esas

Alıntı Originally Posted by bikmisbroker
    Yazdiklarini okudum sevgili sunshine, seninle ben "tere" ciye "tere" satmaya basladik galiba?? Ne dersin? Shimdi Dr. lardan biri cikacak ve semtom da teshis de OYLE olmaz-BOYLE olur, diecek alacagiz agzimizin payini..
    Valla haklısınız sn BaBo,

Bu kadar doktorun arasında "doktorculuk" oynuyoruz.

Saygılarımla.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Istanbul ve Kanada
    Gönderi
    11,395
    Blog Yazıları
    6

Esas

Alıntı Originally Posted by SunShine
    Valla haklısınız sn BaBo,

Bu kadar doktorun arasında "doktorculuk" oynuyoruz.

Saygılarımla.
    GUZEL bir TESHIS kutlarim sizi ustadim..

6. Esas

Alıntı Originally Posted by bikmisbroker
    Telif hakki konusunda da haklisin... Al sana 100 Tam puan..(konu basligi telif hakki icin)
    Sn BaBo,

"Konu başlığı telif hakkı" nı bana ait bir gönderinin sağ üst köşesinde bulunan logolu şubeden benim hesaba havale etmeniz gerekiyor. Şubeye uğrarsanız size yardımcı olurlar.

Saygılarımla.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Istanbul ve Kanada
    Gönderi
    11,395
    Blog Yazıları
    6

Esas

Zaten oraya zamaninda ***** yatirip (sizin adiniza) hesap acmisiz, 2.ci defa hesap acip ayni miktari yatirmamiza musaade etmiyorlar, Sube mudurune (sayin objektif) muracaat edip bir de "offshore" hesaplar icin IZIN almak gerek herhalde?

Esas

şimdi sana nasıl inanalım BaBo...
    belgen var mı belgen?...

Sayfa 1/95 1231151 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •