Sayfa 1/129 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 1029 madde; 1 - 8 arası.

Konu: RANLO - Ran Lojistik Hiz. AS

 1. #1
  Duhul
  Dec 2004
  İkamet
  artık burada....
  Gönderi
  19,776

  Esas RANLO - Ran Lojistik Hiz. AS

  yeni baslik ile devam
  - Kuralları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
  - Forum hakkında Sıkça Sorulan Sorularınıza (SSS) cevapları burada bulabilirsiniz.
  - Forumumuzda siyasi ve dini yazılar kabul edilmiyor.
  - Bunları yapmayın

 2. #2

  Esas

  hayirli olsun..iptal davasi ne zaman sonuclanacak

 3. #3
  Duhul
  Oct 2006
  İkamet
  BİST Pit Alanı
  Gönderi
  70,883
  Blog Yazıları
  92

  Esas

  Yeni başlık
  hayırlı olsun.

 4. #4

  Esas

  Lojistik sektöründe işler kötü görünüyor. Ranlo yurt dışı taşımadan çekiliyor. Yuzde 80 ciro azalması bekleniyor. Fiyat 3.25 den 0.47 ye inmiş. Latek gemisini satıyor. Bandırma liman ihalesinden çekiliyor. Fiyat tarihi diplerde 1.18 lere inmiş.Rysas da da farklı değil. 71000 endekste 0.72 de surunuyor. oysa borsa dışında lojistik çok renkli ve hareketli. İsmini şimdi hatırlayamadığım bir lojistik şirketi gecenlerde okudum 1000 tıra çıkmaktan ve 2015 de halka açılmaktan bahsediyordu. Aşağıdaki de 3 ekim tarihli başka bir haber... Anlaşılan kriz sadece halka açık lojistik şirketlerinde var...Öyle ya ky çarpmaktan taşıma yapmaya vakit kalmıyor..


  03.10.2012  MARS LOGISTICS’E RENAULT TRUCKS TÜRKİYE’DEN DEV TESLİMAT
  RENAULT TRUCKS TÜRKİYE, 100 ADET PREMIUM 460.18T GV ARACINI MARS LOGISTICS’E TESLİM ETTİ…
  Lojistik sektörünün en önemli firmalarından olan Mars Logistics, özmal araçlarından oluşan filosuna 100 adet Renault Trucks Premium 460.18 T GV araç daha ekledi. Mars Logistics’in araç filosunun tümü Renault Trucks marka araçlardan oluşuyor.

 5. #5

  Esas

  Lojistikte Yabancı Yatırımcı Sayısı Artacak

  19/10/2012 - 06:24:00

  --------------------------------------------------------------------------------


  İstanbul Gayrimenkul Değerleme’nin hazırladığı lojistik raporuna göre, 2012 yılında global piyasalarda yaşanan daralmalar lojistik sektöründeki büyüme hızını da olumsuz etkiledi. Bununla birlikte Türkiye’de lojistik sektörü hızla gelişme gösteriyor.


  Rapora göre, önümüzdeki 2 yıl için lojistik pazarında büyüme hızı yüzde 8’e ulaşacak. Türkiye, hızla artan perakende yatırımları, coğrafi konum avantajları, artan dış ticaret hacmi ve istikrarlı bir gelişme gösteren yeni sanayi bölgeleriyle lojistik üssü olma yolunda ilerliyor.

  İstanbul Gayrimenkul Değerleme’nin (İGD) hazırladığı yeni lojistik raporuna göre, 2014 yılına kadar Türkiye’de lojistik sektörü ortalama yüzde 8’lik bir büyüme gösterecek. Dış ticaretin artması; kaliteli depolama hizmetine olan talebi de arttıracak. İGD’nin Lojistik Raporuna göre, Türkiye genelinde yüksek ve düşük standartlarda 8 milyon metrekare kapalı depo alanı bulunuyor. Bu stoğun sadece 2 milyon metrekaresi A sınıfı depolardan oluşuyor. Türkiye’deki mevcut toplam depolama alanı stoğunun yüzde 60’ı yani yaklaşık 5 milyon metrekarelik bölümü, sanayi ve üretim tesislerinin yoğunlaştığı İstanbul ve Gebze’de yer almaktadır. Bu bölgelerdeki depolama alanlarının dağılımına bakıldığında ise Avrupa Yakası’nda yüzde 25, Anadolu Yakası’nda yüzde 40 ve Gebze’de yüzde 35 oranında depolama alanı bulunduğu görülmektedir.  Anadolu yakası lojistikte öne çıkıyor

  İGD’nin raporunda, en dikkat çekici noktalardan biri, Anadolu Yakası’nda depolama alanlarında ve kira fiyatlarındaki artış oranı! Rapora göre, Avrupa Yakası’nda arsa fiyatları ve kiralar daha uygun olsa da sanayi yapılanmasının organize geliştiği Anadolu Yakası, depolama alanı açısından son dönemlerde daha fazla ilgi görüyor. Özellikle Pendik ve Tuzla bölgeleri liman, havaalanı, demiryolu ve otoyol bağlantılarının kuvvetli olması nedeniyle son zamanlarda en çok yatırım çeken lojistik bölgeler arasında yer alıyor. Avrupa Yakası’nda ise, Çatalca ve Hadımköy depolama alanlarında öne çıkıyor.  En çok kira artışı pendik’te!

  Lojistik Raporu’ndaki verilere göre, İstanbul’daki depo kiralarında genel olarak sınırlı bir artış yaşanmıştır. Pendik bölgesi, son yıllarda yapılan A sınıfı depo yatırımları nedeniyle 2007’den bu yana en çok kira artışının görüldüğü bölge olmuştur. Pendik’te ortalama depo kirası metrekare başına aylık 8,5 dolara yükselirken, Tuzla ve Gebze de metrekare başına 6 dolara yükselmiştir.  Silivri’de depo metrekare kira fiyatı 3.5 dolar seviyesinde…

  Avrupa yakasında ise depo kiralarının en yüksek olduğu bölgeler, şehir merkezine yakın olması nedeniyle Yenibosna-Halkalı-İkitelli hattıdır. Bu bölgelerdeki aylık kira ortalaması metrekare başına 6,5 dolardır. Diğer yandan, lojistik bölge olarak yeni gelişmekte olan Çatalca ve Hadımköy’de metrekare kira fiyatları ortalama 5 dolar, çeperde yer alan Silivri’de ise ortalama 3,5 dolar seviyelerindedir.  “Türkiye, global lojistik merkezi haline gelebilir”

  Mevcut durumu yorumlayan İGD’nin Yönetici Ortağı Ahmet Büyükduman, “2012 yılında global ekonomilerde yaşanan olumsuzluklar ve büyüme beklentisinin düşük olması nedeniyle, depolama alanında yatırımların mevcut talebi karşılaması mümkün görünmüyor. Buna rağmen Türkiye, lojistik sektöründe önümüzdeki 2 yılda hızla büyüyecek. Türkiye sadece iç pazarda değil, coğrafi konumu nedeniyle dış pazarda da ciddi bir büyüme potansiyeline sahip. Türkiye alt yapı eksiklikleri giderildiği taktirde, global lojistik yatırımların da odak noktası haline gelir” dedi.

 6. #6

  Esas

  Avrupa’nın en hızlı yayılan Türk lojistik şirketi oldu.

  1996’da Ekol Almanya ile başlayan Avrupa yatırımlarını artırarak sürdüren Ekol, 2012 yılı içinde 5 farklı ülkede daha yatırım yaparak Avrupa’da en hızlı yayılan Türk lojistik şirketi oldu.

  Avrupa’da en hızlı yayılan Türk lojistik şirketi Ekol Lojistik, Avrupa’da yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. İlk olarak 1996’da kurulan Ekol Almanya sonrasında, geçtiğimiz yıl Ekol Romanya’yı satın alan ve İtalya’yı faaliyete açan Ekol, 2012 yılı içinde de Bosna, Fransa, Yunanistan ve Ukrayna’da gerçekleştirdiği yatırımları ile Avrupa’nın en önemli merkezlerinde birbiri ardına açılan tesisleri ile büyümeye devam ediyor.


  Kurulduğu günden bu yana Avrupa’daki atılımlarına her geçen gün bir yenisini ekleyen Ekol, son bir yıl içinde Avrupa’ya 10 milyon € yatırım yaptı.. Rekor büyüme ile Avrupa’nın önde gelen lojistik şirketlerinden biri olmayı hedefleyen Ekol, son olarak Ukrayna ile Avrupa yayılımını artırdı. Ukrayna’nın önde gelen lojistik şirketlerinden biri olan Komora’nın yüzde 53 ile çoğunluk hissesine sahip oldu.

  Ekol Lojistik CEO’su Tayfun Öktem konuya ilişkin olarak; “1990 yılında faaliyetlerine başlayan Ekol, daha ilk günden itibaren dünya çapında bir marka olmayı hedefleyerek yola koyuldu. Türkiye’de 400 bin metrekare kapalı alanı aşan dağıtım merkezleri, Avrupa geneline yayılmış tesisleri, 2 bin araçlık filosuyla Türkiye’nin ve Avrupa’nın öncü entegre lojistik hizmet sağlayıcıları arasında yer alıyor. Uluslararası taşımacılıkta yük organizasyonu ile başlanılan noktadan, üçüncü parti entegre lojistik hizmetleri sunan bütünleşik bir yapıya ulaşıldı. Özellikle Avrupa’daki yatırımlar Ekol için en önemli kilometre taşlarını oluşturdu.

  İlk olarak Ekol Almanya ile başlanan Avrupa atılımlarına her geçen gün bir yenisi eklenirken, amacımız hep aynıydı. Avrupa’da lojistik denince akla gelen ilk markalardan biri olmak. Ve bugün gelinen noktada bu amacımıza hızla yaklaşmaktayız” dedi.

  Tayfun Öktem sözlerine şöyle devam etti; “Bu amaçla son bir yıl içinde Avrupa’da 10 milyon € toplam yatırım yaptık. Bu sayede Avrupa’da 80 bin metrekare depolama alanına ulaştık. Türkiye’de 4.200’ü aşkın çalışanı olan Ekol ailesi, Avrupa’da ise 7 ayrı milletten 1.200’ü aşkın çalışan sayısına ulaşarak, uluslararası şirketler arasındaki yerini aldı. Ortaya çıkan bu tablo bizler için son derece gurur verici. Avrupa’da en hızlı yayılan lojistik şirketi olarak hedeflerimize yol almaya devam edeceğiz. Son ortaklığımız olan Ukrayna ile bu yolda hızla ilerleyeceğiz. Depo ve araç yatırımları ile 20 milyon € ilave yatırım yapılması planlanan Ukrayna ortaklığımızdan 2013 yılında 20 milyon € ciro hedefimiz, tüm Avrupa’da yatırımlarımızdan ise 75 milyon € civarında ciro beklentimiz bulunuyor.”

 7. #7

  Esas

  LSNRL

  Türkiye'nin önde gelen lojistik firmalarından Ekol Lojistik, tercihini Mercedes-Benz'den yana kullandı ve filosunu 100 adet Mercedes-Benz Actros 1846 LSNRL Euro 5 çekici ile güçlendirdi. Böylelikle Ekol Lojistik, yeni teslim aldığı çekiciler ile araç parkındaki Mercedes-Benz marka araç sayısını 220 adede çıkardı.

  Ekol Lojistik'in İstanbul'da bulunan araç park alanında düzenlenen teslimat törenine, Ekol Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Özal, Mercedes-Benz Türk A.Ş. Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır, Kamyon Filo Satış Kısım Müdürü Alper Kurt, Büyük Müşteri Danışmanı Efe Tunalıoğlu, Mercedes-Benz Bayii Koluman İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Saltık, Genel Müdürü Ali Türkay Saltık, Kamyon Satış Müdürü Kürşat İnce ve Kamyon Satış Danışmanı Hasan Yıldırım katıldılar.

  Teslim töreninde bir konuşma yapan Ekol Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Özal, "Türkiye'nin ve Avrupa'nın öncü entegre lojistik hizmet sağlayıcılarından biri olarak filomuzda dünya devi Mercedes-Benz'in yer almasından dolayı son derece mutluyuz. Hizmet kalitemiz ve gücümüzle doğru orantılı olarak Mercedes-Benz markasının güvencesini de arkamıza alarak yükselişimizi sürdürüyoruz. Tamamı Euro 5 araçlardan oluşan filomuz yeni araçların da katılımıyla 2000 adede ulaştı. Mercedes-Benz araçlarının sağladığı yakıt tasarrufu, kolay ve yaygın servis hizmetleri, aynı zamanda zorlu yol koşullarına olan dayanıklılığı Ekol Lojistik'in tercihini Mercedes-Benz'den yana kullanmasını sağlamıştır. İşbirliğimizin gelecek yıllarda da devam etmesini arzu ediyoruz." dedi.

  Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır ise Mercedes-Benz Türk'ün kamyonda yıllardan beri sürdürmekte olduğu tartışmasız liderliğinin bu satışla daha da güçlendiğini, Actros çekicilerin lojistik sektöründeki büyük filoların tercihi olmaya devam ettiğini vurguladı.

 8. #8

  Esas


Sayfa 1/129 1231151101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız
 • Yazılara ek gönderemezsiniz
 • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
 •