Sayfa 11/105 İlkİlk ... 9101112132161 ... SonSon
Arama sonucu : 1260 madde; 121 - 132 arası.

Konu: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Esas

tamam boşalttım
     Alıntı Originally Posted by zimdaldil Yazıyı Oku
    ufuk bey,

pm attim ancak posta kutunuz dolu..

2. Esas

Ufuk Bey tesekkurler, gayet net acikladiniz.
    Bir sey daha sorayim, yabancilara mulk satisi kararindan sonra Ankara piyasasinda bir hareketlilik oldu mu? Sanki degisen bir sey yok gibi?

3. Esas

Alıntı Originally Posted by shiftmen Yazıyı Oku
    tamam boşalttım
    shiftmen ben ufuk sehirli icin soylemistim posta kutusunu bosaltmasini..

Esas

Alıntı Originally Posted by shiftmen Yazıyı Oku
    sayın ufuk şehirli.
    Arkadaşınızın arsasıyla ilgili olarak bana özelden mesaj atarmısınız.baglumda konumu, mevkisi fiyatı hakkında. Ben adanada ikamet etmekteyim.Yıllar önce bir arkadaşım aracılığıyla karataş-yakupabdal doğukent bölgesinde yatırımlarım oldu.Bu bölgeler hakkında bayağı bilgi sahibi oldum.Baglumu ise bu forumdan öğrenmiştim.Ama baglumu gidip görmüş değilim.Bu forumu takip eden arkadaşlara sormak isterim. Bağlum'mumu yoksa doğukenti mi tercih edersiniz diye.kıyaslama yapabilirmisiniz bu iki bölgeyi.
    selamlar.
    İki bölge arasında bayağı fark var. Bu kişileirn şahsi kararına bağlı. Doğukent projesi adı üzerinde komple bir proje, yani projenin bitimine göre değer kazanacaktır. Bağlum ise şuan için keçiören müteahhit ve firmalarının yönelebileceği tek yer. Aslında ilk yönelme alanı ovacık fakat parsellerin büyüklüğü ve Büyük firmaların zaten buradaki yerleri toplamış olması, beraberinde ise çok yüksek fiyatlar gözönüne alınınca Bağlum 2-3 yıl gibi süreç düşünüldüğünde 1 e 5 kazandıracağı kanaatindeyim..
    Saygılar..
    Herkes Yatırım yapabilir; fakat kimi Günü kurtarır, kimi ise Hayatını...

Esas

Alıntı Originally Posted by foxx Yazıyı Oku
    Selamlar,
    Serhan bey biliyorsunuz geçmiş grup olarak bir arsa alımımız olmuştu hatırlarsanız, o dönemde yol gösterdiğiniz ve yardımcı olduğunuz için tekrar teşekkürler. Şimdi gene bir grup olarak imarlı bir arsa arayışındayız, açıkçası yer olarak ilk aklımıza gelen Gölbaşı civarı olmuştu, ancak şöyle bir baktıgımıda uygun yer ne kadar bulunur bilemiyorum. Arzumuz şu, 12-16 daire(bu konuda esnek olabiliriz) yapabileceğimiz uygun imarlı bir arsa, tabi ki fiyatlar uygun olursa..
    Bölge olarak karar vermediğimiz için, hem sizin hem de Ufuk beyin önerilerini bekliyorum... ayrıca müsait bir zamanınızda uğramak da isterim...
    Kolaylıklar dilerim..
    Sayın foxx;
    Öncelikle miktar olarak, bekleyeceğiniz süreç olarak ve ne kadar kar marjı gözettiğinizle ilgili bilgi verebilirseniz duruma göre yer belirleyebiliriz. Çünkü bir örnekle; çayyolunda 16 dairelik bir yer alırsaız 2.000.000 tl gibi bir fiyat, etimesgutta 16 dairelik yer alırsanız 500.000 tl gibi bir fiyat sözkonusu alır onedenle sizden beklediğim bilgileri verdiğinizde daha net yardımcı olabilirim. Saygılar...

Esas

Sayın zimdaldil mesaj kutumu şuan boşalttım saygılar...

Esas

Alıntı Originally Posted by cavefish Yazıyı Oku
    Ufuk Bey tesekkurler, gayet net acikladiniz.
    Bir sey daha sorayim, yabancilara mulk satisi kararindan sonra Ankara piyasasinda bir hareketlilik oldu mu? Sanki degisen bir sey yok gibi?
    Bence de fazla birşey değişmedi o yasa , İstanbuldaki eski yapılara yaradı tamamen. Yani burası için çok fazla birşey değişmedi haklısınız..

Esas

Alıntı Originally Posted by Ufuk Şehirli Yazıyı Oku
    Sayın foxx;
    Öncelikle miktar olarak, bekleyeceğiniz süreç olarak ve ne kadar kar marjı gözettiğinizle ilgili bilgi verebilirseniz duruma göre yer belirleyebiliriz. Çünkü bir örnekle; çayyolunda 16 dairelik bir yer alırsaız 2.000.000 tl gibi bir fiyat, etimesgutta 16 dairelik yer alırsanız 500.000 tl gibi bir fiyat sözkonusu alır onedenle sizden beklediğim bilgileri verdiğinizde daha net yardımcı olabilirim. Saygılar...
    Ufuk bey haklısınız, rakam olarak şöyle diyelim o halde, 600-750 bin aralıgı, bir miktar esneme payı olabilir.. süre ise 1-1,5 yil icinde start vermek istiyoruz.. en gec.. ayrica baglumla ilgili yazfiklarinizda ilgimi cekti, o bolge de olabilirmi acaba ve nasil olur.. bir de kar marji demissiniz ama soyle ifade edeyim onu da, ortalama ev fiyatlarindan %30-40 altinda bir maliyete isi tamamlarsak anlamli olur bizim icin.. tesekkurler ilginiz icin
    Fox/Verb/2. Be confusing or perplexing to; cause to be unable to think clearly:

Esas

Alıntı Originally Posted by foxx Yazıyı Oku
    Ufuk bey haklısınız, rakam olarak şöyle diyelim o halde, 600-750 bin aralıgı, bir miktar esneme payı olabilir.. süre ise 1-1,5 yil icinde start vermek istiyoruz.. en gec.. ayrica baglumla ilgili yazfiklarinizda ilgimi cekti, o bolge de olabilirmi acaba ve nasil olur.. bir de kar marji demissiniz ama soyle ifade edeyim onu da, ortalama ev fiyatlarindan %30-40 altinda bir maliyete isi tamamlarsak anlamli olur bizim icin.. tesekkurler ilginiz icin
    Sayın foxx;
    Yeni yapılaşma alanlarında şuan ankara çapında bir çalışma var diyebiliriz. Yani bağlum, pursaklar, ovacık v.s. yerlerde büyük site yaşantısını destekleme amaçlı tadilatlar mevcut.İnşaat yönünü düşünürseniz geri dönüşü 4-5 yılı bulur ama yatırımınız 5 yıl sonunda en az 4e katlar. 1-1,5 yıl sonra geri satayım derseniz yine 2ye katlayacaktır. Bu bölgeler 1-1,5 yıl süre alır fakat beklentinizin üzerine çıkacaktır. İnşaata hazır bölgeler Etimesgut, bağlıca, elvan v.s. gibi ise arsa alınıp hemen inşaata başlanabilecek bölgeler.( tabiki tek tapu olarak alabileceğiniz bölgelerden bahsediyorum).. Tabiki kısa vade olmasından dolayı da kar marjı düşecektir. Kaba bir hesapla 600-650 tl ile aldığınız bir arsanın, 1,5 - 2 yıl içinde dönüşü şuanki fiyatlara göre 850tl civarı olacaktır ki bu da %30 gibi rakamlara tekabül eder fakat risksiz ve garantiye yakın bir yatırım olur.
    Tabiki burada karar size kalmış. Her zaman için risk vardır, önemli olan sadece riski en aza indirebilmektir..
    Saygılar...

10. Esas

Keçiören Belediyesi resmi sitesinden alınan açıklama
    http://www.kecioren.bel.tr/Baglum_Pl...24-duyuru.html
    Bağlum Planlama Çalışmaları
    * 1 / 5000 Ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği Ankara Büyükşehir Belediye Meclisince 12.02.2011 tarihinde onaylanmıştır.
    * 1 / 1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı çalışmaları ve 1/5000 revizyon planı çalışmaları Keçiören Belediye Başkanlığınca yapılmaktadır.
    * Ankara Büyükşehir Belediye Meclisince onaylanan 1/5000 ölçekli plan değişikliğine istinaden yaklaşık 2900 hektarlık planlama alanı (Kışlabaşı hariç) kesinleşmeyen orman sınırları nedeni ile 3 ayrı etaba ayrılmış ve 3. etap olarak belirlenen Hisar ve Karşıyaka Mahallelelrini içeren yaklaşık 1187 hektarlık alanın 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ve 1/5000 ölçekli İmar Planı Revizyonu Keçiören Belediye Meclisinin 06.07.2012 gün ve 371 sayılı kararı ile uygun görülmüş ve onay için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına gönderilmiştir.
    Orman Alanlarına ait plana esas sınırlar hakkında Orman Genel Müdürlüğü Ankara Orman Bölge Müdürlüğü ile görüşmeleler , resmi yazışmalar ve arazi sınır tespiti çalışmaları devam etmektedir.

Bilginize

Esas

sayın albatros detaylı açıklayabilirmisiniz bu karar ne anlama geliyor. bağlum civciv yatağı denen bölgeden 199 parselden bir arsa alma gafletinde bulundum 2005 de nazım imar planı diye birşey çıkardılar o gün bu gündür değer kazanmadı yerimiz.bu karar benide etkilermi değişiklik olurmu durumda yada ilerisi için mühim bir kararmıdır ümit vaad ediyormu açıklarmısınız .teşekkürler.
    Son düzenleme : edirne; 31-08-2012 saat: 18:30.

12. Esas

Alıntı Originally Posted by edirne Yazıyı Oku
    sayın albatros detaylı açıklayabilirmisiniz bu karar ne anlama geliyor. bağlum civciv yatağı denen bölgeden 199 parselden bir arsa alma gafletinde bulundum 2005 de nazım imar planı diye birşey çıkardılar o gün bu gündür değer kazanmadı yerimiz.bu karar benide etkilermi değişiklik olurmu durumda yada ilerisi için mühim bir kararmıdır ümit vaad ediyormu açıklarmısınız .teşekkürler.
    sayın edirne size bu konuda yardımcı olabiliecek bilgi ve belgelere sahip olan forumda arkadaşlar mevcut sana bir cevap vereceklerdir.bizi de bu tür gelişmelerden ve belediyelerin yaptıkları ve açıkladıkları bu duyuruların ne anlama ve hangi çalışmanın sonu hangi çalışmanın başlangıçıdır açıklama yaparlarsa minnettar oluruz tşkler

Sayfa 11/105 İlkİlk ... 9101112132161 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •