Arama sonucu : 3 madde; 1 - 3 arası.

Konu: özel hastaneler

Duhul
    Nov 2004
    İkamet
    izmir
    Gönderi
    1,006

Esas özel hastaneler

bir ay önce şişli etfal hastanesinde işitme testi oldum. test için 18,00 ytl verdim. geçen gün tekrar işitme testi olmam gerekti. bu sefer özel bir hastaneye gitmem gerekti. ve ne kadar ödedim biliyormusunuz: tam 155,00 ytl. ayrıca yapılan test şişli etfaldekine göre oldukça kısa sürdü. içine girdiğim kabinde çok sırandandı. pimapenden yapılmış bir kabinin içine yalıtım yapmışlar, olmuş test odası.

devletimiz, bakmakla yükümlü olduğu vatandaşları özel hastanelere gönderip burlara fahiş fiyat ödemekle yanlış yapmıyormu?

Esas

sn özgün

açtığınız topiği geç okudum sanırım bazı noktaları aydınlatmakta yara var:

devlet hastaneleri Ör:ŞİŞLİ ETFAL ) fiyatlandırmalarını BÜTÇE UYGULAMA TALİMATI çerçevesinde yaparlar

Özel hastane ve sağlık kuruluşları ise TABİP ODASI FİYATLARI üzerinden ..

bu nedenle arada çok ciddi farklar bulunur ayru-ıca tabip odası fiyatları ASGARİ (YANİ MİNİMUM) fiaytalradır bu fiayaların altında ücret tahsilatı yasaktır üst sınır ise yoktur

umarım aydınlatıcı olabalimişimdir

saygılarımla

Esas

Sayın Radyolog konuyu gayet güzel açıklamış. Bir tek ilave yapmak istiyorum. "Bütçe Uygulama Talimatın" da Devlet tarafından belirlenen fiyatlar "Tabipler Odası" tarafından belirlenen fiyatlara göre çok düşük. Aradaki farkların çok olması bundan kaynaklanıyor.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •