Sayfa 21/418 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon
Arama sonucu : 3343 madde; 161 - 168 arası.

Konu: Ankara Cankaya, Karatas, Yakupabtal,Muhye ,Yaylabag Proje ve Imar bilgileri

Esas

Evet, nerede kalmistik ??
    5/6 haftalik bir aradan sonra tekrar bir araya gelmekten mutlu oldugumu belirtmek isterim
    Bu gecen sure zarfinda ciddi bazi gelismeler olmus, ornegin Muhyenin imar plani icin TOKI nin verdigi ilan gibi
    Bundan daha onemlisi Karatas, Yakupabtal ile ilgili yeni Kentsel Donusum Sinirinin yeniden degistirilmesi
    Bu sinira Karatas Tapulama arazisi,Yakupabtal Tapulama arazisi, Yaylabagin belli bir kismi ile 895/896 parseller dahil edilmis
    Bu konuda detayli bilgi sahibi olan arkadaslar varsa paylasmalarini rica ederim.Bu hakikaten cok ciddi bir degisim
    Tekrar hos bulduk

Esas

Alıntı Originally Posted by ciga06 Yazıyı Oku
    495 parsel 2013 eylem planı içindemi acaba..
    Biraz gecikmelide olsa bazi arkadaslarin sorularina yanit verelim

Sayin cigao6

Karatas 495 parsel eski Kentsel Donusum sinirlari icinde degil
    Bazi terimleri dogru telafuz etmekte yarar var. 2013 eylem plani diye bir sey yok. Ona 2023 Nazim Imar Plani diyelim.
    Imar Planinda degisiklikler olsa bile gelismeler ana nazim plani dogrultusunda gerceklesir

Esas

Alıntı Originally Posted by oguzhan oguz Yazıyı Oku
    İyi günler arkadaşlar, burayı uzun zamandır takip ediyorum ve sonunda taze üye oldum, bilgisi olan arkadaşlardan yardım istediğim bir konu var. Benim karataş 1 parselde 200 m2 arsam var, büyükşehirin 2023 gibi bir adla açıkladığı bir imar planı geziyor ortalarda, güney parkın karşısındaki yamaçlar büyük oranda yeşil alan olarak görünüyor, bu plan gerçekten bu şekilde uygulanırmı ve eğer uygulanırsa 1 parselin tamamı mı yeşil alan yoksa bir kısmı ozel proje alanına giriyormu? Ve arsası tamamı yeşil alan kısmına giren arsa sahiblerini neler bekliyor. Şimödiden çok teşekkürler.
    Sayin Oguzhan Oguz

! nolu parsel 895 in hemen arka tarafinda Dediginiz gibi ana Nazim Planinda arsanizin tamami yesil saha olarak on gorulmus.Teknik olarak Nazim Planlarinda sartlara gore degisiklik yapilir.Planlar ve kurallar degismek icin yapilmistir
    Birakin 25,000 olcekli plani, kesinlesmis 1000 lik uygulama planlarinda bile gerek ihtiyaclar dogrultusunda gerekse menfaatler dogrultusunda degisiklikler yapilir
    Ama su anda bilinenler dogrultusunda 1 nolu parselin yesil saha olarak ayrildigini kabul edelim
    Yesil sahaya ayrilan parselin sahipleri zarara ugramaz/ Eger klasik imar gecerse gerekli kesintiler yapildiktan sonra baska bir yerden imarli parsel verilir
    Yok Kentsel Donusum uygulanirsa ilan edilen metre kare bazinda yapilacak konutlardan hak sahibi olunur

Esas

Alıntı Originally Posted by abrakadabra Yazıyı Oku
    selamlar bugün aklıma geldi ve bi baktım değerli bilgi akışı yine başlamış.emeği geçenlere teşekkür ediyorum
    benim sorum 1293 parsel civanpınarı yakupabdalda
    1-arsa fiyatları ve gelişmeler nelerdir?
    2-haritada görünümü nasıl .
    3 işaretleyerek gösterilme yada burda yayınlama imkanı olan arkadaşım varmı?
    4-imarda öngörüsü nedir?
    5-beklenti dahilindedurumu ne? beklemem uygunmu.(2006 dan beri bende )
    küçük bir hisse ama durumunu merak ediyorum.(mal canın yongası madem ) teşekkür ederim.

* ORTALAMA M2 FIATLARI 50 TL CIVARINDA
    * ARSA KONUMUNU VE HARITAYI SITEYE EKLEME OLANAGI SU ANLIK YOK
    * aRSA ESKI IPTAL EDILEN KENTSEL DONUSUM PROJE ALANI ICINDE
    * BEKLEMEYE DEGER..SU ANDA PARAYA IHTIYAC YOK ISE BIR MUDDET DAHA BEKLEYIP GELISMELERI IZLEYELIM

Esas

[QUOTE=MustafaKorhan;7446283]Herkese merhaba,

Karataş köyü Dolaykuzey mevkii 1449 nolu parselde 200 m2 bir arsamız mevcut. Bu parsel ile ilgili bilgisi olan var mı acaba? Yani ne kadara gidiyor m2si şu anda veya satmayıp beklemek mi daha iyi olacak? Bir de çok ortaklı bir yer galiba toplam parsel alanı 35980 m2 olarak gözüküyor ancak hisse oranı 800/143920 olarak yazılmış. Şimdiden teşekkürler

ORTALAMA SATIS RAKAMLARI 30/35 TL CIVARI M2 SI. ARSA KARATASIN EN UZAK NOKTALARINDAN BIRI, KUZEY DOGU NOKTASINDA
    KAYALIK BIR YERDE BIRAZ DAHA BEKLEYIN BAKALIM 200 M2 COK AZ.NE KOY OLUR NE KASABA .KENTSEL DONUSUM UYGULANIRSA BU ALAN ICIN EN AZ 1000 M2 LIK BIR YER ICIN 1 DAIRE VERILIR DIYE DUSUNUYORUM

Esas

Alıntı Originally Posted by gurbetci006 Yazıyı Oku
    sayin tertıp, bu zamana kadar bütün yorumlarinizi okudum degerli bilgiler edindim. Benim karatas 677 parsel ve 742 parselde tek tapu arsalarim var. Su anki degeri nedir, önceki planda haftasonu evleri olarak gözüküyordu. Simdiki hali ne durumdadir. Ayrica yakupabdalda 409 parselde tek tapu 14 dönüm ün degeri ve ileriye yönelik tavsiyelerinizi bekliyorum, saygilar
    sayın gurbetcı 006
    yukarıdakı parsel numaraları bendekı mevcut yazılımda yok. Bır arkadastan yenı bır yazılım ıstedım
    gelınce sızı bılgılendırecegım... Bızde ayrılmayın

7. Esas

Alıntı Originally Posted by tertip Yazıyı Oku
    sayın gurbetcı 006
    yukarıdakı parsel numaraları bendekı mevcut yazılımda yok. Bır arkadastan yenı bır yazılım ıstedım
    gelınce sızı bılgılendırecegım... Bızde ayrılmayın
    sayin tertip, ilginiz icin tesekkürler degerli yorumlarinizi bekliyorum selamlar...

Esas

Alıntı Originally Posted by gurbetci006 Yazıyı Oku
    sayin TERTIP, bu zamana kadar bütün yorumlarinizi okudum degerli bilgiler edindim. benim karatas 677 parsel ve 742 parselde tek tapu arsalarim var. su anki degeri nedir, önceki planda haftasonu evleri olarak gözüküyordu. simdiki hali ne durumdadir. ayrica yakupabdalda 409 parselde tek tapu 14 dönüm ün degeri ve ileriye yönelik tavsiyelerinizi bekliyorum, saygilar

Sayin Gurbetci
    Beklenen kargo geldi.durum ozetle soyle:
    *Gerek 677 gerekse 742 iptal edilen eski Kentsel Donusum Proje sinirinda degil.Konum olarak mevcut Karatas koy yerlesiminin 3 km guney dogusunda ve kayalik yamacli bir yerde.742 ince uzun serit gibi bir parsel.
    Hayallerinizi yikmak istemem ama arsalarin konumu pek favori bir yerde degil.Ayrica 2023 Nazim Planindada hafta sonu olarak degil yesil saha olarak ongorulmus. M2 fiatlari alicinin risk toleransina gore 30/40 TL arasinda
    Simdilik beklemenizi oneririm.Eger bolgenin tamamini kapsayan bir Kentsel donusum uygulanirsa bu arsalarda kervana katilir.
    Klasik imar uygulamasinda bolgede en son gelisecek yerlerden biri

* 409 ise nispeten biraz daha farkli. Yakupabtalin Mamak ile komsu olan en son uc parsellerinden.Yakupabtal olarak degerlenirse konumu favori degil. Eski iptal edilen Kentsel donusum sinirlari disinda. Ama ben arsanin Mamaga olan yakinligini bir arti deger olarak aliyorum. Ayrica yeni acilacak olan yola da cok yakin. Mamaga olan yakinligi ve yola olan erisimligi bu arsanin en iyi ozelligi. Bence mevcut 3 arsa icinde en cabuk degerlenecek olan bu arsa
    Size komsu olan 411,413 no lu arsalar 30-40 TL araliginda satisa verilmisti

Genelde onerim 1 sene daha bekleyin.Bu sure zarfinda olusacak gelismeleri izleyelim

Sayfa 21/418 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •