Sayfa 116/197 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166 ... SonSon
Arama sonucu : 2353 madde; 1,381 - 1,392 arası.

Konu: CMBTN-Çimbeton

Esas

bu hafdada elimiz boş sevgili beton

2. Esas

Alıntı Originally Posted by yamankalp Yazıyı Oku
    2013 yılı 3 aylık bilanço döneminine yaklaşmakta, Çimbetonun ve diğer çimento sektörü şirketlerin 2011 ve 2012 yıllarına ait Bilanço ve Gelir Tablolarını biraz araştırdım. Bakın bazı çimento şirketlerinin Kar marjı oranları (bu oranlar ne kadar yüksek olursa karlılıklarda yükseliyor ve kar marjı oranlarını cirolarla karıştırmayın, kar marjı oranını şirketler ve muhasebecileri belirliyor) Göltaş %1.40 konya
    %1.30 Aslan %1.38 Bolu çimento %1.30 Bursa çimento 2011 %1.28 2012 %1.16 Adana çimento %1.42 Ünye çimento %1.54 çimsa %1.33
    Çimbetonun ise 2011 yılı %1,09, 2012 yılı ise %1,06 (eğer %1.10 dahi olsaydı 2012 yılı sonu karımız 2-3 trilyon çıkardı.)
    Çimbetonun 2012 yılı Kap'ta yayınladığı bilanço notlarındaki yüksek 8 Trilyonluk Genel Yönetim gideri kalemlerinden en baştakini size söyleyeyim.
    İlişkili taraflardan sağlanan Danışmanlık ve İstişare Giderleri : 2.743,13-TL
    Birilerine danışıp istişare etmek için bu gideri yapmışlar. Eğer bu yüksek gider kalemide olmasa şirket kar açıklayacaktı.
    Bir ara Goodyer'ın formunda okumuştum. Birileri Maliyeye şikayet etmiş sürekli zarar açıklıyor diye, Maliye incelemesinden sonra Goodyer'de Kar'a geçmeye başlamış.
    Herkese iyi hafta sonları....
    Şu anda Bolu çimentonun 2013 3 aylık bilançosu geldi. Kar marjı oranı 1,26 Kar 3.166.716
    Bakalım Çimbetonun bilançosu nasıl gelecek, yine komik bir kar marjı oranıyla yada yüksek genel yönetim gideriyle zarar açıklarsa yapacağımı biliyorum. Ben sıkıntı çekiyorum, onlarda çeksin bakalım. Maliyeyle uğraşmak iyi değildir.

3. Esas

Esas

arkadaslar bunalıma soktunuz valla yorumlarınız

Esas

bu senetten bir halt olmaz bu gidişle hiç mi tepki vermez ya

6. Esas

Oyak Otomotiv ve Çimento Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çağlar, "Piyasa Ekranı" programında İnci Özkasnak Özbek'in sorularını yanıtladı.

Çimentoda büyümek ve Ege Bölgesi'nde yer almak istediklerini aktaran Çağlar, "Ege Bölgesi'nde hazır bir çimento fabrikası almak istiyoruz" dedi.

İHRACATTA İKİ KATINA ÇIKMAYI HEDEFLİYOR

2013'ün ilk çeyreğinde en yüksek büyümeyi Bolu Çimento'da yakaladıklarını ifade eden Çağlar, "Bu yıl Bolu ve Aslan Çimento'da 20 milyon liralık elektrik üretim yatırımı yapacağız" dedi.

Çağlar, Oyak grubu olarak ihracatta iki katına çıkmak istediklerini de ekledi.

Çimentoda kapasite fazlasının en fazla Marmara ve Akdeniz bölgelerinde olduğunu kaydeden Çağlar, Adana Çimento'da da kapasite kullanımının ciddi oranda arttığını belirtti ve ekledi: "Kapasite fazlası sorunu olsa da verimlilik odaklı gidip kârlılığı koruyacağız."

OLİMPİYATLARIN ETKİSİ

Çağlar, Ünye Çimento'nun da bu yıl yüksek kapasite ile çalışacağını söyledi ve "Ünye Çimento bu yıl Soçi Olimpiyat Oyunları'nın artan talebinden olumlu etkilenecek" dedi.

MARDİN ÇİMENTO

Mardin Çimento'nun son beş yılda ortalama olarak en yüksek temettü veren şirketleri olduğunu belirten Çağlar, "Mardin Çimento Ortadoğu'daki karışıklıktan büyük oranda etkilendi. İran'ın aşırı düşen fiyatlarıyla rekabette zorlandı. Bu yıl Mardin Çimento için daha iyi bir yıl olacak" şeklinde konuştu.

"Çimento şirketlerimiz yüksek temettü vermeye devam edecek" diyen Çağlar, çimento sektörünün 15-20 yıl daha önemli bir sektör olma özelliğini sürdüreceğini söyledi.

'İYİ HAVALAR SEKTÖRE YARADI'

Havaların iyi olmasıyla 2013'ün çimento sektörü açısından iyi başladığını aktaran Çağlar, yılın ilk çeyreğinde çimento sektörünün yüzde 30 büyüdüğünü, Türkiye'nin yıllık yüzde 4 büyümesi halindeyse sektörün yıllık yüzde 5 büyüme yakalayabileceğini söyledi.

Faizdeki düşüşlerin inşaatlar açısından çimento sektörünü ilgilendirdiğini belirten Çağlar, "Faizin düşmesi ekonomiyi, dolayısıyla da sektörü olumlu etkiliyor" dedi.

Çağlar, 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi projelerin çimento sektörünü olumlu etkilerken, KDV artışının olumsuz etkileyeceğini belirtti.

7. Esas

Bir Forum sitesinden, yorumsuz...

cimbetonda olan arkadaşları burdantekrar uyarmak istiyorum. çimbetonun sadece dolaşımda 831 bin lotu var. eğer spek büyük bir hareket yapacaksa bunların % 80 ni toplamalı. bunu toplamak için gerekirse 5 yıl aynı fiyatlarda sabit tutabilir. ama hareket yaptığındada o 5 yılın acısını çıkarttırır. adamlar o kadar hassaki 1 yıl önce ...........'da çimbeton sayfası açan arkadaşları alenen tehdit ettiler. 65 den 30 a düşürüz dediler. düşürdüler. elinizdeki mala iyi sahip çıkın . bunu unutun. zamanı gelince altın değerinde olacak

Esas

Bir Forum sitesinden, yorumsuz...

cimbetonda olan arkadaşları burdantekrar uyarmak istiyorum. çimbetonun sadece dolaşımda 831 bin lotu var. eğer spek büyük bir hareket yapacaksa bunların % 80 ni toplamalı. bunu toplamak için gerekirse 5 yıl aynı fiyatlarda sabit tutabilir. ama hareket yaptığındada o 5 yılın acısını çıkarttırır. adamlar o kadar hassaki 1 yıl önce ...........'da çimbeton sayfası açan arkadaşları alenen tehdit ettiler. 65 den 30 a düşürüz dediler. düşürdüler. elinizdeki mala iyi sahip çıkın . bunu unutun. zamanı gelince altın değerinde olacak
    tam 3 yıl önce bu hisseyi ilk aldığımda da aynı muhabbetler yazılıp çiziliyodu..umut hala var..ama mal toplamak için hiç bir hareketlilik hiçbir gayret yok.resmen uyuyor uyutuyor bakalım ne zaman uyanacak..bezdirme ye de katılmıyorum..3 yıldır bezmeyen adam bi 3 yıl daha bezmez..madem mal toplamak istiyorsa malı toplu hisselerin tahta sahiplerinden ders alsınlar..!!

Esas

sn aziz aziz bi yorum yapsan diyorum...
    bir daha kağıt böldürmem.

Esas

Alıntı Originally Posted by simirna Yazıyı Oku
    tam 3 yıl önce bu hisseyi ilk aldığımda da aynı muhabbetler yazılıp çiziliyodu..umut hala var..ama mal toplamak için hiç bir hareketlilik hiçbir gayret yok.resmen uyuyor uyutuyor bakalım ne zaman uyanacak..bezdirme ye de katılmıyorum..3 yıldır bezmeyen adam bi 3 yıl daha bezmez..madem mal toplamak istiyorsa malı toplu hisselerin tahta sahiplerinden ders alsınlar..!!
    Mal toplama,bezdirme vb şeyler hikaye!!! Her hissenin bir hikayesi vardır çmbtn da hikaye kendisi olmuş bedelsiz beklentisi olan sened böyle uyuz bir şekilde yatmaz dönem dönem sert hareket eder.Benim nacizene görüşüm bu çmbtn dan bir cacık olmaz.....

Esas

betoncular toplanmış hissedaşlar kurulumu var ne kadar tersi seven bi senetmiş....
    ''Söz ola kese savaşı , söz ola kestire başı '' Y.EMRE

Duhul
    Feb 2011
    İkamet
    izmir
    Gönderi
    1,587

Esas

Şu anda Bolu çimentonun 2013 3 aylık bilançosu geldi. Kar marjı oranı 1,26 Kar 3.166.716
    Bakalım Çimbetonun bilançosu nasıl gelecek, yine komik bir kar marjı oranıyla yada yüksek genel yönetim gideriyle zarar açıklarsa yapacağımı biliyorum. Ben sıkıntı çekiyorum, onlarda çeksin bakalım. Maliyeyle uğraşmak iyi değildir.

maliye açısından birşey tutturmak istiyorsanız size belki faydalanabileceğiniz bir konu vereyim;çimbeton ve çimentaş arasındaki satışın sebebi bence vergi muafiyetinden yararlanmak olabilir.(iç kaynaklardan bedelsiz açıklamak veya satış v.b.sebepler de olabilir)
    ancak sanırım çimbetonun ana sözleşmesine dayanarak bu muafiyetin uygun olmadığı iddia edilebilir.ana sözleşmede gayrimenkul alım satımı yazmasa da inşaat v.b.faaliyetlerden birşeyler tutturulabilir.
    ancak şöyle bir durum da sözkonusu; daha önce ana şirketin benzer incelemeler sonucu aldığı çok yüksek vergi cezaları sanırım ortakların yani bizim cebimizden çıktı.aslında yazdığım bu yazı gelecek için bir belge olsun.bundan sonra yiyecekleri hertürlü ceza yönetim kuruluna ,muhassebecilerine veya sebep olan kimler ise onlardan tahsil edilmelidir.böyle birşey olursa bu sefer cezayı sahiplerine ödetmek adına uğraşırım.
    kendime göre yüksek bir miktar ile sonuna kadar bekliycem.bu gün olduğu gibi her düşüşte de alıyorum.şirketi , borsadaki tutumları ve mali etik açısından tasvip etmesem de özellikle ana şirketin ucuzluğu ,yatırımları,gayrimenkulleri ve çimbeton üzerinden yaklaşık 3 yıldır sergilenen durum bana bu şirkette uzun bir süre daha kalacağımı gösteriyor.bunlar k.y.olarak benim düşüncelerim.kimse kimseden etkilenmesin.
    yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 116/197 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •