Sayfa 3/279 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 3343 madde; 25 - 36 arası.

Konu: Ankara Cankaya, Karatas, Yakupabtal,Muhye ,Yaylabag Proje ve Imar bilgileri

Esas

Alıntı Originally Posted by tertip Yazıyı Oku
    Sayin Alstat
    Evet Ankaradaki tum parselleri gorsel olarak takip edebilecegimiz 2 boyutlu ve 3 boyutlu bir software var.En yakisiklisi 3 boyutlu olani. Orada hem parselleri hemde parsellerin cografi konumuna gore arazi uzerindeki yayilimi rahatca goruyorsunuz.Yani parsel vadi tabanindami yamactami duzluk mu vb hepsi belli. Degisik satellite haritalarina oturtulmus olanlari var.Bunlar Ankarada bazi Emlakcilarda birde Buyuksehir Belediyesinde var.Ama vermekte nazlaniyorlar.
    Ben emlakci degilim.Ama hem Karatas ta hemde Yakupabtalda degisik zamanlarda yatirim amaci ile aldigim arsalar var. Bir yatirimci olarak bolgedeki gelismeleri mecburen takip ediyorum. O amacla son sefer Ankarada iken bir arkadasin araciligi ile Harita sahibi bir yetkiliden sadece Karatas, Yakupabtal birazda Muhye kismini kendi Lap Topa yukledim. Harita cok buyuk oldugu icin sadece benim ilgilendigim sahayi aldim.Ankarada bir tanidik varsa onun vasitasi ile elde etmek tek yol.
    Fiatlar niye bukadar farkli diyorsaniz benim yorumum su:
    Maalesef Turkiyedeki Emlakcilarin % 90 ni at hirsizi gibi cahil ve kaba kisiler.Bu isi ciddi olarak ve profesyonelce yapan bir azinlik var ama genelde kimse alinmasin, emlakcilarin buyuk kismi gayri ciddi adamlar. Iki lafi bir araya getirmekten aciz ,hem saticiyi hem aliciyi yolunacak bir kaz goren tipte insanlar.Emlak piyasasi regule edilmedigi icin, bir masa ve bir kasa ile insanlar tezgah aciyor.
    Size gulermisin, aglarmisin gibisinden bir gozlemimi anlatayim. Aralik 2011 de yeni Nata/Anatolium merkezi acilinca hem acilisa katilmak hemde yoreyi bir kez daha gormek icin Yakupabtala gittik.Acilistan sonra Kayak merkezine dogru yola ciktik. Yoldaki bir tabela dikkatimi cekti.. Ayni dukkana ait ezis bucus yazilarla soyle 3 tane tabela Yan yana
    " Adaklik kurban kesilir,, Egzos degistirilir, tamir edilir, Emlakci " Bu seviyeyi anlatmaya yeter
    Sen simdi buna benzer adamdan ne beklersin. Size emlakcilarin genel ruh halini anlatayim.Bunlar basimdan gectigi icin artik yadirgamiyorum.
    * Ayni mali almak ve satmak icin gittiginizde arada %50 ye yakin fark goreceksin. Diyelim elinde hisseli bir arsa var. Almak istiyorsun. Hemen asli astari olmayan projeler icat edilir. Buraya su geliyor, su oluyor en ustten fiat cakar
    Diyelim satmak istiyorsun , o projeler iptal oldu, orasi yesil saha ,vb , en alt fiat ceker
    * Satici ise esas mal sahibi ile anlasmistir. Diyelim ben sana 50,000 den satayim der. Ustu benimdir der. Daha sonra mali 75,000 den satmak icin beklerde bekler
    *Diger uc kagitlar ise ,yesil saha, sit alanlarini satmak, iyi yer gosterip dagin basini kakalamak vb vb

Bunlara dayanarak otoban alti ile otoban ustu farkini ben soyle yorumluyorum. 902 nin Sinpas tarafindan gerceklestirilmesinden sonra beklenti 902 ye en yakin olan alanlarinda imara gececegi seklinde empoze edildi. Yani 902 den sonra vadi tabani,daha sonra karsi tepedeki 895/896 parseller daha sonrada 895 lerin arkasina dusen otoban altina sira gelecek, daha sonrada otoban ustune sira gelecek. Bu yaklasimla otoban altini fazlaya satiyorlar. Ama otoban altindada bir suru dandik arsa var.Sadece sirtta olan veya dere yataginda kalan bir suru ise yaramaz arsa var.
    Bana sorarsaniz 902 den sonraki sira tutmayacak. Yani ilkonce 895/896 sonra otoban alti sonra otoban ustu gelmeyecek/
    Niye derseniz yorenin kendine ozgu topografik yapisindan.
    Imrahor Vadisinin Ankaranin dogal hava akimi oldugu dusunulurse bu aranin yani 895/896 ve otoban alti bazi yerlerin korunmaya alinip yesil saha olarak kalmasi veya yesil saha yuzdesinin artirilmasi icin agaclandirilmasi beni hic sasirtmayacak.O zaman ne olur bir anda otoban ustu yerler en degerli olur, cunki yapilasmaya musait kalan alan orasi olacak
    Ayrica Ankara 2023 Ana Nazim Planina bakarsaniz otoban ustu yerlerde cok katli yapilasma,az katli yapilasma,ozel proje alanlari ve hafta sonu evleri olarak ilginc bir yapilasma ongorulmus. Ayrica gene ayni Master plana bakarsaniz, kimseyi hayal kirikligina ugratmak istemem ama, 895/896 dahil Imrahor vadi yatagi ve yamaclar yesil saha olarak ongorulmus. Bu benim degil planin ongorusu.Burasi Turkiye, planlar revize olur yesil alan imara acilir, imarli yerler yikilir yesil alan olur ama su gercek ortada bu gun yarin icin karar alirken eldeki bilgilere gore davranmak zorundayiz.Buyuk oyuncular icin tabi bu kural gecerli degildir. Ornegin Sinpas bir yesil alani alsa bir muddet sonrada ekonomik ve siyasi gucu sayesinde burayi yesil alandan cevirip baska bir konuma getirse bunu genele yayamayiz.
    **Benim beklentim artik bu yore ihmal edilemiyecek kadar su yuzune cikmistir. Buyuk projelere gebedir.Iyi bir sehir planlamacinin elinde daglik yapisi, ve su kaynaklari itibari ile cok elit modern bir kente donusturulebilir
    Bu arada yanıtınızın ilk bölümünde söylemiş olduğunuz 2 ve 3 boyutlu yazılımlara erişimimiz pek de kolay olmayacak anladığım kadarı ile. Bu birazcık profesyonellere yönelik bir yazılım. Ancak 2 boyutlu bile olsa parselleri görebileceğimiz bir görüntüyü ya da çok büyük olması halinde 2-3 görüntüyü ayrı ayrı foruma yüklerseniz katılımcılara gerçekten faydalı olur. Elinde böyle bir plan olan arkadaşlarımızdan bunu rica etmiş olalım. Çok teşekkür ederim.

2. Esas

Sn.Tertip merhaba,
    Muhye 3264-3265-501 ve 516 parsellerı gosteren harıta varmı elınızde

Esas

Bilindigi gibi yazilimi acmak ve goruntulemek icin bazi ek programlarin olmasi lazim.Cok istememe ragmen o programi siteye yapistirmam mumkun degil.Ben kendi sistemime yuklerken bile bayagi gucluk cikti. Hardware de yuklu olmasina ragmen acmak icin bazi programlari indirmek gerekti.Maalesef ben Ankarada degilim ama Buyuksehir Belediyesine bir arkadas muracaat etsin bakalim ne cevap alacaklar. Ayrica forumu takip eden arkadaslardan teknik olarak bunu siteye yapistirma olanagi olan varsa bunu saglasinlar.

Ilisikteki Nazim Planini detayli olarak ve buyutulmus olarak gormek isteyenler Ankara Buyuksehir Belediyesi web sitesinden sol taraftaki Belediye faaliyetlerine girip 2023 Ankara Nazim Planindan Merkez Doguyu tiklasinlar.Acilim bilgisayarinizin kalitesine gore 2 dakika ile 10 dakika alabilir. Oradan Eymir golunun sag ust noktasi bir yerde Imrahor Vadisi Kentsel Donusumun basi. Onu vadi tabani boyunca takip edince ayrilan yesil alanin buyuklugunu gorursunuz..Bu sadece yeniden ortaya cikmis bir olgu degil
    Ankara daha yeni Baskent olmus Ulusta, Kizilayda tek tuk bir iki bina varken Jansen adli Planlamacinin 80 sene once ongordugu ozel bir alan. 1932 Jansen Ankara gelisme ve Nazim Plani bu yoreyi ozellikle stratejik bir alan olarak tanimlamistir.

Esas

Alıntı Originally Posted by alibey67 Yazıyı Oku
    Sn.Tertip merhaba,
    Muhye 3264-3265-501 ve 516 parsellerı gosteren harıta varmı elınızde
    Sayin Alibey
    Maalesef elimdeki haritada bahsettiginiz parseller yok. Muhyenin bir kisminda parseller var ama numaralar yok
    .Haritamda ozellikle Karatas/ Yakupabtal ile ilgili parsel konumlarini gosteren bilgi var
    .Hisse adedi veya arsa buyuklugu ilgili bilgilerde yok. Ama yaklasik olcmek mumkun

5. Esas

merhabalar,
    karataş 4 parsel(şimdiki adı ile 1656 parsel) ile ilgili çok fazla bilmiyorum bölgeyi değeri ve kentsel dönüşüm içinde olup olmadığıyla ilgili bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
    teşekkürler.

Esas

Sayin Mavituna
    Bendeki haritada 1656 diye gecmiyor, ama Parsel 4 olarak var.Yeri OK.Cevre yolunun batisinda,iptal edilen Kentsel Donusum sinirlari disinda. M2 araligi 60-75 TL diyebiliriz

7. Esas 902 parsel güneypark sinpaş şantiyesi çalışmaları güncel resimler........

SELAM ARKADAŞLAR , 902 PARSEL GÜNEYPARK PROJESİNİ ALAN SİNPAŞ GYO NUN TEMEL ATMA TÖRENİ ÖNCESİ İNŞAAT ÇALIŞMALARI BÜYÜK BİR HIZLA DEVAM ETMEKTEDİR..

ZAMAN ZAMAN FORUMDA BU BÖLGE İLE İLGİLİ ARSALARIN YOK PARA ETMEYECEĞİ YOK ŞU OLACAK FELAN TARZINDA SÖYLEMLERE İTİBAR ETMEMENİZİ EN İYİSİ KENDİNİZ SORUP SORUŞTURUN BİZZAT....

O BÖLGEYE GİDEREK ARAŞTIRMA YAPMANIZI TAVSİYE EDERİM.. YANLIZ ARSAMI SATACAM DİYE DEĞİLDE BEN ARSA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM DİYEREK GİDİNDE SİZE HANGİ PROJELERİ SÖYLEYECEKLER HATTA ANKARAYA DENİZ BİLE GETİRECEKLER DERLERSE BİLE ŞAŞIRMAYIN.. ÇÜNKÜ SİNPAŞ GYO NUN SHERATON OTELDE Kİ TANITIM TOPLANTISINA GİTTİM YAPAY GÖLET PRJESİ VAR, İSTANBULSARAYLARI TARZI BİR PROJE DÜŞÜNÜYORLARMIŞ...

BEN HAK SAHİBİYİM PARA ETMEYECEKSE EMLAKÇILAR NEDEN TELEFON EDİP ARSANIZI SATMAYI DÜŞÜNÜRMÜSÜNÜZ DİYE SORUYORLAR. ??? ( BİR ÇOK HAK SAHİBİNİN TELEFON İLE ARANDIĞINI BİLİYORUZ. )

( http://www.facebook.com/?sk=welcome#...95.896.parsel/ ) OLARAK GRUP KURDUK KATILIMLARINIZI BEKLİYORUZ ...

BU ARADA RESİMLER ALINTIDIR .. RESIMLERI ÇEKEN ARKADAŞA TEŞEKKUR EDERİM...

ARKADAŞLAR İNŞAATLAR BAŞLAMAZ FALAN FİLAN DİYENLERE Bİ ARKADAŞDA YAZMIŞ SİNPAŞ ORADA TAVUK KÜMESİMİ KURUYOR TRİLYONLARCA PARA HARCADI VE HARCAMAYA DEVAM EDİYOR

Esas

Bilgi sahibi dostlar karataş 893 parsel ile ilgili verebilir mi? şimdiden teşekkürler

Esas

Sayin arkadaslar dun CNN Tv de MELIH gokcegi dinledim belki 1saat surdu Ama muhuye ve karatas'dan bir kelime soz dahi etmedi ve hic bir allahin kuluda mesaj ne mesajda nede twiter den sordu. Oda hala eskisehir yoluna cok heybetli 70 katli bina yaptiracagindan bahsetti nedir bu muhuye ve karatasin, bir sir gibi saklanan kaderi icinizde bileniniz varmi acaba???

Esas

Sayin 895-896 parsel sizin verdiginiz Facebook adresine baktim ama nedense bulamiyorum? Nedir sebep? Saygilar

Esas

Alıntı Originally Posted by succo Yazıyı Oku
    Bilgi sahibi dostlar karataş 893 parsel ile ilgili verebilir mi? şimdiden teşekkürler
    Karatas koy yerlesiminin guney dogusunda.Arkeolojik sit alanina cok yakin.851 li parseller sit alani icinde ama sizinkini bilemiyorum.Ama sit alanina cok yakin.Kentsel donusumun cok disinda, piyasada adi gecen 895/896 ile uzaktan yakindan ilgisi yok..
    Favori olmayan bir konumda maalesef. Aldiysaniz umarim fazla para vermemissinizdir. Aileden kaldi ise mesele yok

Esas

Fotograflari gonderen arkadasa cok tesekkurler. Hakikaten cok guzel cikmis
    Arkada gorunen 5/6 katli bina tanitim binasi galiba/Acilisa yetistirmeye calisiyorlar diye duymustum.
    Birde teknik olarak mevcut resimleri siteye nasil yapistirdiginizi anlatirsaniz belki siteye fotograf veya plan/pafta yapitiracak arkadaslara yardimci olur

Sayfa 3/279 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •