Sayfa 1/34 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 399 madde; 1 - 12 arası.

Konu: CBSBO-Çbs Boya

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    29,611
    Blog Yazıları
    1

Esas CBSBO-Çbs Boya

Yeni basliktan devam..
    //

Forum kurallarını okumak için tıklayınız
    Bunları yapmayınız okumak için tıklayınız.

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Duhul
    Sep 2012
    İkamet
    kırşehir
    Gönderi
    230

Esas

Yeni başlık yeni hafta inşallah uğurlu olur

Esas

Bu sayfa gibi yeni temiz bir sayfa açar ve yola devam eder inş.YTD

Esas

31 ekim ödenmeyen taksitler için için yeniden yapılandırmada son gün.
    bakalım bu gün yarın haber düşecek mi?
    arkasından aylık bildirim , blanço.

Esas

Daha bize çokkkk 31 ekimler gözükür bunlar bildirim felan yapmazlar YTD.

Esas

Alıntı Originally Posted by ntatli34 Yazıyı Oku
    Daha bize çokkkk 31 ekimler gözükür bunlar bildirim felan yapmazlar YTD.
    bakalım bu gün ödenmeyen taksitler ödenecek mi????

Esas

Üretim geçen aya göre %10 daha artmış...

Esas

Yeniden yapılandırma haberi gelmed, sanırım

Esas

Alıntı Originally Posted by ntatli34 Yazıyı Oku
    Yeniden yapılandırma haberi gelmed, sanırım
    Daha önce de olumlu ya da olumsuz bir haber gelmemişti bu ödemelerle ilgili. Sadece yapılandırma yapıldığıyla ilgili bir haber gelmişti. Sonra ödenmeyen taksitlerle ilgili haberler yayınlanmadı.

Bu arada 2 Kasım Cuma gününe kadar uzatıldı son ödeme tarihi.

Esas

Alıntı Originally Posted by minimalist Yazıyı Oku
    Daha önce de olumlu ya da olumsuz bir haber gelmemişti bu ödemelerle ilgili. Sadece yapılandırma yapıldığıyla ilgili bir haber gelmişti. Sonra ödenmeyen taksitlerle ilgili haberler yayınlanmadı.

Bu arada 2 Kasım Cuma gününe kadar uzatıldı son ödeme tarihi.
    yeniden yapılandırılan borçların ödenmeyen iki taksidi ödenmemiş arkadaşlar....
    şirket nasıl üretim yapıyor anlayamadım. parayı neden ödemiyorlar onu da anlamadım.

böylece yeniden yapılandırılılarak kazandığımız 8 milyon kambiyo karı, 4, çeyrekte takrar zarar hanesine yazılacak.

işin açıkçası pek bi beklentim kalmadı artık ....

Esas

Bende katılıyorum bişeyler olsa şuana kadar olurdu.Forumu okuyun forumda hep uçacak kaçacak deniliyor ama bir türlü uçup kaçamadı

Esas

ÇBS'nin ciro hedefi 23 trilyon
    ÇBS bu yıl tamamlanacak yatırımlarla kapasitesini yüzde 30 artıracak. Şirketin 1998 ciro hedefi ise 23 trilyon lira. ÇBS bu yıl 10 milyon dolarlık ihracat yapacak
    İSTANBUL - ÇBS Boya Kimya Sanayii ve Ticaret A.Ş Genel Müdürü Seyfettin Biçici, 1998 yılında geçen yıla göre yüzde 58 artışla 23 trilyon liralık satış hedeflediklerini söyledi.
    Biçici, şirketin özellikle otomotiv sanayiinde 'Orjinal Boya Üreticisi' (OEM) sıfatıyla üretim yapmaya önem verdiğini söyledi. Biçici, "Bu yıl tamamlanacak yatırımla kapasitemiz yüzde 30 artacak. Üretimimizi de yüzde 17 artışla 40 bin tona çıkartacağımızı tahmin ediyorum" dedi. ÇBS Boya geçen yıl 34 bin ton üretim yapmış, satışlarını da önceki yıla göre yüzde 84 artışla 14 trilyona çıkarmıştı.
    Üçüncü büyük
    ÇBS'nin toplam pazarda yüzde 14, inşaat boyalarında yüzde 17 pay ile üçüncü büyük boya firması olduğuna işaret eden Biçici, "ÇBS Boya'nın ISO 9000 kalite güvencesi ve gümrük birliği nedenleriyle pazar payı da artacaktır" dedi. Biçici'nin verdiği bilgiye göre, sektörde Marshall yüzde 20, Yasaş yüzde 22 pay ile ilk sırayı paylaşırken, Polisan yüzde 4 ile dördüncü sırada bulunuyor. Ayrıca İshakol, Meges, Solven, Kaleterasit, Kemipol da orta ölçekli firmaları oluşturuyor. Küçük ölçekli şirket sayısı ise 200'ün üzerinde. Biçici, geçen yıl 10 milyon dolar olan ihracatta, bu yıl da aynı düzeyi korumayı amaçladıklarını da söyledi.

Yüzde 7 büyüme
    Biçici, "Boya sektörünün 2000'li yıllara kadar ortalama yüzde 7'lik reel bir büyüme göstermesi bekleniyor" dedi. ÇBS'nin özellikle otomotiv sanayiinde 'Orjinal Boya Üreticisi' (OEM) sıfatıyla üretim yapmaya önem verdiğine dikkati çeken Biçici, bu amaçla bir dizi lisans anlaşması yaptıklarını anlattı. Biçici, "Türkiye'de faaliyette bulunan ve kurulmakta olan özellikle Japon kaynaklı otomotiv firmalarına hizmet verilebilmesi için çalışmalar sürüyor. Özellikle otomotiv sektöründe kullanılan astar boya konusunda Japon Shinto firması ile ÇBS-Shinto ortaklığı kurarak üretime başlandı" diye konuştu.
    Japon firması Nippon Paint Co. ile yapılan teknik lisans anlaşması çerçevesinde ÇBS tesislerinde metalik boya ve tiner üretim ve satışlarına başlandığını belirten Biçici, "Nippon Bee Chemical'dan teknik lisans alma konusunda anlaşma yaptık" dedi. (Reuters)

http://www.radikal.com.tr/1998/06/25/borfin/02cbs.html vay bee . zaman neleri değiştiriyor.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •