Sayfa 56/1057 İlkİlk ... 6465455565758661061565561056 ... SonSon
Arama sonucu : 12677 madde; 661 - 672 arası.

Konu: Sistematik Soygun Teşebbüsleri.. √

Duhul
    Sep 2009
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,693

Esas

Alıntı Originally Posted by thebaboli Yazıyı Oku
    Bi el_perito gördüm sanki Karikatür yok ama çökecek şort devam şort
    istediğin karikatür olsun yeğeeen..

bak şimdi üst bölümde solda 1 No'lu kural var.. ne diyor ?? Yeşil Çizgi Mavi Çizginin üstüne çıkmadan ; Fiyatlar Mavi Çizginin üstüne çıkamaz..

çıkarsa ne olur ?? ben söyliyim.. tekrar geri gelir..

ayrıca alt bölümde görüldüğü üzere 68.540 seviyesinde daş gibi direnç var.. oraya gelince ne olacak ??

bu görüş doğrultusunda ; yarın iyi bir haber gelmez ise aynen geri inecek o en sondaki bar.. ayrıca dow'un haline bakınca bu senaryom daha da güçleniyo her geçen saniye..

ama tutarlarda yarın not artırıyoz falan derlerse bu beklenti fena zarar yazdırır.. yine de riskli bir şekilde short devam..

♫ »»» İstediğiniz şeye ya para, ya zaman ya da bilgiyle sahip olabilirsiniz ««« ♫

Esas

Yok yok bunda karikatür var, sahte perito bu

Yenisini kendimiz çizebilmemiz için biraz detay verebilir misiniz, altta kaç günlük periyotlarda fibonacci çalıştırdınız, ayrıca eski karikatür ne durumda

3. Esas

Sayın EKAYA;

Sizden, özellikle sizin kullandığınız matlab datasını çağıran,okuyan, candlestick ve bar formatında ekrana basan kodu vermediniz. Benimde hevesim kırıldı matlabıda sayenizde sildim vede Kolları sıvayıp amibrokerde multi dimensional array kodu üzerinde çalışıp microsoft visual C# editöründe yazıp Dinamic link library sini hazırlamaya başladım.

Zaten matlabda bütün espri çok boyutlu dizi değişkenler üzerinden işlemler yapılıyor olmasıdır. elbette bizde başarırız bu işi. Üstadım Tomas Janesko elin Sünnetsizi taa lüksemburgdan yardım ediyor bizim vatandaşın yaptığına bakınız.Helal olsun Vallahi, memnun olmuşsunuzdur herhalde. Neyse Sağlık olsun kendinize iyi bakınız.
    Son düzenleme : ALTAN1; 10-10-2012 saat: 19:57.

Duhul
    Sep 2009
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,693

Esas

matlab olayı çok geniş ve öğrenmek için çok zaman harcamak gerekiyor.. matlabı kullanmayı öğrendiğimizi varsaysak bile sonuçta bu sadece bir hesaplama platformu.. Bizim Amibroker'a göre en büyük avantajı multi array'lar ile çalışmamıza izin vermesi.. bunun dışında benim için ekstra bir getirisi yok.. haaa mesleki olarak kullanımına baktığımızda çok çok farklı amaçlara hizmet edebiliyor.. EKaya ağbey Elektronik alanında kullandığı için elbette çok farklı uygulamalar geliştirebiliyor matlab sayesinde.. ama başlangıç aşamasında olan birisinin yani bizim diyelim, bu tür gelişmiş uygulamalara adapte olabilmesi bence uzun yıllar sürer ve ayrıyeten mesleki eğitim bilgiside gerektirir..

uzun lafın kısası alışık olduğumuz ve kullanırken zorlanmadığımız kendi platformumuzda çalışmaya devam edelim derim sayın altan.. Zaten ben merakımdan kurdum baktım.. hep adını duyarımda kullanmak kısmet olmamıştı.. Ekaya ağbey resimleri atınca topiğe hadi bir bakayım dedim.. ama boş boş baktım sadece ve kendimi fazlası ile çaylak hissettim.. bu histen kurtulmanın en kolay yolu matlab'ı uninstall etmekti.. ettim zaten..

Ama değişik bir bakış açısı olarak sayın Ekaya'nın ucundan azıcık gösterdiği "frekans analizi" meselesi ilgimi çekmedi değil.. bu metodun ne olduğunu ve nasıl uygulandığını öğrenmek gerekir öncelikle.. methodu anlar ve amacını bilirsek o zaman matlab'a ihtiyaç duymadan kendi platformumuzda aynı hesaplamaları yapan codeleri yazmak çok çok daha kolay olur bizim açımızdan.. yanılıyormuyum ??.. benim için önemli olan matlab değil, frekans analizinin ne olduğu ve nasıl uygulandığı.. bunu öğrendiğimde kendi platformum (amibroker) için gerekli codeleri yazmak daha basit olacaktır diye düşünüyorum..
    ♫ »»» İstediğiniz şeye ya para, ya zaman ya da bilgiyle sahip olabilirsiniz ««« ♫

5. Esas

Sayın SOYDAN;

Dediğim gibi matlabın esprisi sadece çok boyutlu dizi değişkenler üzerinden matriks oluşturup işlemler yapıyor. Zaten ila nihaye matlab dediğiniz şeyde bir editördür. Bizim ilgi duyduğumuz Amibroker ise sırasıyle Microsoft visual Basic, VisualC++,BorlandC Builder Javascript Visual script gibi programlama dillerini destekleyen editör olduğu için bende Microsoft visual c# programlama dilini, matematiksel amaçlı yazılmış fortran dilinin bütün üstün özelliklerini içerisinde barındırması dolayısıyle tercih ettim. bir zamanlar hani sen DLL yazmadan amacın nedir? codeleri açık olsa ne olur diye sormuştunuz ya işte şimdi cevap vermenin tam zamanı: C# editöründe double türünden global tanımlı multiarray dizi değişken tanımlayan bir fonksiyonun DLL sini yazdığımda ister frekansla ilgilen ister determinant integral bilmem ne matlabın çözüm formatında kodlarını döşiyecek duruma geleceksin.üstelik esnek yapısı itibariyle ve kolay kullanımı, birde senin gibi amibrokere olan aşinalığı süper olan biri için çok eğlenceli ve verimli olacaktır.Bende senin gibi Matlab'ı merak etmiştim incelemek istemiştim aslında matlab editörüne hacet göstermeyen benim ilgi alanım olmayan fakat metatrader editöründe bile Array problemi yoktur. istersen matlab yerine senin Metatrader editörü ile frekans formülünü yazman matlabı öğrenip yazmandan daha mantıklı dır. veyahutta beni beklersin ben multi array fonksiyonunu amibrokere uyarladığımda hiçbirisinede gerek kalmıyacaktır. Saygılar.

Duhul
    Sep 2009
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,693

Esas

Alıntı Originally Posted by ALTAN1 Yazıyı Oku
    veyahutta beni beklersin ben multi array fonksiyonunu amibrokere uyarladığımda hiçbirisinede gerek kalmıyacaktır.
    beklerim abi, niye beklemiyeyim.. biliyorsun ki ben basit bir ters çevirme işini çözecem diye 6 aydır uğraşıyorum ve sabırla bekliyorum çözümü bulacağım günü.. seni de beklerim..

yanlız şu "frekans formülünü" yazma işi nanay.. çünkü frekans analizinin ne olduğunu, amacını ve nasıl uygulandığını bilmiyoruz ki ?? formülü yazalım.. önce metodu öğrenelim, sonra code yazma işi kolay.. selamlar ve saygılar..

REIS'e çok acil ve önemli DipNot : short devam yeğeen.. ama çok üstüme gelmeye başladılar.. teker teker gelseler başa çıkarım emme, bunların hepsi aynı anda hareket ediyo.. hangisini indireceğimi şaşırdım.. yardım et lemm biraz.. yoksa papeller uçup gidecek.. ( pala ve saz ekibinin en etkili silahı "KORKU" faktörü.. )

Duhul
    Feb 2009
    İkamet
    Kocaeli
    Gönderi
    489

Esas

Soydan abi

surda 71e ne kaldiaz daha dayan.

Duhul
    Sep 2009
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,693

Esas

Alıntı Originally Posted by kahraman1285 Yazıyı Oku
    Soydan abi

surda 71e ne kaldiaz daha dayan.
    ordan da dönmezlerse Zararımı sen mi ödeyecen ?? garantörmüsün ? bence kesin longsun ve beni gandırıp papelleri almaya çalışıyon..

meseleye dönersek; biz aşağı gider ve düzeltme yapar kesin diye beklerken barlar ters yöne doğru uçmaya başladı yine.. beklenti ve senaryo yalan oldu.. duygusal beklenti işe yaramadı maalesef.. ne varsa sistemde var.. biraz daha sıkalım bakalım..

Esas

Sayın EKAYA;
    Sizden, özellikle sizin kullandığınız matlab datasını çağıran,okuyan, candlestick ve bar formatında ekrana basan kodu vermediniz.
    Sayın SOYDAN;
    Dediğim gibi matlabın esprisi sadece çok boyutlu dizi değişkenler üzerinden matriks oluşturup işlemler yapıyor.
    ozelden mesaj gormedim...

programlama dillerinin tersine matlab kullanim kilavuzu, her fonksiyonu tek tek tek anlatir.

3 4 sayfa onceki cevabimda zaten bunlara deginmistim... http://www.hisse.net/forum/showthrea...59#post7872159

metastock icin olan m fonksiyonuyla ilgili soydandan baska talep gelmedi.

matlabin espirisini yanlis irdelemissiniz... Bayagida kucultmussunuz...

matlab bir editor degil, derleme yapilmadan kullanilan bir platform. haliylede gomulu derleyecilerden performansi dusuk...
    yoksa icinde yazilan kodu direk FPGA/mikroprosesor lerede gomebilirsiniz yada c export ta yapabilirsiniz. (realtime toolbox)

c++ c# veya baska dillerde ki cokta farketmez javadada kasilabilir inat eden php dede yapar cogunu. Hem webden kullanimida olur apache yeter.
    Assemblerda cok FFT gomdum.. alnim kellesti. Zorunluluk kotudur...

matlab tercih edilir cunku : (hehe reklam yapayim)

1. bilimsel analizde bir standarttir. Amibroker gibi sinirli bir musteri kitlesine hitap etmez..
    Bir is icin hazirlanmamistir...
    Fonksiyonlarinda errata lar tanimli oldugu icin, acaba dogrumu hesapliyor derdiniz olmaz..
    kullanan onlarca akademisyenin devamli kontrolunde sonucta.. Klasik musterininin degil.
    Kendiniz kod yaziyorsaniz, yazdiginiz dili kokune kadar bilmelisiniz, buglarini siz bulacaksiniz.. Ustunede gerekli matematik kismini yutucaksiniz.

ozetle pahada hafif uygulamada GOCCAMAN BIR HESAP MAKINASIDIR....

2. baska diller tuketici urunlerine odaklanmis oldugu icin, bilimsel hesaplamalar icin tek tek tek fonksiyon hazirlayip, orn optimizasyon rutinlerini veya Genetic algoritmalari implament etmek,
    1 kisinin boyunun harci degildir.. Aylarini yer dile son derece hakimde olsa.... Arastirmasi, implamanetasyonlari tek tek tek alternatifleri ile kodlamasi...
    Illaki gomucem dersen matlabinda c exportu vardir, ustunde optimizasyon yapip gecersin... tekerlegi bir daha kesfetmenin anlami yok...
    bunlari yaparsaniz zaten matlabin aynisini uretmis olursunuz.

excel fonksiyonslari gibi baz hesaplarda sorun hicbir yerde yok. Ofis uygulamalarina yonelik modullerin, amaci disinda kullanilmasinin uygunlugu degiskendir.

3. gorsel estetik aramadigimiz icin, GUI arabirimini oturup tek tek hazirlamak istemeyiz.. gider taraftan 4 5 yada daha fazla boyutlu gorsel gosterimleri (3 axis her nokta icin arti sekil renk parllaklik datasi eder 6 boyut)
    alt seviye dille implament etmenin dayanilmaz "hazindan" kimseyi uzak tutmamak gerek.
    herhangi bir veri ustunden calistiginiz icin (matrix), imaj ses video borsa pekte anlam ifade etmez isleme kisminda, cebir esastir.
    C de oturup tek tek gorselligi ayarlamak basli basina bir eziyet.. Cafcafli olur, ama sadece okadar.

4. cogu durumda baska makinalarla/veri tabanlariyla etkilesim oldugu icin, alt seviye dillerle ugrasmak sinirli zaman periyodu olanlar icin iskencedir. SQL server gibi daha ticari tuketici uygulamarinin tersine, fpga ustu parallel piping ram table veri tabani "maceralarini" kaldirir. Cogu kullanici nin ozel yapilmis cihaz sahibi oldugundan, maliyeti ciddi dusurur. Genelde ellerinde lehim makinasi arkada birileri devamli bir seyleri sokup taktigi icin, devamli derleyip durmak strese bagli hastlaik yaratir.
    Devamli programci cocugu arayip, anlamadigi bir suru mambo jambo istemek abestir... Programci tuketici kisminda kendini gelistirmistir buyuk olasilikla... Oyun gorsellik, sirket fabrika otomasyonu vb...

5. limit hayalinizdir reklamindan ziyade, matematik yeterliliginiz kullanim limitinizi belirler...
    hesap makinasi vardir 1 tl hesap makinasi vardir TI99 model.

basindada dedim belirli bir mesleki alt yapi mecburdur, cebir esastir...
    matematigi gorsel sanatlara dokmek, ne oldugunu kavramadan daima iluzyon uretir...
    her allahin gunude yasiyoruz sahit oluyoruz.
    iki cizgi kesismesi denklemleri/tanimi uygun degilse sadece belirli bir araliktaki iluzyondur.

Yuksek nakit ve yuksek donanimli personel tasiyan kurumlarla KY olarak dise dis mucadele etmenin zorlugu, "bilginin degeri" kisminin sizde olmayisidir...
    paranizda bilginizde PALA ile ayni boy olsa, onun "bilgi edinebilmesi" genede batirir...
    Yapilabilecek tek sey, risk yonetimine hakim olmaktir.

Eger buradan para kazaniyorsaniz dahasi buradan gecim sagliyorsaniz, rakiplerinizle rekabet edeceksiniz...
    Sanilanin tersine, gercek hayata nazaran, borsalar kucuk paranin uygun alt yapiyla, hayatta kalmasinin daha kolay oldugu ortamdir...
    bu cumleme takilan olursa aksam aciklamali yazarim.

Okumanin bir maliyeti yoktur... Hizmet kaliteniz icin bol bol yatirim yapmanizda gerekmez.
    +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

Duhul
    Sep 2009
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,693

Esas

neye gülüyom biliyon mu Emre ağbey ??

hani uninstall ettim demiştim ya yukarıda.. şimdi yeniden install etmeye karar verdim.. amma reklam yapmışın haaa.. sanki ferrari satıyon.. Sen satıcı olsan bende alıcı olsam çoktan bayılmıştım papelleri.. kullanmasamda bi kenarda dursun.. Sen maldan anlıyon ağbey.. her küçük işletmeye senin gibi bi tezgahtar lazım.. O zaman canım ülkemde kriz falan kalmaz hatta alışveriş çılgınlığı yaşanırdı..

Esas

Alıntı Originally Posted by Soydan Yazıyı Oku
    hani uninstall ettim demiştim ya yukarıda.. şimdi yeniden install etmeye karar verdim.. amma reklam yapmışın haaa..
    release 5 den beri hayatimi curutuyor ne yapayim... 20 yil olacak neredeyse. C nin standarti bile belli degildi dusun artik.
    ozamanlar islemcilere math co processorler takilirdi... hey gidi gunler..
    simdi herkes oyun oynuyor.. ...

eskiden bilgi zordu geri kaliyoruz imkan yok denirdi, simdi bilgi cok tembeliz.
    hamurda sanirsam sorun...
    ... allahtan "reel" ticaretle isim yok.
    +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

Duhul
    Sep 2009
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,693

Esas

Alıntı Originally Posted by EKaya Yazıyı Oku
    ... allahtan ticaretle isim yok.
    evet, ticaret dediğin AL-SAT üzerinden çalışır.. ama senin mal aldığını ne duyan ne de gören yok hala.. paso satıyon.. nasıl dönüyo bu devran çözemedim ama, çözeceğim ben o mal almadan devamlı sattıran "frekans analizi" meselesini..

Sayfa 56/1057 İlkİlk ... 6465455565758661061565561056 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •