Sayfa 239/457 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339 ... SonSon
Arama sonucu : 3649 madde; 1,905 - 1,912 arası.

Konu: Temettü serbest kürsü

Duhul
    Aug 2005
    İkamet
    ENGÜRÜ
    Gönderi
    3,619

Esas

Alıntı Originally Posted by Mr.Patience Yazıyı Oku
    mesela şu ne biçim bir kelime..ne demek memurluğa devam ediyordun !!!! [/B]göbeğiniz benimle mi kesildi efenim ?...bu nasıl bir düzeysizlik ?? sanırım yanılmıyorum...evet sizlerle vakit kaybediyoruz...
    hocam %40 temettü yatırımı yapan gerisi ile riske giren bir yatırımcı olarak sizi ve temel analizin diğer müdavim ustalarını yıllardır takip ederim.. en kaliteli paylaşımların da burada gördüm. ancak her ortamda olduğu gibi bu topikte de düzeysiz insanlar var.. hatta burada daha fazla..

şimdilerde bi topik açılmış. forumda en çok okudugunuz satırlar diye. işte temettü nedir yatırım nedir anlamayan insanlardan her gün her an duyabileceğiniz sözcükler "temettü kadar düştükten sonra temettü neye yarar" ya da "temettü verdiği günün ertesinde alırım ucuza alırım".. tek akıllı kendileri ya.. spor araba fuarında benim bisikletim 18 vites diyen veletler gibidir bunlar.. herkese aynı bilgileri tekrarlayıp canınızı sıkmaya gerek yok.. ben temel analiz topiklerindeki benim bu yazım de dahil gereksiz olanlarını eleyip diğerlerinin yedeklemesini alıyorum bilgisayarıma.. kitap-fasikül niteliğinde..

emeklerinize teşekkürler.

Duhul
    Aug 2006
    İkamet
    Kocaeli
    Gönderi
    228

Esas

Yeni arkadaşların katılımıyla konuya değişik açılardan bakma fırsatımız oluyor. Teşekkürler.

Duhul
    Sep 2011
    İkamet
    Yesilkoy, Istanbul, Turkey, Turkey
    Gönderi
    381

Esas

Alıntı Originally Posted by KUPA Yazıyı Oku
    hocam %40 temettü yatırımı yapan gerisi ile riske giren bir yatırımcı olarak sizi ve temel analizin diğer müdavim ustalarını yıllardır takip ederim.. en kaliteli paylaşımların da burada gördüm. ancak her ortamda olduğu gibi bu topikte de düzeysiz insanlar var.. hatta burada daha fazla..

şimdilerde bi topik açılmış. forumda en çok okudugunuz satırlar diye. işte temettü nedir yatırım nedir anlamayan insanlardan her gün her an duyabileceğiniz sözcükler "temettü kadar düştükten sonra temettü neye yarar" ya da "temettü verdiği günün ertesinde alırım ucuza alırım".. tek akıllı kendileri ya.. spor araba fuarında benim bisikletim 18 vites diyen veletler gibidir bunlar.. herkese aynı bilgileri tekrarlayıp canınızı sıkmaya gerek yok.. ben temel analiz topiklerindeki benim bu yazım de dahil gereksiz olanlarını eleyip diğerlerinin yedeklemesini alıyorum bilgisayarıma.. kitap-fasikül niteliğinde..

emeklerinize teşekkürler.
    o kadar bilgisin ? cevapla o zaman ? Temettü hissesi her zmn, herhangi bir xu100 hissesinden iyi midir ?

4. Esas

Borsamızdaki hisselerin % 65-70 i yabancıların elindeyse ve çoğunluklada temettü veren hisselerde yıllardır bekliyorlarsa vardır bir bildikleri

5. Esas

yalnız arkadaşlar üsluplar gerçekten hiç hoş değil.burada kimse kimsenin asker arkadaşı değil.
    biraz dikkat edelim lütfen.

Duhul
    May 2011
    İkamet
    eskişehir
    Gönderi
    76

Esas

temettü bir hissenin kaskosudur. temettü hisselerini pahalı almak demek herhangi bir evi veya dükkanı pahalı almak demektir, ucuza toplarsanız da kelepir ev/dükkan bulmuşsunuz demektir.
    temettü yatırımcılığı sabır ister, en az 2 sene beklemek gerekir ki 2 temettü dönemi sonrası kazandığınıza ikna olursunuz, bu sizi daha da istekli ve azimli yapar.
    azim ile hırs farklı şeylerdir. temettü yatırımcılığı azim gerektirir. azimle kağıtları biriktirirsiniz, sonrası aldığınız temettülerle kazandığınızı görürsünüz. azimle çalışıp, grafik okuyup al-sat yapan arkadaşlar da var elbette. hırs ise paranızı bir haftada 2-3 katına çıkarma isteğidir ki bunu başaran küçük yatırımcı yüzde 1 bile değildir. azimde sabır ve mantık, hırsta duyguların kölesi olma söz konusudur. duygularla hareket eden her zaman kaybeder.

Duhul
    May 2011
    İkamet
    eskişehir
    Gönderi
    76

Esas

yani demem o ki 'bir musibet bin nasihatten iyidir' temettünün faydasız olduğunu savunan arkadaşlar birer tane FROTO, TUPRS, TTRAK alıp 2 sene beklesinler. hiçbir şekilde satmasınlar. kendilerinin bu süreci yaşamaları gerektiği kanısındayım yoksa ne kadar anlatsak da gerçekten anlaşılması çok güç bir durumdur temettü yatırımcılığı

Duhul
    Sep 2011
    İkamet
    Yesilkoy, Istanbul, Turkey, Turkey
    Gönderi
    381

Esas

Kusura bakmayın, üstadlara bir sorum olucak, bu forumda hedge yaparak ( yani borsanın iniş cıkışlarından bağımsız ) temettü hisselerine yatırım yapıp para kazanan var mı ?

Borsanın şakası yok, ispanya brezilya vs. borsalarına bakarsınız ne demek istediğimi anlarsınız, yarın borsanın 40-50 binlere düşmüceğinin garantisini kimse veremez.

Sayfa 239/457 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •