Sayfa 240/410 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340 ... SonSon
Arama sonucu : 4916 madde; 2,869 - 2,880 arası.

Konu: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Duhul
    Nov 2007
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    3,290

Esas

Merhaba,
    Her şeyden evvel Dodurga arazilerinin tümü 1/25.000 lik onaylı nazım plan dahilindedir, yani planlıdır. Nazım planda öyle önerildiği için Dodurga otoban içinde gerçekleşen imar köyün değişik yerlerinde sırasıyla 0,30 - 0,50 olarak uygulanmıştır. 2023 nazım plan ile fiilen Dodurga otoban içi uygulama imar planı karşılaştırıldığında, büyük planda neresi az yoğunluklu ve neresi daha yüksek yoğunluklu önerilmiş ise aynı şekliyle-bire bir denk olarak uygulama imar planında gerçekleşmiştir. Bunu nasıl fark edemiyoruz? Verdiğim bu örneği alıp, aynı plan içinde yer alan Dodurga otoban dışı bölgeye projekte ediniz lütfen. Plan okumayı hedef yapacaksak eğer, bunu ancak içi dolu bilgilerle, doğru yerden bakarak ve objektif muhakeme ile başarabiliriz. Evet yapabiliriz. Bu çok net. Şimdi alanı biraz genişletelim müsadenizle. 2023 planında yıllar önce işaretlenip ilan edilen ve şimdi açılmaya başlanan ana arter yollara dikkatinizi çekmek istiyorum. Kimileri için bu caddelerin açılışı olağan iken aynı gerçek bir çokları için büyük sürpriz olmuştur. Örnekler çok. Yeni toptancı halinin nereye tasarlandığını ve yanına da bir cep otogarı tesis olacağını önceden paylaşmıştık. 2023 orjinli pusulada işaret edilen bu iki projenin akıbetini merak eden oldu mu? 1000'lik nihai imar geçti. Böyle net ve güçlü örnekler varken bana göre bize düşen şey visualization '' zihinde canlandırma '' dır. Planlar ışığında ileriyi görmeye çalışmalıyız. Kişisel olarak tercihim o dur ki, Yaşamkent bölgesinde ~ 400.000 lira ödeyip bir daire almaktansa, 2000 metre ilerisinde 2023 planında yüksek yoğunlukla önerilen Dodurga Mia bölgesinden neredeyse 15 de 1 maliyetle arsa almayı yeğlerim. Ben bunu 30.000 liraya daire aldım şeklinde yorumlar öyle kabul ederim. Bekleyebilme becerisi olan dostlara aynı şeyi gönül rahatlığıyla öneriyorum. Bir başkası pekala daire tercih edip satın alabilir. Ne diyebiliriz ki? Hiç şüphesiz kendine göre geçerli sebepleri vardır. Diğer yandan Dodurga bölgesi batı aksında bir yerlere sıkışmış küçük bir arazi olmaktan çok daha fazlasıdır. Emin olun. Çünkü sadece otoban dışı bölgedeki arazi toplamının bile 15.000.000 m2 den büyük olduğunu tahminen değerlendiriyorum. Ölçü alarak altını daima çizdiğimiz 2023 Nazım İmar Planında Dodurga otoban dışı bölgede, Kültür Sitesi, Sağlık Sitesi, Eğitim Sitesi, Golf Alanı, Merkezi İş Alanları, Ar-Ge bölgesi, Kamu Hizmet Alanı, Konut Alanları ve Metro Raylı Sistem önerilmiş ve tüm bunlar aynı resmi planda onaylanmıştır. Dolayısı ile Dodurga da yüksek beklentilerin oluşmasını, bir muhtarın yada süniyetli emlakçıların manipülasyonu olarak takdim ederseniz, şehir plancılarına, toprağa ve sahiplerine haksızlık etmiş olursunuz . Ve Dodurga ya yatırım yapmayı yanlış olarak nitelerseniz, bu kez, ölçü almayı önerdiğiniz 2023 planına ters düşersiniz. Ben ise sabah 5 de yazar dururum Bu arada Dodurga otoban dışı bölgede yerleşim ve alt yapı belli ölçülerde vardır. İnsanlar yaşıyor orada. Ayrıca yapılaşma henüz başlamamış imarlı bölge de var. İmarı onaylanmış bu parseller büyük bir alanı kapsamaktadır ve buraya belediyelerin bir şekilde hizmet ulaştırmak durumunda olduğunu da ekleyebiliriz. Gayrimenkul işi her şartta belli vadelere tabi olmayı gerektirir. Bu gün 100 liraya al yarın 1000 liraya çıksın meselesi nerede görülmüş? Keşke Kısa vade (1-12 ay) %100 - %200 hadi %300 yükselsin fiyatlar. Ama 10 seneyi ölçü aldığınızda, yer bilinçli seçilmişse, yatırımın servetleştiğinin farkına varırsınız. Paylaşılacak çok şeyler var. Ancak ben bu noktada durmalıyım. Dinlenme vakti.
    Tüm dostlara sağlıklı ve mutlu yeni bir yıl diliyorum. Nice güzel senelere..
    Selamlar,
    Serhan

.
    Son düzenleme : emlaksan; 31-12-2009 saat: 04:46.
    Doğru yatırım, yüksek getiri, bol kazanç

Esas

Tüm forum dostlarına sağlıklı,mutlu, bol kazançlı,krizden uzak bir2010 yılı dileğiyle. Oğuz Germen.

3. Esas

Mutlu Yıllar diliyorum tüm forum dostlarına!
    2010 çok daha güçlü bir ekonomi sunacak, inancım tam.
    Bir de 2010 akrep burcu için mali patlama yılı olacakmış, hadi bakalım akrebim ben de

Question

Alıntı Originally Posted by tunazade Yazıyı Oku
    Arcan Bey;

Dodurga bölgesi ile yaklaşık 6-7 senedir takip ediyorum..Şimdiye değin ne söylediysem çıktı..Dodurga köyü (mah.)denilen arazi şehrin batı aksına sıkışmış kısıtlı bir bölgedir..Otoban İç taraflarından bahsetmiyorum..Bu bölge bundan çok değil 4-5 sene evvel m2 si 10-12 tl den o yörenin yerlilerinden çıktı..Yani hemen hepsi sattılar..Şu anda bölgenin köylüsünde pek arazi kalmadı..Bölgeyi bilenler ismini vermeyim Dodurga köyü muhtarının da emlakçılığa sonradan başladığını herkes bilir..İşte herşey bu zamanlarda başlıyor..Tükrkonut-2 nin temeli atılırken orayı karşı yamaçlardan gören dogurga çoktan bölüşüldü..Siz emlakçılar buna rant eğrisi diyorsunuz..O zamanlar bu rant 100 üzerinden 12-15 puan seviyesinde idi..Şu anda ise 85-90 lara çıktı deniliyor..Yani rantın tavana ulaşmasına pek birşey kalmamış..Yine emlakçıların tabiriyle tren çoktan kalkmış durumda..Bahsi geçen bölgenin imarı yakın deniliyor hep bunu konuştunuz geçdiğimiz yıllarda..İmar gelse bile çok şey değişmeyecek bence..Oradan hisse alanlar bence hata ediyorlar..Bunlar benim şahsi görüşümdür..O bölgedeki emlak ticareti ile uğraşanlar bu bölgeden çok para kazandılar..Birde 2007 den evvel tarlasını satanlar kazandı..Bazı insanlar kendine g.menkul yatırım uzmanı diyor..Hukuki anlamda uzmandır ona hak veririm ama yatırım uzmanı demek müşterinin 1 lirasını en kısa zamanda 10 lira yapabilmek demektir..Böyle yeteneği olan biri sizce neden hala bu işi yapsın..Neden hala trilyoner değiller..Kısacası bu bölge için yapılan yorumların %90 ını spekülatif ve umuda yönelik hayalimsi olarak buluyorum..

Değerli üyeler; Bu forumda dodurga bölgesi ile ilgili 2023 nazım planı haricinde ve y.mahalle belediyesi imar md.lüğünce resmi olarak yapılan haberler haricindeki kişisel yorumları iyice tartınız düşününüz diyorum..Benim yazdıklarımda buna dahildir..İyi düşünün..Para kolay kazanılmıyor..

Tuna Bey,

Yazınızda altını çizdiğim yerleri açıklayacağım:

1. Madem 7 yıldır takip ediyorsunuz bu bölgeyi niye halen Dodurga paftanız bile yoktu? 6-7 yıldır hangi verilere dayanarak takip ediyordunuz.? Bu forumdan duyduğunuz 2023 yılı nazım imar planına göre mi?

2.Bölgenin köylüsünde halen son derece fazla arazi var.

3.Yazdıklarımız ve söylediklerimizin hiçbiri afaki değil her paylaşımı bilgi dahilinde, üst ölçek 2023 Nazım İmar Planı dahilinde, bu planı okuyarak ve yorumlayarak yapıyoruz.

4.Spekülatif söylemlerden tamamen kaçınırım. Hiçbir yazımda ve söylemimde spekülasyon bulamazsınız. Tamamen teknik bilgiye dayanan pafta-plan-uydu üçgeni üzerine hareket ederim.

5.Metraj hesabınız yanlış olduğundan bahsetmiştim bir önceki teknik yazımda bu konudan hiç bahsetmiyorsunuz.

6.Emsal hesabından bihabersiniz.Teknik olarak açıkladığım hesaptan hiç bahsetmiyorsunuz. Şöyleki: yüksek emsalli bir bölgeyi müteahhit’in %50 yerine %30’la girmesi gerektiği gibi bir söyleminiz var. Böyle bir şey nasıl mümkün olabilirki?

7.Bilinen anlamda emlakçılık yapmıyorum. Genellikle yurtdışı özellikle Amerika’daki Türk yatırımcılara danışmanlık hizmeti veriyorum.

8.2007 yılına kadar tabiî ki herkes kazandı, çünkü sadece Türkiye’de değil tüm dünyada gayrimenkul fiatları çıkış trendindeydi. Artan bir ivme ile çıkıyordu.

9.Gayrimenkul hukuku konusunda dirsek teması yaptığımız, değerli bilgilerine paylaştığımız avukat arkadaşlarımızla sürekli görüşme ve fikir teatisi içerisindeyiz.

10.1 e 10 kazandırma hususu: Böyle bir yeteneği olan arkadaş varsa, gelsin benim portföyümüde o yönetsin bir zahmet Yıllık enflasyonun % 10larda olduğu, bankadaki mevduatlara %12 verildiği bir ülkede kim bir yılda %1000 kazanabiliyor.

11.İmarı yakın mevzusu: Açın haritayı bakın, Eskişehir yolundaki tüm bölgeler imar gelmiştir. Bağlıca, Yapracık, Aşağı Yurtçu, Yukarı Yurtçu, Ballıkuyumcu, Alagöz, Yenihisar. Tek bir bölgeyi atlamıştır, Dodurga bölgesi: Eskişehir yolunda tek MIA projesinin olduğu, planlanan metro istasyonun geçeceği, batı terminali için planda yeri olan, konut alanları, yeşil alanları, sosyal ve kültürel alanlar, golf sahası ve 60mlik yolları ile Eskişehir yolunun gözbebeği olacak bir bölge için imar beklemek ve bunu dile getirmek suçmu, spekilasyonmu yoksa planı okuyabilmek mi?

Sonuç itibariyle:

Uzunca bir süre yurt dışında yaşayıp, orada yüksek lisans eğitimi alıp, kurmuş olduğum şirkette ticaretle uğraştım ve 2008 yılının başında Türkiye’ye döndüm. Son 2 yıldır Türkiyede gayrimenkul işinin dışında inşaat ve dış ticaret faaliyetlerimiz de var. Büyükşehir belediyesinin üst ölçek diye nitelendirilen 25000’lik 2023 Nazım İmar Planı dahilinde kendi düsüncelerimi bir inşaat mühendisi ve yatırımcı olarak ki- kendiminde Dodurga bölgesinde yatırımlarım var- bu forumda paylaşıyorum. Ne sizin bahsettiğiniz gibi bir spekilasyon derdim var ne de amacım. Hal böyle iken bir teknik adam olarak, yazdığınız bir yazı üzerine sadece ve sadece teknik açıdan olaya yaklaşmıştım.

Sn. tunazade:

1.Yanlış metraj hesabınız.
    2.Emsal hesabını yanlış anlamınız.
    3.Eskişehir yolunda sıkışmış kalmış dediğiniz, 25000’lik plandaki en renkli yani projeli bölgeyi, Planı revize olan Bağlum’dan daha aşağıda buluşunuz üzerine yazma ihtiyacı hissettim.

Bu doğrultuda sizde bu forumun bir okuyucusu olarak sizde hak vereceksiniz ki size de daha önce Dodurga bölgesinin paftası konusunda karşılık beklemeden yardım etmiş ve çok değerli takdirlerinizde kazanmış bir olarak sadece bilgi paylaşımı adına bu foruma yazıyorum ve düşüncelerinize kesinlikle katılmıyorum. Ünlü düşünürün de dediği gibi ‘ Zaman kimin haklı kimin haksız olduğunu gösterecek'.

Bu vesile ile sizin ve tüm forum okurlarının yeni yılını kutlar 2010’un tüm dünyaya sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ederim.

Saygılarımla

Arcan

Esas

herkesin yeni yılını kutlar bol kazanclar getirmesini isterim.Dodurga köyünde yatırım yapmak isteyen arkadaslar varsa dodurga801 parsel 1600 metre m=43 dodurga 877 600m m=45 ve dodurga929 parsel de 400m m =46 tl saygılar iyi çalısmalar.

6. Esas

herkesın yenı yılını kutlar ve bol kazançlı saglıklı bır yıl dılerım.akyurt guzelhisar mevkıınde konut ımarlı arsa yatırımının ne kadar dogru bır yatırım olacagı hakkında bılgı verebılırsenız sevınırım ozellıkle sayın emlaksan bey.2500 m2 konut ımarlı bır yere yatırım yapma asamasındayız emsal 1 . bıtısık parsellerle degerlendırıldıgındeıse 1.2 oluyor

Duhul
    Nov 2007
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    3,290

Esas

Sayın Osıtak;
    Mutlu ve sağlıklı bir yıl dilerim. Akyurt, erken gerçekleşen imarı ve belli bir yoğunlukla süren yapılaşma sebebiyle bir çok yatırımcı tarafından tercih edilmektedir. Daire fiyatları düşük olsa da bir çok arsada metrajlar küçük olduğundan tek tapu alımları açısından fırsatlar sunmaktadır. Bu durumda tercih edilme nedenleri arasında gösterilebilir. Bahsettiğiniz tablo açısından tevhit vasıtasıyla emsalin yükselmesi ayrı bir avantajdır. Toprak yatırımı hususunda her zaman koşulsuz biçimde olumluyum. Dolayısıyla yatırımınızın gerçekleştiğini farzediyor, hayırlı olsun diyorum.
    Selamlar,
    Serhan

.

Esas

Merhaba arkadaşlar,
    öncelikle herkesin yeni yılı kutlu olsun işallah sağlık,mutluluk ve kazanç dolu bir yıl olur hepimiz için;bende aranıza yeni katıldım.Birkaç gündür yorumları takip etmekteyim ve gerçekten çok bilgilendirici ve faydalı bir fikir platformu oluşturulduğu için site yönetimine ve burada seviyeli ve profeysonel yorumları,bıkmadan usanmadan cevapladıkları sorular için için Sayın Emlaksan,Sayın Camsoy ve diğer üstadlara çok çok saygılar.Özel bir bankada bireysel pazarlama servisinde şef olarak çalışmaktayım ve anlatılanlar gibi benimde zamanında toprağa yatırım yaparak belirli zaman diliminde birkaç milyon TL servet edinmiş müşterilerim var.bende bu hevesle burayı keşfettim şüphesiz.Amacım henüz sermayem olmasada 2010 içinde biraz birikim yaparak yıl içerisinde 10-15000-tl turatında 10-12 yıl vadeli arsa yatırımı yapmak tabiki bu yatırım her yıl bütçemin el verdiği yönde artacak hatta kredi kullanarak bile birkaç ay sonra bu yatırımı düşünmekteyim.Örneğin mamak ortaköy 543. parsel 1000m2 15.000-tl bir yer buldum internetten bu tarz 500-1000m2 ve 10-15000 arası uzun vadede yatırım önerileriniz olursa çok sevinirim şimdiden herkese çok çok teşekkürler ederim .
    Saygılar,
    Alper

9. Esas

Tum arkadaslara selamlar ve saygılar ben araniza yeni katilmiş birisiyim. Yurt disinda calişmiş ve Ankaraya donmus bulunmaktayim. Yatırım amaclı arsa almayi dusunuyorum. Bu konuya degerli fikirlerini paylaşan akadaslarimiz sayesinde bilgi sahibi edinmiş bulunmaktayim. Bu konu ile ilgili olarak yuz yuze gorusebilecegim arkadaslarin irtibat numaraqlarina ihtiyacım var.

Saygilarimla

Esas

Merhaba forum dostları,

Bu degerli paylasim ortamini yaratan site yoneticilerine tesekkurlerimi sunarak yazıma baslamak istiyorum. Tüm site üyelerininde yeni yılını gönülden kutlar, hepimize sağlık,mutluluk ve refah getirmesini dilerim..

Değerli dostlar; benim Gölbaşı Bilkent Karagedik Uydukentte SS Erko Erler Yapı Koop. de 725 m2 imarlı hissem var, toplam 1280 dairelik projemiz hazır,imar geçti koop. Haziran ayında tapularını aldı, 1/1000 lik planlar belediye tarafından onaylandı ve askıdan indi.. Şimdi B.şehir belediyesinin yol ve kanalizasyon çalışmalarına başlaması bekleniyor oda bir aksilik olmazsa bu yıl içinde başlayacak.. % 30 ile mütahitte verildiğinde üye başına 1.3 daire ( 150 m2, 4+1, lüks daireler ) % 40 ile verildiğinde üye başına yaklaşık 2 daire düşüyor, acil ihtiyacımdan dolayı bu hissemi satmak istiyorum değerlendirmek isteyen arkadaşlarımın benimle irtibarta geçmesini rica ederim
    ( Murat Aygün 0542 421 88 48 )
    Her türlü bilgi Bilgi için; www.erkoerler.net

Duhul
    Nov 2007
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    3,290

Esas

Alıntı Originally Posted by alper0680 Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,
    öncelikle herkesin yeni yılı kutlu olsun işallah sağlık,mutluluk ve kazanç dolu bir yıl olur hepimiz için;bende aranıza yeni katıldım.Birkaç gündür yorumları takip etmekteyim ve gerçekten çok bilgilendirici ve faydalı bir fikir platformu oluşturulduğu için site yönetimine ve burada seviyeli ve profeysonel yorumları,bıkmadan usanmadan cevapladıkları sorular için için Sayın Emlaksan,Sayın Camsoy ve diğer üstadlara çok çok saygılar.Özel bir bankada bireysel pazarlama servisinde şef olarak çalışmaktayım ve anlatılanlar gibi benimde zamanında toprağa yatırım yaparak belirli zaman diliminde birkaç milyon TL servet edinmiş müşterilerim var.bende bu hevesle burayı keşfettim şüphesiz.Amacım henüz sermayem olmasada 2010 içinde biraz birikim yaparak yıl içerisinde 10-15000-tl turatında 10-12 yıl vadeli arsa yatırımı yapmak tabiki bu yatırım her yıl bütçemin el verdiği yönde artacak hatta kredi kullanarak bile birkaç ay sonra bu yatırımı düşünmekteyim.Örneğin mamak ortaköy 543. parsel 1000m2 15.000-tl bir yer buldum internetten bu tarz 500-1000m2 ve 10-15000 arası uzun vadede yatırım önerileriniz olursa çok sevinirim şimdiden herkese çok çok teşekkürler ederim .
    Saygılar,

Alper

Sayın Alper0680;
    Teşekkür ederim. Mamak Ortaköy 543 büyük bir parsel. Köy yerleşkesinin güney doğusundadır. Planlar açısından değerlendirdiğimde bahse konu olan yerin yatırım için uygun olduğunu görüyorum. En önemlisi planlı oluşudur. Muhtemelen sanayi imar uygulanacak bölge ile kentsel çalışma alanı yapılacak bölge arasında yer alıyor. Fiyat hususunda genel manada olumluyum. İcab ederse özel çalışma yapar değerleme birim fiyatını belirleyebiliriz. Zaman içerisinde alternatiflerde ortaya çıkacaktır. Anladığım kadarıyla vakit var ve aceleye gerek yok. İyi bir yatırım yapmanız dileği ile hoşçakalın.
    Selamlar,
    Serhan

.
    Son düzenleme : emlaksan; 03-01-2010 saat: 12:51.

Esas

Serhan Bey,
    Çok teşekkürler ilgilendiğiniz için ilgili ilanın linkini aşagıya ekledim yerin fotoğrafları ve hatitada belirtilen belirtilen bir konumu var fakat ben fotoğraflarla haritadaki yeri pek benzeştiremedim sanırım emlakçı ortaköy de rast gele imleç koyup işaretled, gibime geliyor.
    dediğiniz gibi henüz acelem yok. Ayrıca işinizi çok iyi yaptığınızı söylemeden geçemeyeceğim,tekrar teşekkürler.

http://www.hurriyetemlak.com/real_es...?ad_id=2927941

Saygılar,
    Alper

Sayfa 240/410 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •