Sayfa 62/410 İlkİlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon
Arama sonucu : 4916 madde; 733 - 744 arası.

Konu: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

1. Esas

karataş 801 parselde, 3250 m2 tek tapu arsa aşağı yukarı ne kadar eder fikriniz var mı?

Esas

2000 m2 altındaki arsa alış satışında hala prüzler var mı arkadaşlar..şu aralar arsa alıp satanlar var mı nasıl yaptınız?

Esas Merhaba

Sayın forum üyeleri
    Bir süredir forumu takip ediyorum ve yeni üye oldum.Öncelikle burada kayıtlı olan bilgilerden istifade edebilme olanağı bulabildiğim için forum yönetimine semerkandi ve kunduz nickli kullanıcılar başta olmak üzere herkese teşekkür ederim.Üye olur olmaz bir sorum olacak bilgi verebilirseniz çok sevinirim.Karataş civarının gelecek yıl için beklediğiniz metrekare birim fiyatı ortalama ne seviyede şekillenir?Bu yıl yatırım yapabileceğim miktarın tamamını eskişehir yoluna yatırdım .Gelecek yıl Karataş için çok mu geç kalınmış olur onu merakediyorum.Gerçi şu anda biraz geç heralde ama biz ancak yetişebildik.
    Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
    Saygılar

Esas

karataş da hangi parselleri öneririsiniz?herhalde karataşda m2 fiyatları 40-45 ytl civarında...yanılmıyorum değil mi?genelde mühye ,le ilgilendiğimiz için orayla hiç ilgilenmedik..

Esas onemli

selam suan arsaya yatirim yapmak uygunmu nereden yapilabilinir selamlar

Esas selam

merhaba arkadaslar yaylabagla ilgili kentsel donusumde ilerleme varmi ayrica 300 lu parsellerde fiyat hakkinda bilgisi olan varmi paylasirsaniz sevinirim

7. Esas

Alıntı Originally Posted by bekir Yazıyı Oku
    selam suan arsaya yatirim yapmak uygunmu nereden yapilabilinir selamlar
    Genel olarak söylemek gerekirse benim bir yatırımcı olarak tercihim öncelikle Çankaya'nın Mühye ve Karataş köyleridir. İmarlı lüksÇankaya-Yıldız semtinin arazisi Mühye köyünün arazisidir. Bu forumda daha önce bazı arkadaşlar tarafından belirtildiği gibi Mühye-902 parseldeki Güneypark projesinin başlamasıyla buranın bir bölümü daha imarlaşıyor. Sırada daha sonra başka parseller olacaktır.

Bu bölgeyide otobanın (Konya-Samsun yolu geçişi) altı ve üstü olarak ikiye ayırmak mümkündür. Zaten fiyatlar buna göre şekillenmiştir. Otoban altının şehir merkezine yakın olması nedeniyle kentsel dönüşümün bu tarafta daha hızlı gelişmesi olasılığını arttırıyor. Çok katlı imar durumuda yatırımcılar için cazip. Ben en geç 5 yıl içerisinde özellikle otoban altının çok iyi prim yapacağını düşünüyorum. Çok değil 1 yıl öncesine göre arsa fiyatları iki kattan fazla bu bölgede. Bence fiyatlar Ankaradaki diğer imarsız yerlere göre buraları daha yüksek olmasına rağmen hala kar getirir.

Bu bölgeye yakın olan ve fiyatları Mühye-Karataş'a göre daha düşük olan Yakupabdal'da yatırım için düşünülebilir.

Daha sonraki tercih yakınlığı nedeniyle Gölbaşı köyleridir bence. Buralarda çok katlı inşaata izin verilmemesi, villalık parseller oluşturulması yatırım karını göreceli olarak düşürüyor.

En son önerebileceğim bölge Eskişehir yoludur. Bu bölgede TOKi projeleri, Disneyland ve Temelli'ye kadar metro projesi bölgesel avantajlar getiriyor. Temelli'den imarsız tarla alınabilir. Temelli merkeze yakın yerler şu anda prim yapmış durumda. Merkezin biraz daha uzağındaki yerler ileride mutlaka daha da değerli olacaktır. Yani uzun vadeli yatırım için cazip.

Eskişehir yolunda uygun fiyata yer bulunabilecek yerler Ankara'ya 35-50 km uzaklıktaki köyler Ücret ve Hisarlıkaya. Buralardan cazip fiyata yerler bulunabilir. Ancak alacağınız yerin Eskişehir yolunu görmesi ve yakınlığı bir avantajdır. Köylüden almak fiyat avantajı getirebilir.

Ücret Temelliye yakın bir köydür, Hisarlıkaya ise arazisi kısmi imarlı Ballıkuyumcu köyünün 8 km üzerindedir. Bu köyün eskişehiryolunu gören tarlaları tavsiye edilebilir. İyi araştırıldığında ben ilerisi için karlı olacağını düşünüyorum.

5 yıldır Ankara'da araziye yatırım yapan birisi olarak genel tavsiyelerim bunlar. Ankara'nın başka yerleride mutlaka gelecekte değerlenecektir ama Çankaya-Gölbaşı-Eskişehir yolu üçgeni yatırım için her zaman daha cazip olmuştur.

8. Esas

yakupabdal 1294 parsel için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar.m2 si ne kadar? acaba bilen varmı.

Esas

Arkadaşlar Ankara yatırımını Polathan gayet güzel bir şekilde özetlemiş aynen katılıyorum.
    Sevgili ortega ve bekir bence arsa yatırımı için uygun bir dönem. Mühye karataş ve yakupabdalda ki arsalar, imarsız yerlere göre fiyatı biraz yüksek gibi görünse de halen kazandırma potansiyeli yüksek yerler. Özellikle parsel soran arkadaşlara da karataşta solak mevkini öneririm. Çok katlı toplu konut ihtiyacı ve zemin sağlamlığı ayrıca temiz havayıda hesaba katarsak şuan daha ucuz durumda ki yakupabdal da geleceği parlak yerlerden birisi(Bu arada doğukent projeside burayı olumlu etkiler). Tüm dostlarıma bol kazançlar

Esas

sağolun syn polathan ve kunduz...

syn kunduz karataşta solak mevkini önermişsiniz..solak mevkiğindeki parseller hangisi.mümkünse sayı olarak verebilirmisiniz?

11. Esas

yakupabdal 316 parsel hakkında bilgisi olan varsa sevinirim...

Esas Ortega

Dostum 978 (1585),977,974,975 v.s..
    Bu arada bu bölgeye hakim değilsen forumda ki eski yazı ve uyarıları tekrar gözden geçir (mesela çok güzel bir yer olan karataş 4 parselin içinde gerilim hattının olması, 800 lü parsellerdeki sorunlar gibi ) iyi kazançlar

Sayfa 62/410 İlkİlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •