Sayfa 1/4 123 ... SonSon
Arama sonucu : 32 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Vizesiz Ülkeler

 1. #1

  Esas Vizesiz Ülkeler


 2. #2

  Esas

  İki ülkeyle vize müjdesi!
  AB Bakanı Bağış'ın görüştüğü Avusturyalı ve Danimarkalı mevkidaşları vize muafiyetine "yeşil ışık" yaktı
  http://ekonomi.haberturk.com/tatil/h...e-vize-mujdesi

 3. #3

  Esas

  Yunanistan, Schengen'in katı kurallarını delecek. Adalar için başlatılan vize kolaylığı uygulaması bütün ülkeye yayılıyor.

  Yunan hükümetinin geçen yıl Türk kıyıları karşısındaki 5 Yunan adasını ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarına "pilot program" adı altında uyguladığı vize kolaylıkları tüm Yunanistan 'ı kapsayacak şekilde genişletilecek.

  Yunan Başbakanı Andonis Samaras'ın 4-5 Mart tarihlerinde İstanbul'a resmi ziyaretine eşlik edecek olan Yunan Turizm Bakanı Olga Kefalogianni, Yunanistan'ı ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarına sağlanacak vize kolaylıklarıyla ilgili önemli açıklamalar yapılacağını belirtti.

  İstanbul ziyaretinden önce Sabah'a konuşan Kefalogianni, Avrupa Birliği ile yürüttükleri uzun müzakereler sonucunda vize kolaylıklarının sadece yaz aylarında değil, tüm yıl geçerli olacağını da ekledi. Söz konusu "geçici vize kolaylıklarının" tüm giriş kapılarında, yani Atina ve Selanik havaalanlarında da kalıcı olması için büyük uğraş verdiklerini ifade eden Kefalogianni'nin AB'yi ne denli ikna ettiği henüz net değil. Fakat açıklamalara göre Yunanistan, Türkler için Schengen vizesi nin katı kurallarını "delecek" ilk AB ülkesi olmaya hazırlanıyor.

  http://www.ihlassondakika.com/haber/...si_536183.html

 4. #4

  Esas

  İSTANBUL - Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Yeni Zelanda ile Türkiye arasında vizelerin kaldırılacağını söyledi.Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) tarafından 'Dünya Kadınlar Haftası' nedeniyle Condrad Otel'de düzenlenen toplantıya katıldı.


  TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut ve çok sayıda iş kadının da hazır bulunduğu toplantıda kadınlara hitaben bir konuşma yapan Bakan Davutoğlu, milletlerin özgüveninin çok önemli olduğunu belirtti.


  Devletlerin halklarına güven verip, motive etmesinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Davutoğlu, "İnsanınızın hareket kabiliyetini arttıracaksınız. Onun için biz vizeleri kaldırıyoruz. Son 3 yılda 21 ülkeye vizeleri kaldırdık. Vizesiz seyahat edeceğiniz ülke sayısı 64'e çıktı. Dün akşam Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı ile akşam yemeği yedik. 'Vizeler halen var' dedim. 'Sizin dedeleriniz Gelibolu'ya gelirken vize sormadılar, pat diye bir baktık gelmişler' dedim şaka yoluyla. Yeni Zelanda ile kaldıracağız vizeleri. Karar aldık. İnsanımızın değer üretmesine zemin hazırlamak devletin görevi." dedi.


  "DIŞ POLİTİKADA ÖZGÜVENİMİZİ GÜÇLENDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ"


  "Çözüm sürecinde iç politikayı sağlarken, dış politikayı halledip, ekonomiyi ayağa kaldıracağız." diyen Davutoğlu, 'Kıbrıs gibi bir sorun varken niye başka işlerle uğraşıyorsunuz?' diyorlar. Bu sorun 50 yıldır var. Bunu mu bekleyeceğiz? 'Kendi Kürt sorununu çözemeyen Türkiye niye Suriye ve Mısır'la ilgileniyor?' diyorlar. Bu hastalığa benzer. Hastalığın yüzde 50'si bedeni ise yüzde 50'si psikolojiktir. Siz kendinizi yorgun hissederseniz, yorulursunuz. Ama yorgun bile olsanız 'hasta değilim' derseniz ayakta kalırsınız. İnsan psikolojisi ile devletler ve milletler arasında da böyle bir ilişki var. Son 10 yılda dış politikada yapmaya çalıştığımız işlem özgüvenimizi güçlendirmek." diye konuştu.

  (CİHAN)
  http://www.habergalerisi.com/haber/b...iz-965227.html

 5. #5

  Esas

  1 Temmuz 2013 tarihinde Avrupa Birliği üyesi olacak Hırvatistan , Avrupa Birliği (AB) müktesebatına uyum yükümlülükleri çerçevesinde, 1 Nisan 2013'ten itibaren Türk vatandaşlarına vize uygulayacak.

  http://ekonomi.haber7.com/gundem-ver...acak-ab-ulkesi

 6. #6

  Esas

  Türk vatandaşlarına vize muafiyeti sağlayan ülkelerin sayısı artıyor. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu , yarın Belarus 'a çalışma ziyaretinde bulunacak.

  Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Davutoğlu'nun Belarus'un başkenti Minsk'e yapacağı ziyaret sırasında Türkiye ile Belarus arasında müzakereleri uzun süre önce sonuçlanmış olan vize muafiyeti ve geri kabul anlaşmalarının imzalanacağı belirtildi.

  Açıklamada, "Ziyaret kapsamında yapılacak görüşmelerde ayrıca ikili ilişkilerimizin kapsamlı şekilde ele alınması, keza bölgesel ve uluslararası gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulması öngörülmektedir" denildi.
  http://www.netgazete.com/haber/O-ulk...or_544347.html

 7. #7

  Esas

  Vatandaşlarımızın vizesiz seyahat ettikleri ülkelere bir yenisi daha eklendi.

  Moğolistan ile vizeler kalktı. Buna yönelik anlaşma Moğolistan'da imzalandı. Böylelikle vatandaşlarımız Moğolistan'a vizesiz seyahat yapma imkanı kazandı.

  Türklerin ilk alfabesi olan Orhun Yazıtları Moğolistan'da bulunuyor.

  http://www.buyuyenturkiye.com/haber/...izesiz-seyahat

 8. #8

  Esas

  Türkiye ile Hırvatistan arasında vize muafiyeti sağlandı. Hırvatistan'a 90 gün süreyle yapılacak seyahatlerde vizeden muaf olunacak.
  Hırvatistan Bakanlar Kurulu'nun 28 Mart 2013 tarihli kararına göre; diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları ile umuma mahsus pasaport hamili Türk uçak ve gemilerinin sivil mürettebatı ve acil kurtarmada görevli uçakların sivil mürettebatına vize muafiyeti sağlandı.

  Sözkonusu karar uyarınca, diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları ile umuma mahsus pasaport hamili Türk uçak ve gemilerinin sivil mürettebatı ve acil kurtarmada görevli uçakların sivil mürettebatı vatandaşların Hırvatistan'a 90 gün süreyle yapacakları seyahatleri vizeden muaf olacak.

  Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının Hırvatistan'a yapacakları seyahatlerinde veya transit geçişlerinde ise Hırvatistan'ın dış temsilciliklerinden amaçlarına uygun vize almaları gerekiyor.

  Kaynak: CİHAN

  http://www.haber7.com/dis-politika/h...vizeler-kalkti

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız
 • Yazılara ek gönderemezsiniz
 • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
 •