Anket Sonuçlarını Gör: Şu Anda Gayrimenkul Almak Ne Kadar Doğru Bir Yatırım?

Oylayan
316. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Gayrimenkul hiçbir zaman yatırım aracı olamaz. Sadece ihtiyaç için gayrimenkul alınmalıdır.

94 29.75%
  • Fiyatları yeterince yükselmiştir bundan sonra daha yükselecek yeri yoktur.

39 12.34%
  • Faziler düşük seyrettiği sürece yatırım amaçlı dahi olsa gayrimenkül alınabilir

67 21.20%
  • Balon 2 yıl içinde patlayacaktır. Faziler dipte dahi olsa nakitte kalıp fırsat beklenmelidir.

104 32.91%
  • Dibin dibi vardır fiyatlar düşmeye başlasa dahi nerede duracağı bilinmez.

10 3.16%
  • Almam kardeşim, ömür boyu kiracıyım.

24 7.59%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 114/180 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164 ... SonSon
Arama sonucu : 2155 madde; 1,357 - 1,368 arası.

Konu: Şu Anda Ev Almak Ne Kadar Doğru Bir Yatırım?-3

Esas

Bizde de bir kiraci vardi. 700 tl den oturmaya basladi, 8_9 ay duzenli odedi, son 4 aydir odeme yapmiyor.isleri yolunda gitmedigi icin bu ay evden cikiyor. Simdi ben kar mi etmis oldum? Bu parayi nasil alacagim? Yatirim amacli ev alma devri bitmis hele ki yukaridaki istatistigi de gordukten sonra. Herkes ayni seyi yapiyor ve bundan kar saglamayi dusunuyorsa emin olun o isten birsey cikmiyor. Birkac seneye bu isin de ne denli suni ve sisirme bir is oldugu ortaya cikacak.

Duhul
    Dec 2010
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,049

Esas

Alıntı Originally Posted by mandrake Yazıyı Oku
    neden Acibadem neden Kozyatagi degil mesela?
    acıbadem kadıköyün özel bir bölgesidir...ama asla bir bağdat caddesi değildir...acıbadem başlangıcı yeldeğirmeni yarı varoş mahallesidir..hatta buna hasanpaşa civarlarınıda koyabiliriz...acıbademin en büyük artısı yerleşim planıdır...ayrıca bankaları,cafeleri,alışveriş yerleri,yemek yerleri vs buraya canlılık katmaktadır..ancak son zamanlarda bilinsizce yapılan dev projelerle bu bölgeninde aslında popüleritesi azalmaktadır...özellikle acıbademin alt bölgeleri çok karmaşık sitelerle dolmuştur...buradaki projeler arzı şişimektedir...talep azalmaktadır....çünki çok ev var...kozyatağınında bazı bölgeleri prim yapar...heryeri değil...bir zamanlar atatürk caddesi geleceğin bağdat caddesi olacaka deniyordu....o vakitler evler tavan yapmıştı...birçok işyerleri bu caddeye küçük bağdat caddesi havası verdi...ama tutmadı...halen yollarda bir kalabalık insan topluluğu göremessiniz....demekki bazı yerler kulaktan dolma laflarla olmuyor...beklemek vede görmek lazımdır...ayrıca kozyatağına yakın sayılan dumankayanın sözde göztepede yaptırdığı ama aslında yeni sahra bölgesi olan dumankaya ikonun hali ortadadır...bir ucube gibi durur....oysa şehrin merkezindedir....önü arkası avm doludur...e-5 hemen yanı başındadır...tek kusuru çevresi gecekondudur.....ama buranın doluluk oranı halen %20 bile olmamıştır....ilk baştan öyle bir şişirildiki benim bile alasım geldi...2 kez satış ofislerine gittim...şaşalı bir ortamda maketlerden satış yapılıyordu...kampanyalar cep telefonuma habire geldi durdu..halende gelir..2 yıl önce 2+1 55 m2 evleri 400.000 tl iken şimdi dahada aşağıya alıcı bekliyor...kozyatağına alışmış bir kişide bu bölgeden çıkamaz....acıbadem ona ters gelir...neden acıbadem neden kozyatağı değil diyorsanızda.....biri çekirdektendir...diğeri sonradandır...oturmuştur...ama özellikle kozyatağının münübüs yoluna yakın bölgeleri her zaman acıbademle yarışır...bunuda yazalım...

C H U CK Y..................................YEŞİL PARKALI BEBEK

Esas

neden Acibadem neden Kozyatagi degil mesela?
    İstanbul'da Beşiktaş, Sarıyer, Yeniköy, Tarabya, Ayazağa, Koşuyolu, Çengelköy ve İcadiye'de oturdum.
    Levent, Kozyatağı ve Yeşilköy'de çalıştım.

Bana göre İstanbul'da merkez: Beşiktaş, Kadıköy, Üsküdar ve Taksim.
    Sahil hattı evet güzel, mesela Florya, mesela Dragos. mesela Selimiye. Herkes için farklı olabilir.

Kozyatağı ana caddesi var, aklımda Atatürk Caddesi olarak kalmış. En merkezi yeri orası. Alt tarafı Erenköy, bu kısımla ilgili chucky68'in yorumu güncel olabilir. Üst tarafı Küçükbakkalköy ve İçerenköy, aylık tutar için daha ucuz yerler.

Acıbadem'in de ana caddesi var.

Metro hattı sorunuza göre tavsiyem Acıbadem. Boğaziçi köprüsüne daha yakın ve metro hattı üzerinde.

Eğer merkezi ve araba ile ulaşım için tavsiye olsaydı. İki köprü bağlantısı olan Kozyatağı öne çıkardı.

İkisinde de birbirinden daha pahalı veya daha ucuz yerler var. Şu daha ucuz demek yanlış olur.

Mesela metro olmaz ise Ataşehir de tercih olabilir, ama hem denizden hem de merkez diye tarif ettiğim yerlerden daha uzak olacaktır.

Bir başkası da beni hiç sallamayabilir. Küçükyalıyı övebilir, Göztepeyi övebilir. Tercih öne çıkıyor.

Saygılar.

ACIBADEM

KOZYATAĞI
    Veri, gerçek mi? Veri gerçekse, niteliğine bak. Verinin niteliği belli ise, vadesi nedir?
    Üretimden satış. Bedelsizz. Temettü. Patronize. Alakasız korelasyon. Deneyim ve sabır.

Esas

Alıntı Originally Posted by chucky68 Yazıyı Oku
    kiralık evler artışta olabilir....ancak bazı yerlerdede karaborsa.. C H U C K Y.........................YOLDAŞ BEBEK
    haklısınız sn. chucky,
    evlilik sürecimde bizzat bende karaborsa olayını yaşadım hatta konu bile açtım evlenmeyi ertelesem mi diye en sonunda babamın merkeze uzak olan evine taşındım, zira kirayı geçtim deposit tadilat emlakcı cart curt 7000 -8000 para nakit vermem gerekiyordu

siz en azından bağdat caddesinden bahsediyorsunuz ben bahçelievler ve bakırköyün e5 e yakın yerlerinde ev baktım

iki haftanın sonunda 1300 tl ye içine yeni evli çift girecek ayarda ev olmadığı gerçeği ile karşılaştım, gözümü karartıp 1500 tl ye çıktığımda da o parayı öğrencilerin dahi verdiği en az 1800 tl vermem gerektiği bilgisi paylaşıldı.

merak eden arkadaşalr içinde aradığım evin özelliklerini paylaşıyım belki villa baktığımı düşünenler olabilir.

depremden sonra yapılma ( 10 - 15 yıllık), arakat, e-5 e yürüyerek 7-8 dk mesafede içine aile girebilecek ev.

şansızlığım evi öğrenci gelme ve tayin döneminde aramamdı belki diğer aylarda durum daha farklıdır.

bakırköyde öyle dandik evler gösterdiler ki istanbulda olup olmadığımı sorguladım, evin pencereleri tahtadan çürümüş ve min. 10 yıldır boyanmamış. istenen para da 1000 Tl idi.
    dictum meum pactum.
    It is not matter of fact, it is matter of timing....

5. Esas

http://www.wsj.com.tr/article/SB1000...trending_now_2

FED'ten gelen açıklama ile emlak piyasasını ilişkilendiren kapsamlı bir yazı...
    Sizlerle paylaşmak istedim.
    Tüm dostlara selamlar,
    '' Y T D '' "6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 104. , 107. ve 115. Maddelerinde de belirtildiği üzere kesinlikle yatırım tavsiye ve yatırım danışmanlığı niteliği taşımaz

Esas

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku

bakırköyde öyle dandik evler gösterdiler ki istanbulda olup olmadığımı sorguladım, evin pencereleri tahtadan çürümüş ve min. 10 yıldır boyanmamış. istenen para da 1000 Tl idi.
    Bu dediğiniz durumu bende fark ettim..
    Kendim 30 yıldan fazla Almanyada yaşadım ama orada öyle rezalet, talan edilmiş, bakımsız kalmış daireler görmedim.

Ha Almanyada v.b. yerlerde yokmu bakımsız evle ama nadiren kiracı bulabılıyorlar. Ki orada dailerin iç durumuna kiracı çok önem verir. Hatta daire nereden güneş alıyor. Boyası koyumu açıkmı? Kaçıncı kat?

Sevebinide anlamış değilim. Almanya'da sosyal kuntlarda kaldık. Halende ailem orada. Orta gelirli insanlar. Bakıyorsunuz birisi taşıncak adam birhafta öncesinden başliyor boyasını yapmaya, tadilatına, sanki bir ömür yaşıcak gibi o dairede. Tek orta gelir de değil toplumun her kesimi öyle.

Türk Toplumu niye öyle? Doğamızı talan etmeye sevdiğimiz gibi dairelerimize öyle yapıyoruz. Git gide kültür genlerimizde bir bozukluk var diye düşünyorum.

Duhul
    Jun 2010
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,607

Esas

Ayda 3 bin dolar odeyebilseniz Istanbul Anadolu yakasindan ne tur bir projeye girerdiniz?

Tavsiyelere ihtiyacim var. Metroya yakin olmasi sarttir.
    şehrin tarihsel merkezlerindeki evlere (projelere değil), kadıkoye mümkün olduğunca yakın liman konumlu yerlere. maltepe, kartal, küçükylalı vs olmaz. yatırım amaçlı olarak, merkezi yerde, tapu sorunu olmayan köhne ucuz evleri almak en akıllıcasıdır. kartal maltepe vs merkez değil bana sorarsanız.

kartaldan 300 bine daire alırsanız yaldır yaldır 1000 tl ye kiraya vereyim diye uğraşırsınız. hele kartalda bir de avukat kiracınız olursa bittiniz.. ayrıca düzenbazlık seviyesine bağlı olarak 300-500-700 aidatlar ödemek zorunda kalabilirsiniz projeye. istanbulun yapısı itibariyle bu bölgeler belli bir yerde takılır kalırlar. bana sorarsanız 5-10 sene sonraki primleriyle satılıyor bu daireler

çok nadir projeler hariç aldığınız bir proje konutundan prim elde etmeniz kolay değil, anca enflasyona karşı biraz korur.

işbu yazı inşaat sektöründe çalışan bir mühendis tarafından yazılmıştır. yazdıklarım çok da doğru olmayabilir tabii ama benim düşüncem bu. 400-500 milyon tl 3+1, 2+1 daireye ben vermem. vernee de neden verdin demem
    Son düzenleme : çingçangçong; 05-07-2013 saat: 13:39.

Esas

ağaoğlu bakırköye proje yapıyormuş.

koşun koşun geç kalmayın m2 si sadece 12.000 tl, bugün 2+1 e 1.3 milyon tl ye alacağınız daireyi birkaç yıl sonra 2 milyon tl ye satabilirsiniz.

ben olsam üzerine iki milyon daha koyar boğazdan bir ev alırdım.

veya aynı paraya bugün dünyanın açık ara farkla en önemli merkezi olan manhattan da bir daire alabilirsiniz tercih sizin.

biri balon mu dedi vallaha ben demedim

http://www.haber5.com/yazar/gungor-u...rkta-11-milyon

http://www.bakirkoy46.com/
    dictum meum pactum.
    It is not matter of fact, it is matter of timing....

9. Esas

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    ağaoğlu bakırköye proje yapıyormuş.

koşun koşun geç kalmayın m2 si sadece 12.000 tl, bugün 2+1 e 1.3 milyon tl ye alacağınız daireyi birkaç yıl sonra 2 milyon tl ye satabilirsiniz.

ben olsam üzerine iki milyon daha koyar boğazdan bir ev alırdım.

veya aynı paraya bugün dünyanın açık ara farkla en önemli merkezi olan manhattan da bir daire alabilirsiniz tercih sizin.

biri balon mu dedi vallaha ben demedim

http://www.haber5.com/yazar/gungor-u...rkta-11-milyon

http://www.bakirkoy46.com/
    Borsada beni kimlerin söğüşlediğini yakaladım galiba

Esas

Bakırköy 46 derken deli raporu iması mı var, biz çocukken bu espriyi yapardık bu arada 7+1 7 trilyoncuk

Esas

Alıntı Originally Posted by Nightrain Yazıyı Oku
    Bakırköy 46 derken deli raporu iması mı var, biz çocukken bu espriyi yapardık bu arada 7+1 7 trilyoncuk
    Ağaoğlunu yaparken delirtmişler milleti de alırken

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/ek...iye/50814.aspx
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    http://halilibrahimkara.wordpress.com

Esas

Alıntı Originally Posted by wezp Yazıyı Oku
    Ağaoğlunu yaparken delirtmişler milleti de alırken

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/ek...iye/50814.aspx
    latife olsun diye koymuşmuş , çok ciddi gördüm her zamanki gibi.. trilyonluk daire alacak adamların sitesinin adı daha nasıl ciddiyetsiz konulabilirdi acaba

Sayfa 114/180 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •